Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A w Polsce co?

edytowano kwiecień 2021 w Ogólna
Flashmoby sa w calej Francji organizowane przeciw calej co.idowej represyjnej polityki (lockdowny itp). Czego  chca Francuzi przede wszystkim? Danser encore (znowu tanczyc)








W Lyon, politycy zdecydowali ze karne bedzie glosne sluchanie / wytwarzanie muzyki.

ed: bledy
Podziękowali 1Tusia
«1

Komentarz

  • @Tomasz i Ewa
    Wiadomo ze malo skuteczne ale mimo wszystko, gest mi sie podoba.
  • A pioseneczka zostaje w ucho.
    Podziękowali 1Elf77
  • Isako powiedział(a):
    Flashmoby sa w calej Francji organizowane przeciw calej co.idowej represyjnej polityki (lockdowny itp). Co chca Francuzi przede wszystkim? Danser encore (znowu tanczyc)
    (...)
    W Lyon, rzadzacy zdecydowali ze karne bedzie glosne sluchanie / wytwarzanie muzyki.


    Czepnę się, z góry przepraszam a za wpis dziękuję @Isako  .

    >Co chcą Francuzi (...)?< Dopełniacz: Czego chcą Francuzi?

    Jestem dostatecznie stary, żeby pamiętać że taki nowotwór językowy jak słówko rządzący został wylansowany stosunkowo niedawno. Kiedyś mówiło się politycy. Otóż władza polityka jest ograniczona, czasem zakulisowo, a niekiedy jest on sterowany zza granicy. Słowo rządzący  sugeruje, że jest on samodzielny w swoich decyzjach, bo: ma ładne zęby, jest szczupły i przystojny, a pani rządząca jest ładna, oboje lubiani przez kamerę, dobrze radzą sobie w medialnych pyskówkach z dziennikarzami (którzy notabene też komuś służą, dlatego chętnie słucham np. Radia Wnet bo ono dba o rzetelną informację i nikt tam nie pyszczy).
    Podziękowali 2Klarcia Isako
  • Isako powiedział(a):
    Flashmoby sa w calej Francji organizowane przeciw calej co.idowej represyjnej polityki (lockdowny itp). Co chca Francuzi przede wszystkim? Danser encore (znowu tanczyc)








    W Lyon, rzadzacy zdecydowali ze karne bedzie glosne sluchanie / wytwarzanie muzyki.
    Miło popatrzeć. W Niemczech tego rodzaju numer oznacza grzywnę kilkadziesiąt tysięcy Euro. :(
  • NC500 powiedział(a):
    Isako powiedział(a):
    Flashmoby sa w calej Francji organizowane przeciw calej co.idowej represyjnej polityki (lockdowny itp). Co chca Francuzi przede wszystkim? Danser encore (znowu tanczyc)
    (...)
    W Lyon, rzadzacy zdecydowali ze karne bedzie glosne sluchanie / wytwarzanie muzyki.


    Czepnę się, z góry przepraszam a za wpis dziękuję @Isako  .

    >Co chcą Francuzi (...)?< Dopełniacz: Czego chcą Francuzi?

    Jestem dostatecznie stary, żeby pamiętać że taki nowotwór językowy jak słówko rządzący został wylansowany stosunkowo niedawno. Kiedyś mówiło się politycy. Otóż władza polityka jest ograniczona, czasem zakulisowo, a niekiedy jest on sterowany zza granicy. Słowo rządzący  sugeruje, że jest on samodzielny w swoich decyzjach, bo: ma ładne zęby, jest szczupły i przystojny, a pani rządząca jest ładna, oboje lubiani przez kamerę, dobrze radzą sobie w medialnych pyskówkach z dziennikarzami (którzy notabene też komuś służą, dlatego chętnie słucham np. Radia Wnet bo ono dba o rzetelną informację i nikt tam nie pyszczy).
    @NC500, wszyscy  tutaj wiedza ze z polska grammatyka mam problemy. Jestes dla mnie dobra matka, bo mnie poprawiasz. Staram sie jak moge z moja slaba polszczyzna. 
  • @NC500: poprawilam. :)
  • Isako powiedział(a):
    @NC500: poprawilam. :)

    :mrgreen:
  • Isako powiedział(a):
    Flashmoby sa w calej Francji organizowane przeciw calej co.idowej represyjnej polityki (lockdowny itp). Czego  chca Francuzi przede wszystkim? Danser encore (znowu tanczyc)








    W Lyon, politycy zdecydowali ze karne bedzie glosne sluchanie / wytwarzanie muzyki.

