Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Najpopularniejsze imiona nadawane w 2008 roku

edytowano styczeń 2009 w Ogólna
Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek:

Julia - 15.624
Wiktoria - 10.148
Zuzanna - 9.817
Maja - 8.778;
Oliwia - 8.750;
Natalia - 7.803;
Amelia - 6.736;
Aleksandra - 6.598;
Nikola - 5.134;
Martyna - 4.877;
Weronika - 4.626;
Anna - 4.240;
Zofia - 4.026;
Emilia - 3.772;
Karolina - 3.691;
Patrycja - 3.209;
Gabriela - 3.144;
Maria - 3.137;
Alicja - 3.090;
Hanna - 3.029

Najpopularniejsze imiona dla chłopców:

Jakub - 14.419
Kacper - 10.619
Mateusz - 8.320
Szymon - 7.750;
Bartosz - 6.960;
Michał - 6.690;
Filip - 6.569;
Dawid - 5.131;
Wiktor - 5.049;
Piotr - 5.019;
Maciej - 4.304;
Patryk - 4.131;
Igor - 3.936;
Mikołaj - 3.893;
Jan - 3.739;
Paweł - 3.625;
Adam - 3.607;
Dominik - 3.526;
Kamil - 3.513;
Oskar - 3.171
«1

Komentarz

  • Szkoda, że nie ma na topliście typowo polskich: Stanisław, Wojciech, Józef.
  • A u wielodzietnych?
  • [cite] Taw:[/cite]A u wielodzietnych?
    U mnie jest mąż Wojciech, syna mam jednego i od początku świata mieliśmy mu dać na imię Jan:smile:.
  • [cite] Maciek:[/cite]Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek:

    ...
    Anna - 4.240;
    ...
    Hanna - 3.029

    Głupio się pytam jaka różnica miedzy Anną i Hanną ?
  • taka jak między janem a januszem
  • A ma tu ktoś jeszcze córkę Matyldę (jak ja) ?
  • Anna to Ania, Hanna to Hanie, Haneczka.....ale wiem, że są takie części Polski, gdzie imię to stosuje się wymiennie...w kalendarzu funkcjonują oba.....
    To jak miała na imię matka Maryji?? :wink:

    Matyldę ma kuzynka mojego męża ( rocznik 2000) :tongue:


    a ja kiedyś zaraz po maturze ....( czyli ładnych kilkanaście lat temu ) zajmowałam się małą Matyldą
  • No patrz. Ja miałam być Maćkiem :bigsmile:
  • Małgorzato, a jak zdrabniacie imię Debora? pytam bo ostatno miałam w poradni Arseniusza i chłopiec twierdzi, ze rodzice tylko tak się do niego zwracają. No i ma patronkę Debora? Proboszcz parafii, który mnie chrzcił oficjalnie podobno stwierdził, ze mam patronkę św. Annę, bo Anety nie ma, drugie imię też bez patronki, dobrze, ze na bierzmowaniu mogłam wybrać św. Barbarę
  • Moja żona nie chciała się zgodzić abz jeden z synów nosił imię "Łazarz"
  • Nam się podoba Jakub jeśli będzie chłopiec, ale jak widzę, że na top liście jest to numer jeden... to chyba zmienimy zdanie, tylko nie wiem na co... Podrzućcie coś.
  • Ignacy.
    Albo Josemaria. (-;
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Taw, a ty?

    T:bigsmile:
    Mam dwie starsze siostry wiec miałem byc chlopcem i jestem i mam bardzo ładnie na imię, Maciek może potwierdzic.
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Taw, a ty?

    T:bigsmile:
    Mam dwie starsze siostry wiec miałem byc chlopcem i jestem i mam bardzo ładnie na imię, Maciek może potwierdzic.

