Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szopka 2020 (?)

13»

Komentarz

  • Aneta powiedział(a):
    Szopka w Watykanie wpisała się w ogólny lockdown, chodzi o to, żeby nie wychodzić z domu i jej nie oglądać ;)



    I to jest słuszna koncepcja!
    Podziękowali 1Izka
  • Na poczatku myslalam, ze kosmonauta to Matka Boza, ale to chyba "dziewczyna z dzbanem", bo MB bardziej na prawo jest i Jezus to taka figura jakby kilkuletniego chlopca. Natomiast w opisie jest o tej dziewczynie I patrzac na ilosc figur to chyba ona w tym kasku. 
  • Sorry, spoznilam sie z komentarzem :D przeczytalam tylko pierwsza strone komentarzy 
  • Dla mnie to nawet ten osioł czarny nie budzi zaufania. 
  • edytowano grudzień 2020
    Szopka ma charakter demoniczny:
    - motyw błyskawicy (góry, ale też i gwiazda której nie ma jedynie ogon komety z symbolami błyskawicy)
    - po środku kościotrup prawdopodobnie śmierć
    - tam gdzie miał być Pan Jezus jest czerwony smok, albo plama krwi (po dzieciach poczętych ?)
    - a Maryja to nie ta osoba w szopce, ale postać kosmity, która rodzi dziecko
    tak ja odczytuję symbolikę szopki.

    Nawiązanie do wierzeń innych religii i stawianie postaci w szopce to skandal. W najlepszym razie to synkretyzm, ale to nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.

    Trzeba wreszcie powiedzieć - Król jest nagi  !!!
    Czuję się tak jak by Panu Jezusowi napluto w twarz i mi przy okazji też.

    Masoni uwielbiają dwuznaczną symbolikę.
  • szopka może się nie podobać,
    ale dlaczego myślisz, że to postać kosmity jest Maryją??? a nie postać w granatowym płaszczu w gwiazdy stojąca najbliżej centrum szopki ze złożonymi rękami?

    - w centrum szopki - tam gdzie ma być Pan Jezus - jest teraz coś czerwonego, ale to chyba przykryta figura Dzieciątka, która będzie odsłonięta 25. Zdjęcie Dzieciątka wkleiłam wcześniej, wg mnie wygląda przyjemnie (w ramach tej konwencji oczywiście)

  • Tu w tym filmie pokazana jest ta szopka za dnia, widać lepiej jak to wygląda
    komentator mówi o tym, że to rzeczywiście jest astronauta (!) - że szopka powstała w latach 60 i autor chciał nawiązać do aktualnych wydarzeń (wyprawy na Księżyc), że postać ta symbolizuje też to, że Jezus przyszedł do ludzi wszystkich czasów.

    na początku pyta przechodniów czy im się podoba i zdania są podzielone, oczywiście każdy mówi, że oryginalna, ale dla niektórych jest zbyt zimna, a dla innych jednak ciekawa oraz że zyskuje przy bliższym poznaniu
  • Ja tez byłam przekonana, że kosmita, to Maryja , a z przodu dzieciątko. 
  • Co do komentarzy ludzi, to czesto wstydzą się przyznać, że nowoczesna sztuka niezbyt do nich przemawia...
    Podziękowali 1E.milia
  • ja na początku też, bo nie widziałam innych zdjęć tej szopki
  • A co powiecie na taką szopkę?
  • Cieszmy się, że szczepionki nie podaje się w czopkach.

    MSPANC.PL
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.