Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ryba na obiad

2»

Komentarz

  • To przypraw, jak Tato lubi i usmaż zwyczajnie, patelnia, tłuszcz i jazda, tylko nie spiesz się z przewracaniem, żeby sie nie porozpadało.
  • Tylko Tato nie wie jak lubi :-??
    "Mama zawsze robiła dobre"
    Tu muszę się pogimnastykować...

    Łososia to wpierw smażyć od czystej strony czy od skórki?
    W mące otoczyć?
  • karp smażony jest też super
    łosoś pewnie jest pyszny jakkolwiek, zrób tak jak tata lubi i już
  • od skóry, może jaka próbe jutro zrób?
  • odkąd karpie są "pędzone" to mi w gardle rosną :-&

    Dzięki, jutro spróbuję.
  • Prawda, karp karpiowi nierówny, nie ma nad te, ze stawu obok leśniczówki wuja Grześka :D
  • Ja lososia z skora robie tak (wlasnie na jutro robilam): kroje na porcje, jak duzy plat jest, posypuje pieprzem cytrynowym, czasem sole i troszeczke posypuje maka. Na patelni rozgrzewam maslo, jak mam, to daje listki szalwii (robia sie chrupkie) i na to wszystko klade rybe, najpierw strona bez skory. Podsmazam do lekkiego zbrazowienia, obracam, nakladam pokrywke i w zasadzie od razu wylanczam grzanie. I tak sobie ten losos pod pokrywka w cieple dochodzi. Wazne jest, zeby go wlasnie nie za dlugo smazyc, bo bedzie suchy.
  • Skatarzyna no nie ma siły, narybek jest mutowany.
    Oczywiście, zawsze lepszy swój mutant niż cudzy, ale jednak...
  • Ja bym go pokropiła obficie cytryną, posoliła lekko i obsypała koperkiem. I na noc do lodówki.
    A przed podaniem na masełku sklarowanym usmażyć pomału, tak, żeby się przesmażyło do środka. Powstały sosik można lekko śmietaną zaciągnąć i podać do ryby.
  • Kupiłam karasia:) jak go najlepiej przyrządzić?
  • Karaś ma taki smak ciut muławaty,ja bym usmażyła i w zalewę octową z lubczykiem i szczypiorkiem.Jutrń będzie najlepszy.
  • Aby pozbyc się mulowatosci rybę należy moczyc e mleku i cebuli, najlepiej na noc.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.