    No pochwal się... :)
  • [cite] Socrat:[/cite]Ignacy.
    Albo Josemaria. (-;

    Jak nasz Ignaś miał się urodzić, to rodzina bardzo protestowała, że to takie staroświeckie, że nikt już tak dzieci nie nazywa, że koledzy będą go wyśmiewać.... Podobnie też było parę lat wcześniej w przypadku naszej Tereski. No i co? Teraz Ignasiów mamy w okolicy przynajmniej czterech. A Tereska to nawet w ławce siedzi z drugą Tereską :smile:
  • Jak w 1998 urodziła się nam pierwsza córka Zuzanna, to przyszła do nas położna i powiedziała, że chodzi teraz do 16 dzieci z czego 11 to dziewczynki z czego 9 to Zuzie....okazało się że wówczas Zuzanna z miejsca 98 wskoczyła na drugą pozycję jeśli o popularność chodzi...podobnie było z Marianną w 2001, Frankiem w 2003....pomyślałam, że może po prostu my tą modę zaczynamy :crazy:
    Natomiast jak w 1999 urodziła nam się Ewka to w szpitalu wszystkie położne i pielęgniarki wzdychały, że takie piękne, proste imię, a od dwóch lat chyba w szpitalu się Ewa nie urodziła.....no i jest tak do dziś....Ewa nie poznała żadnej innej Ewki rówieśniczki, a Zuzi, Marianek, Franków nawet Piotrusiów pełno naokoło....Antoni też nie będzie oryginalny, ale to co - moda modą a piękne imię pięknym imieniem i jaki patron!!
    A modlicie się z dziećmi do świętych patronów? bo my mamy taki zwyczaj, że na końcu wieczornej modlitwy mówimy litanię do naszych patronów i dołączamy do tego zawsze patronów osób, które prosiły nas o modlitwę....a teraz dodajemy Św Ignacego jako patrona kobiet w stanie błogosławionym.....I każde dziecko coś tam o swoim patronie wie....a mamy niezły zestaw....Maria Magdalena( bo Ewy nie ma), Tereska od Dzieciątka Jezus( bo nie znaliśmy żadnej Marianny) , Franciszek z Asyżu, Szymon, Katarzyna ze Sieny( bo Sylwii też podobno św nie było jak mnie chrzczono), Zuzanna, Piotr no i teraz Antoni :-)
  • Ja się trochę podłamałam, jak zobaczyłam, że Julia jest na pierwszym miejscu wśród dziewczynek... Ale to starszaki wybierały imiona dla siostry- tak więc została Julią Magdaleną...
  • Taw to w końcu hebrajska litera :devil:
  • Oj, nie lubię nadawać popularnych imion... A jednak kiedyś tam daliśmy synkowi Wiktor, a teraz tyle Wiktorów. Za to obecnego synka, nazwaliśmy tak, że wszyscy robią oczy, dziwią się i pytają dlaczego:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Anno , zdradź jakie to imię !
  • A ja mam wrażenie, że imiona tak jakoś same się przyczepiają do dzieci. Kiedyś chodziła mi po głowie Basia, i nasza córa to Barbara, później razem z mężem stwierdziliśmy, że Grzegorz to piękne imię, i tak urodził się chłopczyk - Grześ. Teraz bardzo podoba nam się Marysia, ale na razie głucho,...... czekamy.

    No i oczywiście śmiejemy się wszyscy w domu, że mamy samych świętych. Ja - Agnieszka, mój mąż Piotr, brat - Paweł i oczywiście mama - Bogumiła :smile::smile:
  • My imiona zawsze mieliśmy ustalone jeszcze przed poczęciem . Bardzo lubię je wybierać ... To jeszcze jeden argument za wielodzietnością :bigsmile:
  • Achilles:bigsmile:
  • Anno , rzeczywiście oryginalnie ! Czyżbyś przed jego urodzeniem czytała "Troję" ? :bigsmile:
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Achilles i panny. Bedzie mial chlopak wziecie wsrod plci nadobnej.

    T:bigsmile:
    Będą go całowały... po stopach.
  • To mojego męża pomysł. A on jest upartym człowiekiem. Tak długo będzie truł, że dla świętego spokoju trzeba się zgodzić:bigsmile: Ale mi się oczywiście podoba. Na Hektora się nie chciałam zgodzić:devil:
    Ja chciałam Oktawiusz, albo Oktawian, albo jeszcze coś rzymskiego, a ten Grecja i koniec:cry:
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]To na poczatek :)

    T:bigsmile:

    :shocked::shocked::shocked:
  • lepszy Achilles od Afrodyzjusza
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]lepszy Achilles od Afrodyzjusza

    lub Onana

    T:cool:

    Może ja nie łapię czegoś, ale o innej cywilizacji chyba mówimy.:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.