Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Żegnajcie nam, przyłbice

1131415161719»

Komentarz

  • Ok przekonaliście mnie. Raport ESDC kłamie, nie ma tendencji wzrostowej wirusa HBV, bo jak na paskach nie ma, to znaczy że wszystko jest pod kontrolą, a no i wiki też nie wspomina nic o tym. A te 700 tys. przypadków śmiertelnych rocznie to liczba którą nie ma sensu zaprzątać sobie głowy, bo przecież praktycznie nikt o nich nie mówi. A jak nie mówi to znaczy że nie istnieją i wszystko jest super.


    ps. tu mówią już o 1 mln zgonach rocznie https://www.zoltytydzien.pl/co_to_jest_wzw/wzw_typu_a_i_b_w_polsce.aspx co jak na tak niską zaraźliwość powinno robić wrażnie.
  • Jednak HBV jest mniej groźny aniżeli covid - co najmniej dla Europejczyków. No i szczepionka przeciw niemu jest skuteczna. Szczepimy się raz i powtarzamy po 10 latach. Nieco groźniejszy jest HCV, bo nie ma na niego szczepionki; do niedawna był trudno uleczalny, znaczny procent pacjentów umierał, od kilku lat jest skuteczna terapia, w Niemczech kosztuje ok. 50 tys. Euro.
  • Taka sytuacja:

    Niemcy zawieszają używanie do szczepień przeciw Covid-19 preparatu firmy AstraZeneca - poinformowało niemieckie Ministerstwo Zdrowia. Niedługo później o takiej samej decyzji poinformowały Włochy, Francja i Hiszpania.


  • Podawanie szczepionki AstraZeneca wstrzymały: Islandia, Norwegia, Dania, Austria, Francja, Hiszpania, Włochy, Estonia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Tajlandia, Niemcy.
    Przynajmniej zwiększy się dostępność szczepionek w Polsce, bo sądzę, że wątpię, aby polski rząd także zawiesił używanie tej szczepionki.
  • Papugi to papugi, pójdą raczej za resztą i też wycofają...zdziwię się jak nie wstrzymają

  • Dzisiaj podawano w wiadomościach radiowych, że polski rząd nie zaprzestanie szczepień AstrąZeneca - a mówiła Klarcia?
  • Tutaj chyba mamy wyjaśnienie dlaczego polski rząd nie zrezygnuje ze szczepień Astrą.

    AstraZeneca zainwestuje w Polsce ponad 1,5 mld zł

    https://www.pb.pl/astrazeneca-zainwestuje-w-polsce-ponad-15-mld-zl-980514


  • Bo w Polsce NOPy nie istnieją to czemu mieliby wycofywać? Przecież wszystko to przypadek....
    Podziękowali 2Bagata Klarcia
  • Rząd coraz częściej daje do zrozumienia, że „materializują się czarne scenariusze” dotyczące przebiegu i siły trzeciej fali koronawirusa. Może to wymagać powrotu do nadzwyczajnych środków ostrożności, znanych z początku lockdownu, gdy zabroniono wychodzenia z domu bez wyraźnej przyczyny. 
  • Tylko kto się będzie stosował. Ja nie.
    Wiedzą, że to są martwe nielegalne przepisy, dlatego nie zabronią, bo się ośmieszą. Tylko raczej będzie presja jak w Boże Narodzenie czy Sylwestra.
    Podziękowali 1Aniela
  • PawelK powiedział(a):
    Tylko kto się będzie stosował. Ja nie.
    Wiedzą, że to są martwe nielegalne przepisy, dlatego nie zabronią, bo się ośmieszą. Tylko raczej będzie presja jak w Boże Narodzenie czy Sylwestra.
    Oby...a to prawo o tym że nie można nie przyjąć mandatu uchwalili w końcu?  
  • Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):

