Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kiedy jest pora na pierwsze dziecko?

«13456

Komentarz

• edytowano 31 sierpień
    ...
  • @Maciek_bs za późno, chociaż mnie się udało wstrzelić w te widełki ;) Miałam 24 i czułam się staro. Serio. 
  • Mnie też się udało w tych widełkach. 
  • Nie rozumiem po co przywolywac opinie idiotki? Można dyskutować czy widełki nie mogłyby lub nie powinny być trochę szersze, ale kwestionowanie samej zasady, że wiek ma znaczenie jest po prostu głupie.
  • Szkoła przestała uczyć. Bidoczka nie rozumie znaczenia frazy „patologia ciąży”. 

T :)
  • edytowano 1 wrzesień

• Przy medycynie jaka mamy... Hmmmm

Mi nie potrafili podtrzymać ciąży, a raczej trafiłam na kiepskich lekarzy. Opieranie się na samej medycynie a nie na naturze jest złudne 
  • Widzę też błyskawice, czyli ta medycyna och i ach likwiduje za w czasu słabe osobniki. 
  • edytowano 1 wrzesień
    Ojciec z matką założyli rodzine przed i po 40tce. Nie wiem czy wyszło to na dobre, ale wolę mieć starszych rodziców niż młodych. Nie wiem czemu, może do nich się już przyzwyczaiłam, ale to że są starsi też jakoś mi imponuje. Rzadko się zdarza aby różnica pomiędzy dzieckiem a ojcem wynosiła 42 lata.
  • Ale ogólnie pani głupoty gada, bo późny wiek to większe ryzyko choćby chorób genetycznych czy no, tego, że statystycznie krótszy czas posiadania rodziców. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • Oj tam jak ktoś chce być głupi to niech sobie  będzie .... niech sobie rodzi po 50 pierwsze dziecko powodzenia i przyjemności;)
  • Wiek 22-25 jest młody. To czas studiów i raczej sie jeszcze o zakładaniu rodziny nie myśli. Nadal dobrym wiekiem jest 25+. Może nieznacznie tylko ryzyko wad i pironien wzrasta.

Jednak ja bym zadała pani inne pytanie.
    Czy pierwsze dziecko mając 30 lat a np 40
    Czy w tym drugim przypadku w sposób znaczny nie wzrasta ilość poronien, porodów przedwczesnych i wad genetycznych? 
    To jest po prostu udowodnione przez lekarzy, ze ryzyko diametralnie wzrasta. Lepiej mieć to ryzyko np 1:1000 niż 1: 20 na ciężkie wady genetyczne i lepiej mieć ryzyko poronienia jakieś nieznaczne niż 1 do 3 na przykład. 
  • Zamiast 500+ proponowałbym program student +. Wsparcie dla studiujących rodzin. Np. studiują i płodzą dzieci. W wieku 25 lat mają już trójkę. 

T
    Podziękowali 1paulaarose
  • Ja słyszałam, że generalnie lepiej zachować porządek studia-praca-dzieci, ale pomysł Tomasza jest wg mnie dobry. Może się skusimy z facetem :D 

Aktualnie jest trochę tak, że ludzie niekoniecznie chcą mieć dzieci, ale to też ma swoje głębsze powody, myślę. 
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Zamiast 500+ proponowałbym program student +. Wsparcie dla studiujących rodzin. Np. studiują i płodzą dzieci. W wieku 25 lat mają już trójkę. 

Mieszkają  w namiocie?
    Podziękowali 1paulaarose
  • edytowano 1 wrzesień
    Moja koleżanka co roku miała dziecko  na studiach. Teraz ma już 6. No ale to ASP było.
  • edytowano 1 wrzesień
    Prayboy powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Zamiast 500+ proponowałbym program student +. Wsparcie dla studiujących rodzin. Np. studiują i płodzą dzieci. W wieku 25 lat mają już trójkę. 

Mieszkają  w namiocie?
    Mieszkają w rodzinnych akademikach. PiS przewalił 157mld zł na 500+. Za to można postawić ze 200000 domów. A tak poszło „na wódkę”. ;)

T
  • @prayboy Powiem szczerze, że o takim przypadku nie słyszałam, ale dzieci to dar

@Tomasz i Ewa Ostatnio czytałam jakiś artykuł, z którego wynikało że Polaków coraz bardziej nie stać na mieszkanie. Ale jest dobra zmiana!
  • Taki model funduje Polakom PiS. Wasze ulice a Obajtków pałace i kamienice. Śmierć frajerom. 

T
  • @Tomasz i Ewa Pan miłuje prawo i sprawiedliwość...
    :D
  • Prawo i sprawiedliwość nie ma nic wspólnego z partią PiS. 

T
    Podziękowali 1paulaarose
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):

Mieszkają  w namiocie?
    Mieszkają w rodzinnych akademikach. PiS przewalił 157mld zł na 500+. Za to można postawić ze 200000 domów. A tak poszło „na wódkę”. ;)

T
    kurcze, paczpan a ja się nie załapałem - nie piłem wódki od lat - wydałem te pieniądze na języki, naukę jazdy konnej, sport i rekreację...
    gdyby powstało  te dwa i ileś tam zer domów to byś jojczył że ceny domów wzrosły przez PIS bo nakręcił koniunkturę (tak jak  teraz jojczysz na inflację przez  500+)
     zawsze ci źle bo rządzą nie ci co powinni
  • I na zdrowie, wódka droga a gorzka.
  • @Tomasz i Ewa No nie ma za bardzo. PiS nie jest całkiem zły, ale dużo złego zrobił

• @Prayboy

Dajesz się złapać na najbardziej prymitywne prowokacje (vide wódka). Hahaha. Jak każdy prawak. 

T :)
  • paulaarose powiedział(a):
    @Tomasz i Ewa A ty lewak? ;P
    Uzupełnij wiedzę z logiki. To, że nie jestem prawakiem nie oznacza, że automatycznie mam być lewakiem. 

T
  • edytowano 1 wrzesień
    @Tomasz i Ewa Bądź może kulturalniejszy:). Ja też jestem bardziej centrowa, ogólnie moje poglądy to temat rzeka ale trochę nieładnie zasugerowes Prayboyowi

*Edit literówki
  • paulaarose powiedział(a):
    @Tomasz i Ewa Bądź może kulturalniejszy:). Ja też jestem bardziej centtowcow, ogólnie moje poglądy to temat rzeka ale trochę nieładnie zasugerowes Prayboyowi
    On to lubi. :)

T
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.