Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wkrótce religia/etyka obowiązkowo w szkole

2»

Komentarz

  • Znam te osoby, to kwestia mnożenia wymagań do Bierzmowania, młodzi są jeszcze wierzący, ale kłody pod nogi im się ściele.
    Podziękowali 1paulaarose
  • @Eleonora To trzeba w takim razie jakoś to wytłumaczyć, ogarnąć kwestie które trzeba
  • @Tola, chyba masz baardzo nieaktualne informacje. Sikorski miał tam dzieci lata temu. Jak jeszcze można było go sytuować wśród katolickich polityków. 
    (to tak na marginesie, dla porządku)
    k. 
    Podziękowali 1Joannna
  • kowalka powiedział(a):
    @Tola, chyba masz baardzo nieaktualne informacje. Sikorski miał tam dzieci lata temu. Jak jeszcze można było go sytuować wśród katolickich polityków. 
    (to tak na marginesie, dla porządku)
    k. 
    Nie tylko Sikorski
    Prawda. Są katolickie szkoły, które wybierają rodzice średnio wierzący ale wierzą z kolei w to, że wiara rodziców innych dzieci oraz ich wychowanie uchroni ich własne przed patologicznymi zachowaniami kolegów.
    Ewentualnie nie ma wiekszego wyboru w mieście a są miasteczka, w których katolicka szkoła jawi się jako szkoła "dobra", cokolwiek by to miało znaczyć. 
  • Tola powiedział(a):
    kowalka powiedział(a):
    @Tola, chyba masz baardzo nieaktualne informacje. Sikorski miał tam dzieci lata temu. Jak jeszcze można było go sytuować wśród katolickich polityków. 
    (to tak na marginesie, dla porządku)
    k. 
    @kowalka Miał i on, i Giertych, przy czym pierwszego nigdy nie kojarzyłam ze specjalnie katolickim światopoglądem. 

    nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy
    a rozliczanie ludzi z tego, czy są "wystarczającymi katolikami" by posłać dzieci do danej szkoły jest wg mnie bardzo nie w porządku

    akurat szkoły Sternika, choć oparte na chrześcijańskich wartościach, nie są szkołami z nazwy katolickimi, dzieci nie muszą nawet być ochrzczone, by się w nich uczyć. Jeśli rodzicom nie przeszkadza system wartości, jakim w szkole się kierujemy, nie ma problemu by posyłali tu dzieci, mogą być nawet muzułmanami albo ateistami.
  • edytowano czerwiec 2021
    och, z tymi bogatymi to też różnie bywa :D 
    jest trochę bardzo zamożnych ludzi, ale bardzo też dużo rodzin bogatych głównie w dzieci :)
    są też rodziny zamożne, ale żyjące skromnie

    a jeśli chodzi o dzieci polityków, to naprawdę zdarzają się sporadycznie, myślę, że nawet rzadziej niż w innych prywatnych szkołach
  • Moim zdaniem nic nie odciąga dzieci od religii jak niewiara ich rodziców.. i brak szacunku do wiary.. taka smutna prawda. Wszyscy czepiają się religii w szkole, a podstawa to przekaz wiary w domu rodzinnym..
    Podziękowali 4Joannna ganna4 gahana Rejczel
  • Oczywiście, że tak. Przekonania rodziców co do tego, że Sakramenty są ważne, że Bierzmowanie w młodym wieku jest potrzebne. Dlaczego teraz to zanika nawet u rodziców ze Sternika, nie wiem. 
  • Tola powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    kowalka powiedział(a):
    @Tola, chyba masz baardzo nieaktualne informacje. Sikorski miał tam dzieci lata temu. Jak jeszcze można było go sytuować wśród katolickich polityków. 
    (to tak na marginesie, dla porządku)
    k. 
    @kowalka Miał i on, i Giertych, przy czym pierwszego nigdy nie kojarzyłam ze specjalnie katolickim światopoglądem. 

    nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy
    a rozliczanie ludzi z tego, czy są "wystarczającymi katolikami" by posłać dzieci do danej szkoły jest wg mnie bardzo nie w porządku

    akurat szkoły Sternika, choć oparte na chrześcijańskich wartościach, nie są szkołami z nazwy katolickimi, dzieci nie muszą nawet być ochrzczone, by się w nich uczyć. Jeśli rodzicom nie przeszkadza system wartości, jakim w szkole się kierujemy, nie ma problemu by posyłali tu dzieci, mogą być nawet muzułmanami albo ateistami.
    @Joannna Mowa była o tym, że do szkół katolickich nie uczęszczają ludzie spoza KK. Podaję więc przykład znanej osoby, która do wartości ani przynależności do KK się nie przyznawała, a miała dzieci w takiej szkole. 