    Wiem od osób zaangażowanych w Kościele, że Triduum Paschalne będzie przebiegało tak, jak w ubiegłym roku. W Archidiecezji Katowickiej, nabożeństwa będą bez udziału wiernych. W Diecezji Poznańskiej, gdzie planowałam spędzić święta, też tak ma być.
    Wracam do siebie - w Carlsbergu będą Msze św. celebrowane; tylko nikogo nie może ksiądz przenocować. Może uda mi się tam podjechać, a jeżeli nie - to w niedzielę wielkanocną pójdę na polską parafię i pojadę do córki.
    Może u nas będzie jak w calsbergu. Póki co są limity, ale nikt ich nie przestrzega. Tak może być na Wielkanoc. Jeżeli ksiądz nie zamknie kościoła na klucz, to zamierzam uczestniczyć.
    W Carlsbergu jest ścisły limit, ale tam są trzy pomieszczenia, w których można celebrować Eucharystię, to sporo ludzi się zmieści.
    Obowiązują maseczki i zakaz śpiewów; śpiewa tylko organistka lub gitarzystka, umieszczone w dużej odległości od uczestników. Komunię wolno podawać jedynie na rękę, co mi się akurat bardzo podoba.
    Chodzą odpowiedni urzędnicy i kontrolują.
    Złamanie zaleceń sanitarnych grozi otrzymaniem bardzo wysokiej grzywny, nawet 25 tys. Euro. Ks. Jacek pilnuje więc bardzo skrupulatnie porządku.

    ***

    Nie jest jeszcze wiadome, jak będzie z nabożeństwami podczas Triduum. Ks. Jacek zabiega, aby można było w Carlsbergu odprawiać. Jest plan zamknięcia kościołów parafialnych. Dzisiaj ks. Ireneusz nie mógł odprawić Mszy św. na misji polskiej, bo nie dostał klucza do kościoła; świątynia należy do parafii niemieckiej.
    Następnej niedzieli, Msze św. tylko w Carlsbergu.
    Córka była na Mszy w Niemczech w polskim kościele, gdzie wszyscy śpiewali i nie mieli maseczek. Nie był to Calsberg.
  • Agmar powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Tylko kto się będzie stosował. Ja nie.
    Wiedzą, że to są martwe nielegalne przepisy, dlatego nie zabronią, bo się ośmieszą. Tylko raczej będzie presja jak w Boże Narodzenie czy Sylwestra.
    Oby...a to prawo o tym że nie można nie przyjąć mandatu uchwalili w końcu?  
    Nie
  • edytowano marzec 2021
    Aniela powiedział(a):
    Córka była na Mszy w Niemczech w polskim kościele, gdzie wszyscy śpiewali i nie mieli maseczek. Nie był to Carlsberg.
    Być może był to land, w którym jest nieco więcej wolności. Jednak jest mi trudno uwierzyć, że są landy wolne od ograniczeń.
    W moim landzie (obejmuje Carlsberg) niektóre kościoły katolickie nadal pozostają zamknięte. 

    Obowiązuje podanie swoich dokładnych danych (nazwisko, adres zamieszkania, nr. telefonu).
    Minimalna odległość między osobami nie mieszkającymi w tym samym gospodarstwie domowym ma wynosić co najmniej 1,5 metra.
    Wierni nie mogą sobie przekazywać żadnych przedmiotów. 
    Uczestnicy zobowiązani są do noszenia maseczki chirurgicznej lub maski w standardzie KN95 / N95 lub FFP2. Obowiązek ten dotyczy również Mszy św./nabożeństwa na wolnej przestrzeni.
    Dozwolone jest używanie muzyki instrumentalnej bez zwiększonej emisji aerozoli. 
    Śpiew zgromadzenia jest zabroniony, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
    Odnosi się to również do śpiewania wszystkich tekstów, które inicjują śpiewaną odpowiedź zgromadzenia: oracje, błogosławieństwa, Ojcze nasz, Credo, wstępny dialog do Ewangelii i prefacji i inne. 

    Przed rozdaniem Komunii, dialog ofiarowania zostaje razem wymówiony, jeden raz: „Ciało Chrystusa” - „Amen” . 
    Komunia św. jest rozdawana wśród wierzących bez dialogu.
    Komunię św. podaje się wiernym w odpowiedniej odległości i bezdotykowo na rękę. 
    W wyjątkowych przypadkach można udzielać Komunii do ust; jednak wtedy kapłan musi dezynfekować ręce przed pierwszą osobą, po każdej kolejnej i ostatniej osobie, której udziela Komunii.
    Nie wolno przekazywać koszyczka na kolektę z rąk do rąk.

    Czas trwania nabożeństwa nie powinien przekraczać jednej godziny. Ten limit może nie być przestrzegany w przypadku nabożeństw Wielkiego Tygodnia. Niemniej jednak należy zadbać o to, aby czas trwania obchodów został skrócony do minimum. 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.