Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Małpi gaj na balkonie, czyli hamak, krzesło brazylijskie i basen

2»

Komentarz

  • my mamy hamak na balkonie, polecam :)
     dałam 20 zł na allegro za taki jednoosobowy

  • Mamy speedball, bawimy się codziennie.
  • Myślałam właśnie o takim kokonie jak zalinkowany przez @olgal. Wydaje mi się, że krzesło brazylijskie jednak jest za duże na nasz balkon. @olgal, a na ile ta huśtawka jest stabilna? Dzieciaki z niej nie wypadają?

    Przez balkon mi nie przelezą, chodzi głownie o pięcio i ośmiolatka. Dwulatka mam przy nodze ;) Nie mają zapędów wspinaczkowych, a nawet gdyby, to zabawki będą z dala od poręczy.
  • My mamy tą huśtawkę kokon i typu bocianie gniazdo - bocianie gniazdo zdecydowanie wygrywa, ale na nie trzeba trochę miejsca. Do tego kokonu ciężko im wejść (szczególnie, że że pakują się wszyscy razem), a nawet w pojedynkę samemu posiedzieć. 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Myśmy mieli ten kokon nisko nad ziemią więc było bezpiecznie nawet jak spadło. Pod kokonem był dywan. Trudność z wejściem zależy właśnie jak wysoko się go zawiesi i od tego jak mocno nadmuchu się tą poduszkę w środku. U nas był problem jak była za mocno nadmuchana ale po spuszczeniu trochę powietrza łatwiej było się wgramolić do środka.
    W środku nie ma dużo miejsca. Najwyżej dwójka wchodziła a trzecia biała huśtawkę albo robiła karuzelę.
    Bocianie gniazdo mamy duże,w ogrodzie. Tego typu:





    Zainteresowanie podobne. I jedno i drugie dzieci bardzo lubią. Tyle że bocianie gniazdo potrzebuje dużo przestrzeni do rozbujania i samo w sobie jest wielkie.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • edytowano kwiecień 2020
    Kokon jest stabilny. Podczas huśtania nie wypadną jak siedzą w środku. Chyba że zjadą jak się wspinają po nim jakby od zewnątrz.
  • Dzięki za informacje. Właśnie to mnie zastanawiało, a najlepiej zapytać praktyków.
  • edytowano kwiecień 2020
    olgal powiedział(a):

    Tyle że bocianie gniazdo potrzebuje dużo przestrzeni do rozbujania i samo w sobie jest wielkie.
    Jest też ciężkie. Trzeba uważać by w czaskę/brzuch kogoś nie walnęło. Lepiej wieszać jak najniżej. I szroko rozmiesczać uchwyty do wieszania - wg instrukcji. W przeciwnym razie buja się krzywo i może zachaczać o stojak lub inne huśtawki. Tutaj ważne jest też właściwie wypoziomowanie.
    Nam się ten sprzęt bardzo sprawdza - nawet 3 latek sam korzysta. 3ka dzieci (edit. małych 3,6,8l) wchodzi. Tylko właśnie za ciasne miejsce do montażu i musimy uczulać dzieci by bujały się spokojnie...

    Mamy od nich

    Podziękowali 1PonuraKura
  • To, które wieszany dzieciom ani nie jest jakoś specjalnie wielkie, ani ciężkie. Pokój też nie jest bardzo duży. Od strony grzejnika daje tylko materac. Tylko ono się na balkon nie nadaje:

  • No i nie trzeba tego też poziomować.
  • wiesia powiedział(a):
    olgal powiedział(a):

    Tyle że bocianie gniazdo potrzebuje dużo przestrzeni do rozbujania i samo w sobie jest wielkie.
    Jest też ciężkie. Trzeba uważać by w czaskę/brzuch kogoś nie walnęło. Lepiej wieszać jak najniżej. I szroko rozmiesczać uchwyty do wieszania - wg instrukcji. W przeciwnym razie buja się krzywo i może zachaczać o stojak lub inne huśtawki. Tutaj ważne jest też właściwie wypoziomowanie.
    Nam się ten sprzęt bardzo sprawdza - nawet 3 latek sam korzysta. 3ka dzieci (edit. małych 3,6,8l) wchodzi. Tylko właśnie za ciasne miejsce do montażu i musimy uczulać dzieci by bujały się spokojnie...

