Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Help...kajmak

2»

Komentarz

  • No, kruchuteńkie. 

    Aż za bardzo, rzekłabym, bo lepiej nie wyciągać z formy, tylko w niej zostawić.
  • @kociara

    Rzecz w tym, że pamiętałam, że gdzieś rok temu dawałaś instrukcje do ciasta kruchego, nie chciała mi się szukać gdzie to było. 
    Podziękowali 1kociara
  • Zrobiłam kajmak z przepisu mamy Rejczel, na mleku prosto od krowy. Pycha. Co prawda pracochłonny trochę, bo zaczęłam odparowywać w piątek rano, a skończyłam dziś czyli w sobotę wieczorem. Dwa dni patelnia stała na kuchence, co jakiś czas włączałam na chwilę. 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Też zrobiłam. Pyszny tylko chyba gdzieś popełniłam błąd bo ma taką piaskową a nie gładką konsystencje....
    Podziękowali 1Rejczel
  • edytowano kwiecień 2021
  • A ja poszalałam i zrobiłam jedna porcję kajmaku cytrusowego. I to był super pomysł. Stanowczo mój ulubiony. Poszłam na łatwiznę i wykorzystałam cukier że skórka cytrynowa i esencje cytrynową. Z tym, że mleko najpierw pogotowałam z tym cukrem, potem przecedzilam (nie bardzo byłam w stanie przewidzieć, jak te drobinki skórek będą się potem zachowywać w kajmaku) a prawie pod koniec dodałam tej esencji.
    Bardzo fajny, nie tak słodki smak.
    A każda babeczka ma zawsze u mnie słupki migdałów. 
  • Kajmak dziś w konsystencji jest super, tylko przesadziłam z ilością:) Syn po zjedzeniu poszedł się położyć i powiedział "cukier jest zły" :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.