    Niech tańczą... tradycja Danse Macabre wywodzi się właśnie z okresu dżumy w zachodniej Europie.
  • Tymczasem w Zurichu:


    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano kwiecień 2021
    Dance macabre
  • 37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

    38 Jak bowiem za tych dni przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do tego dnia, w którym Noe wszedł do arki;

    39 I nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i zabrał wszystkich – tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego.

    40 Wtedy dwóch będzie w polu, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony.

    41 Dwie będą mleć na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona.

    42 Czuwajcie więc, ponieważ nie wiecie, o której godzinie wasz Pan przyjdzie.

    Podziękowali 3Isako Klarcia zbyszek
  • Nic do ludzi nie dotarło i to jest straszne i smutne
  • Jak orkiestra na Titanicu
  • Rowniez tak mi sie kojarzy. Jednak widze w tym znany francuski "panache".
  • Oswajanie strachu
    Podziękowali 1Klarcia
  • Isako powiedział(a):
    Rowniez tak mi sie kojarzy. Jednak widze w tym znany francuski "panache".
    A ja  widze Taniec pod szubienicą Bruegla
  • Świetny klimat szczególnie w pierwszym kawałku. Uwielbiam ten akordeon. Kiedyś pracowałam we Francji. Pamiętam imorezę tańce całą noc przy francuskiej muzie. A potem rogalik i kawa w knajpie i powrót do domu pierwszym metrem.... Czasy młodości. Rozmarzyłam się. Teraz o godzinie 1.00 pragnę powrotu do domu i o spaniu....
    Dzięki @Isako
    Podziękowali 1Isako
  • Prayboy powiedział(a):
    Isako powiedział(a):
    Rowniez tak mi sie kojarzy. Jednak widze w tym znany francuski "panache".
    A ja  widze Taniec pod szubienicą Bruegla

    Ja myślę, że ludzie muszą co nieco odreagować, bo inaczej do szczętu oszaleją. 
    Filmik z Zurichu pokazuje, że jednak starano się zachować pewne, choćby minimalne środki ostrożności.
    Totalnego olewactwa nie popieram, ale uważam, że trochę zabawy jednak się ludziom należy.
  • O tym właśnie jest ten obraz. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Francja, ciag dalszy...



    Tym gorsza chyba bedzie pobudka.

    Lecz nie wiem dla kogo.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Isako powiedział(a):
    Francja, ciag dalszy...



    Tym gorsza chyba bedzie pobudka.

    Lecz nie wiem dla kogo.

    Mimo wszystko, zachowują się jednak odpowiedzialnie - w przeciwieństwie do wielu Polaków.
  • Ciezko na lotnisku trzymać dystans. W kolejce do odprawy ludzie stoja „na sobie”, przemieszczają się - bo jedni maja pierwszeństwo inni go sobie kupili aninni z dziećmi i tez maja prawo bez kolejki. 
    Po co wymagać tego dystansu skoro potem prawie 200 ludzi siedzi w ścisku, w samolocie .
    chyba tylko, Zebh stwarzać pozory panowania nas obostrzeniami 
    latam w covidzie odkąd nas w ub roku puścili z Pl 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):

    Ja nie wykluczam, że osoby będące na lotnisku były zaszczepione (w Izraelu prawie wszyscy żydzi są zaszczepieni) lub miały aktualny negatywny test.  Teraz takie są wymagania na wszystkich lotniskach i podczas przekraczania granicy z Polską.
  • Prayboy powiedział(a):
    Nie ma co im narzucac: sa jedna rodzina.
    Wiecie, no, bo wszyscyPolacy...
    Po prostu moga!
  • Klarcia powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):

    Ja nie wykluczam, że osoby będące na lotnisku były zaszczepione (w Izraelu prawie wszyscy żydzi są zaszczepieni)

    Jasne. Zwłaszcza w pierwszym rzędzie chasydzi ortodoksi bo tacy są na filmie.

  • Prayboy powiedział(a):

    Jasne. Zwłaszcza w pierwszym rzędzie chasydzi ortodoksi bo tacy są na filmie.


    Jeżeli nawet się nie zaszczepili, to bez aktualnego testu, nie zostali by wpuszczeni do samolotu. Ortodoksi, własnych samolotów nie posiadają.
  • Coooo? bez masek?


  • Isako powiedział(a):
    Coooo? bez masek?


    To jest chyba odpowiednik naszego Grzegorza Brauna.
  • Nie. To jest lekarz. Bardzo rozsadny lekarz. 
    Podziękowali 1Isako
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.