Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Będzie wojna?

1130131132134136

Komentarz

  • How Russia Stopped Ukraine’s Momentum

    A Deep Defense Is Hard to Beat

  • Kreatorzy, moderatorzy i odbiorcy

    Analiza współczesnych stosunków międzynarodowych przez pryzmat systemu kwadripolarnego jest znacznie ciekawszą propozycją niż kurczowe trzymanie się w świecie Zachodu paradygmatu liberalnego hegemonizmu, co służy jedynie interesom USA.

    Niedawno ukazała się książka Johna J. Mearsheimera i Sebastiana Rosato zatytułowana „How States think. The rationality of foreign policy”. Autorzy stawiają w niej tezę, że są dwa konieczne warunki, żeby państwo mogło uprawiać taką politykę zagraniczną, która dobrze obsługiwałaby jego interesy. Przede wszystkim musi ono posiadać adekwatną teorię stosunków międzynarodowych, a ponadto konieczna jest wolność debaty nad kierunkami polityki zagranicznej. Czy najnowsza książka Bartłomieja Radziejewskiego, twórcy think tanku Nowa Konfederacja, mogłaby się przyczynić do spełnienia tego pierwszego warunku (bo o realizacji drugiego decydowaliby głównie rządzący)?


    https://dorzeczy.pl/opinie/545346/mazewski-kreatorzy-moderatorzy-i-odbiorcy.html

  • Tucker Carlson Spotted In Moscow As Neocons Melt Down Over Potential Putin Interview


    https://www.zerohedge.com/geopolitical/tucker-carlson-spotted-moscow-necons-meltdown-over-potential-putin-interview

    :)
  • Carlson przeprowadzi wywiad z Putinem. "Amerykanie nie wiedzą, dlaczego napadł na Ukrainę"

    Moskwa. Tucker Carlson przeprowadzi wywiad z Władimirem Putinem (dorzeczy.pl)
    Podziękowali 1Berenika
  • Zachód nie boi się już Rosji. Ankietowani wskazali inne zagrożenie

    Europa nie boi się już Rosji

    Badania społeczne przeprowadzone jesienią ubiegłego roku pokazują, że dla mieszkańców wielu krajów zachodnich Federacja Rosyjska nie jest już największym zagrożeniem. "Spadły prawie wszystkie wskaźniki związane z wojną Rosji z Ukrainą, w tym zagrożenie użyciem broni nuklearnej i przerwami w dostawach energii” – czytamy w raporcie.

    Zmiany te są szczególnie widoczne w Niemczech. W ciągu roku na liście głównych zagrożeń Rosja spadła tam z pierwszego miejsca na siódme. W czołówce znalazły się zagrożenia takie jak "masowa migracja na skutek wojen i zmian klimatycznych”, "radykalny terroryzm islamski” i "cyberataki”. Podobne nastroje panują we Francji, a we Włoszech Rosja znalazła się dopiero na 12. miejscu na liście.

    W USA Rosja zajmuje czwarte miejsce wśród głównych zagrożeń: pierwsze trzy to "cyberataki”, "polaryzacja społeczeństwa” i Chiny.

    Wielka Brytania i Japonia wyróżniają się z tego trendu. Tylko w tych dwóch krajach "globalnego Zachodu” Rosja nadal zajmuje pierwsze miejsce na liście największych zagrożeń.

    Z kolei w Chinach, Indiach i Republice Południowej Afryki społeczeństwo postrzega Rosję jako sojusznika, a nie zagrożenie. W Brazylii ludność jest "niezdecydowana”, tamtejszy stosunek do Rosji jest ambiwalentny.

