Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wzór żony i matki

2»

Komentarz

  • Też nie mam. A dres przydaje się na spotkanie z kolegami albo na dyskotekę.
  • wydaje mi się , że matka powinna być modna i zadbana, zawsze, najbardziej jak pracuje tylko w domu
    Kobieta bez biżuterii jest jak podłoga bez listew.
  • [cite] Maciek:[/cite] A dres przydaje się na spotkanie z kolegami albo na dyskotekę.

    Witaj w klubie :tooth: Yo!:peace:
  • [cite] kasiapiw:[/cite]W Mariackim jest obraz sw.Judy Tadeusza i modlilam sie tam a sw.Faustyna- Lagiewniki.

    Dzięki! Tak się składa, że często tam bywam:bigsmile:
  • Monika, spróbuj tego św. Mikołaja. Coś w nim jest...:wink:
  • image

    Oficyna Artystyczna Astraia
    Kraków 2006
    ISBN 83-60569-03-7


    Wśród Słowian narodem, który najbardziej polubił i uwierzył w moc świętego Mikołaja są Rusini. Najpiękniejsze świątynie, monastery i sobory katedralne dedykowano temu świętemu. A jaka była wiara ludu ruskiego, niech świadczy to opowiadanie, które w 1983 roku opowiedział biskup katedry świętego Mikołaja w Chicago w USA, Innocenty Lotocki OSBM.

    "Jako młody chłopiec, przed wojną, byłem w jednej z naszych cerkwi na Ukrainie na święcie ciepłego Mikołaja (9 maja). Zabrało się wokół cerkwi wiele narodu. Pod potężną lipą starzy mężczyźni rozmawiają na różne tematy. Naraz jeden z nich mówi:
    - Kumie, a co by to było, jakby tak Bóg umarł?
    - A ty durny - odparł inny - czy Bóg może umrzeć? Ktoś to wymyślił, wstyd!
    - Ja wiem, że nie może, ale Bóg wszystko może, więc jakby umarł, to co by to było?
    - Co by mogło być? Wybraliby w niebie Mikołaja, ot co."

    Tak wysoko, zaraz po Bogu, prosty lud stawiał świętego Mikołaja, jako swojego orędownika i wielkiego pomocnika.

    Inne opowiadanie, które wyjaśnia, dlaczego dwa razy na Rusi obchodzi się święto świętego Mikołaja: 6 grudnia (dzień pogrzebu) i 9 maja (dzień przeniesienia relikwii świętego z Miry Licyjskiej do Bari w południowej Italii).

    "Pewnego razu - opowiadał biskup Innocenty - śpieszyli się do nieba, po całodziennej podróży, święty Mikołaj i święty Jan Kasjan. Mieli zebrać z ziemi wszystkie modlitwy i zdążyć przed wieczorem, bo tam już zebrali się święci na uroczystość św. Mikołaja, która zgodnie z cyklem liturgicznym rozpoczyna się wieczorem dnia poprzedniego. Słońce już zachodziło. Święty Jan Kasjan pogania Mikołaja, by szybciej szli, bo czasu mało. Naraz widzą chłopa z wozem, który ugrzązł w błocie z końmi.

    - Idź sam, jak chcesz - mówi św. Mikołaj - ja muszę mu pomóc wyciągnąć te konie i wóz z błota.

    Długo czekali aniołowie i święci w niebie na rozpoczęcie uroczystości, ale nie zaczynali, bo nie było solenizanta. Wreszcie pojawił się, cały zabłocony, w walonkach na nogach.

    - Gdzie przebywałeś tak długo, Mikołaju? - zapytał go sam Zbawiciel.

    - Musiałem jeszcze konie i wóz wyciągnąć z błota i pomóc temu wieśniakowi, który mnie prosił o pomoc. Nie mogłem wcześniej przybyć na święto, wybacz mi Chryste Boże.

