Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kronika walki z niezaszczepionymi

1356733

Komentarz

  • @Tomasz i Ewa, możesz wyjaśnić, na jakie reakcje liczysz? 
  • @Tomasz i Ewa, wyżej napisałeś coś innego, że właśnie liczysz, a ja nie zrozumiałam, o co chodzi. Zresztą nieważne. Ja po prostu się obawiam, ze nawet jeśli eksperyment społeczny nie był zaplanowany, to się odbył. We Francji postraszono zakazami i ludzie poszli się szczepić, choć wcześniej z jakichś powodów nie chcieli. To znaczy, ze zostali skutecznie zastraszeni. Tylko patrzeć, jak zaczną zastraszać w innych dziedzinach. Ślepe posłuszeństwo nie jest cnotą, moim zdaniem, a słuszny opór to nie wada.  
  • Ja jadę na wakacje do hotelu w górach. Wczoraj przysłali mi do uzupełnienia formularz co do przyjętych szczepionek. Czy jesteśmy po jednej, czy po dwóch dawkach.
  • beatak powiedział(a):
    Ja jadę na wakacje do hotelu w górach. Wczoraj przysłali mi do uzupełnienia formularz co do przyjętych szczepionek. Czy jesteśmy po jednej, czy po dwóch dawkach.


    A czy będą to jakoś weryfikować na miejscu?  Okazanie paszportu covidowego ? 
  • @Tomasz i Ewa wiem, znam swoje ograniczenia, ale przymus szczepionkowy jest sporym przegięciem, dotąd niespotykanym, nie sądzisz? Widzę sporą różnicę między umową kredytową, a przymusem szczepień. 
    Pomijając jednak działania władz. Mnie martwi postawa ludzi. Ta wzajemna nagonka, szczucie, wyzywanie się nawzajem, dzielenie na lepszych i gorszych. 
    Podziękowali 2Joannna PonuraKura
  • To prawda, ale temu akurat możemy się przeciwstawić. Tym podziałom. Nie dać się poróżnić. 
    A aparat przymusu w związku ze szczepieniami chyba dotąd nie był tak surowy, zwłaszcza, ze ani wirus jakiś mocno szkodliwy, ani szczepionka do końca przebadana i sprawdzona.
  • gahana powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Ja jadę na wakacje do hotelu w górach. Wczoraj przysłali mi do uzupełnienia formularz co do przyjętych szczepionek. Czy jesteśmy po jednej, czy po dwóch dawkach.


    A czy będą to jakoś weryfikować na miejscu?  Okazanie paszportu covidowego ? 
    Wydaje mi się, że nie, nic takiego nie napisali.
  • Mnie to zastanawia, dlaczego nie wprowadzają obowiązku szczepienia, tylko bawią się w represje dla nieszczepionych, wciąż nazywając szczepienia dobrowolnymi.

    Jakoś dzieci mają długą, coraz dłuższą listę szczepień obowiązkowych, i nikt się nie bawi w metodę kija i marchewki.
    Podziękowali 1Klarcia
  • A poza Polską?
  • @Bagata to chyba bardziej skomplikowana sprawa. Zresztą Tomasz wyżej już napisał. To kwestia polityczna. Jest takie znane powiedzenie, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to  
  • edytowano lipiec 2021
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Dlatego postuluję zaszczepić zgraję i przestać robić testy. No chyba, że kogoś zdrowo powygina. Proste? 

    T
    Proponuję przestać robić testy.
    Nie będzie problemu pandemii  :D

  • Czy okazywanie kodu qr 10 razy dziennie jest wolno scia?  Taka wolnosc Nam szykuja. 
    Podziękowali 1Isako
  • A Ty jak często w Krakowie.

    Podziękowali 2saga Isako
  • edytowano lipiec 2021
    A tu Grecy ucieszeni perspektywą szczepienia nastolatków:

    https://twitter.com/i/status/1415373308950982659
    Podziękowali 3Joannna Isako Elf77
  • Berenika powiedział(a):
    A tu Grecy ucieszeni perspektywą szczepienia nastolatków:

    https://twitter.com/i/status/1415373308950982659
    @Berenika, widze ze sledzimy te same kanaly. ;) 
  • Sarcella powiedział(a):
    Czy okazywanie kodu qr 10 razy dziennie jest wolno scia?  Taka wolnosc Nam szykuja. 
    Pora zrezygnowac z komorki. A komorke mam od 2 lat. (Na stare lata mnie naszlo)
    @Sarcella, bedziesz 17.07 w stolicy?

  • We FR bez przerwy PROPAGANDA!!!!!



