Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Żegnajcie nam, przyłbice

2456719

Komentarz

  • Minister coś  mówił  w radio że docelowo mają być  maski chirurgiczne  obowiązkowo tak że żadne materiałowe...
  • Jeżeli przyłbice nie działają, to oznacza, że nie trzeba nosić niczego. Bo skoro do tej pory ludzie nosili i to najczęściej ci mający największy kontakt z innymi czyli np sprzedawcy i nie spowodowali trumien na ulicy, to znaczy że noszenie czegokolwiek jest zbędne.

  • @nowa to kompromis , eksperci są za rozwiązaniem z Niemiec i Czech, tylko podwójna chirurgiczna, albo z filtrem antywirusowym. Coś musieli zmienić, dobrze, że z materiału naturalnego mogę nosić, w sztucznym mam takie problemy ze skórą, że też bym tylko w domu musiała siedzieć. TYlko wreszcie ktoś by mógł uwolnić od noszenia maseczek na powietrzu. Ale nikt nie mówi, że docelowo tylko chirurgiczne.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Mnie to bawi już jakiś czas. Generalnie niczego nie noszę. W sumie kominy i chustki nie ale maska zrobiona z tych samych materiałów już tak. Cały czas twierdzę że pierwszą ofiarą srandemii była logika.
    i jeszcze jedna sprawa,
    to czy będziemy nosić maseczkę prawdziwą, czyli wyłapującą cząstki aerozolu,
    czy udawaną,
    zostawiono naszej decyzji.
    Gotowanie żaby trwa.
     Na razie jest wybór co do maseczki.
    Ilość pozytywnych wyników będzie rosła, bo to przednówek, gdy zawsze jest dużo infekcji wirusowych. 
    Za chwilę narzuca nam tylko kupowane maseczki 
    Podziękowali 2Milamama Rogalikowa
  • mysikrolica powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Mnie to bawi już jakiś czas. Generalnie niczego nie noszę. W sumie kominy i chustki nie ale maska zrobiona z tych samych materiałów już tak. Cały czas twierdzę że pierwszą ofiarą srandemii była logika.
    i jeszcze jedna sprawa,
    to czy będziemy nosić maseczkę prawdziwą, czyli wyłapującą cząstki aerozolu,
    czy udawaną,
    zostawiono naszej decyzji.
    Gotowanie żaby trwa.
     Na razie jest wybór co do maseczki.
    Ilość pozytywnych wyników będzie rosła, bo to przednówek, gdy zawsze jest dużo infekcji wirusowych. 
    Za chwilę narzuca nam tylko kupowane maseczki 
    przecież nie jesteśmy bezwolnymi bydlętami,
    czyż nie powinniśmy mieć wyboru, czy chcemy działać dla dobra wspólnego, czy nie ?
  • dowód, że maseczki działają

    Brytyjskie władze ds. Zdrowia ogłaszają, że w tym roku nie wykryto ani jednego przypadku grypy


    https://www.zerohedge.com/medical/uk-health-authorities-announce-not-single-case-flu-detected-year
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2021
    No tylko ten  wolny wybór karami zakłócają nam miłosiernie nam panujące władze państwowe.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    dowód, że maseczki działają

    Brytyjskie władze ds. Zdrowia ogłaszają, że w tym roku nie wykryto ani jednego przypadku grypy


