Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Franciszek o rodzicielstwie

2»

Komentarz

  • > Moi rodzice mają mnie, nikogo więcej, pójdą do piekła?

    Tutaj by wypadało zaapelować o czytanie ze zrozumieniem. Nie pisałem niczego o liczbie dzieci. Pisałem o tym, jak małżeństwo odnosi się do swojej płodności.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Maciek_bs Ok, faktycznie trochę nie doczytałam. Jednak ja też pisałam że właśnie to czy chce się mieć dziecko lub nie w jakimś momencie że to kwestia wyboru. 
  • Interesowałam się swego czasu tematem i czytałam że Kościół dopuszcza metody naturalne, jak można to można;)
  • Tutaj masz wszystkie wypowiedzi Magisterium na ten temat: http://mamaroza.pl/biblioteczka/

    Proponuję to przeczytać.
    Podziękowali 2paulaarose Klarcia
  • @Maciek_bs Oczywiście, warto powiększać swoją wiedzę i korygować niewiedzę
  • Poczytam
  • M_Monia powiedział(a):
    Selekcja naturalna jest bezduszna. Lepiej żeby dzieci poczelo sie mniej, niz slabsze umieraly z powodu braku dostępu do medycyny. 

    Monia, zrozum. Tam nie będzie jeszcze długo normalnych warunków, w tym dostępu do opieki lekarskiej, choćby takiej, jak w Polsce.
    Jeżeli będzie się rodziło mniej dzieci, nadal będą umierały. Gdy nie będzie ich nadmiaru, to populacja wyginie.
  • edytowano maj 2021
    @Klarcia Tam właśnie to jest problemem że decydują się na tyle dzieci (to nie jest złe), ale nie zapewniając im niczego co tutaj jest standardem... Tylko jak mają zapewnić jak tam nie ma nawet normalnej szkoły czy lekarzy.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Klarcia Afryka to w ogóle temat rzeka. Nie wyobrażam sobie życia w takich warunkach, bez normalnego dostępu do lekarza, edukacji, jak w 19 wieku. 


    No widzisz, a ludzie jednak tam żyją i demografia ma się lepiej niż w Europie.
    Myślę, że są środowiska "białych", które by chciały tę demografię drastycznie zmniejszyć.
    Nie było by uchodźców; bez trudu można by było dobrać się do bogactw naturalnych.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Najczęściej papież mówi coś, co potem trzeba prostować.

    Gdybym miał takie mniemanie o Papieżu, to już dawno bym się wypisał z Kościoła. A może już to zrobiłaś?

    Bingo :D  
  • @Klarcia Jak ja bym miała żyć w takich warunkach, to chyba bym nie chciała.

    To nie jest złe, że ludzi jest więcej ale decydując się na nie trzeba zapewnić im godne warunki. 

    Demografia w Europie jest problemem, ale tutaj też ludzie mają inne problemy. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Klarcia Tam właśnie to jest problemem że decydują się na tyle dzieci (to nie jest złe), ale nie zapewniając im niczego co tutaj jest standardem... Tylko jak mają zapewnić jak tam nie ma nawet normalnej szkoły czy lekarzy.

    Tam praktycznie nie ma żadnych standardów, w naszym rozumieniu.
    Jest głód, wojny i tylko garstka ludzi bogatych ma się dobrze, a rządzący to już mają full wypas. Jednak jest tam taka mentalność, iż nawet rodzinom zasobnym chce się mieć dzieci. W tych akurat rodzinach praktycznie wszystkie dzieciaki przeżywają. Inaczej jest w Europie, gdzie bogaci poprzestają na 1/2 dziecek, a na Zachodzie mają pieska zamiast.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Klarcia Jak ja bym miała żyć w takich warunkach, to chyba bym nie chciała.

    To nie jest złe, że ludzi jest więcej ale decydując się na nie trzeba zapewnić im godne warunki. 

    Demografia w Europie jest problemem, ale tutaj też ludzie mają inne problemy. 

    To, że dzisiaj żyjemy we względnym dostatku, wcale nie znaczy, że tak będzie zawsze. Pewnego dnia może wszystko pierdyknąć. Myślisz, że Europejczycy przestaną się rozmnażać?
  • Przestają się rozmnażać ze względu, że jest im ZA DOBRZE.
    Jak była wojna, jak była bieda to dzieci były, jak są pieniądze, wygoda to nikt nie chce mieć dzieci.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.