Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szopka 2020 (?)

2

Komentarz

  • falliczne

    @Bambidu zazdroszczę pięknej szopki i okazji!!!

    Sama jestem fanką drewnianych figurek Dolfi, mamy już św Annę, kilka aniołów i MB...

    Szopki są różne:
    Matteo

    klasyk Rafaello
    Podziękowali 1mamababcia
  • Rogalikowa powiedział(a):
    Myślałam, że to Matka Boża, a to coś z przodu to Dzieciątko. 
    Myślałam że tylko ja tak miałam...
    Podziękowali 2mamababcia Leli
  • A nie jest tak?
  • To wielkie to jednak anioł.
  • Anioł ma być nad szopką i ochraniać ją. Właśnie ciekawa jestem anioła w tej konwencji
  • Watykan odleciał w kosmos
    Podziękowali 3OlaOdPawla Rogalikowa Aneta
  • Szczerze mówiąc najbardziej nie rozumiem   co oni w Watykanie robią. No, ale ja już ponad 30 lat na wsi mieszkam...
  • Kiedy ujrzycie ohydę spustoszenia zalegającą miejsce święte..
    Da capo ale fine
  • Malgorzata powiedział(a):
    Myślałam,  że pytasz o tę , która trwa od marca 2020. 
    Obie się uzupełniają
  • Sztuka sakralna powinna być przede wszystkim zrozumiała dla odbiorcy. Ma być niczym średniowieczna Biblia pauperum. Sztuka współczesna bawi się formą i to jest czasem ciekawe/intrygujące/zaskakujące, ale w sztuce sakralnej ważniejsza jest treść od formy i to ona powinna dominować, a nie odwrotnie. Od biedy można by taką szopkę pokazać na wystawie czy w muzeum, ale nie powinna pełnić funkcji sakralnych. Plac św. Piotra to miejsce modlitwy, a nie wystawa sztuki współczesnej.
  • edytowano grudzień 2020
    @mamababcia ; to jest anioł:
    Podziękowali 1mamababcia
  • to są trzej królowie:
    Obraz moe zawiera ludzie stoj i w budynku

    Podziękowali 1mamababcia
  • Małgorzata32 powiedział(a):


    to wg mnie pasterka z dzbanem i strażnik
  • Elunia powiedział(a):
    Osioł najładniejszy, przypadek?

    wszystkie zwierzęta wg mnie bardzo udane

    Obraz moe zawiera w budynku

  • W galerii sztuki ta szopka pasuje
  • szopka
    w sumie
    nomen omen 
  • Może ja ślepa, ale nie jestem wstanie rozpoznać kogo te figurki przedstawiają.
    Podziękowali 1Ewasz
  • Wszyscy prawie ślepi, bez twarzy, w dystansie społecznym....
  • Zdjęcie z muzeum - figury całkiem ok. Zdjęcie nieprofesjonalne z placu - koszmar. Cos po drodze poszło nie tak, może aranżacja całości jeszcze popsuła efekt dodatkowo?
  • najgorszy ten król-rycerz - diabeł to jest szatańska brzydota ta szopka 
  • Ula powiedział(a):
    Zdjęcie z muzeum - figury całkiem ok. Zdjęcie nieprofesjonalne z placu - koszmar. Cos po drodze poszło nie tak, może aranżacja całości jeszcze popsuła efekt dodatkowo?
    też tak myślę
    ta szopka powinna być inaczej oświetlona i mieć lepsze tło, może wśród choinek wyglądałaby przyjaźniej? 
    no i skrzydła tego dużego anioła jakoś za daleko ustawione, przez co  nie czyta się dobrze tej postaci...

    poza tym wszystko jest za bardzo rozwleczone na szerokość i trudno zrobić zdjęcie całości

    A druga rzecz, że po internecie krążą tylko zdjęcia "kosmity" i "diabelskiego strażnika", a nie zdjęcia Świętej Rodziny, komuś zależy na tym, by to ośmieszyć...
  • O - o choinkach tez napisałam i oświetleniu, no i jeszcze "dywan" fatalny, ale mi komórka padła zanim wyslalm.
  • Może to jeszcze za wcześnie, żeby odpowiednio poustawiać i na samą wigilię będzie ok. 
    Aha, nie podobają mi się rogi barana. Budzą we mnie zupełnie inne skojarzenia.
  • edytowano grudzień 2020
    Elunia powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    Ula powiedział(a):
    Zdjęcie z muzeum - figury całkiem ok. Zdjęcie nieprofesjonalne z placu - koszmar. Cos po drodze poszło nie tak, może aranżacja całości jeszcze popsuła efekt dodatkowo?
    też tak myślę
    ta szopka powinna być inaczej oświetlona i mieć lepsze tło, może wśród choinek wyglądałaby przyjaźniej? 
    no i skrzydła tego dużego anioła jakoś za daleko ustawione, przez co  nie czyta się dobrze tej postaci...

    poza tym wszystko jest za bardzo rozwleczone na szerokość i trudno zrobić zdjęcie całości

    A druga rzecz, że po internecie krążą tylko zdjęcia "kosmity" i "diabelskiego strażnika", a nie zdjęcia Świętej Rodziny, komuś zależy na tym, by to ośmieszyć...
    Ale jak rodzinnie pójdzie się na oglądanie szopek, to co 2 latek z takiej zrozumie? Może to i nowatorskie, ale bardziej do muzeum niż na jednym z głównych placów chrześcijaństwa.

    No ale zwierzątka ładne.
    Obecnie w Watykanie jest wystawa  szopek z całego świata i większość jest tradycyjna, więc jak ktoś tam pójdzie teraz z 2 latkiem, to zrozumie wszystko :) 
  • a w Fatimie na placu jest taka szopka, cały rok stoi:
    Ftimas sanctuary - PORTUGAL  World art Visit portugal Most peaceful  countries
  • Szczerze mówiąc, bardziej mi się podoba od tej na Watykanie. Jest tu jakiś pomysł kompozycyjny, chyba nikt też nie ma wątpliwości, kto jest kim.
  • Wygląda na masoński modernizm  ;)
    Podziękowali 2In Spe Rejczel
  • Szopka w Watykanie wpisała się w ogólny lockdown, chodzi o to, żeby nie wychodzić z domu i jej nie oglądać ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.