Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi Kaczyńskiemu

2

Komentarz

 • A to niekonieczne żeby orzekał jak każą w jakimkolwiek składzie.
  Nie nadużywa się obrony koniecznej i wojny sprawiedliwej kiedy odpowiednie służby są powołane do obrony. 
 • @TecumSeh:
  1. Nie zgadzam się z tym że logiczne jest ze cały TK ma orzekać jak każą w jakimkolwiek składzie, wystarczy aby odpowiedni skład orzekał odpowiednio.
  2. O właściwe działanie służb należy wnioskować do ich szefów. 
 • > Zanim mnie zaczniecie nawracać

  No skąd.

  PS. Pójdź na katechezy ;)
  Podziękowali 2katarzynamarta2 Klarcia
 • Maciek_bs powiedział(a):
  > Zanim mnie zaczniecie nawracać

  No skąd.

  PS. Pójdź na katechezy ;)
   :D  :D
  I dlatego się lubimy :)
  Podziękowali 2Maciek_bs katarzynamarta2
 • Zdania (umiarkowanie dobrego) na temat Pis nie zmieniam, natomiast zgadzam się z @Izka, że miejsc publicznych i miejsc kultu powinna pilnować policja, względnie wojsko. Zostawienie obywateli samych sobie wobec ataków wandalizmu jest zaniechaniem ze strony państwa. Pierwszy dzień - ok, szok, w Polsce nigdy nie atakowano kościołów, przynajmniej nie na taką skalę. Ale już drugi i trzeci... No nie, tak nie powinno być.
  I absolutnie nie mam nic do stojących z różańcem w progu świątyń czy tych, co wręcz biorą za fraki i wyprowadzają, gdy nie ma innego wyjścia. Dobrze, że tacy są, szkoda tylko że nie ma służb, które w tej sytuacji zmuszeni są wyręczać.
  W pierwszym rzędzie, powinien tu zadziałać porządek prawny, dopiero dalej moralny.
 • edytowano październik 2020
  @TecumSeh jak już pisałam po co ma być w pełni sterowany skoro wystarczy aby był sterowany wystarczająco? Cel się liczy nie środki. Ad 2 to piszemy o aktualnej sytuacji. 
 • edytowano październik 2020
  Ad 1- obecny wyrok nie dowodzi nie sterowalności TK ale może dowodzic ze przekalkulował PiS i nie docenił ze będą takie protesty. 
  Ad 2- to niedobrze że nie ma policji tam gdzie być powinna, do naprawy sprawy, tłum potrzebuje trochę czasu aby się przemieścić i rzucać. Skoro kibole zdążyli przed policja? 

 • Ad 1 - zapytaj w PiS.
  Ad 2 - u źródła jw - o skuteczność działania. 
 • A obecnie łatwiej zamknąć w domach obywateli niż w innym czasie a do wyborów daleko, rzuci się kasą i ludzie zapomną. 
 • Ad 1 - miałam na myśli zapytanie tych posłów PiS którzy zadali pytanie do TK biorąc pod uwagę że PiS to partia wodzowska. 
  Ad 2 - o ile policja miała prawo nie zdążyć na czas kiedy to podjęte zostały ataki na kościoły, o tyle orędzie aby obywatele członkowie PiS ja zastępowali z ust członka rządu odpowiedzialnego za policję jest karygodne.
  Ad 3 - statystyka, są też idealiści wśród wyborców, za Stalina, jak jego wierni fani trafiali do gulagow to stamtąd pisali do niego że chyba musiał się pomylić i najczęściej umierali. O PR zapomniałam - zrzuci się winę na Tuska i do wyborów ta wersja się utrwali. 
 • Izka, szczerze podziwiam....prawdziwa z Ciebie silaczka.
 • Tak, Izka jest prawdziwa silaczka , zawsze z szacunkiem i kulturą dyskutuje,  choć ma inne zdanie. 
 • Zuzapola powiedział(a):
  Tak, Izka jest prawdziwa silaczka , zawsze z szacunkiem i kulturą dyskutuje,  choć ma inne zdanie. 
  Dokładnie. 
 • Dzięki :) Trudne tematy powiem kurde ;) no i pewnie trochę strata czasu bo w tej chwili przekonuje osobę która nie da się przekonać, jakoś alergie mam i się uruchamiam czasem w temacie politycznym... 
 • edytowano październik 2020
  Nue da się przekonać @TecumSeh bo "mam alergię", wyczuwam niebezpiecznych ludzi, może też pamiętam z historii czym kończył się nadmiar władzy w wąskim kręgu. Na koniec tylko dodam, że inaczej widzimy rzeczywistość.
  Edit: i mam alergię na stosujących zasadę "Cel uświęca środki" - każde środki. 
  Podziękowali 2obwarzanek Bea
 • edytowano październik 2020
  Dla mnie mniejsze znaczenie ma, czy racje ma Sławomir Metzen, czy Jarosław Kaczyński. To są ludzie, a ludzie popełniają błędy, czy to specjalnie, czy nieświadomie. Jest duże prawdopodobieństwo, że oni obaj świadomie propagują błędy w społeczeństwie, wszak na tym polega współczesna polityka.