    https://www.zerohedge.com/medical/uk-health-authorities-announce-not-single-case-flu-detected-year
    Tylko na korona wirusa nie działają? 
  • ale wyboru między działającą maseczką a udawaną możemy dokonać sami
    (zapewne aby nie wprowadzać, na szerszą skalę niewykonalnej, kontroli jakości maseczek)
  • Agmar powiedział(a):
    @Odrobinka nie każdy ma czas i co checi latać po sądach, a jeśli życzliwi inaczej wkoło albo osoby mocno wystraszone to też zakładasz, u nas bez maseczki autobus Cię nie weźmie , póki mogłam woziłam, teraz nie ma możliwości, w szkole nie chce burzy robić bo mi na rękę poszli i autobus zastrzymuje się przy naszej polnej drodze zeby młoda z problemem słuchowym nie musiała po ruchliwej szosie bez chodnika chodzić . Więc siłą rzeczy cos na tej twarzy miała. Maćka nawet nie zapisuje do przedszkola (mógłby chodzić) bo po go taki maluch ma się stykać z tymi maseczkami i reżimem i bez tego strachliwy i z problemami 
    Nie jeżdżę autobusami ani komunikacją miejską. W przedszkolu nie wymagają masek od dzieci. Na bazarku nikt nie nosi. Dzieci są w ed. Nigdzie nie jeżdżą. W sklepach jak chodzę raz na jakiś czas nikt nie zwraca uwagi czy cokolwiek mam na twarzy, jedynie czasem przy wejściu zwraca uwagę a potem już nie. W lesie u nas wszyscy chodzą bez masek. Tu się nikt nie boi. W barze siedzimy bez masek. Policja tu nie jeździ. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Odrobinka to masz łatwiej, u mnie mąż na ed się nie godzi, na wsi z sąsiadami też bez masek ale w sklepach cisną mocno, w Kościele też, autobusem do szkoły musi Amelka jeździć także na tą chwilę nie ucieknę przed rzeczywistością 
    Podziękowali 2Odrobinka Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    ale wyboru między działającą maseczką a udawaną możemy dokonać sami
    (zapewne aby nie wprowadzać, na szerszą skalę niewykonalnej, kontroli jakości maseczek)
    Teraz wybór teoretycznie zostawili łaskawcy. Za chwilę będzie to wymóg bo tak ...
    Ciekawe kto zamówił tego sporo i musi posprzedawać...ale tego albo się nie dowiemy nigdy albo wyjdzie w ramach afery dopiero za kilka miesięcy...

    Podziękowali 1Ewasz
  • edytowano luty 2021
    joachm1 powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    ale wyboru między działającą maseczką a udawaną możemy dokonać sami
    (zapewne aby nie wprowadzać, na szerszą skalę niewykonalnej, kontroli jakości maseczek)
    Teraz wybór teoretycznie zostawili łaskawcy. Za chwilę będzie to wymóg bo tak ...
    Ciekawe kto zamówił tego sporo i musi posprzedawać...ale tego albo się nie dowiemy nigdy albo wyjdzie w ramach afery dopiero za kilka miesięcy...

     Ciech za przyczyną pomyslunku p Sebastiana Kulczyka od grudnia produkuje maseczki odpowiednie 
  • joachm1 powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    ale wyboru między działającą maseczką a udawaną możemy dokonać sami
    (zapewne aby nie wprowadzać, na szerszą skalę niewykonalnej, kontroli jakości maseczek)
    Teraz wybór teoretycznie zostawili łaskawcy. Za chwilę będzie to wymóg bo tak ...
    Ciekawe kto zamówił tego sporo i musi posprzedawać...ale tego albo się nie dowiemy nigdy albo wyjdzie w ramach afery dopiero za kilka miesięcy...

    Pioszo54 powiedział(a):
    dowód, że maseczki działają

    Brytyjskie władze ds. Zdrowia ogłaszają, że w tym roku nie wykryto ani jednego przypadku grypy


    https://www.zerohedge.com/medical/uk-health-authorities-announce-not-single-case-flu-detected-year

  • W kościele nam się jeszcze nie zdarzyło mieć masek.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Odrobinka powiedział(a):
    W kościele nam się jeszcze nie zdarzyło mieć masek.
    U nas maski na wejściu są jakby ktoś zapomniał,  ksiądz bez nie pozwala wchodzic....bo życzliwy doniósł, sanepid go przeorał, karę zapłacił i tak się przejął że w szpitalu wylądował , teraz się pilnuje i ludzie też bo do zdrowia nie wrócił i nikt nie chce mu dokładać
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2021
    Bea powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    dowód, że maseczki działają

