Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dramatyczna sytuacja sióstr norbertanek - b potrzebna pomoc

Poniżej link do apelu przeoryszy, siostry znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, może ktoś z Was będzie mógł wesprzeć:
https://ekai.pl/siostry-norbertanki-z-ibramowic-apeluja-o-pomoc/
«1

Komentarz

• Trzebaby przesłać apel do o.Rydzyka. Może by się podzielił? 

Żart, wiem ze nie ma na to szans
    Podziękowali 1kitek
  • Znajomy prowadzi firmę w tych okolicach często potrzebuje osob do sprzątania mógłby pewnie niektóre przyjac
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Trzebaby przesłać apel do o.Rydzyka. Może by się podzielił? 

Ks. Rydzyk już się podzielił:

https://twitter.com/RenataManikowsk/status/1242090782191955968
    Podziękowali 1katarzynamarta2
  • Coralgol powiedział(a):
    Znajomy prowadzi firmę w tych okolicach często potrzebuje osob do sprzątania mógłby pewnie niektóre przyjac

W tym zgromadzeniu jest tylko 11 sióstr, z dużą przewagą starszych, słabych i chorych.
    W dobie kryzysu, nędza zawita w progi wszystkich klasztorów, szczególnie kontemplacyjnych.
  • Klarcia powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):

Wpłacił tym siostrom?
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):

Wpłacił tym siostrom?

Nie wiem kogo wspomógł, ale dał 10 mln.
  • Ale skad to wiadomo? Ten twit to zadne  zrodlo. Kazdy o każdym może wkleić zdjęcie z jakimś cytatem.
    Oczywiście,  jeśli faktycznie coś komuś dał,  to chwała mu za to. 
    Podziękowali 1kitek
  • Nie lubię takiego wskazywania kto powinien się podzielić (teraz w związku z wirusem to w ogóle jakaś licytacja ten dał tyle, ten tyle a ten ile?)
    Kto chce i może, niech daje na to, co uważa za słuszne, a nie wskazuje innych do dawania. 
  • @Colargol, norbertanki to zgromadzenie kontemplacyjne. Siostry nie opuszczają terenu klasztoru. 
    Podziękowali 2Klarcia maliwiju
  • Moi chłopcy przygotowują się u nich do pierwszej Komunii Świętej.
  • @Klarcia obrazek z internetu nie jest rzetelna informacja. Tym bardziej że w ostatnim czasie Rydzyk apelował o zwiększenie wpalt na jego konto bo mu radio i telewizja upada i ani w głowie mu było wspierać walkę z wirusem
    Podziękowali 1Atlantyk
  • matuleczka powiedział(a):
    Nie lubię takiego wskazywania kto powinien się podzielić (teraz w związku z wirusem to w ogóle jakaś licytacja ten dał tyle, ten tyle a ten ile?)
    Kto chce i może, niech daje na to, co uważa za słuszne, a nie wskazuje innych do dawania. 
    Moim zdaniem bogaci księża lub zakonnicy powinni wspierać siostry zakonne, które było nie było są z tej samej branży. Bez przesady, kościół biedny nie jest, a co chwile słychać apele jakiś sióstr o pomoc. Wstyd trochę.

