Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak wychować dziecko w zaufaniu do rodziców (dla przyszłych mam i tatów)

2»

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2021
    Oprócz częstych walk młodszych chłopców jest dużo miłych chwil :-)
  • Niestety na dzieciach widać nasze błędy, zaniechania, wypaczenia.
  • Ale widać też ich specyficzne uwarunkowania osobnicze.
    Podziękowali 2gahana Izka
  • Patrzę na moje dorosłe dzieci i widzę ile w nich nas.  Córka  otwarta w sposobie życia i kontaktach międzyludzkich, a jednocześnie  nie potrafi mówić o swoich emocjach i dusi je w sobie. Jak mój mąż
  • Znowu mi urwało wypowiedź  :/przepraszam.
    Syn , z kolei ma tyle cech moich - wybuchowość, otwartość, gadulstwo - że chyba z tego powodu trudno nam się czasem dogadać. Drażnią mnie w nim cechy,  z którymi ja walczę od zawsze, z miernym skutkiem. 
    Wychowanie wychowaniem, a genów się nie przebije  ;) Tylko trzeba szlifować, obrabiać, wydobywać dobre cechy, pracować nad tymi gorszymi. 
    Taki mnie czas rozliczeniowy dopadł i jakoś bilans jest ... trudny do przyjęcia. 
    A może jestem za bardzo krytyczna wobec siebie i dzieci ... 
    Podziękowali 4In Spe asiao Pioszo54 Izka
  • Jeszcze nie wiesz do czego im się przydadzą te cechy, które Cię denerwują, albo jak się zmienią. 
    Podziękowali 3In Spe gahana E.milia
  •  :) nie wiem, to prawda, ale wiem, że mnie te cechy utrudniały bardzo życie i tym, którym przyszło ze mną żyć  ;)  
  • Nie będę pisać w otwartym wątku szczegółowo, ale cechy które drażniły u nas pięknie znalazły zastosowanie i dają piękne owoce. Jedynie trzeba dzieciom pozwolić samemu wybierać ich zastosowanie i pasję- nie ukierunkowywać. Ja kiedyś myślałam, że flegmatyka należy rozruszać, nerwusa uspokoic- a to nie tak. Nerwusek znalazł zajęcie wymagające szybkości i dokładności i cieszy go to. Ten spokojny odnalazł zajęcie wymagające cierpliwości i dużo czasu- owoce piękne.
    Podziękowali 2gahana Pioszo54
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.