Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Angina co powala

13»

Komentarz

  • Dopiero po 14 będziemy dzwonic, przed 14 na oddziale i nie odbiera
    Podziękowali 1Izka
  • Wygląda jak mononukleoza. Tam często w drugim tygodniu pojawia się wysypka. 
  • Zobacz jak wygląda wysypka przy mononukleozie czy podobnie, można w necie zobaczyć zdjęcia. 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Zobacz jak wygląda wysypka przy mononukleozie czy podobnie, można w necie zobaczyć zdjęcia. 
    W necie są dwa rodzaje wysypek jedna taka plamista jak mamy ale przy innych artykułach jest inna która nie pasuje 
  • Kazał wapno dawac i w domu siedziec
  • @Agmar, być może się mylę, ale jednak napiszę. U mnie było to samo, gorączka, bol szyi, niemożność picia i jedzenie. 
    Antybiotyk 
    Wysypka
    .....
    Leki na alergię na ten lek, Zyrtek i inne, nie wzięłam, gdyż ....

    Po 5 dobach tak wysokiej gorączki i  innych bolow już nie mogłam.

    Lekarz do domu: skierowanie na szpital. Mononukleoza zakaźna, o której juz wspominałam wyżej.
  • Czytam Wasze wpisy i pierwsze co mi to przypomina to też mononukleoze. Moja 10 latka miała rok temu. Dokładnie tak to przebiegało. Zrobiliśmy jej prywatnie badanie z krwi i nie było wątpliwości. Bo wcześniej lekarka też zwlekała i kluczyła z diagnozą  chociaż mówiłam, że córka miała kontakt z osobą zakażoną. 
  • Tylko tak, u nas bez gorączki i bez kontaktu z kimkolwiek 
  • edytowano grudzień 2020
    Ale prędzej mononukleoza jest bez gorączki, niż angina. Niektórzy przechodzą bezobjawowo, albo z bardzo nikłymi objawami.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ale prędzej mononukleoza jest bez gorączki, niż angina. Niektórzy przechodzą bezobjawowo, albo z bardzo nikłymi objawami.
    Przy mono moj syn miał okolice 39,
    Ja około 39 w górę i w dół 
  • U moich dziewczyn anginy zawsze z gorączką przebiegały. Mononukleozy nie znam kompletnie.
  • Ja miałam tylko opuchnięte migdały,  gardło,  lekarz podejrzewał świnkę. 
  • Mało się  słyszy o tych skąpoobjawowych,  bo zwykle nie diagnozowane. 
  • asia powiedział(a):
    Moja córka przy mononukleozie była bardzo chora, oprócz gorączki, bólu gardła miała też powiększoną znacznie śledzionę i wątrobę
    U mnie tez, usg po pół roku po mono że względu na te powiększona wątrobę i sledzione.
    A i właśnie mam to odczucie co @asia o córce,  nigdy nie byłam, aż tak chora i w takiej bezsilności. U mnie ta gorączka była nie do zbicia w domu...
  • No właśnie i w necie pisze prawie wszędzie że przy mono gorączka trudna lub nie dająca się zbić. Ja przy anginie też gorączki nie miałam
  • To wirus i może nietypowo przebiegać.
  • Moja córka przy mono tylko przez kilka dni miała nieco ponad 37. Ogólnie złe samopoczucie, ciagle spała. Przez około 2 miesiące dochodziła do siebie. 
  • Warto zrobić test z krwi 
  • Jutro rano będę ryzykować i dzwonić do pediatry, może info że anginę potwierdził laryngolog wystarczy żeby zamiast na test to zechcieli ja obejrzeć. 
    Podziękowali 1Izka
  • September powiedział(a):
    Warto zrobić test z krwi 
    Ale w sumie po co? Czy na to większe znaczenie czy była to mono czy inny wirus? 
    Wiedzieć, czy była angina, faktycznie warto, że wzgl. na paciorkowce, ale po co wiedza jaki konkretny wirus dorwał? 
  • Mono się specyficznie leczy, mój M w szpitalu wylądował, wątroba może się uszkodzic, to nie żarty 
    Podziękowali 1September
  • U nas plamista wysypka, ciemne plamy na całym ciele była jako reakcja alergiczna  po antybiotyku. Tydzień brał antybiotyk, i dopiero po 3 dniach od skończonego antybiotyku wysypka. Ale jej bardzo szybko przybywało pomimo dawania przeciwalergicznych od pediatry - w niecale dwie dobry był calutenki w plamach i wylądował w szpitalu. A tam powiązali to z antybiotykiem - że reakcja może być taka opóźniona. 

  • @mysikrolica to tak samo, wczoraj już cała i to się zaczyna zlewać w jedno.  Dałam jej rupafin i nic nie pomaga.
  • Agmar powiedział(a):
    @mysikrolica to tak samo, wczoraj już cała i to się zaczyna zlewać w jedno.  Dałam jej rupafin i nic nie pomaga.
    My po 1,5 doby od pierwszych zauważonych plam pojechaliśmy do szpitala i od razu dostal duże dawki sterydów. Był już cały w plamach, nie miał 2cm kwadratowych w całości normalnego koloru.
    Ja bym jechała na izbę przyjęć albo zdjęcia pediatrze. 
    U nas to był augmentin. I jedno z pierwszych pytań na IP to czy brał ostatnio antybiotyk. 
  • edytowano grudzień 2020
    Mam nadzieję, że Was przyjmą i dadzą odpowiednie leki. 
    Czasem trzeba się postawić niestety i zacząć histeryzowac, jeśli na spokojnie olewają. 
    Podziękowali 1Izka
  • Wcześniej byłam z nim u pediatry i dostal zyrtec, wapno i coś jeszcze przeciwalergicznego, ale nie zatrzymało to wysypki więc wieczorem pojechaliśmy do szpitala. 
  • edytowano grudzień 2020
    Wróciliśmy, to od alergii, tylko zobaczyła oczy zza maseczki to uczulenie, obejrzała ja cała od razu zastrzyk i rupafin kazała dalej dawać, jak jutro by poprawy nie było to znów na zastrzyk. 
    Podziękowali 3Izka In Spe September
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.