Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Klarcine wrażenia z Polski.

1235714

Komentarz

  • Tak napisałam, bo weszłam na jakas stronę z kieliszkam, a tam objętości po 400-500 ml i mnie wątpliwości naszły ;)
  • Ula, to może kieliszki do wody?
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):

    Rogalikowa, nie nakręcaj się. 

    T :)
    Dobrze, już nie będę jak do tej pory, walić dziesiątków wpisów na twój temat i w odpowiedzi na wszystkie  twoje wpisy, co jeden to bardziej obraźliwy. Już przestaję się nakręcać, jak mogłam!

    Ty serio masz problem ze sobą.


  • Objętość kieliszka jest dla zatrzymania aromatu, nigdy nie nalewa się nawet połowy...
    Podziękowali 1Klarcia
  • Napiszę ci w stylu Tecumseha. Nie osądzaj wg siebie. 

    T :)
    No masz ci los, ale mi przygadał. Idę sobie chlipnąć w kąciku.
  • Ikeowe tez sa takie duże (mniejsze tez maja), ale wtedy nalewa sie do połowy i dalej jest to z 200 ml
  • Malgorzata powiedział(a):
    Hmm Wlosi  i Francuzi piją??
    A co na to Anglicy???  ;) 

    Francuzi, Włosi, Hiszpanie i Zydzi piją regularnie wino - tam wino podaje się nawet dzieciom.  Jeżeli występuje u nich alkoholizm, to nie jest dolegliwy.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Objętość kieliszka jest dla zatrzymania aromatu, nigdy nie nalewa się nawet połowy...
    No i rozwaliłaś chłopaków :)
  • Zwłaszcza dzieciom, na pewno wyjdzie na zdrowie! :D
  • Aga85 powiedział(a):
    Zwłaszcza dzieciom, na pewno wyjdzie na zdrowie! :D

    Dzieci dostają rozcieńczone z wodą. U nich tak się pija wino, jak w Polsce pito czarną herbatę. Ja piłam już dosyć mocną, gdy miałam 4 latka.
  • TecumSeh powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Hmm Wlosi  i Francuzi piją??
    A co na to Anglicy???  ;) 

    Francuzi, Włosi, Hiszpanie i Zydzi piją regularnie wino - tam wino podaje się nawet dzieciom.  Jeżeli występuje u nich alkoholizm, to nie jest dolegliwy.
    Nic mi nie wiadomo o podawaniu wina dzieciom. Kiedyś podawało się piwo w Polsce (możliwe że tam rozcieńczone wino), bo z uwagi na zanieczyszczenie wody, i tak było zdrowsze. Ale to było kilkaset lat temu.

    Nie bardzo rozumiem alkoholizm który nie jest dolegliwy. W sensie że się nie leży na ulicy?

    Chyba jej chodzi o tzw. wysokofunckjonujących alkoholików.
  • Może jej chodzi o to, że jak dziecko ma 16-17 lat, to "się podaje"?
  • Ja pamietam że za czasów mojego dzieciństwa czasem lekarze polecali trochę piwa dla dzieci na apetyt- siostra moja niejadek byl i lekarz poradził
  • Mam takie doświadczenie ciekawe, z mojego położniczego podwóreczka, że w Polsce jest od pewnego czasu tak silny nacisk na działania przeciwalkoholowe, że zabronione jest kategorycznie:
    - rekomendowanie matkom karmiącym bezalkoholowego piwa Karmi (zawiera słód jęczmienny) poprawiającego laktację
    - pielęgnowanie kikuta pępowiny spirytusem (jednym z argumentów jest, że dla niektórych matek posiadanie spirytusu spożywczego 70% w domu mogło by być zbyt dużą pokusą).
    Jak dla mnie - histeryczne dość postępowanie.
    I tak to tu sobie zostawię przy okazji tej burzliwej dyskusji.
    Podziękowali 2Aga85 Rogalikowa
  • Na wszystkim to bezsprzecznie zna sie @Klarcia
  • O! skończyły się żarty @Tomasz i Ewa usunął uśmiech z podpisu.
  • Zawsze do usług! ;)
  • @Tomasz i Ewa- obawiam się, że trafiłeś na zawodnika, którego nie doceniłeś.
    Czipsiki i cola. Rozrywkowy sparring. Choć Twoje zagrania jakieś takie przewidywalne, jak dla mnie. Może jednak czymś jeszcze publiczność zaskoczysz.
    Podziękowali 3Klarcia Rogalikowa maliwiju
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Katarzyna powiedział(a):
    @Tomasz i Ewa- obawiam się, że trafiłeś na zawodnika, którego nie doceniłeś.
    Czipsiki i cola. Rozrywkowy sparring. Choć Twoje zagrania jakieś takie przewidywalne, jak dla mnie. Może jednak czymś jeszcze publiczność zaskoczysz.
    O, jesteś fanką pana cykorii? Ten Tecumseh to typowa miękka faja internetowa. Kozak w necie a pipa w świecie. Dlatego tak dyga wystąpić pod imieniem i nazwiskiem. Kibicuj dalej!
    BTW nie mogę pana wodza przedstawić bo mnie będzie rodo szarpał. 