    Nie wszyscy się przyznają.
    Ba, czasem ci, którzy się przyznają, są prawdziwym zaskoczeniem.
  • Tola powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    kowalka powiedział(a):
    @Tola, chyba masz baardzo nieaktualne informacje. Sikorski miał tam dzieci lata temu. Jak jeszcze można było go sytuować wśród katolickich polityków. 
    (to tak na marginesie, dla porządku)
    k. 
    @kowalka Miał i on, i Giertych, przy czym pierwszego nigdy nie kojarzyłam ze specjalnie katolickim światopoglądem. 

    nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy
    a rozliczanie ludzi z tego, czy są "wystarczającymi katolikami" by posłać dzieci do danej szkoły jest wg mnie bardzo nie w porządku

    akurat szkoły Sternika, choć oparte na chrześcijańskich wartościach, nie są szkołami z nazwy katolickimi, dzieci nie muszą nawet być ochrzczone, by się w nich uczyć. Jeśli rodzicom nie przeszkadza system wartości, jakim w szkole się kierujemy, nie ma problemu by posyłali tu dzieci, mogą być nawet muzułmanami albo ateistami.
    @Joannna Mowa była o tym, że do szkół katolickich nie uczęszczają ludzie spoza KK. Podaję więc przykład znanej osoby, która do wartości ani przynależności do KK się nie przyznawała, a miała dzieci w takiej szkole. 

    Tak jak pisałam, szkoły Sternika nie mają w statucie nazwy "katolicka", mogą tam chodzić dzieci wszelkich wyznań, więc zdziwienie tym faktem jest nieuzasadnione.
  • edytowano czerwiec 2021
    Kajla powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    och, z tymi bogatymi to też różnie bywa :D 
    jest trochę bardzo zamożnych ludzi, ale bardzo też dużo rodzin bogatych głównie w dzieci :)
    są też rodziny zamożne, ale żyjące skromnie
    mam znajomych których dziecko uczęszczało do jednego ze Sterników. mniej więcej wiem ile kasy wykładali na szkołę. mieli poza tym kilka zastrzeżeń, uznali że nie jest to warte tych pieniędzy ani dziecka i w końcu je stamtąd zabrali
    to świetnie :) też mam takich znajomych
    najważniejsze, żeby każdy był zadowolony ze swoich wolnych wyborów :) 

    mam dzieci w sterniku od 11 lat i jestem taka zadowolona, że zapłaciłabym drugie tyle
    Podziękowali 2ewaklara gahana
  • U mnie były elementy historii sztuki na wychowaniu plastycznym. Głęboki PRL. Lata 70te XX wieku. Do dziś pamiętam: drzwi gnieźnieńskie, puentylizm, taszyzm, impresjonizm. To było wtedy. Koniec podstawówki.
  • tak, szkoły katolickie tak właśnie działają
  • A co jeśli dziecko chodzi do wspólnoty, ale zadeklarowałoby naukę etyki ?
    Ciekawe co na to ks. proboszcz by powiedział? Zadowolony chyba by nie był.
  • edytowano czerwiec 2021
    mógłby chyba być problem przy przygotowaniu do bierzmowania, bo chyba trzeba mieć zaświadczenie że się chodzi w szkole na religię, ale nie wiem, to już są w sumie jednostkowe przypadki i można podejść do nich indywidualnie
  • Weszło i niestety młodzież ma wybierała etykę, bo to tylko jedna godzina zamiast dwóch.
  • edytowano wrzesień 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Czy u Was w szkołach to już weszło w życie? Wydawało mi się, ze to wciąż tylko projekt, a dowiedziałam się właśnie na zebraniu, ze nie, ze trzeba zakładowa uczestnictwo w jednym z dwóch (i co ciekawe - nie można w obu). 
    Nic nie weszło - warto sprawdzać informacje. Można nic nie wybierać, albo można wybrać jedno lub oba.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.