    - Mikołaju - za twoją pomoc dla mego ludu daruję ci w nagrodę jeszcze jedno święto w maju, gdy będzie ciepło, abyś mógł pomagać ludziom, ile chcesz. A ty, Janie Kasjanie, za twoją postawę, będziesz miał święto 29 lutego, raz na 4 lata, bo bałeś się pobrudzić w błocie i nie pomogłeś nieszczęsnemu woźnicy."

    Tak nagrodził Chrystus świętego Mikołaja za jego dzieła miłosierdzia drugim świętem, abyśmy wychwalając Mikołaja, uwielbiali w Trójcy Jedynego Boga, któremu niech będzie wieczna sława, moc i dziękczynienie przez wszystkie wieki. Amen.

    http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/smikolaj_ad_02.html
  • To ja od dzisiaj zaczynam się modlić o dobrych mężów dla moich córek:smile:
  • [cite] malgorzata:[/cite]daje prezenty..............:wink:
    jasne, że daje prezenty - można się modlić do Św. Mikołaja, kiedy czegoś potrzebujemy:cool:

    A tak przy okazji - jak uświadamiacie dzieci, kto tak naprawdę wiąże paczki o świcie 6 grudnia?:crazy::tooth::swingin:
  • [cite] malgorzata:[/cite]mój wymodlony, w inny sposób
    prosiłam tak:
    "Panie Boże, już zadnych facetów, mam dość"
    tego samego wieczora zaczepił mnie mój późniejszy małżonek
    :crazy:

    Ja tak samo :swingin::swingin:


    A moim wzorem żony i matki jako pierwsze to jest moja Mama i Babcia ( Mama mojej Mamy). Dopiero później wzięłam za wzór Matkę Bożą, oraz św. Joanne Berettę:smile:
  • [cite] Monika Izabela:[/cite]
    jasne, że daje prezenty - można się modlić do Św. Mikołaja, kiedy czegoś potrzebujemy:cool:

    A tak przy okazji - jak uświadamiacie dzieci, kto tak naprawdę wiąże paczki o świcie 6 grudnia?:crazy::tooth::swingin:
    Na razie nie uświadamiam. Poczekam jak będa starsze ;)
    a propos św. Mikołaja, to naprawdę jest patronem panien szukających męża.

    żył w IV wieku w Azji Mniejszej. Urodził się w zamożnej rodzine. W czasie swego życia podróżował do Egiptu, potem już jako biskup Myry zasłynął z miłosiernych uczynków względem bliźnich.Szczególnie wsławiło jego imię to, że znaczną część swego rodzinnego majątku przekazał na wyposażenie trzech panien, które, dzięki temu, zostały uchronione od hańby i wstydu i wyszły za mąż za uczciwych ludzi. To wydarzenie zostało utrwalone na płótnie wieńczącym ołtarz ??? oto Święty błogosławi trzem pannom obdarowanym przezeń złotymi kulami. Stąd też Św. Mikołaj jest patronem kobiet szukających kandydata na męża, sprzedawców wypraw przedślubnych, kupców, hodowców owiec, krawców i innych rzemieślników. Patronuje także żeglarzom, rybakom i pielgrzymom udającym się w daleką podróż.

    http://www.nowaruda.diecezja.swidnica.pl/mikolaj.htm
  • Nie wiedziałam tego o świętym Mikołaju. Modlicie się do jakiś innych "ulubionych" ? A św. Tadeusz Juda to zdaje się od spraw beznadziejnych ?
  • Znalazłam jeszcze inną ciekawą stronkę poświęconą św. Mikołajowi

    http://www.kancelaria.swietego.mikolaja.pl/index.php?page=mikolaj

    mikolaj_mal.jpg
  • Święty Mikołaj patron szczęśliwych podróży
    Patron

    Święty Mikołaj patron dzieci
    Patron

    Święty Mikołaj patron uczniów i studentów
    Patron

    Świety Mikołaj patron dobroczyńców, darczyńców i wolontariuszy
    Patron

    Święty Mikołaj patron handlowców i pomyślnych transakcji
    Patron

    Święty Mikołaj patron - piwowarów, winiarzy, miodosytników i gorzelników
    Patron