    T :)
    Oceniając wpisy- ja jestem jego fanką :D
    Podziękowali 1Klarcia
  • O! Doceniam nowe zagranie, @Tomasz i Ewa. Prośba o bana dawno się nie pojawiała.
    Podziękowali 2Rogalikowa gabriela
  • widzę, że mamy kolejnego kandydata na strych. Rzucanie błotem i obelgami już zaliczył.
  • @Tomasz i Ewa czy Ty coś za mocnego przypadkiem wypiłeś? Czy ktoś Ci sie włamał? Nawet jak na Ciebie ostatnie wpisy są dość tego... no... osobliwe. 
    Jeszcze trochę się pomiotasz i znów z trzaskiem drzwi opuścisz forum definitywnie (na chwilę)?   
    Podziękowali 2Klarcia Rogalikowa
  • edytowano styczeń 2021
    @Tomasz i Ewa 
    pewne zachowania trudno znieść, jednak ja jestem zwolennikiem NKT
  • TecumSeh powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Hmm Wlosi  i Francuzi piją??
    A co na to Anglicy???  ;) 

    Francuzi, Włosi, Hiszpanie i Zydzi piją regularnie wino - tam wino podaje się nawet dzieciom.  Jeżeli występuje u nich alkoholizm, to nie jest dolegliwy.
    Nic mi nie wiadomo o podawaniu wina dzieciom. Kiedyś podawało się piwo w Polsce (możliwe że tam rozcieńczone wino), bo z uwagi na zanieczyszczenie wody, i tak było zdrowsze. Ale to było kilkaset lat temu.

    Nie bardzo rozumiem alkoholizm który nie jest dolegliwy. W sensie że się nie leży na ulicy?


    W takim sensie, jak uzależnienie od kawy. Człowiek normalnie funkcjonuje - we Francji prowadzący pojazd może mieć 0,6 prom. alkoholu we krwi, podobnie jest też w Niemczech, tutaj piwo piją - ale jeżeli nie otrzyma swojej lampki wina, to będzie się niezbyt dobrze czuł. We francuskich szpitalach, w bufecie, można kupić wino, 25 ml., w niemieckich jest dostępne piwo.
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Na wszystkim to bezsprzecznie zna sie @Klarcia

    :D  :D  :D  
  • Klarcia powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Hmm Wlosi  i Francuzi piją??
    A co na to Anglicy???  ;) 

    Francuzi, Włosi, Hiszpanie i Zydzi piją regularnie wino - tam wino podaje się nawet dzieciom.  Jeżeli występuje u nich alkoholizm, to nie jest dolegliwy.
    Nic mi nie wiadomo o podawaniu wina dzieciom. Kiedyś podawało się piwo w Polsce (możliwe że tam rozcieńczone wino), bo z uwagi na zanieczyszczenie wody, i tak było zdrowsze. Ale to było kilkaset lat temu.

    Nie bardzo rozumiem alkoholizm który nie jest dolegliwy. W sensie że się nie leży na ulicy?


    W takim sensie, jak uzależnienie od kawy. Człowiek normalnie funkcjonuje - we Francji prowadzący pojazd może mieć 0,6 prom. alkoholu we krwi, podobnie jest też w Niemczech, tutaj piwo piją - ale jeżeli nie otrzyma swojej lampki wina, to będzie się niezbyt dobrze czuł. We francuskich szpitalach, w bufecie, można kupić wino, 25 ml., w niemieckich jest dostępne piwo.

    To raczej homeopatyczna dawka ;)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Katarzyna powiedział(a):
    @Tomasz i Ewa- obawiam się, że trafiłeś na zawodnika, którego nie doceniłeś.
    Czipsiki i cola. Rozrywkowy sparring. Choć Twoje zagrania jakieś takie przewidywalne, jak dla mnie. Może jednak czymś jeszcze publiczność zaskoczysz.
    O, jesteś fanką pana cykorii? Ten Tecumseh to typowa miękka faja internetowa. Kozak w necie a pipa w świecie. Dlatego tak dyga wystąpić pod imieniem i nazwiskiem. Kibicuj dalej!
    BTW nie mogę pana wodza przedstawić bo mnie będzie rodo szarpał. 

    T :)
     Chyba przeginasz jednak - Koleś.
    Ty też nam się z imienia i nazwiska nie przedstawiłeś, to czemu od innych wymagasz?
    Czepiłeś się tej lamki wina, jak rzep psiego ogona. Fakty są takie, że występuje ryzyko nabawienia się choroby alkoholowej - dotyka mających alkoholowego gena, ale nikt nie wie czy go ma, czy nie - natomiast marskości wątroby to się dostaje pijąc znacznie więcej.
  • Oj! @Tomasz i Ewa, wyrocznia zabrała głos w Twojej sprawie. Czuj się przegrany.
    Podziękowali 1palusia
  • Aneczka08 powiedział(a):
    widzę, że mamy kolejnego kandydata na strych. Rzucanie błotem i obelgami już zaliczył.

    Teraz z kolei Ty przesadzasz. Pokłócili się chłopaki, to normalka - zarówno w sieci, jak i w realu. W realu mogli by się jeszcze potarmosić - tutaj zostaje im tylko poszczekać na siebie. Nie podoba Ci się? Nie czytaj.
    Zwracam uwagę, że to jest mój wątek i miał opisywać wrażenia z Polski, ale dyskusja poszła w innym kierunku.
    Podziękowali 1ganna4
  • Elunia powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Hmm Wlosi  i Francuzi piją??
    A co na to Anglicy???  ;) 

    Francuzi, Włosi, Hiszpanie i Zydzi piją regularnie wino - tam wino podaje się nawet dzieciom.  Jeżeli występuje u nich alkoholizm, to nie jest dolegliwy.
    Aaaa niedolegliwy alkoholizm to coś jak bezobjawowa choroba albo częściowa ciąża?

    Niedolegliwy alkoholizm jest wtedy, gdy nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, ale brak tej dawki alkoholu powoduje dyskomfort.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.