Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

OBIADY BEZ MIĘSA

13

Komentarz

  • zazdraszczam tego ostatniego  :)
  • edytowano styczeń 2021
    @Rejczel, ja nie lepie uszek, nigdy, czytam skład i kupuje.
    Co mi nie przeszkadza kupić w kwietniu, listopadzie czy kiedy bądź.

    @Rejczel, no i wpisałam w całoroczna propozycje i to jest jakiś problem?
  • Spokojnie, spokojnie. Dopytalam, bo mnie to zaciekawiło, że są domy gdzie lepi się uszka do barszczu również w ciągu roku. 
  • Rejczel powiedział(a):
    Spokojnie, spokojnie. Dopytalam, bo mnie to zaciekawiło, że są domy gdzie lepi się uszka do barszczu również w ciągu roku. 
    Jestem spokojna, też pytam, wg mnie każdy ma prawo jeść kiedy i co chce, każdy dom ma swoją tradycję, własną. Jeśli ktoś je inaczej niż ja, nie znaczy, że tak nie może być.
  • Odebrałaś moje pytanie jako atak tymczasem z mojej strony było tylko pozytywne zaciekawienie. To wszystko.
  • @Rejczel kiedyś na obczyźnie zrobiłam tradycyjny barszcz wigilijny dla naszych zagranicznych znajomych, w październiku.
    Ale u nas tradycyjny to zabielany i z dodatkiem śledzia ;)
    nie muszę chyba mówić, że wigilijny nie smakował już tak samo... ;(
  • @Rejczel, skąd wiesz jak odebrałam? Dlaczego sugerujesz mi atak? Ja Tobie też mogę to samo zasugerować 
    Tymczasem nie chce mi się już dyskutować, wybacz, udam się do innych zajęć.
  • edytowano styczeń 2021
    @Elunia tak. To znaczy do grzybów się dodaje matjasa z oleju. W proporcji jeden płat na kilogram maki, wiesz, o co mi chodzi.
    Garść farszu Grzybno-cebulowo - śledziowego wrzuca się do barszczu
    E: więc zupa jest bezowa (zabielony, i uszka gotuję się w barszczu, więc trochę traci kolor) i wygląda, jakby uszka się porozlepialy, bo pływa farsz. Ale jest pycha. 
  • Aaa, i ciasto do uszek ma sporo masła. Jak ktoś mi powie, skąd taki przepis się wziął, to będę wdzięczna :) 
  • AgataZi powiedział(a):
    O matko, świat się kończy :s strach się już odezwać :s nawet w kulinarnych o uszka zapytać. Co się porobiło...  :(
    E tam. Normalka. Luty...
  • O uszkach z dodatkiem śledzia, to słyszałam. Raz nawet zrobiłam i takie. Zostaję przy klasycznych. Do czystego barszczu. 
    Jeszcze mam trochę zamrożonych.  
  • Aszna powiedział(a):
    @Agmar dla mnie też najgorsze jest zagniatanie ciasta... Ale ostatnio zrobiłam ciasto wg przepisu z Kwestii Smaku - z dodatkiem masła - i zagniatało się bardzo dobrze!
    To najlepszy patent. Zalac make gorąca woda z masłem. 2 minuty i ciasto gotowe. 
    Podziękowali 1Agmar
  • edytowano styczeń 2021
    Z dań bezmięsnych to jeszcze gołąbki można różnie nadziewać, niekoniecznie klasycznie. 
  • Dokładnie kluski kładzione ze skwarkami i gotowana kapusta może być kiszona A na wiosnę słodka z jabłkiem to u nas danie uwielbiane zwlaszcza przez dzieci

    @Rejczel ja nawet barszcz na zakwasie robię raz w roku ;) normalnie to tylko z surowych buraków, W sumie ciekawe czy barszcz z uszkami był kiedyś daniem codziennym czy rzeczywiście pojawiał się jako szczególne danie wigilijne 
    Podziękowali 1Rejczel
  • @Elunia pytanie amatora tylko się nie śmiej.... krokiety to robisz najpierw naleśniki potem zawijasz z farszem i smazysz zapanierowane