  • Kontrahentka z Chin przysłała mi maila:

    In China, free vaccines,
    Once a case occurs in a city, all citizens will undergo nucleic acid testing for free, and nucleic acid testing will be done again every 48 hours. If the vaccine is not injected, access to many places including shopping malls and supermarkets will be restricted. Everyone’s mobile phone will display a QR code, which is easy to identify.
    Although the weather is hot, you must wear a mask every day.
    It's safe now, and we let go of restrictions.
    To fight the epidemic, I believe that our motherland is doing the best.
    Be vigilant,
    don’t panic,
    wash your hands frequently,
    wear a mask,
    don’t touch it,
    ventilate more,
    don’t get together,
    hang out less,
    exercise more,
    pay more attention to nutrition,
    if you feel uncomfortable,
    find it early,
    if you touch it,
    you still have fever,
    go to the fever clinic.
    To the doctor, don't hide,
    relax,
    follow the doctor's advice,
    you and me,
    protect together,
    in a good mood,
    so you can win.
  • Isako straszny ten filmik
    Podziękowali 2Elf77 Joannna
  • asiao powiedział(a):
    Isako straszny ten filmik

    A szczęśliwi zaszczepieni nadal w maskach. Ale zachęcające.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    I tak ma być. Droga jest jedna. Zaszczepić wszystkich i zapomnieć o covid. Przestać robić testy i żyć normalnie. 

    T

    Płonne nadzieje naiwnych. Wielu by tak chciało, racjonalizują swoje poglądy że politycy chcą zarobić i się skończy.

    NIE NIE SKOŃCZY SIĘ !!

    Bogaci mają kilka celów jak jeden nie wyjdzie to zawsze jest inny.
    - chcą nas zaszczepić żeby zarobić
    - chcą przejąć firmy upadające przez lockdown
    - chcą zniewolenia ludzi i traktowania ich na poziomie zwierząt
    - chcą dość naturalnego sposobu pozbycia się dużej ilości ludzi - depopulacja, holokaust, ludobójstwo jak tam zwał  - chcą ułatwić sobie kontrolowanie reszty.

    Demon nienawidzi człowieka dla niego samego. Nie chodzi mu tylko o śmierć duchową, ale i fizyczną. Chce całkowitego unicestwienia rasy ludzkiej.
    Podziękowali 1Basja

  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    I tak ma być. Droga jest jedna. Zaszczepić wszystkich i zapomnieć o covid. Przestać robić testy i żyć normalnie. 

    T


    @Tomasz i Ewa, ja ciagle zyje normalnie. I przyznam ze malo maske nosilam. Covid nie byl w moich myslach.
    Otoz o czym mysle:
    gdzie wyjechac na wakacje.
    jak kuchnie zremontowac
    zdecydowac sie na szczeniaczka czy nie

    Po prostu zycie!
    A testow nigdy nie robilam i zyje normalnie. (Wie Gott in Frankreich.)


  • Podporządkowywanie się bezrozumnej władzy zamiast stawiania słusznego oporu  to cecha cywilizacji bizantyjskiej-protestanckiej innej niż cywilizacja łacińska - katolicka. Oni widzą społeczeństwo jako mechanizm, my jako organizm wolnych ludzi kierujących się rozumem. 
    Podziękowali 1Basja
  • Obserwuje "demokracje" we Francji, jest to fascynujace!


  • @Tomasz i Ewa, sam pisałeś, że strategia walki z pandemią jest zła.
  • edytowano lipiec 2021
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    @zbyszek

    Jeśli wszędzie widzisz demony to nie pozostaje ci nic innego, jak tylko zgłosić się do specjalisty. 

    T

    W fabryki śmierci budowane przez Hitlera też nikt nie chciał uwierzyć.
    Nie po to bogacze walczą z Kościołem Katolickim od stuleci, żeby sobie teraz odpuścić.
    Przeszli do frontalnego ataku.

    1. Do czego doprowadzi wyszczepianie co pół roku tą samą szczepionką, jak nie do rozstrojenia organizmu ? Co pół roku jest inny corona wirusy mutują, to się nigdy nie skończy.
    2. Do czego doprowadzi paszport szczepionkowy i coraz bardziej nachalna segregacja ? Niedługo brak papieru toaletowego będzie winą niezaszczepionych.

    Covid to sprawa polityczna, a nie medyczna.

    Jeśli ludzie się zbuntują to skończy się jedynie na zarobieniu kupy kasy na szczepionkach.
    Za jakiś czas zaczną z czymś innym. Może druga epidemia o której mówił Warren Buffet, a może chodziło mu tylko o wywołanie większej paniki, tego nie wiadomo.

    Podziękowali 2Rejczel Basja
  • Witamy w Chińskiej Republice Ludowej.


    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano lipiec 2021
    współczuję niezaszczepionym, którzy lubią bywać w takich miejscach :(
    bez restauracji się obędę 
    pozostają stoliki na zewnątrz, gdy pogoda sprzyja
  • Ja korzystam z pociągów podmiejskich.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.