Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wątek filmowy

2

Komentarz

  • Tak, jest spoko.
    Zaskakujące było to, że przez lata nie mieliśmy o bitwie pojęcia.
  • Z seriali bardzo polecam ,,Kalifat''. 
    Podziękowali 1Gloria
  • No heeej, a tego pana lubicie, bo ja bardzo.
    Podziękowali 2madzikg OlaN.
  • Oo, tego pana to mła osi
  • @Malgorzata, widziałam Charite.
    Bardzo fajnie się to oglądało.

    Takie Stulecie chirurgów z wątkami milosnymi i społecznymi.


  • Jaki serial na szybko z Netflixa polecacie?
    Mam dużo czasu w szpitalu.. 
  • Breaking bad.
  • edytowano styczeń 2021
    @TecumSeh tarpan to było moje pierwsze auto, na którym jeździłem po zdaniu prawa jazdy.
    Jednym słowem, masakra, nawet do cywilnych zastosowań.
    Jeszcze szef udoskonalił, wzmacniając resory, wchodziło 1700kg zamiast 900.
    Hamulce wtedy nie istniały.
  • Polecam serial "Kompania braci", nie z Netflixa - nie mamy - ale tak w ogóle.
  • Zgadzam się w całej rozciągłości, aczkolwiek po pierwszym odcinku spodziewałam się, że będzie gorzej, np. że nie obejdzie się bez obowiązkowego wątku sadystycznych kar cielesnych w konserwatywnym sierocińcu albo molestowania przez ojca adopcyjnego. 
  • Gloria powiedział(a):
    Jaki serial na szybko z Netflixa polecacie?
    Mam dużo czasu w szpitalu.. 

    "Rodzina plus" - jako ciekawostka socjologiczna fajnie się sprawdza. Jeszcze "Marsylia", ale drugi sezon kiepski, pierwszy ok.
  • Crown
    Podziękowali 1Katanna
  • asiao powiedział(a):
    Crown

    Tak , super serial.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Gloria powiedział(a):
    Jaki serial na szybko z Netflixa polecacie?
    Mam dużo czasu w szpitalu.. 
    Shitsel.
    Podziękowali 1Kaika
  •  ,,Jezioro marzeń'' - przypomniały się lata wczesnej dorosłości.
  • "Czerwone sorgo" w oryginale  :)
    jak dla mnie wspaniały film  <3
  • A jakby ktoś nabrał ochoty  na kino chińskie to "Zawieście czerwone latarnie". Śmiać mi się chce jak przypomnę sobie własną reakcję na ten film, gdy oglądałam z 25 lat temu :)
  • In Spe powiedział(a):
    "Czerwone sorgo" w oryginale  :)
    jak dla mnie wspaniały film  <3
    Ja dzisiaj jadłam białe, ale to na pewno nie o to chodzi ;)

    Swoją drogą uwielbiam oglądać filmiki o gotowaniu i cieszyć się, że to nie ja gotuję  :D
    Podziękowali 1In Spe
  • In Spe powiedział(a):
    A jakby ktoś nabrał ochoty  na kino chińskie to "Zawieście czerwone latarnie". Śmiać mi się chce jak przypomnę sobie własną reakcję na ten film, gdy oglądałam z 25 lat temu :)
    Widziałam, podobał mi się też coś ze 25 lat temu  ;)
    Podziękowali 1In Spe
  • Gdzieś pomiędzy. Netflix. Laska cofa się w czasie i musi rozwikłać zagadkę by uratować swoją córkę. Trzyma w napięciu.
  • Widziałam widziałam, ale jeszcze nie oglądałam. 
    Zostawiam na przyszły tydzień;)




  • @Polly , Ta Rodzina plus to dla mnie totalna porażka.
    Dałam radę odcinek i pół strawić..
  • Gloria powiedział(a):
    @Polly , Ta Rodzina plus to dla mnie totalna porażka.
    Dałam radę odcinek i pół strawić..
    A ja bardzo lubię. Na takiej zasadzie jak czytanie książek o wychowaniu dzieci we Francji, Szwecji czy Holandii. Dla nas wciąż to totalna egzotyka - te ich układy rodzinne i relacje.
  • Mnie zmęczyło samo patrzenie na ekwilibrystyke patchworkowych związków, cała ta psychologizacja i szukanie rozwiązań dla totalnie chorych układów...
    Brrr......


  • Te układy w Skandynawii takie właśnie są. Ich lokalny folklor. W drugim sezonie aktualny i były mąż Lisy idą sobie razem na hotdoga i solidarnie ignorują jej próby kontaktu ;) Chłopak jej córki wprowadza się do jej pokoju i wszyscy uznają to za normalne, bo to przecież nastolatki. W tym kontekście aż dziw dla mnie, że niektórzy Polacy wyjeżdżają tam z rodzinami, a potem dziwią się, że szwedzki system dosłownie ich prześladuje. I cieszę się, że jednak u nas to nadal sf.

    Czy ktoś oglądał "Telefonistki"? Warto?

  • My ostatnio obejrzeliśmy z dziećmi "Co gryzie Gilberta Grape'a". Troszeczkę przewijalismy w dwóch czy trzech miejscach( relacja Gilberta i "podrywajacej go" pani) i tłumaczyliśmy mlodszakom jeśli o coś pytały. Film ważny, dający wiele tematów do wspólnych rozmów.
  • Obejrzałam właśnie Tolkiena. Polecam.
    Podziękowali 1Aszna
  • I komedia " na noże". Nawet z dziećmi można.
    Taki film w starym stylu i Craig w roli głównej.
    Podziękowali 2Joannna Hope
  • TecumSeh powiedział(a):
    A propos serii o agentach - dużo lepszy od Bonda jest Jason Bourne (trzeba oglądać od pierwszej części - Tożsamość Bourne'a, Krucjata Bourne'a, Ultimatum Bourne'a i Jason Bourne, i jest jeszcze osadzony w tej rzeczywistości ale bez głównego bohatera - "Dziedzictwo Bourne'a).
    Matt Damon ma chłopięcą urodę, ale gra doskonale i przekonująco.


    Dzięki za polecenie.
    Obejrzałam ostatnimi dniami pierwsze 3. Co ciekawe od drugiego dosiadł się 11 latek, a ja jeszcze z dziećmi żadnego poważnego filmu nie oglądałem. No i miałam wątpliwość, czy dalej z nim 3 oglądać, bo bardzo chciał. Skonsultowałam się ze starszymi dziećmi @Gloria i uznano, że OK, ale z ciocią :D

    Teraz mam wątpliwość, czy warto w ogóle oglądać 4, bo tam już nie ma pana Damona... 
    I początek też ponoć bez sensu, bo chcieli połączyć 3 i 4 ale jako łącznik pływającym w wodzie (na starcie 4) jest inna osoba. Trochę nielogiczne, bez sensu.

    Podobało mi się to, że tam dużo "rąbaniny" było, ale nie było tego widać, bo tak szybko się rąbali i wyglądało jakby nie odczuwali bólu :D
  • "Na noże" super film, mam nadzieję na następną część. 
    Podziękowali 2Katanna Yucami
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.