Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak dostać bana na Facebooku?

„Dajemy użytkownikom możliwości wyrażania swoich poglądów i poruszania spraw, które są dla nich ważne”, deklaruje Facebook w swoim regulaminie. Ale nie wszystkie poglądy i sprawy są mile widziane. Doświadczyłem tego na własnej skórze, kiedy udostępniłem mema polemizującego z argumentami Strajku Kobiet. „Dostaniesz za to bana” – skomentowała bardziej doświadczona znajoma. Już po kilku godzinach okazało się, że miała rację.

Podziękowali 3Elf77 Klarcia Aneta
«13

Komentarz

• Maciek_bs powiedział(a):
    „Dajemy użytkownikom możliwości wyrażania swoich poglądów i poruszania spraw, które są dla nich ważne”, deklaruje Facebook w swoim regulaminie. Ale nie wszystkie poglądy i sprawy są mile widziane. Doświadczyłem tego na własnej skórze, kiedy udostępniłem mema polemizującego z argumentami Strajku Kobiet. „Dostaniesz za to bana” – skomentowała bardziej doświadczona znajoma. Już po kilku godzinach okazało się, że miała rację.

A możesz i tu tego mema udostępnić?
    Podziękowali 2ganna4 Atlantyk
  • Maćku ten mem jest tak obrzydliwy, że nie mogę uwierzyć że czkowiek, który mowi o swojej religijności i poucza innych publikuje go i jest z tego dumny!

• edytowano 19 marzec
    A co konkretnie jest w nim obrzydliwego?

Bo jeżeli razi Cię porównanie aborcji do Holocaustu, to niestety aborcje są dużo gorsze, niż Holocaust. Według danych WHO rocznie zabija się do 50 milionów dzieci.
    Podziękowali 3Klarcia magada Rogalikowa
  • @Atlantyk ,chodzi o demoniczna przewrotność podejścia Mengele: nie adoptowałes Żyda to stul dziób i czuj się winny zbrodni.
  • edytowano 20 marzec
  • Niestety nie ma zgody na ślizganie się na granicy, na walniecię po oczach.
    Oczywiście tylko w jedną stronę.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie rozumiem oburzanka na tego mema. 
    Niechcący podziękowalam. 

Też uważam ten mem za wstrętny. 
  • > Też uważam ten mem za wstrętny. 

Czy możesz napisać, dlaczego?
  • Ten mem to prosta i słuszna analogia.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Też uważam ten mem za wstrętny. 

Nie mogę,  bo nie wiem. Budzi we mnie sprzeciw, dla mnie jest podły i wstrętny. 
    Podziękowali 1agatak
  • Maćku, Odrobinko i inni którym spodobał się mem z Mengele a CO ODPOWIECIE jeśli za kilka dni pojawi się mem z napisem:
    "Kiedy ktoś mi mowi że aborcja jest zła zawsze odpowiadam:
    A ile dzieci z wadą letalną lub z ZD adoptowałeś?
    To skuteczna metoda polecam"
    Halo Maćku a może inni napiszą jak wygląda WASZA realna pomoc rodzicom z tak chorymi dziećmi. Macie stałe rodziny u których  pełnicie wolontariat? Napiszcie proszę czekam na Wasze świadectwo. Tylko nie piszcie że wspieracie modlitwą lub wpłatami dla uspokojenia sumienia!
    Podziękowali 1Bea
  • Podałaś właśnie standardowy argument aborcjonistów. Odpowiadam na niego w swoim felietonie. Z faktu, że komuś nie pomagam nie wynika, że można go zamordować. Na przykład Tobie nie pomagam i uważam, że nie wolno Ci robić krzywdy. Nie ma w tym sprzeczności.
  • Ten mem jest właśnie idpowiedzia na powyższą manipulację,  tak jak by nie można było potępiać gwałtu na kobietach, jeśli się nie prowadzi ochronki dla zgwalconych i maltretowanych.
  • Alez ja bardzo często się spotykam z takim argumentem od zwolenników aborcji. 
    Podziękowali 4Klarcia Katanna magada Joannna
  • Odrobinka powiedział(a):
    Alez ja bardzo często się spotykam z takim argumentem od zwolenników aborcji. 
    A jak myślisz dlaczego?
    Może moje pytanie jak pomagacie tym rodzinom jest jednak odpowiednim.
    No tak odpowiedzi nie dostanę bo nie robicie nic poza modlitwą!
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ten mem jest właśnie idpowiedzia na powyższą manipulację,  tak jak by nie można było potępiać gwałtu na kobietach, jeśli się nie prowadzi ochronki dla zgwalconych i maltretowanych.