  Błędem jest dolewanie oliwy do ognia, posługiwanie się chamstwem, czy przemocą. Obserwując państwa, które w ten sposób są rządzone, łatwo można wyciągnąć wnioski, że z takich działań wynika obniżenie wartości jakim jest człowiek. Wtedy ludzie przestają się szanować, przemoc i gwałty powszednieją. 

  Kiedyś czytałem książkę, "rodzinne niebo, rodzinne piekło". I cechą charakterystyczną rodziny, które ze swego życia uczyniła piekło, są tzw odzywki popcornowe. Takie bezmyślne przytyki np modny obecnie "pis to zwis", czy "po to zło". 

  A więc skoro, z naszej polskiej rodziny, mam na myśli cały naród, rządzący robią piekło, to tak się zastanawiam, czy nie użyć tego całego popcornu, aby ratować szczególnie młodzież przed tą polityką. Jeżeli obowiązki mi pozwolą wezmę na cel frondę - tam jest dużo hejtu. Zrobię doświadczenie.

  Zaloguje się jako "Wartościowy człowiek". I będę sadził popcornem typu:
  "Ludzie szanujmy nawzajem siebie, szanujmy też Pis, bo to nie zwis, a też ludzie."
  lub "Czyścioch" i "Nienawiść i hejtowanie to we wspólne gniazdo sranie". itp

  Są tacy, którzy pragną wojny. Trzeba podjąć tę rękawicę, ale zasady jej prowadzenia warto przemyśleć i narzucić swoje. Głupi zawsze wygrywa, gdyż najpierw sprowadza do swojego poziomu, a potem korzysta z tego że ma większe doświadczenie. To będzie moja pokuta.
  Podziękowali 1Tola
 • edytowano październik 2020
  @TecumSeh Oni stosują niemoralne metody, broniąc, faktycznie, dobrych idei. Opozycja korzysta z tych samych metod. Kościół sam jest w opałach i wymaga mądrego podejścia, aby się z nich wydostać.
  Podziękowali 1Tola
 • O rany. Dobrze, postaram się wytłumavczyć. Pis dobrze zrobił że dał 500+, bo umożliwiło wydobycie się z nędzy/patologii wielu rodzinom. Dobrze robi, że porusza problem aborcji. Ok?

  Potem kilka rzeczy zrobił źle: podejście do covida, szkół, leczenia.

  Jednak jeśli chodzi o aborcje, to jest czubek góry lodowej. Ona ma podstawy tzw struktury zła, które w wyniku swego istnienia wymuszają jej wybór jako mniejszego zła. Atak młodzieży na księży miał sprzyjające warunki jak: izolacja spowodowana covidem, demoralizacja młodzieży. Właśnie mogliśmy oglądać efekty rożnych praktyk socjotechnicznych, tak popularnych w internecie, skierowanych na młodzież. I dobrze że tak wyszło, ważne jednak, co my dorośli z tym zrobimy.

  Dobrze, że Pis poruszył temat aborcji. Ważne jednak, abyśmy rozumnie wsparli siebie nawzajem w tej trudnej sytuacji. Rozumiesz? Wsparli siebie, a nie podzielili. 
  Podziękowali 1Tola
 • Jak to zrobić,  jeśli pewna grupa czekała w gotowości do walki, tylko pretekstu brakło... Grzeją temat, by jak najwięcej zepsuć, jak najwięcej ludzi podzielić. 
 • TecumSeh powiedział(a):

  Izka powiedział(a):
  Edit: i mam alergię na stosujących zasadę "Cel uświęca środki" - każde środki. 
  Szkoda że tylko wobec niektórych i tylko wtedy, kiedy Ci się wydaje, że tak jest.

  A propos "każdych środków" - rozumiem że ta alergia odzywała się w latach 2010-15, kiedy to grasował po Polsce seryjny samobójca? Dziwnym trafem ginęli z własnej ręki osoby wokół Smoleńska albo wysoko postawieni krytycy ówczesnego rządu - jak Lepper czy Papała.