    Jednocześnie w badaniu odnotowano pojawienie się "zmęczenia Ukrainą”. W krajach grupy G7 "spada poparcie społeczne dla dalszej pomocy Ukrainie, dostaw ciężkiej broni czy wprowadzenia kolejnych sankcji wobec Rosji".


    https://dorzeczy.pl/opinie/549117/zachod-nie-boi-sie-juz-rosji-badani-wskazali-inne-zagrozenie.html

  • Z ruchów polityków wynika coś innego, jeśli o ten strach chodzi. W sensie, że jednak się boją.
  • Może im bardziej na zachód, tym mniej przestraszeni. Kraje nadbałtyckie i Europa Środkowowschodnia jednak wydają pieniądze na zbrojenia.
  • edytowano 13 luty
    Berenika powiedział(a):
    Z ruchów polityków wynika coś innego, jeśli o ten strach chodzi. W sensie, że jednak się boją.
    politycy są pacynkami globalistów, prących do wojny
  • edytowano 16 luty
    Po wywiadzie z Putinem Tucker Carlson, gdzie z głupawą miną pozwalał Putinowi kłamać o historii Polski, np. że Polska współpracowała z Hitlerem, brała udział wraz z Hitlerem w rozbiorze Czechoslowacji, itp. wstrętne kłamstwa nie powinien być cytowany. Tyle oszczerstw, które "dzięki" niemu wylało się o Polsce na świat. Gdyby teraz Wladia chciał uderzyć na nas, nikt by nas nie wsparł. Nawet słowem. 
  • edytowano 16 luty
    Elf77 powiedział(a):
    Po wywiadzie z Putinem Tucker Carlson, gdzie z głupawą miną pozwalał Putinowi kłamać o historii Polski, np. że Polska współpracowała z Hitlerem, brała udział wraz z Hitlerem w rozbiorze Czechoslowacji, itp. wstrętne kłamstwa nie powinien być cytowany. Tyle oszczerstw, które "dzięki" niemu wylało się o Polsce na świat. Gdyby teraz Wladia chciał uderzyć na nas, nikt by nas nie wsparł. Nawet słowem. 
    słuchałaś tego sama?

    wrzuć, jeśli możesz, dokładny czas tych wypowiedzi
  • edytowano 16 luty
    stosunki polsko-niemieckie w latach 30-tych XX wieku

    “Okres miodowy” 1933-1938

    Wydawało się, że kształtuje się prawdziwy przełom. Czego nie zdołano uzyskać od demokratycznych Niemiec, teraz w jakimś stopniu realizowała nazistowska dyktatura. Oznaki zmiany widoczne były na polu mediów i kultury. Zrezygnowano z negatywnej propagandy w obu krajach, zaczęto wydawać dzieła literatury polskiej i niemieckiej. Organizowano towarzystwa polsko-niemieckie i rozwijano wymianę naukową. Zajęto się też rewizją podręczników polsko-niemieckich. O zmianach w polityce tego okresu pisał we wspomnieniach Enno Meyer, jeden z twórców powojennej komisji podręcznikowej polsko-niemieckiej: „Efekt zawartego zaraz po pakcie o nieagresji porozumienia prasowego ujawnił się w atlasach. Dotychczas pokazywały one za pomocą linii kropkowanej niemieckie granice sprzed I wojny światowej. Teraz zaprzestano tego. Przykładowo: korytarz na mapach krajowych nie był odtąd oddzielany osobną linią od pozostałej części Polski. Przypominam sobie, jak jedna z krewnych z Prus Wschodnich, aktywnie działająca w Związku Niemieckim na Wschodzie (Bund Deutscher Osten), wyrażała się z oburzeniem z powodu rzekomej polityki ustępstw wobec Polski”.

     

     

    W Europie zapanowało przekonanie, że może to być początek intensywniejszej współpracy polsko-niemieckiej. Chcąc rozwiać takie obawy minister Beck, w czasie wizyty w Moskwie w maju 1934 r. przedłużył obowiązywanie deklaracji o nieagresji z bolszewikami aż do końca 1945 r


    https://forumdialogu.eu/2018/07/09/stosunki-polsko-niemieckie-1918-1939/
  • edytowano 16 luty
    @Pioszo54 nie widzisz różnicy we współpracy z Zachodnim sąsiadem jak sam napisałeś na polu mediów i kultury, a kolaborowaniem i agresją wspólnie z Hitlerem na inny kraj?
    Z poprzednio wklejonego przez Ciebie nagrania - z twittera -np. koło 13-14 minuty, ale generalnie wszystko lub większośc co usłyszałam w tym wywiadzie o Polsce było wstrętnym oszczerstwem (dopiero wczoraj słuchałam - nie całego, bo nie mogłam zdzierżyć tych oszczerstw agenta). Wg ruskiego ziemie zachodnie otrzymaliśmy w podziękowaniu za tą "współpracę". Cwany rusek przedstawił historię jak chciał, a niedouczony dziennikarzyna łyknął jak pelikan, strojąc "pełne zrozumienia" miny.