    To jest tak dużo roboty w sensie czasochlonnosci że nigdy się nie pokusilam o zrobienie 
  • Zakwas buraczany robimy raz po raz.
    Odkąd nie pijemy kawy, witamy dzień toastem z buraka. ;) 
    Podziękowali 3Aneczka08 AgaMaria madzikg
  • Ale jak? Przecież a druty sztywne, jak to zwijać? 
  • Ale super pomysł z tymi waflami! Nie wpadlabym na to. Plus też taki, że są lzejsze do strawienia, mniej smażeniny.
  • Też zrobiłam, super patent;)
  • andora powiedział(a):
    Aszna powiedział(a):
    @Agmar dla mnie też najgorsze jest zagniatanie ciasta... Ale ostatnio zrobiłam ciasto wg przepisu z Kwestii Smaku - z dodatkiem masła - i zagniatało się bardzo dobrze!
    To najlepszy patent. Zalac make gorąca woda z masłem. 2 minuty i ciasto gotowe. 
    I dalej tak samo elastyczne? To muszę spróbować :) 
  • malagala powiedział(a):
    z obiadów bez mięsa - risotto z czosnkiem, cukinią, parmezanem i masłem. ważne, by cukinię dać na początk pokrojoną w cieniutkie plasterki, wtedy "zniknie" w risotto i będzie pycha.
    To teraz ja robię za laika jak się robi takie risotto krok po kroku? 
  • @Agmar ; uczył mnie znajomy Włoch ;) 
    Cieniutko pokrojoną cukinię podsmażasz na maśle (ale nie może się przypalić, raczej poddusić). Dodajesz ryż do risotto, mieszasz to razem z minute, żeby się nie przypalił. Dodajesz czosnek i po kilku sekundach podlewasz winem białym wytrawnym. Jak już prawie wyparuje, dolewasz bulionu warzywnego (ja nie mam cierpliwości, żeby je gotować, korzystam z gotowych że sloiczka, są świetne, knorr albo Winiary nie pamiętam, takie galaretki jakby).  Bulionu dolewasz po pół szklanki, jak się wchlonie, to dalej. Mieszasz co chwilę, dolewasz, tak z 30-40 minut tego gotowania. Pod sam koniec dodajesz startego parmezanu i masła, im więcej, tym smaczneijsze ;) mieszasz, póki się nie rozpusci. 
    Z cukinii powinny zostać same skórki po tym gotowaniu. 


    Podziękowali 2AgaMaria madzikg
  • In Spe powiedział(a):
    AgataZi powiedział(a):
    O matko, świat się kończy :s strach się już odezwać :s nawet w kulinarnych o uszka zapytać. Co się porobiło...  :(
    E tam. Normalka. Luty...

    Luty będzie dopiero za 3 tygodnie ;)
    Podziękowali 1In Spe
  • @AgataZi też nie wiem
  • Ale jest dopiero styczeń!

    U nas wczoraj syn zrobił spaghetti z tuńczykiem i pomidorami plus grana padano.
    Uwielbiam 

    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Gloria w zasadzie tuńczyk to też mięso ;)
    Ale z ryb jestem fanką łososia i czasem w piątki zjadam taki z makaronem i pomidorkami jak mam.
    A całkiem wege lubię makaron z mozzarella i pomidorami. Mozzarelle ogólnie lubię w każdej postaci. 
  • O przypomniał o mi się. 
    Jaglanka. 
    Ją uwielbiał jaglanka z posztakowanymi, suszonych pomidora mi, mozarella i natka pietruszki. Pyszne. Żeby nie było suche dodaje łyżki oleju zn pomidorów. 
  • Dziś ciasto francuskie z biedry faszerowane szpinakiem z fetą
  • Dziś dynia zapiekana z 4. serami, czarnymi oliwkami z dodatkiem ostrych papryczek. Wcześniej podpieczona z oliwą, rozmarynem i czosnkiem. 
    Podziękowali 3Polly beatak AgaMaria
  • @Skatarzyna, z ciekawości - jakie sery? Pysznie brzmi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.