  Gdzie była wtedy Twoja alergia? Na odczulaniu czy urlopie?
  Czy prokuratura od 2015 r. wyjaśniła te sprawy? Przydało by się. 
  Podziękowali 1obwarzanek
 • Bez dobrej woli strony rosyjskiej chyba nic nie wyjaśni....
  Podziękowali 1Klarcia
 • Polly powiedział(a):
  Zdania (umiarkowanie dobrego) na temat Pis nie zmieniam, natomiast zgadzam się z @Izka, że miejsc publicznych i miejsc kultu powinna pilnować policja, względnie wojsko. Zostawienie obywateli samych sobie wobec ataków wandalizmu jest zaniechaniem ze strony państwa. Pierwszy dzień - ok, szok, w Polsce nigdy nie atakowano kościołów, przynajmniej nie na taką skalę. Ale już drugi i trzeci... No nie, tak nie powinno być.
  I absolutnie nie mam nic do stojących z różańcem w progu świątyń czy tych, co wręcz biorą za fraki i wyprowadzają, gdy nie ma innego wyjścia. Dobrze, że tacy są, szkoda tylko że nie ma służb, które w tej sytuacji zmuszeni są wyręczać.
  W pierwszym rzędzie, powinien tu zadziałać porządek prawny, dopiero dalej moralny.

  Pod powyższym podpisuję się wszystkimi kończynami.
  Podziękowali 2makodorzyk Izka
 • TecumSeh powiedział(a):
  Biznes Info powiedział(a):
  A więc skoro, z naszej polskiej rodziny, mam na myśli cały naród, rządzący robią piekło,
  Rządzący? Serio?
  Oni atakują kościoły, księży i pomniki?
  Stwierdzenie o obronie kościołów to dolewanie oliwy do ognia, ale podburzanie tłumu do agresywnych zachowań jest spoko? Skoro to "rządzący" a nie totalna opozycja, która zrobi absolutnie wszystko i przed niczym się nie cofnie byle tylko zdobyć władzę?
  BINGO!!!
 • Oglądam teraz relację z Warszawy - młodzież doskonale się bawi, m.in. tańcząc poloneza.
 • Od wczoraj Kaczyński jest złym policjantem, a Duda tym dobrym. Duda pokazuje, że rozumie protestujących i daje do zrozumienia, że jest za łagodniejszymi przepisami. Czyli wyborcy PiS, którym zmiana przepisy nie odpowiada, mogą czuć się uspokojeni.
 • Jednak nie jest tak, że wszędzie taki dramat jak u nas.

  Wczorajsze statystyki zarówno nowych zachorowań, jak i nowych zgonów, sytuują nas w pierwszej dziesiątce (w liczbach bezwzględnych) na świecie.
  I tak się akurat składa, że wszystkie kraje, które nam w tej pierwszej dziesiątce towarzyszą, mają więcej mieszkańców od Polski, zazwyczaj wielokrotnie (USA, Iran, Brazylia, Indie, Rosja).

  Dziś mamy rekordy w obu kategoriach - idziemy na pierwszą piątkę, może siódemkę. 
  W liczbach bezwzględnych.
  Powtarzam: w liczbach bezwzględnych.
  Precyzyję: 38-milionowa Polska dołącza do grona światowych liderów nowych zachorowań i zgonów na COVID-19.
  A wicepremier ds. bezpieczeństwa tejże Polski wzywa do wyjścia na ulicę i zapowiada rozprawę na ulicy z protestującymi, gdyż mu (temu wicepremieru) się w wieku breżniewowskim włączył tryb „Przywódca Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, Tyle Że Gada Coś Tam O Kościele I Nosi Garnitur”.

  Czy Polski rząd jest aktualnie najgorszym demokratycznie wybranym rządem na świecie? Otwieram dyskusję.

  PS. Na dole, w kadrach medycznych, już po fazie złości. Każdy uprawia swoje poletko, bo wobec rzędów karetek i setek próśb o przyjęcie kolejnego pacjenta czujemy się absolutnie bezradni. Sprawczość nam się skończyła, bandaże i plastry do trzymania systemu w kupie puściły. System przepoczwarza się aktualnie w porozrzucane wysunięte placówki, które jeszcze się bronią. Leczymy, kogo się da. „Świata nie uratujesz” - to zdanie, które w rozmowach z personelem medycznym słyszę ostatnio najczęściej.