Mój post jest właśnie odpowiedzią na powyższą manipulację z mengele,  tak jak by nie można było potępiać holokaustu, jeśli nie miałam możliwosci pomagania i ratowania Żydów w czasie wojny.
  • Co z Wami jest nie tak!
    Dziękujecie za mem i zgadzacie się ze słowami mengele który kobiety w ciąży, dzieci, starców wysyłał do gazu, robił doświadczenia na żywo na ludziach z ZD, bliźniakach, karłach?
     Dawno mnie coś tak nie zszokowało jak ten mem i bronienie go przez ludzi którzy mówią o sobie że są bardzo religijni!
  • Nie zgadzamy się ze słowami Mengele i tak samo ze słowami zwolenników aborcji.
    Tu leży clue tego memu.
  • Atlantyk powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    A jak myślisz dlaczego?

Nie potrafię ogarnąć nicków, czyli nie zapamiętuję wypowiedzi  konkretnej  osoby.
    Wiem natomiast że były i są na grupie osoby, które przysposobiły upośledzone dzieci.
    Zarazem nie znaczy to, iż można godzić się z zabijaniem dzieci, które nie mają szans na przysposobienie.   
  • Wracając do clou tematu.
    Bnana dostajesz za jakikowiek wpis sprzeczny z obowiązującą doktryną.

Osobiscie zastanawia mnie ile razy jest dozwolony zanim Cię wywalą.
    Podziękowali 1Bridget
  • @Atlantyk ten  cytat Mengele  z czasów  wojny można  przełożyć w ten sposób  jeżeli ja nie pomagam fizycznie  przy opiece nad dzieckiem  które urodziło  się nie pelnosprawne ani nie pomagam finansowo takiemu dziecku  lub jego opiekunom  nie mam prawa bronić jego życia  , w ten sam sposób  Mengele  uważał że kto nie wziął pod opiekę  Żyda nie ma prawa protestować  przeciwko temu ludobójstwo. Czyli sens jest ten sam zmieniła się tylko grupa ludzi która można bezkarnie zabić  i wtedy i teraz używano do tego lekarzy  .
    Tekst o tym że  po za modlitwą nikt nic nie robi jest niesprawiedliwy  bo 
    1 w większości  rodzin tu na forum  są takie dzieci jak nie własne to adoptowane 
    2 pracują tu ludzie w wolontariacie  
    3 są wspierane  finansowo ośrodki dla osób  chorych 
    4 są organizowane np środki na remonty oddziału  w szpitalu 
    Są to działania lokalne o których nie słychać  w tv  czy innych mediach 
    Podziękowali 2Klarcia Joannna
  • Atlantyk powiedział(a):
    Co z Wami jest nie tak!
    Dziękujecie za mem i zgadzacie się ze słowami mengele który kobiety w ciąży, dzieci, starców wysyłał do gazu, robił doświadczenia na żywo na ludziach z ZD, bliźniakach, karłach?
     Dawno mnie coś tak nie zszokowało jak ten mem i bronienie go przez ludzi którzy mówią o sobie że są bardzo religijni!
    Przecież to aborcjonisci i zwolennicy wyboru (wyboru możliwości dokonania bezkarnego zamordowania dziecka) wyskakują z pytaniem do proliferów ile chorych dzieci się zaadoptowało, więc ten mem traktuję jako analogiczną odpowiedź na zarzuty prochoice. Dzieci nienarodzone są mordowane, tak samo jak i Żydzi w czasie wojny. Jednym i drugim odbiera/ło się człowieczeństwo. Zwolennicy aborcji chcą mordować nienarodzonych, a przeciwników pytają o adopcję, to również analogicznie zwolennicy Holocaustu mordujący Żydów mogliby zapytać przeciwników o adopcję ich (co zresztą poniekąd można uznać, że miało miejsce, bo Polacy Żydom pomagali, ale i teraz ludzie adoptują, pomagają finansowo chorym) . Przecież to sytuacja analogiczna, nie wiem jak można tego nie skumać, albo może się udaje, że się nie rozumie.
    Dla jasności jestem przeciw mordowaniu kogokolwiek. Aborcja i Holocaust to zbrodnie okrutne. Naziści i zwolennicy aborcji albo jej kompromisów itp. stoją po stronie śmierci.