    Brytyjskie władze ds. Zdrowia ogłaszają, że w tym roku nie wykryto ani jednego przypadku grypy


    https://www.zerohedge.com/medical/uk-health-authorities-announce-not-single-case-flu-detected-year
     :D  :D :D
    Zrobiles mi dzień 
    zażondywam obświecenia :)

    dla ułatwienia dodam, że brytyjskie dane nowych zakażeń koronawirusem, wg. https://www.worldometers.info/coronavirus/
    pokazują dość ładne wyhamowanie

    różnica między grypą a covidem, wydaje się być w zakaźności, czyli np. dużo większej ilości uwalnianego z organizmu nosiciela, wirusa

  • Tak czy owak w krotce bedzie jak u nas: tylko FFP2 dozwolone.
    Ot. Taka demokracja.
    Podziękowali 2mysikrolica nowa
  • Śmierdzi mi to. Ktoś za mało zarobił na tych chirurgicznych. 

    A czy to jest w ogóle legalne- nakazywać kupować coś? 
  • Kupować nie musisz. Tylko nosić.
    Podziękowali 2PawelK madzikg
  • Nawet jak będzie nakaz, że tylko maseczki chirurgiczne czy z filtrem, to nikt nie sprawdzi ile czasu ją ktoś nosi. Kogo nie będzie stać, będzie nosił jedną cały czas i to będzie gorsze niż ta szmaciana prana regularnie.
  • Ludzie będą z tych maseczek rozsiewać bakterie.  
    Podziękowali 1Klarcia
  • @palusia od tych 2-3 miesięcy jest legalne. Choć oczywiście można też nie nosić LEGALNIE. Jest sporo grup na FB/prawników którzy tłumaczą, jak się bronić. Ja np. mam umowę z prawnikiem, więc mam wsparcie. Ale prawda taka, że najczęściej chodziłam w półprzyłbicy (obciętej jeszcze sporo), bo czasu mi brak by wszędzie czekać na policję, lub dyskutować. Ludzie jak wiedzieli że mam prawnika często odpuszczali, ale ile mogę czasu poświęcić? 

    Ja z powodów dermatologicznych naprawdę nie mogę maseczki. Nie wiem jak będę funkcjonować, szyję z firanki i znalazłam super lekki len, ale nie wiem czy i tak dam radę :( Bo życie wygląda tak, że mimo prawa są sytuacje, których nie przeskoczysz (np lekarz któremu jak podpadniesz to nic nie załatwisz,  ksiądz który jak nie masz maseczki przynosi z zakrystii...).
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ale to jest dalej bezprawie.
  • edytowano luty 2021
    Ale chce ci się walczyć?, zresztą teraz nie jest to takie proste, nawet prawnicy mają wątpliwości. Nie przyjmiesz mandatu, to sanepid da wyższą karę, ściąganą od razu z konta. Potem możesz racji swojej w sądzie dochodzić...
    Podziękowali 2blaekie Klarcia
  • Ale to chyba trzeba mieć na koncie żeby mogli ściągnąć.
  • Gdyby wiara w Boga w narodzie była  tak wielka jak w maseczki, to Tatry byłyby na północy kraju.
    Podziękowali 3Agmar Isako PonuraKura
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ale to chyba trzeba mieć na koncie żeby mogli ściągnąć.
    Nie wiwm moze jak Nie masz na koncie  masz w domu np tv komputer czy inny sprzęt auto czy cokolwiek, komornik i licytacja w domu ...choć mam nadzieję że  nie tak ...
    Podziękowali 1Klarcia
  • Chodzę z dzieckiem do logopedy. Młody jest oczywiście bez maseczki, a pani w przyłbicy. Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby pani była w maseczce, chyba że w przezroczystej. Czy ktoś wie, co w takim przypadku?

  • Ciekawe co u mojej koleżanki, która pracuje z niesłyszącymi. W większości dzieci czytają z ust.
    Podziękowali 2Gosia5 madzikg
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.