Ze swojej strony tez mogę dorzucić cegiełkę, ale to będzie kropla w morzu potrzeb. 
    Podziękowali 3kitek Kobieta Malia
  • Ale co Tobie do tego @kitek? Nie słucham jego radia, nie oglądam tv, nie jestem jego fanką. Ale uważam jak ktoś mu daje kasę, to jest to jego sprawa. Jak mu dają na radio czy telewizję to chyba po to, by one działały, a nie po to żeby on dalej tę kasę na coś przekazywał.
    Dajesz mu i oczekujesz, by przekazał na to czy tamato? To obejdź się bez takiego pośrednika. 
    Podziękowali 2Malgorzata Klarcia
  • Ale jak się już rozlicza Owsiaka to jest git
    Podziękowali 2obwarzanek Atlantyk
  • Nie, nie jest git. Jest tak samo nie na miejscu. Ludzie mu dali swoją kasę ufając, że wyda właściwie. Jak nie podoba się tym co dali, to sami mogli dać w miejsce "docelowe", albo nie dawać w ogóle. A jak ktoś nie dał, to mu w ogóle won od nieswojej kasy. 
  • A ludzie dają Rudzykowi bo jest szołmanem jak Owsiak i ma media po swojej stronie. Swoje media. Dzięki którym odbiorców ma wielu. 
    Do kogo dotrze apel sióstr? Jak zawsze do garstki osób. Bo one są ciche, pokorne i skupione na modlitwie lub ciężkiej pracy, by to wszystko się kręciło. Nawet remonty są na ich głowach, przesada.
  • matuleczka powiedział(a):
    Nie, nie jest git. Jest tak samo nie na miejscu. Ludzie mu dali swoją kasę ufając, że wyda właściwie. Jak nie podoba się tym co dali, to sami mogli dać w miejsce "docelowe", albo nie dawać w ogóle. A jak ktoś nie dał, to mu w ogóle won od nieswojej kasy. 
    Jednak albo nie wiesz, albo zupełnie pomijasz fakt, ze do Owsiaka ludzie piszą z prośbami o przekierowanie jakieś kwoty na konkretne cele np konkretny szpital o coś prosi (pomimo ze zbiórka była na coś innego) albo indywidualne osoby i często gęsto dostają pomoc. Teraz tez zakupili maseczki i respiratory, bo taka była potrzeba.
  • @matuleczka nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Nie obchodzi mnie kto i na co daje Rydzykowi, ale odniosłam się tylko do info ze dał 10 mln na walkę z wirusem. I nie, nie oczekuje ze da, ale skoro nie dał to nie widzę powodu żeby szerzyć takie informacje. 
  • Ale z tego co piszesz, to piszą z prośbą o kasę na to, na co on zbierał. Jakoś nie słyszałam, by wpacił np. na jakieś schronisko.
    Jak Rydzyk prosi o kasę na radio, to gdybym mu wpłaciła, by móc słuchać radia, to czułabym się oszukana, gdyby przeznaczył to koronawirusa a radio by padło. 
  • Tylko cóż za problem by prosił na siostry? Ale to już w kieszeni nie zostanie...
  • I w takiej formie to zgoda- poinformować swoich słuchaczy o problemie, umożliwić wpłaty. I przekazać kasę potrzebującym. 
  • Jakby część własnych środków przekazał, też by mu korona nie spadła  ;)
  • Tylko, że prwawie nikt z nas nie słucha tego radia, a w ogólnych mediach jest tylko to co najgorsze. Skąd wiecie, że nie robi takich akcji?
  • Nie wiem. Obgaduje tylko.  ;)
  • Ja nie widm, bo nie slucham, ald tez sie nie nakręcam,  jakie to najgorsze zło kościoła.  
  • @Aga85, o. Tadeusz Rydzyk nie ma własnych środków. Jest zakonnikiem. 

Może każdy, kto się spiera o (jakby patrzył) nie swoje, wpłaci Siostrom po dyszce? - już by ciutek miały :wink:.
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • @Rien :D 
    Wygląda, że jednak jakieś zaskorniaki ma ;)

Podziękowali 1katarzynamarta2
  • edytowano 30 marzec
    Rien powiedział(a):
    @Aga85, o. Tadeusz Rydzyk nie ma własnych środków. Jest zakonnikiem. 

Może każdy, kto się spiera o (jakby patrzył) nie swoje, wpłaci Siostrom po dyszce? - już by ciutek miały :wink:.
    Czy jeśli wpłaciłam to mogę się spierać? 
    Robisz z niego biednego zakonnika, żartownisia jesteś widzę  :)

Dla mnie najważniejsze w takich sytuacjach jest zwrócenie uwagi na oczywisty fakt: 
    kontrast między biednymi siostrami zakonnymi zmagającym się ze zwykłym przetrwaniem i remontami budowli kościelnych (sic!) a bogactwami kościoła, które pochowane i nikomu nic do tego. 

Ponoć jest wolność słowa i można się wypowiadać, a widzę tendencje do kneblowania ust, bo prawda uwiera.
    Podziękowali 1beatak
  • A temat przynajmniej podbijamy. Może ktoś jeszcze wpłaci ;)
  • edytowano 30 marzec
    @katarzynamarta2, nie, nigdzie nie napisałam; że jak już wpłaci, to się może spierać  ;-).

Myślę, że rozumiem, co masz na myśli, pisząc o kontraście. Daleka byłaby jednak od żądania od konkretnych grup/osób, by dzieliły się według naszego poglądu. 

Nie wiem, przyznam, jak funkcjonuje Radio Maryja pod względem finansowym - czy to fundacja, czy własność zakonu(?) Nie jest zaś na pewno własnością samego o. Tadeusza, bo nie pozwala na to fakt, że jest zakonnikiem.
    Jeśli Siostry uznają, że chcą akurat od Radia Maryja dotację, to się do niego, myślę, zwrócą. 
    Póki co apel jest na eKAIu, więc liczą na odzew ze strony jego odbiorców.

Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.