    Święty Mikołaj patron panien na wydaniu
    Patron

    Święty Mikołaj patron młodych małżeństw
    Patron

    Święty Mikołaj patron kobiet ciężarnych, rodzących i młodych matek
    Patron

    Święty Mikołaj patron cukierników, piernikarzy, producentów słodyczy i lodów
    Patron

    Święty Mikołaj patron bankierów
    Patron

    Święty Mikołaj patron restauratorów i karczmarzy
    Patron

    Święty Mikołaj patron pisarzy
    Patron

    Święty Mikołaj patron żeglarzy i marynarzy
    Patron

    Święty Mikołaj patron krawców i projektantów mody
    Patron

    Święty Mikołaj patron perfumiarzy i producentów kosmetyków
    Patron

    Święty Mikołaj patron dobrych wiadomości
    Patron

    Święty Mikołaj patron przewoźników i spedytorów
    Patron

    Święty Mikołaj patron rolników, sadowników, ogrodników i winogrodników
    Patron

    Święty Mikołaj patron prawników
    Patron

    Święty Mikołaj patron więźniów, złodziei i ofiar niesprawiedliwych wyroków
    Patron

    Święty Mikołaj patron hodowców owiec i pasterzy


    Nie wiedziałam, że jest taki uniwersalny.:shocked: Każdy znajdzie cos dla siebie... Ale fajny święty :wink:
  • Rewelacyjny !
  • Jeśli chodzi o modlitwy do świętych , to do tej pory szukałam wstawiennictwa jedynie u św. Antoniego a w czasie ostatniej ciąży - u św. Ignacego Loyolli. No i św. Moniki , patronki Matek. Ale św. Mikołaj od dzisiaj też będzie przeze mnie męczony:smile:
  • Ja jeszcze powiedziałabym, że jest świętym "na czasie".

    Inna legenda mówi, że podczas pierwszego Soboru Powszechnego w Nicei, poruszony głoszonymi herezjami, biskup Mikołaj uderzył w twarz Ariusza za głoszenie nauki przeciwko Jezusowi i Matce Bożej. Inni biskupi, świadkowie tej sceny, nie pochwalając takiego postępowania, wyłączyli Mikołaja z grona Ojców Soboru i usunęli z urzędu. Lecz tej nocy wielu z nich miało ten sam sen: ujrzeli Chrystusa i Matkę Bożą, stojących po obu stronach Mikołaja i przywracających go na urząd biskupa. Rankiem więc Mikołajowi przywrócono odebrane biskupstwo.

    Taki "ekumeniczny" :wink:

    Kult św. Mikołaja szerzył się nie tylko na Zachodzie, ale także na Wschodzie. Z czasem objął całą Ruś, skąd słano poselstwa z darami do Bari. Do rewolucji w Rosji w1917roku, Bari było jednym z głównych miejsc pielgrzymkowych wiernych prawosławnych.

    Święty Mikołaj wszedł na Rusi bardzo głęboko w obyczaj ludowy, język, przysłowia i sztukę. Mikołaj ukazywany jest tam na niezliczonych ikonach. Stał się patronem kraju nazywanym przez wiernych Cerkwi prawosławnej św. Mikołajem Cudotwórcą (Swiatitiel Nikołaj, archijepiskop Mirlikijskij, czudotworec). Jego pamięć czczona jest szczególnie 6/19 grudnia. Ikony św. Mikołaja należą do najbardziej popularnych w prawosławnych świątyniach i domach. Jego podstawowe wyobrażenia ikonograficzne wykształciły się w Bizancjum na przestrzeni XI-XIII wieku.
  • biskup Mikołaj uderzył w twarz Ariusza za głoszenie nauki przeciwko Jezusowi i Matce Bożej.
    Ale z Ciebie kłamczucha. Biskup nie uderzył Ariusza w twarz tylko paradował przed nim w pomarańczowej koszulce z napisem "Nawet świstak wierzy".
  • :shocked: ale się rozkręciło
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.