lgZE5158hKQ
Stowarzyszenie przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita zgłasza do prokuratury w Toruniu sprawę wypowiedzi prof. Bogusława Wolniewicza, które padły w sobotniej audycji stacji radia o. Rydzyka.
Nawoływał do nienawiści rasowej - mówi Paula Sawicka, szefowa stowarzyszenia Otwartej Rzeczpospolitej.
Komentarz
...gdyby Hallowa broniła Polaków tak samo, jak teraz hołubi Żydów...
QlSsg7QkjrY
Ale jej nie trzaba czytac... jeszcze...
Jeszcze Polska nie zginęła :bigsmile:
Co jest bardzo zobowiązujące.
http://www.otwarta.org/
Jan Józef Lipski (ur. 25 maja 1926 w Warszawie, zm. 10 września 1991 w Krakowie) â?? polski krytyk i historyk literatury, publicysta, polityk socjalistyczny, mason, przez długi czas wielki mistrz pozostającej w podziemiu loży "Kopernik", senator I kadencji, brat Marii Dmochowskiej, wuj Andrzeja Celińskiego.
Jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe...
str. 16:
Bruno Szulz - wybrane opowiadanie.*
Gwiazdka oznacza, że nauczycielowi nie wolno z tej pozycji zrezygnować.
Bez gwiazdki figurują utwory Słowackiego, Norwida i wielu innych Polaków.
P
Masz jakieś pomiary głupoty a może sobie zmierzysz poziom tak jak poziom cukru bo może stężenie wzrosło. Głupi bo ma poglądy odmienne od twoich. Swoją drogą masz możne podobny dorobek naukowy do prof Wolniewicza jeżeli nie to ....
W RM zabiera głos wielu ludzi, także wielu profesorów, ale aby to wiedzieć trzeba go posłuchać...
Ale czy nie zauważasz śmieszności takiego rozumowania? Twoje osobiste preferencje literackie nie są testem na inteligencję, który możesz stosować wobec innych ludzi.
dlaczego akurat Schutz? W opini profesora to raczej drugorzędny pisarz awangardowy, w dodatku należał do awangardy 70 lat temu.
Werko, każdy ma chyba prawo do własnych opinii, czyż nie?
Ano własnie. Jeżeli już się ją ogranicza, to dlaczego własnie do tych paru? Dosłownie "paru" :shocked:
Prześledź jeszcze raz tok jego rozumowania.
Dlaczego własnie z Shultza nie mozna zrezygnować, a ze Słowackiego, Norwida i wielu innych można?
Wydaje mi się, że ta opinia jest zgodna z faktami historycznymi. Rzeczywiście Schulz był pewnym zjawiskiem literackim, ale na miarę małomiasteczkowej społeczności żydowskiej. Jego próby wypłynięcia na szersze wody udawały się głównie drogą przez sypialnie różnych wpływowych pań, jak choćby podstarzałej Zofii Nałkowskiej. Można powiedzieć, że najwięcej dla sławy Schulza zrobił gestapowiec G??nther, który go zastrzelił na ulicy Drohobycza. Gdyby Schulz przeżył wojnę, to pewnie byśmy go głównie wspominali jako autora socrealistycznych opowiadań o górnikach i hutnikach.
:rolling::rolling::rolling:
Tekst kultury
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tekstem kultury nazywa się wszystko, co jest jej przejawem np. na przestrzeni czasu, kiedy długo idzie się wzdłuż ściany pokrytej graffiti lub wzdłuż regałów z warzywami w hipermarkecie. Lub na przestrzeni przestrzeni, kiedy jednoznacznym i zdecydowanym wzrokiem patrzymy na rozciągające się przed nami pola i cmokamy w podziwie dla doskonałości natury.
Tekstem kultury (lub w innym ujęciu â?? tekstami kultury) są także literatura, malarstwo, rzeźba oraz mniej spektakularne wytwory ludzkiego umysłu, takie jak chodniki pomazane kredą przez gówniarzy bawiących się w znaczonego chowanego, nalepki na produktach spożywczych z przeklejonym terminem ważności, serca wyrzynane kozikiem na drzewach z umieszczonymi w środku inicjałami oblubieńca i oblubienicy, czy koszulki-manifestki z popularnymi napisami z przodu Kocham pracę..., a z tyłu ...dlatego zostawiam ją innym.
Tekst kultury zadziwia wielością kombinacji i konfiguracji. Popularne są na przykład dywagacje o cyklach tekstów kultury, stawiające sobie na celowniku pytanie o to, co należy do jednorodnego i spójnego cyklu (np. dramatycznego lub poetyckiego), a jeśli już należy, to czy wynika z tego coś, co nie wynikłoby, gdyby cykl ukształtował się â?? zdaniem badacza â?? zupełnie inaczej, albo tylko trochę inaczej, co i tak w dalszych pracach okazałoby się czymś zupełnie innym niż to, czemu badacz poświęcił najwięcej uwagi.
A tutaj ściąga polonistki z Lublina Pani Krystyny Drexler-Wawrzyniak:
Ponieważ popularne stało się hasło â?? teksty kultury â??(pojawiło się w tematach maturalnych dwukrotnie, w ubiegłym roku i obecnym) podaję jego definicję według standardu opracowanego przez MEN.
"Teksty kultury to nie tylko powieści, opowiadania, wiersze, ale także artykuły w gazetach, felietony, reportaże. To również dzieła sztuki oglądane na wystawie lub w muzeum, różne zabytki, przedstawienia teatralne i filmy widziane w kinie lub telewizji, a także audycje radiowe."
Schultz nie dość, że pisal, to jeszcze rysował, może dlatego jego ranga w XX wiecznych "tekstach kultury" jest taka wysoka :rolling:
Siedzi Janko Muzykant nad Wisłą i myśli Mozart umarł, Chopin nie żyje i ja się jakoś źle czuję.
http://img91.imageshack.us/img91/8451/skanuj0015av9.jpg
http://img24.imageshack.us/img24/3884/skanuj0016rq8.jpg