  PPS. W dużych miastach regularnie do nagłych zachorowań jeżdżą ostatnio strażacy (sprawdzone info - wzrost częstości wyjazdów o 100%). Czyli masz podejrzenie krwawienia z przewodu pokarmowego albo migotanie przedsionków, dzwonisz na pogotowie, karetek brak, za to wbija do ciebie pan w hełmie posiadający na wyposażeniu swojego wozu skokochron i prądownicę do podawania strumienia wody. Ma też tlen i szkolenie z pierwszej pomocy za sobą. Dostaniesz tlen. Na zdrowie.

  https://www.facebook.com/100002609067083/posts/3341267095970226/
 • To byłoby jawnym dowodem, że nie ma mowy o żadnym reżimie, a politycy PiS i ich wyborcy, byli i są podzieleni w swoich poglądach
 • TecumSeh powiedział(a):
  Biznes Info powiedział(a):
  Dobrze, że Pis poruszył temat aborcji. Ważne jednak, abyśmy rozumnie wsparli siebie nawzajem w tej trudnej sytuacji. Rozumiesz? Wsparli siebie, a nie podzielili. 

  Ja nie widzę żeby PiS wzywając do obrony kościołów dzielił kogoś.
  To co, miał może zachęcić w imię zgody? Tak żebyśmy stali po tej samej stronie?
  Albo może kompromis - zdewastujecie tylko niektóre, a resztę zostawicie?
  Lewaki atakując Kościół, strzelili sobie w stopę. Można powiedzieć, że ta cała akcja kiboli posłużyła, aby zmniejszyć szkodliwość tego głupiego z punktu widzenia lewaków, posunięcia.
  Co to znaczy "wsparli siebie nawzajem"? To znaczy kogo?
  Te wyjące wiedźmy domagające się aborcji na życzenie, tzw edukacji-deprawacji seksualnej, itp?
  Tak, właśnie ich. No bo widzisz, Ty prawdopodobnie jesteś człowiekiem honoru, lub jak kto woli, masz dużą potrzebę honoru. Ja taki nie jestem. Jestem urodzonym oportunistą, czyli człowiekiem, dla którego zasady są po to aby je łamać. Trudno nam się zrozumieć. Ja bardzo dobrze rozumiem takie wyjące wiedźmy. Jestem za to 100% idealistą i to mnie broni przed demoralizacją. Ludzie są różni, ale chrześcijaństwo ma objąć miłością wszystkich ludzi. Taka jest Wola Boża.
  Bo siebie nawzajem czyli wierzących i przeciwników aborcji to wspieram jak tylko mogę. I owszem, należy to robić. Szczególnie teraz.

  Czyli tak jak to też czynią poganie? A co jeżeli coś można zrobić dla błądzących, a nie zrobisz tego? JAk się wytłumaczysz kiedyś?
 • Klarcia powiedział(a):
  To byłoby jawnym dowodem, że nie ma mowy o żadnym reżimie, a politycy PiS i ich wyborcy, byli i są podzieleni w swoich poglądach
  @Klarcia A kto twierdzi, że nie są? Dlatego trzeba zadowolić i jednych, i drugich. 
 • Klarcia powiedział(a):
  Oglądam teraz relację z Warszawy - młodzież doskonale się bawi, m.in. tańcząc poloneza.

  do czasu... do czasu...


  Wiek nie jest gwarantem, że przebieg choroby będzie łagodny?

  Nikt nie da gwarancji, że jeśli jestem młodym i zdrowym człowiekiem to przechoruję COVID-19 łagodnie i bez powikłań. To błędne myślenie. W chwili obecnej mamy wielu młodych pacjentów w wieku około 30 lat i mniej, którzy przechodzą zakażenie w sposób bardzo ciężki i co więcej, choroba pozostawia w ich organizmie trwałe uszkodzenia. Niedawno mieliśmy pacjenta, niespełna 30-letniego zawodowego sportowca, który przeszedł chorobę bardzo ciężko. Co prawda bez konieczności wsparcia układu oddechowego respiratorem, niemniej wymagał intensywnej terapii, a także wsparcia za pomocą terapii wysokimi przepływami tlenu. A więc można powiedzieć, że był na pośrednim szczeblu wspomagania układu oddechowego. Po przebytej chorobie jego wydolność fizyczna spadła o 2/3. To świadczy o tym, że młodzi ludzie także mają się czego bać, bo nie każdy przejdzie COVID-19 jak zwykłe przeziębienie. Część osób będzie miała trwałe ślady prawdopodobnie do końca życia.


  Otyłość ewidentnie wysuwa się na prowadzenie u osób młodych jako przeważający czynnik ryzyka ciężkiego przebiegu choroby COVID-19 – mówi dr n. med. Rafał Wójtowicz, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA, jednego z najważniejszych ośrodków leczenia najcięższych przypadków COVID-19 w Polsce.
  https://www.mp.pl/oit/aktualnosci/250259,otylosc-to-wazny-czynnik-ryzyka-ciezkiego-przebiegu-covid-19

  Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.