Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie jechać?

Może przeżyjecie jeszcze jeden wątek z serii gdzie jechać na wakacje. Wybieram się z mamą i trzema dziewczynami w wieku od 10 do 12 lat. Najchętniej gdzieś nad wodę, najważniejsze żeby były warunki dla osoby niepełnosprawnej, a przynajmniej wszystkie atrakcje na miejscu, żeby nie trzeba było dużo chodzić, bo mama ma problemy z chodzeniem. Możecie coś podpowiedzieć?
«1

Komentarz

  • określ jaka częśc Polski Cie interesuje i jakie atrakcje ;)

    Podziękowali 1paulaarose
  • Tak jak napisałam, woda i udogodnienia dla niepełnosprawnych. Lokalizacja dowolna
  • niestety nic nie poradzę, bo mało miejsc znam
    ale wyżalę się, że wybierałam się do @mamasara na wakacje, do jej gospodarstwa z kurami i kozami  w okolicach Głuchołazów
    a tu nagle dziwna alergia u dzieciaka i obawiam się z domu ruszyć ( póki co jeździmy po lekarzach)  :#
  • @In Spe aż taka co pisałaś w wątku modlitewnym?
  • Tak, dziwna, gwałtowna alergia przeszła  w ostre zapalenie oskrzeli. 
    Ale powoli chyba wychodzimy, dzięki @Izka :)
    Podziękowali 1Izka
  • Moja siostrzenica, młoda dorosła dziewczyna, przez tydzień leczyła ostrą " alergię" , nie umiała nabrać powietrza, cicho mówiła, czuła się jakby przyduszona, w  końcu pojawiła się podwyższona temperatura. Osłuchowo była czysta, lekarz rodzinny niczego niepokojącego nie zauważył. Końcem tygodnia poprosiła innego lekarza o osłuchanie, bo przy każdym oddechu świszczała. Zdiagnozował ostre zapalenie oskrzeli i pytał jak długo z tym chodziła, że doprowadziła się do takiego stanu  :o
  • Ja prawdę mówiąc dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że alergie mogą wywołać przewlekłe zapalenia oskrzeli, płuc. Dlatego należy im zapobiegać.
    Ale u nas spadła jak grom z jasnego nieba, katar, kaszel, pokrzywka. W sumie... niby covid też tak może wyglądać u dzieci.
    Zrobiłam komplet badań zleconych przez alergologa ( alergeny, CRP, morfologia, krztusiec, mykoplazma). Nic nie wyszło. 
    Mały dostał Sumamed Forte i Klacid.
    Rozmyślam, żeby wybrać się do dr Ozimka.
  • edytowano czerwiec 2021
    Trudno mi ocenić Twoją sytuację, ale w przypadku mojej siostrzenicy uważam, że została źle zdiagnozowana na początku. Ona sama też tak twierdzi, bo jest alergikiem i coroczne objawy o tej porze wyglądały inaczej. A lekarz orzekający ostre zapalenie oskrzeli stwierdził,  że to żadna alergia nie leżała u podstaw. Tym bardziej, że od razu był potrzebny antybiotyk. 
    Dr Ozimek ?   :)
  • edytowano czerwiec 2021
    Rozumiem. Każda sytuacja jest inna.
    Przez pierwsze 2 tyg. domniemanej alergii byliśmy 6 razy osłuchiwani, w trzecim tygodniu dostaliśmy od alergologa Sumamed. Troszę poprawy było, ale znów nocny kaszel. No i posłuchałam mojej mamy, że jednak Klacid. Ona jest z tego pokolenia pediatrów, którzy walili antybiotyki, gdzie popadnie, ale wygląda, że w naszym konkretnym przypadku ma rację.
    Dr Ozimek .... ojej, długo by pisać. To taki lekarz od pasożytów :) całe rodziny forumowe leczył.
    A temat alergii, takiej z prawdziwego zdarzenia przerabiam pierwszy raz, zdezorientowana jestem.
    Podziękowali 1gahana
  • @In Spe zdrowia
    Podziękowali 1In Spe
  • @kami79

    zdominowałam Twój wątek :(
    wybaczysz? ;)


