Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy Franciszek przekręcił słowa JP2?

2»

Komentarz

  • Przyklepala
  • edytowano grudzień 2020
    Ale od tego mamy naukę kościoła żeby wiedzieć co dobre a co złe. I Dekalog i Ewangelię. Sumienie kształtuje się w oparciu o naukę kościoła. Nie przypadkowych guru księży z neta. A w tym przypadku zgrzeszył biskup i ksiądz, który uważa że to nie grzech.
  • No więc cały czas podkreślam, że to nie ma być moje, ale Kościoła. Nie ja uwazam, ale Kościół nauczą.
    Podziękowali 2Katia Joannna
  • edytowano grudzień 2020
    Przecież od razu o tym pisałam że mamy naukę kościoła i że najważniejsze jest wiedzieć w co wierzymy. Inaczej można łatwo się pogubić.
    Podziękowali 1ganna4
  • Jeszcze co do "samorealizacji". Przypomniał mi się cytat z George'a MacDonalda: "Pierwszą zasadą piekła jest: istnieję sam dla siebie" ;)
    Podziękowali 1ganna4
  • No ja powiedziałam mojej najstarszej że to zgorszenie bez względu na fakt współżycia czy nie. Nie musiał ksiądz. 
  • Bardziej chodzi mi o to że wytyczne Kościoła powinny być jasne. Żeby o pewnych rzeczach nie dowiadywać się w konfesjonale. Poza tym ty pytałaś przy spowiedzi a  ja nie zapytałam bo według mnie to nie był grzech i do głowy mi nie przyszła żadna wątpliwość w temacie. I dowiedziałam się nie od księdza a od znajomej, z DK że to zgorszenie dla innych i dlaczego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.