• edytowano 20 marzec
    Atlantyk powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    A jak myślisz dlaczego?
    Nikt Ci się nie musi tłumaczyć jak pomaga innym. Ale ludzie jednak pomagają... Nie wierzysz? To popatrz na zbiórki, tam zobaczysz jak wspólnie udaje się ludziom zebrać np. na leczenie. Z podatków ludzi pracujących są wypłacane zasiłki dla opiekujących się, dla chorych. To jest pomoc, chociaż pewnie często niewystarczająca. Dlatego można jak najbardziej ludzi w potrzebie wspierać finansowo kiedy tylko jest potrzeba, przecież zbiórki różne są. Zresztą i bez zbiórek można komuś po prostu dać pieniądze. Weź pod uwagę, że ludzie chorzy również bywają majętni, chory nie zawsze znaczy biedny. Chora córka biznesmena na biedę nie narzeka raczej. Trudniej pewnie towarzysko, ale na bezludziu nikt nie żyje. Można też osobiście pomagać jak najbardziej. Jakby się urodziło czy zachorowało później dziecko znajomych czy w rodzinie to przecież nikt się od nich nie odsunie. Zresztą samemu można w każdym momencie doświadczyć bezpośredniej pomocy i obowiązku opieki gdy dziecko, mąż, żona stanie się niepełnosprawny. I będzie to normalna kolej rzeczy. Ludzie potrzebujący są bliżej i dalej, ale wśród nas, na różne sposoby można pomagać. 
    A Ty skoro taka chętna do pytania innych o pomoc to czego oczekujesz, jak w Twoich oczach ta pomoc powinna wyglądać? Jednak przede wszystkim rozliczaj siebie z pomocy. Czy pomagasz każdemu człowiekowi, nawet temu najmniejszemu, nienarodzonemu żyć? Podstawowe prawo to prawo do życia, nawet najkrótszego. Tłumaczysz ludziom, że nie można nikogo zabić, walczysz o bezwzględny zakaz aborcji, robisz to? Pamagasz tym nienarodzonym w tym podstawowym prawie, ale najważniejszym? Chociażby tylko w tym, bo nikt nie każe adoptować czy utrzymywać Tobie bezpośrednio to dziecko do końca życia, ale jeśli chcesz jak najbardziej piękne by było...  No tak jak Ty pomagasz? 
  • Atlantyk najwyraźniej totalnie nie ogarnęła ironii i kontekstu. Zrozumiała dosłownie, to nic dziwnego, że się zbulwersowała. 
  • edytowano 20 marzec
    Aż nie mogę się to uwierzyć... 
  • No to teraz rozumiecie, dlaczego mem został skasowany, a ja poniosłem karę. Nie wolno prowokować ludzi do myślenia.
  • @Atlantyk co cię obchodzi komu i jak pomagam? Bo mam swoje zdanie w kwestii aborcji? I uważam że życie jest wartością? Nie uważam że powinnam się tłumaczyć zwolennikom aborcji komu pomagam. Mogę odbić piłeczkę a komu oni pomogli ci zwolennicy? Tzn że jak nie pomagam w DPS przy staruszkach albo rodzinom które zajmują się schorowanymi dziadkami i terminalnie chorymi to nie mam prawa być przeciwnikiem eutanazji?
    A modlitwa jest najważniejszą pomocą i czasem są ludzie którzy poza modlitwą nie mogą nikomu pomóc. Albo się wierzy w Pana Boga albo nie. Chyba że myślisz że będę się za ciebie modlić jest pustym słowem, za którym nic nie idzie. Ale tu akurat każdy myśli według siebie.
  • edytowano 20 marzec
         @beatak  powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    > Też uważam ten mem za wstrętny. 

Nie mogę,  bo nie wiem. Budzi we mnie sprzeciw, dla mnie jest podły i wstrętny. 
    A takie teksty w stronę proliferów są podłe i wstrętne, czy już nie, bo wtedy "inna moralność" nagle obowiązuje? 
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • edytowano 20 marzec
    Bagata powiedział(a):
    Atlantyk najwyraźniej totalnie nie ogarnęła ironii i kontekstu. Zrozumiała dosłownie, to nic dziwnego, że się zbulwersowała. 
    No właśnie, czy napewno nie ogarnęła czy jednak ogarnęła?
    Niezależnie od powodu dlaczego powyższy mem ją szokuje, to potrafi jednak zadać pytanie co robią ludzie dla rodzin, tu szoku już nie przeżywa... 
    Podziękowali 2Zuzapola Rogalikowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.