  • Jak zobaczyłam dziś 12 nowych komentarzy to mi serce urosło ale szkoda że nie na temat. Jednakże życzę zdrowia wszystkim alergikom
  • Kaszuby,nad jeziorem Musz, jest osrodek przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Ładne miejsce, jeziorko do kąpieli, las na grzybki itd
    Podziękowali 1kami79
  • Kujanki ;))) Czasem jeździmy tam na wakacje z Bogiem.
  • W Osieku niedaleko Skórcza, na trasie Toruń - Kościerzyna jest ośrodek Dobry Brat, dostosowany dla niepełnosprawnych
    Podziękowali 1Isako
  • Stegna ośrodek fala. Jest to ośrodek dostosowany do niepełnosprawnych, z basenem, można wykupić zabiegi. 
  • Znalazlam taka strone. Ale to moze nie w temacie?
    https://noclegibezbarier.pl/
  • Podepnę się. 
    Szukamy  spokojnego miejsca nad morzem, w górach  w którym będziemy mogli zrealizować bony. Pierwszy tydzień sierpnia.  Znacie jakąs fajną miejscówkę - nie za miliony. Gdy wstukuję 10 osób ceny szybują w kosmos.
  • Ech, taki prezent od państwa. Coś czego nie umiemy wydać, bo tam gdzie chcemy jechać - nie możemy nimi zapłacić, a tam gdzie nie chcemy - możemy. 
    500 zł na dziecko.  

    Podziękowali 1mamaw
  • W sumie, sporo kasy.  Pewnie się skończy na jakiejś Energylandii:)
  • @Monira byliśmy w takim domku w Bieszczadach, który miał ponoć 100 M2. Jak na naszą rodzinę to był spory, ale Wasza sporo większa. U góry były dwa pokoje, w każdym po łóżku małżeńskim i po pojedynczym, czyli na upartego 6 miejsc i łóżeczko dziecięce (macie takiego bąbla?). Na dole była spora wersalka. Też chyba rozkładana. Wychodzi mi 9 miejsc. Moze
    Podziękowali 1Monira
  • Eh... Urwało mi... My spaliśmy w takim, zgodnie z informacją na stronie on ma 6 miejsc, ale mają też większe domki i piszą, że w nich jest po 8.

    http://www.slonecznakraina.com/domek-bieszczady-wynajem/
  • A dasz namiary?
  • Juz mi się wyżej wkleił link :)
    Podziękowali 1Monira
  • O takie info znalazłam:

    SYPIALNIA

    W standardzie jest 6 miejsc noclegowych, z możliwością zwiększenia ich do 10 miejsc

  • @Ojejuju myśmy płacili w czerwcu 250 zł za domek. Podesłałam namiar na to do innej forumki (też 4 dzieci) i w  lipcu i sierpniu najpierw dostali cenę 500 zł., a potem właściciele znaleźli jej jakieś tańsze rozwiązanie chyba za 400. Z tego co kojarzę, to nie czepiali się w ogóle o liczbę osób w domku. Może jesli byłoby zdecydowanie więcej osób to byłoby drożej, bo nie płaciliśmy też osobno np. za wodę. 
  • DOMEK z widokiem na góry "CICHA DOLINA" Witów • OLX.pl
    Monira, obok tego domu z linka jest duży dom. Najwyższe piętro to 3 pokoje/9 łóżek i 2 łazienki, poniżej jeszcze 1 pokój. Na 1 piętrze sympatyczna właścicielka. Na dole duża jadalnia i kuchnia. Cudów nie ma, ale mu odpoczęliśmy bardzo.
    (niestety są w pokojach telewizory, ale na Podhalu tak mają...)
    Opis okolicy - w linku. Nad Siwą wodę z 15 min na butach, pomoczyć się można. Na piechotę też do Chochołowskiej. Z dala od głównej drogi, z widokiem na Czerwone Wierchy i Giewont. 
    Byliśmy rok temu, "na bon" właśnie.
    k.

    Podziękowali 1Monira
  • Pokoje Gościnne Białka Tatrzańska KATARZYNA DUDA - Białka Tatrzańska - Infoturystyka
    A tu - wspaniała córka naszej gaździny, do której lata jako dzieci jeździliśmy. 

    Podziękowali 1Monira
  • https://m.facebook.com/login.php?next=https://m.facebook.com/Truskawkowo-275628419308998/&refsrc=deprecated&_rdr

    Ja jak zwykle zapraszam do naszego gospodarstwa agroturystycznego TRUSKAWKOWO
    Mamy jeszcze wolne miejsca w wakacje.
    Podziękowali 2Berenika jan_u
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.