    Mamy od nich

    Coś takiego jak w linku wisi u nas na placu zabaw - to rzeczywiście strach tym dostać  :#
  • Katina powiedział(a):
    Ja piszac o bocianim gniezdzie na balkon mialam na mysli takie cos jak @Katina wkleila.
  • asia-ch powiedział(a):
    Mamy speedball, bawimy się codziennie.
    Dzisiaj była zabawa całe popołudnie. 
    Super to jest,bardzo wciągające. Od 10 latki wzwyż.
    Najmłodsza,trzyletnia nie dawała rady sama jak na razie. 
    Podziękowali 3asia-ch wiesia PonuraKura
  • @MartaB , czy możesz napisać, dlaczego Twoje dzieci wolą hamak z Decathlonu od tego bawełnianego? Dziś pożyczyliśmy od teściów ten poliestrowy z Decathlonu i strasznie się elektryzuje i strzela prądem. Nie wiem też czy to plus czy minus, ale zamyka się nad dziećmi tak jak kokon, że nie widzą świata zewnętrznego ;)
  • U nas zdecydowanie w ruchu ciągle bawełniany, najlepszy, upierze się i jak nowy, mamy już 8 lat, hamak z Lidla. Na upały też super.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Ale właśnie tego typu, co ten sztuczny, bez tej poprzeczki na końcach, mamy też ten siatkowy z poprzeczkami, to rzadziej w użyciu.
  • edytowano kwiecień 2020
    Bawełna wydaje się przyjemniejsza w dotyku. Nie wiem tylko jak się sprawdza na balkonie. Może rozciągliwość i zamykanie się w swoistym kokonie są w tym poliestrowym kuszące dla dzieci? @Zuzapola, jak Wam się układa ten bawełniany hamak, nie jest wywrotny?
  • edytowano kwiecień 2020
    Nie jest wywrotny, nisko mamy powieszony, można się na nim bujać , jak na huśtawce i tak się często dzieci bujają, a ja używam jak leżaka, dwójka dzieci też się spokojnie buja bez wypadania, najmłodszy na drzemki w nim spał latem. Mogę zrobić jutro zdjęcia jak się bujają.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • @Zuzapola, dziękuję. Z chęcią zobaczyłabym zdjęcie dla porównania z tym, co mamy.
  • Mialam ten hamak na tarasie  w starym domu , wtedy był podwieszony do sufitu.

    Podziękowali 1PonuraKura
  • Ja mam teraz tak na balkonie 
    Podziękowali 2PonuraKura Hope
  • A po drugiej stronie stolik krzesełka i grill  B)
  • @PonuraKura, to pewnie kwestia gustu, bo akurat mi ten hamak u MartyB nie podszedł, moje dzieci też wolały te bawełniane ;)
  • Jesli ma być na stąłe zamontowany brałabym bawełniany ale szeroki i taki mamy jeden w domu, jak jeździmy do lasu bierzemy dechatlonowe sa idealne można je szybko powiesić złożyć, całym się nakryć, uwielbiamy
  • @czekolada, no właśnie mam takie wrażenie. Ten poliestrowy układa się bardzo podobnie jak u @Zuzapola, szkoda, że nie mogę porównać na żywo, co by było w naszym guście ;) Dziś mój pięciolatek spędził pół dnia w hamaku na balkonie. Pozostała dwójka była bardziej sceptyczna. Ja również bym się do niego przyłączyła, ale najmłodszy nie był skłonny pozwolić matce na takie brewerie.

    @uJa, szeroki, to znaczy jaki miałby mieć wymiar? Skoro masz porównanie bawełny do poliestru, to możesz mi powiedzieć czemu wolicie bawełniany? Na stałe nie będziemy go mocować.
  • Szeroki, to chyba chodziło, o taki jak @asiao pokazała, te bawełniane,  jak mój też są szersze i węższe, ale ten nasz jednoosobowy jest wystarczająco szeroki, a na zdjęciach jakiś dziwnie mały wyszedł,  dzieci się całe ukrywają w nim przy bujaniu  jeśli chcą. 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • @PonuraKura chyba to zamykanie się w kokonie najbardziej się im podoba. No i jest bardzo wytrzymały, oni tam w nim skaczą, rzucają się itp. Ale fakt w ogrodzie jest na to dużo miejsca.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • No na tym bawełnianym to  samo, mozna sie zamykać,  mozna szaleć, już będzie 9 lat, jak szaleją.  To chyba od rodzaju hamaka zależy,  a nie z czego zrobiony.  Bawełna może mniej wytrzymała i wiszenia w deszczu by nie zniosła,  ale bardzo miło w niej leżeć. 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Dziękuję za opinie. Dziś do hamaka przekonała się pozostała dwójka :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.