Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak dostać bana na Facebooku?

2»

Komentarz

  • Tu w ogóle nie chodzi o jakieś lajkowanie ani o tego mema. @Maciek_bs odważył się wyrazić wbrew poprawności, wbrew trendowi: moja macica - moje prawo. 
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Rejczel powiedział(a):
    Tu w ogóle nie chodzi o jakieś lajkowanie ani o tego mema. @Maciek_bs odważył się wyrazić wbrew poprawności, wbrew trendowi: moja macica - moje prawo. 
    I koniecznie musiał się tym memem posłużyć? Czasem poprawnośc ma jednak jakiś sens. 
  • W moim przekonaniu ten obraz nie urąga ofiarom Holokaustu ani ich pamieci. On godzi w rdzeń: w klamliwe przekonanie, jakie leży u podstawy podejścia nazistów i aborcjonistów: człowiek jest człowiekiem i ma prawo żyć wtedy, gdy my o tym zadecydujemy. Może być skorzanymi rękawiczkami, abażurem do lampy, mydłem, popiołem, dymem z komina albo odpadem medycznym. 
  • Rejczel powiedział(a):
    W moim przekonaniu ten obraz nie urąga ofiarom Holokaustu ani ich pamieci. On godzi w rdzeń: w klamliwe przekonanie, jakie leży u podstawy podejścia nazistów i aborcjonistów: człowiek jest człowiekiem i ma prawo żyć wtedy, gdy my o tym zadecydujemy. Może być skorzanymi rękawiczkami, abażurem do lampy, mydłem, popiołem, dymem z komina albo odpadem medycznym. 
    Widzisz, a w moim przekonaniu urąga. Nie widzę tu żadnej analogii, nie widze związku. Widzę prześmiewczość, z którą trudno mi się pogodzić. Ale ok, każdego widocznie bawi coś innego.
  • Jak to nie ma analogii? Jak dla mnie jest 100% analogii. Mengele się tak o Żydach nie wypowiedział ale traktował ich tak samo jak zwolennicy aborcji dzieci nienarodzone. Czyli jak nie-ludzi. Wszystko jedno z jakiego powodu. Bo powód traktowania płodu jako nie człowieka jest równie sensowny jak traktowania Żydów jako nie ludzi.
    Natomiast zwolennicy pro choise szafują argumentem że skoro nie adoptowałam dziecka z ZD albo z innym upośledzeniem to znaczy że nie mam prawa być przeciw aborcji. I tak może razić ten mem. Natomiast jest bardzo trafny. Gdyby hitlerowcy się tak wypowiadali na temat Żydów byłoby było to samo co słyszymy od pro choice. Nie wiem gdzie tu jest naigrawanie się z holokaustu. Wręcz przeciwnie. 
    I nie memy nie służą do walki. Ani do umacniania swoich racji. Ten mem jest dla mnie bardzo dobrym argumentem do dyskusji z tymi którzy są pro choice. I którzy szafują argumentum ad adoptio.
  • Dla mnie nie ma.  Nie przekonałas mnie absolutnie. Może dlatego, że ja też nigdy nie szafowalam argumentem o tej adopcji. Dalej uważam tem mem za obrzydliwy,  przesmiewczy i podły. 
  • Mem się nie podoba, bo stawia walczących o wolność i prawa kobiet na pozycji nazistów, a lewica postawiła tam już kogoś innego, wtedy nikt się nie oburza.
  • Nie widzę nic śmiesznego ani w aborcji, ani w holokauscie. Może to po prostu tematy, z których śmiesznych memow, robić nie wypada...
  • edytowano marzec 2021
    Ale ten mem nie jest  śmieszny. Mówi tylko że hitlerowcy i pro choice podobnie myślą. Że nie ma między nimi żadnej różnicy w decydowaniu kto jest człowiekiem.
    Prześmiewczy nie znaczy zabawny. 
  • Niezależnie czy się komuś mem podoba, czy nie, chciałbym żyć w rzeczywistości, gdy FB nie wolno w niego ingerować.

  • Z zasady unikam dyskusji na Fejsie i innych tego typu. Rozmawiam najczęściej na żywo. Dyskusje śledzę. Ale dla mnie rzeczywistość wirtualna jest nieprawdziwa. Wolę żywych ludzi. Z nimi owszem rozmawiam. Nawet w pandemii zdarza mi się siedzieć w lokalnym barze z różnymi osobami i dyskutować o poważnych sprawach. Powiem że w wielu sprawach działa.
    Podziękowali 1Klarcia
  • I tak by dostał bana.
  • M_Monia powiedział(a):
    (...)

    Albo lepiej takie dziecko w tym sercu i napis " damy radę" bo najczesciej taka matka boi sie ze nie da rady


    Dobry pomysł @M_Monia .

    Albo jakby rozreklamować na bilbordach Bractwo Małych Stópek czy Stowarzyszenie Dwie Kreski.

  • Dobrze, że dużo,  cala Polska o tym dyskutuje, a atakujący często sami się pogrążają.  Ja widzę, że takie dyskusje z młodzieżą,  o tych plakatach dużo dają. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Dziwne, że ludzie rozliczają z plakatów,  a kupione 3, 4 samochody, jachty, wakacje co miesiąc mogą być.  To można wydać swoje pieniądze tylko egoistycznie bez uwag? Jak wydasz na dobry cel, to zaraz tysiąc osób Ci wskaże,  że tu i tu są większe potrzeby. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.