Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Matura 2021

2»

Komentarz

  • Raczej na UW. Jakby co, to łatwiej będzie się przenieść z fizyki na tej samej uczelni.
  • Jak na UW, to niech lepiej idzie na fizykę na UW. Może próbować zaliczyć jakieś przedmioty na matmie zamiast na fizyce, np. analizę itd. Ale to lepiej pogadać z kimś, kto zna program.
    Może też poszukać regulaminu mismapu - tam kiedyś były równoważniki przedmiotów, to znaczy który przedmiot na fizyce będzie odpowiadał któremu na matmie i czy w ogóle.

    Ps: a tak z ciekawości - co chce robić po matmie na UW?
    Podziękowali 1Elf77
  • Rozwiazywac zadania ;) Taka rozrywka :D

  • Po matmie można z pewnością robić różne rzeczy, po fizyce też zresztą. To -jak rozumiem - duży chłopiec, poradzi sobie.
  • O ludzie, to zwykle pytanie było. Sama jestem po matmie. 
    Podziękowali 1Berenika
  • Berenika powiedział(a):
    Po matmie można z pewnością robić różne rzeczy, po fizyce też zresztą. To -jak rozumiem - duży chłopiec, poradzi sobie.
    Otóż to. Duże są. Ich wybory. Tosia poprawiła matmę, zdała dodatkowo historię sztuki i niemiecki. Złożyła papiery na hungarystykę i dostała się. 
    Podziękowali 3AgaMaria Berenika Aneta
  • Ale on naprawde po prostu lubi rozwązywac sobie rozne problemy matematyczne. Niestety trochę przejechał się na nieco zbyt luźnym podejściu do przygotowań do matury. Skupł sie na brakach, czyli polskim, bo mał pałę na semestr. 
    Podziękowali 1malagala
  • A nasz J. dostał się na... politologię  :D
    Ja nie wiem, co można robić po takim kierunku poza noszeniem teczek za Budką (były wielki, upadły idol syna).
    Ale nauczona doświadczeniem nic nie mówię i znoszę z godnością. 

    Podziękowali 2E.milia Aneta
  • Za kilka lat fizycy będą poszukiwani, jak jeszcze niedawno angliści. 
  • OlaN. powiedział(a):
    Za kilka lat fizycy będą poszukiwani, jak jeszcze niedawno angliści. 
    bo?
  • @Cart ja uważam, żeby młodzi wybrali według własnych upodobań, bo to co teraz nam się wydaje korzystne, wcale takie być nie musi za kilka lat. Poza tym, jeśli ktoś ma pasję i studiuje to, co lubi, to będą z niego ludzie ;) Najgorzej się przymuszać, choćby to były top kierunki. 
    Dla mnie priorytetem jest konsekwencja, czyli co młody człowiek zacznie, ma skończyć, chyba że za rok czy dwa go olśni, że znalazł to coś. Wtedy niech zmienia, ale niech to coś dokończy. Najgorsze jest takie skakanie z kwiatka na kwiatek. 
    Ja teraz taka mądra jestem, a matura dopiero za rok ;) Gratuluję tegorocznym :) 
    Podziękowali 1ewaklara
  • Pioszo54 powiedział(a):
    OlaN. powiedział(a):
    Za kilka lat fizycy będą poszukiwani, jak jeszcze niedawno angliści. 
    bo?
    Bo praktycznie nie uczy się fizyki w szkole, brakuje studentów tego kierunku. A ci nauczyciele, którzy teraz uczą wiecznie nie będą.
    Już teraz wystarczy wejść na stronę kuratorium i zobaczyć ile jest ogłoszeń dla fizyków, a ile dla anglistów
    Podziękowali 1Pioszo54
  • @OlaN., fizycy potrzebni są gdzie indziej, a tam lepiej zarobią niż w szkole. Może dlatego brakuje nauczycieli? 
  • Może. Ale także jest mało studentów fizyki. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano lipiec 2021
    Cart powiedział(a):
    A nasz J. dostał się na... politologię  :D
    Ja nie wiem, co można robić po takim kierunku poza noszeniem teczek za Budką (były wielki, upadły idol syna).
    Ale nauczona doświadczeniem nic nie mówię i znoszę z godnością. 

    Akademicka kariera lub polityka jak piszesz.
    Wprawi się na pewno w erystyce.
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Erystyka
    Pierwsze zdanie definicji mówi wszystko.
  • @Cart Słyszałam że do IPN można się dostać, ale ciężko 
    Podziękowali 1Cart
  • Izka powiedział(a):
    Pierwsze zdanie definicji mówi wszystko.
    O tak, bez względu na prawdę obiektywną  :D
    W tym nasze dziecko jest mistrzem!
    Ale z drugiej strony cieszę się, że potrafi dyskutować spokojnie, bez obrażania adwersarza. Ćwiczy się na nas, biedaczkach, już tyle lat...  ;)
  • paulaarose powiedział(a):
    @Cart Słyszałam że do IPN można się dostać, ale ciężko 
    J. to człowiek czynu, społecznik o zdecydowanie liberalnych poglądach. Mam nadzieję, że te poglądy jeszcze zmieni, byle wrażliwości nie stracił.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.