  • edytowano 16 luty
    Elf77 powiedział(a):
    @Pioszo54 nie widzisz różnicy we współpracy z Zachodnim sąsiadem jak sam napisałeś na polu mediów i kultury, a kolaborowaniem i agresją wspólnie z Hitlerem na inny kraj?
    Z poprzednio wklejonego przez Ciebie nagrania - z twittera -np. koło 14 minuty (dopiero wczoraj słuchałam - nie całego, bo nie mogłam zdzierżyć tych oszczerstw agenta).

    przesłuchałem ten kawałek w okolicach 14 min
    i na moje oko, Putin mówi to samo, co jest opisane w tym fragmencie, który powyżej wkleiłem, sprawa zajęcia Zaolzia, dla obserwatora nie znającego polsko-czeskich sporów,
    wygląda jak współpraca z Hitlerem,
    z tym, że wtedy Hitler nie dokonał jeszcze masowych mordów
    i był co najwyżej wojowniczym przywódcą;
    Dalej Putin mówi, że Polska w swej polityce równowagi i zbliżenia z Niemcami,
    się zakiwała i przez diametralną zmianę sojuszy, w krytycznym dla Hitlera momencie,
    sprowokowała go do wojny. co, wg mnie jest może niezbyt miłą dla nas oceną,
    ale nie zniekształcającą obrazu sytuacji
    (cały czas trzeba pamiętać, że Hitler, wtedy, nie był jeszcze monstrum)
  • Ostatniego już nie słuchałam, nie warto. Odcinam się od ruskich agentów, a putin jest takim i do tego dobrze przeszkolonym. Widzę, że ładnie próbujesz wytłumaczyć tego cepa. Sory, nie moja bajka, nie wciągają mnie takie dyskusje. Szkoda mi czasu. Jeszcze jeden wątek, z którego się wypisuję.
    Pozdrawiam 
  • "Życie żołnierzy jest najwyższą wartością". Ukraińcy wycofują się z Awdijiwki


    https://dorzeczy.pl/swiat/551328/syrski-ukraincy-wycofuja-sie-z-awdijiwki.html
  • Podnieś swoją uprzywilejowaną rękę, jeśli chcesz walczyć do ostatniego Ukraińca ‘

    Hej, co to jest ponad milion zabitych i rannych, kiedy mieszkasz tysiące mil w bańce aroganckich przywilejów?

    W sierpniu 2023 r. Urzędnicy amerykańscy szacowany że około 500 000 żołnierzy rosyjskich i ukraińskich zostało zabitych lub rannych od czasu inwazji Rosji w lutym 2022 r. W listopadzie Biuro Praw Człowieka ONZ powiedział zginęło ponad 10 000 ukraińskich cywilów.

    Niedawno były urzędnik wywiadu powiedział mi, że liczba ofiar żołnierzy wynosi obecnie ponad milion, a szacunki ONZ dotyczące śmierci cywilów są znacznie wyższe. Ponad milion zabitych i rannych mężczyzn, kobiet i dzieci.

    https://thehill.com/opinion/national-security/4473663-raise-your-privileged-hand-if-youre-willing-to-fight-to-the-last-ukrainian/

  • nastroje na Ukrainie od 2011


  • Ukraina nie może już wygrać


    By Joe Buccino
    February 21, 2024

    Ponowna ocena amerykańskiej pomocy po Avdiivce

    Ponieważ zbliża się druga rocznica inwazji Rosji na cały kraj na zachód i najnowszy pakiet pomocy dla straganów Ukrainy w Kongresie, musimy mieć jasne oczy na przyszłość: Ukraina nie ma drogi do wygrania tej wojny. Amerykańskie wsparcie nie zmieni tej rzeczywistości.

