Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Najszybszy obiad ever

12346

Komentarz

  • Help! Help! Pomysł na szybki obiad już mam na dziś. Teraz szybki deser z okazji dzisiejszych gości. Ja bez sensu zawsze wymyślam jakieś ciasto w podobnych sytuacjach. Tylko zwykłam o 14 zabierac się za robotę, namieszam składniki i wtedy doczytuje, że trzeba chłodzić przez 12h w lodówce. A goście, jak to na Śląsku, przychodzą na kawę na 16. Także nie polecam tej metody.
  • edytowano listopad 2020
    @Rogalikowa ucierane od Rejczel, błyskawiczne, smaczne  tylko owoce musisz mieć, ale mogą być mrożone 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @Rogalikowa ostatnio w wątku kawiarnianym wrzuciłsm przepis nz ciasto marchekowe.
    Dobre i robi się piorunem.

    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Muffinki zabełtasz łyżka i do piekarnika  :) 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Głosuje za crumble. 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Dobra, idę sprawdzać co mam i się zabieram za robotę. Dzięki! 

    Że też goście muszą coś jeść, jakby nie mogli się zadowolic umytymi schodami albo czystą łazienką.. Ale gotowanie dla gości i tak lepsze niz codziennie dla znudzonej rodziny, hehe
  • Karolinka powiedział(a):

    @Agmar
    Córka bezlaktozaowa i kupujemy te bez laktozy.
    Ja zrezygnowałam z nabiału zwierzęcego póki co. Ten kupny mi nie służy zupełnie. 
    O dziwo córka mogła jeść sery korycińskie z surowego mleka i żadnych objawów nietolerancji się nie doczekała. U mnie podobne.
    Teraz zastępuję mlekami roślinnymi. Jogurtów i tak nie jadam. Kombinuję sosy z nasion. 
    z jakich nasion robisz te sosy i gdzie je kupujesz , szczerze brzmi ciekawie zima mleka ni ma ....
  • @nowa póki co słonecznik
    Podziękowali 1nowa
  • edytowano listopad 2020
    https://weganizmdomowy.blogspot.com/2013/05/smietana-majonez-pasta-sos-i-nie-tylko.html

    @nowa zobacz to
    Pamiętam smak prawdziwego mleka i śmietany, rzecz jasna nic niepasteryzowane, 
    Podziękowali 1nowa
  • ciekawy przepis dziękuję, u mnie jest dziwnie bo po ''kupnym '' mleku -serach itp krowim kozim bio eco i niewiadomo jeszcze jakim są bóle brzucha wysypki i inne sensacje i atrakcje a po moim tzn od naszych kóz od sąsiada krów nic się nie dzieje 

  • @Elunia spróbuję zrobić te ciastka, ale chyba od razu z 4 porcji :) Jak nie wyjdą, będzie na Ciebie :D
  • @Elunia, dzisiaj zrobiłam rybę amura na szpinaku że śmietanką. Dzięki. Była pyszna. Będę robić dalej.
  • Gloria powiedział(a):
    @Elunia, dzisiaj zrobiłam rybę amura na szpinaku że śmietanką. Dzięki. Była pyszna. Będę robić dalej.
    z tych przepisów od Eluni udają się całkiem super jedzonka 
  • My robimy @Gloria Twojego chyba łososia (i rzadziej krewetki) z makaronem. Mmm... pycha dzieki :)
  • @Elunia, dobre wyszły :) Jakieś 80 sztuk, ale nie wróżę im długiej przyszłości ;)Dziękuję za przepis  <3 Jutro schabik na mleku :)
  • @Elunia, najwięcej czasu zajmuje przygotowanie jabłek. Robiłam z 4 porcji. A na 9 osób to porcja jak znalazł :)
  • Ten przepis na schab w mleku, to piers z indyka tez wyjdzie? I bez cebuli?
  • karolinamika powiedział(a):
    Ten przepis na schab w mleku, to piers z indyka tez wyjdzie? I bez cebuli?
    Wszystkie przepisy które próbowałam wychodzily,  fakt tego akurat nie  robiłam
    Jak coś robię czego nie umiem/Nie jestem pewna efektu to robię mini porcje taka tylko do spróbowania 
    Czyli w praktyce  to wygląda  tak mamy normalny obiad + ta potrawa która  testują jak posmakuje następny  raz robię  więcej 
  • Hm, takie ledwo rozmrożone włożyłam, dwie godziny juz siedzi i jeszcze twarde. No i sos rzadki i farfocle pływają. To go teraz zlac,  blendowac i zagęszczać mąka? Bo tam paprykę marchewkę i pół cebuli wrzuciłam, to pasuje czy nie bardzo? Dzieci głodne to dostały paluszki rybne...
  • @karolinamika, u mnie też nie pykło. Po godzinie nadal surowe, właśnie podwyzszam temperaturę w piekarniku. ;)
  • Spoko, nam się nie spieszy. Z. jeszcze z godzinę będzie wracać z pracy. 
  • U mnie sos ok, smaczny wyszedl, po zblendowaniu gestosc tez ok, natomiast   mięso twardawe, chyba dłużej by musiało się piec... zostalo jeszcze na jutro, to spróbuje jeszcze poddusić.
    W każdym razie, po spacerze, wszyscy zjedli bez grymaszenia :)
  • Ogólnie udane danie. 
  • Calkiem miekkie i soczyste tylko 3 godziny siedziało 
  • A dziś jeszcze lepsze!
  • agatak powiedział(a):
    surowy ryż do mikrofali? ;)

    ryż można wrzucić na masło z puszką kukurydzy, albo jak ci się nie chce to do gorącego ryżu dodac trochę masła, wymieszać (samo się rozpuści) i dodać kukurydzy- puszkę dobrze najpierw otworzyć ;)
    jak masz więcej czasu i ochoty to na maśle podsmażasz cebulę, paprykę, kukurydzę (z puszki), lub groszek (z puszki, mrożony) lub groszek cukrowy (świeży) lub fasolkę  lub brokuła, pomidorki koktajlowe - i w to ugotowany ryż (oczywiście wystarczą 1,2 lub 3 składniki co akurat masz pod ręką) 
    wtedy ryż jest ciekawszy ;)



    @agatak dzięki, wrzuciłem cebulę i dodałem groszek na patelnię, taki nic, a ryż ma smak :) no to macie teraz bekę ze mnie :D

    Podziękowali 1agatak
  • Bardzo przydatny wątas, teraz gotuje Teściowa ale czeka mnie gotowanie jak będzie miała operację, po prostu będę leciała wpis po wpisie ;) 
    Podziękowali 2andora AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.