    ----------------

    Joe Buccino jest analitykiem badawczym w Defense Innovation Board, byłym dyrektorem ds. komunikacji w USA. Dowództwo centralne i emerytowany USA. Pułkownik armii z pięcioma rozmieszczeniami na Bliskim Wschodzie podczas swojej kariery wojskowej. Pełnił funkcję dyrektora ds. Komunikacji w misji wsparcia NATO w Europie od lutego do listopada 2022 r. Twitter: @ JoeBuccino10

    całość

    https://www.realcleardefense.com/articles/2024/02/21/ukraine_can_no_longer_win_1013260.html


  • Chińskie szokujące oświadczenie : Palestyńczycy mają prawo używać „sił zbrojnych” przeciwko Izraelowi



    PIĄTEK, 23 LUTEGO 2024 R. - 11:00

    Przez oko Bliskiego Wschodu

    Chiny poparły prawo narodu palestyńskiego do użycia siły zbrojnej do zwalczania okupacji Izraela na ich ziemi, nazywając to „niezbywalnym prawem dobrze ugruntowanym w prawie międzynarodowym”".

    Uwagi w czwartek zostały przedstawione przez chińskiego ambasadora przy ONZ, Zhanga Jun, podczas czwartego dnia przesłuchań publicznych przeprowadzonych przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) w Hadze, Holandia.


    https://www.zerohedge.com/geopolitical/chinas-shock-statement-palestinians-have-right-use-armed-force-against-israel

  • "Zmęczony Zachód i wypoczęty Putin". Co dalej z wojną w Ukrainie?


    Kijowa wprawdzie w kilka dni nie zajął, ale czas pracuje teraz na jego korzyść. Dwa lata po rozpoczęciu pełnoskalowej inwazji na Ukrainę pytamy znawców Rosji, w jakim miejscu dziś znajduje się Władimir Putin.


    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raport-ukraina-rosja/news-zmeczony-zachod-i-wypoczety-putin-co-dalej-z-wojna-w-ukraini,nId,7349751#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • Szef ukraińskiego wywiadu wskazał przyczynę śmierci Nawalnego. Budanow zaskoczył

    Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow twierdzi, że Aleksiej Nawalny zmarł z przyczyn naturalnych w wyniku pękniętego skrzepu krwi. W trakcie jednej z konferencji prasowych Budanowa zapytano, czy ukraiński wywiad wiedział, w jaki sposób zamordowano Nawalnego.

    – Muszę was rozczarować, ale wiemy, że faktycznie zmarł z powodu zakrzepu krwi. I to jest mniej więcej potwierdzone. To jest to, co wiemy – powiedział Budanow.

    Szef GUR stwierdził, że informacje te nie zostały zaczerpnięte z Internetu. Według niego, śmierć Nawalnego nastąpiła bez ingerencji osób trzecich.


    https://dorzeczy.pl/opinie/554958/szef-gur-budanow-wskazal-przyczyne-smierci-nawalnego.html

  •  Pierwszy czołg Abrams zniszczony w strefie SVO

    Czog Abramsa ktry zosta znokautowany przez drona FPV w kierunku Avdeevsky

    https://ria.ru/20240226/abrams-1929603505.html
  • Niestety NATO prze do wojny. Mam nadzieję, że rozsądni przywódcy ich zatrzymają, na naszych nie liczę.

    Emmanuel Macron powiedział, że nie należy "wykluczać" wysłania zachodnich wojsk lądowych do Ukrainy w przyszłości, choć jego zdaniem na obecnym etapie "nie ma konsensusu" w tej sprawie.

    Po spotkaniu głos zabrał też m.in. premier Słowacji Robert Fico. Według niego w trakcie spotkania nie padło ani jedno słowo o pokoju, czego jak podkreślił osobiście, bardzo żałuje

    Mogę potwierdzić, że są kraje, które są gotowe wysłać własne wojska do Ukrainy, są kraje, które mówią »nigdy«. Słowacja jest jednym z nich" – powiedział w opublikowanym nagraniu Fico. Podkreślił, że celem rządu Słowacji jest pokój, odrzuca on dalsze trwanie wojny, Słowacja nie wyśle do Ukrainy broni i jest zorientowana na projekty cywilne.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Jak Ci idioci politycy wciągną nas w wojnę to ja opuszcze ten kraj. Za polityków mój syn walczyć nie będzie 
    Podziękowali 1hipolit
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.