Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdyby Trzaskowski był prezydentem Polski

13

Komentarz

  • Odrobinka powiedział(a):
    Z sensem @kociara bo 16 latek nie jest osobą dorosłą i podlega pieczy rodziców. Żeby nie było tak że dowiemy się jako rodzice że łamiemy prawo nie zgadzając się na współżycie szesnastolatka.
    A co mówi prawo nt współżycia osoby 16 letniej? 
  • Cóż, powiedz to urzędnikom. Za każdym razem żądają dokumentu z prawem własności lokalu (akt notarialny). Nigdy nie udało mi się zameldować na podstawie samej umowy najmu.
  • @malagala W Polsce współżycie jest dozwolone od 15 roku życia, więc w zasadzie rodzice prawnie nie mogą tego zgłosić na policję. A co zakażą w domu, to już ich sprawa 
  • No, wiadomo co mówi prawo. Ciekawe jeszcze, co mówi o ewentualnych skutkach, np ciąży i kto płaci wtedy alimenty. 

    I co powiedziałby sąd rodzinny, jakby wyszło, że szesnastolatka ma co weekend innego partnera.
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Cóż, powiedz to urzędnikom. Za każdym razem żądają dokumentu z prawem własności lokalu (akt notarialny). Nigdy nie udało mi się zameldować na podstawie samej umowy najmu.
    Zadają dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do lokalu. Takim dokumentem jest umowa najmu. 
    Niestety to martwy przepis. Wiele urzędów odmawia meldunku, musi być przynajmniej pisemna zgoda właściciela na zameldowanie. 
  • Tak jak pisałem, umowa nigdy nie wystarczała i dodatkowo musiałem pokazywać akt notarialny. Poza tym żądali podpisu zarówno zameldowanego jak i właściciela lokalu.

  • W D jest najgorzej. Zdecydowanie.
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Jakby Ci kazali zatańczyć i zaśpiewać, to tez byś posłuchał? ;)
     
    Już domyślam się o co chodzi:

    Z Twojego linku...
    Ponadto, przedstawić należy potwierdzenie pobytu w lokalu (np. umowę najmu), dokonane przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu na formularzu zgłoszenia pobytu czasowego

    Czyli nie można się samemu zameldować bez wiedzy właściciela.


  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Zle się domyślasz ;)

    „lub inny podmiot” 
    - tym innym podmiotem jest najemca
    dysponujący tytułem prawnym” - czyli umowa najmu

    Warto znać swoje prawa. 

    Ok. przy następnej okazji przetestuję i jak coś zrobię im awanturę. Pochwalę się jak poszło. :)
  • malagala powiedział(a):
    @kociara Dorosła osoba może robić co chce, odpowiadając na Twoje pytania. Prawo polskie dopuszcza współżycie małoletnich, więc jeśli jest to z własnej woli i rodzice na to zezwalają, to ciężko się tu o coś kłócić. 

    Ale nawet bardzo liberalny rodzic może mieć zastrzeżenia co do formy tych aktywności. Np. Zmiany partnerów. Albo po prostu osoby partnera. Wieku, płci itp. Czy nie może? Jestem ciekawa Twojego zdania, serio, masz inne spojrzenie na ten temat.
    Serio. Ja naprawdę nie rozumiem tego pytania-czy 16 latek może...
    Co znaczy moze?
    Moze, bo np  ma takie prawo w sensie spełniania swoich zachcianek czy popędu czy moze, bo mu prawo na to pozwala?
    Napisałam, powtórzę. 
    Uwazam, że 16 lat to zbyt wcześnie i rodzic jak najbardziej ma prawo byc niezadowolony. (nawiasem mówiac, ciekawa jestem, ile osób tu obecnych mialo juz w tym wieku doświadczenie z obcowaniem płciowym, moze niekoniecznie całkowicie z typowym - w sensie technicznym - stosunkiem)
    Ale nie ma prawa stosować przemocy wobec tego dziecka
    No i kolejne "czy moze-ten rodzic"
    W jakim ujęciu to "może "
    W sensie prawnym czy wyrazania woli? Oczekiwań, marzen, planów w stosunku do dziecka.
    No ale przyjmijmy, ze "moze" nie chcieć.
    Tylko co za tym dalej idzie? 
  • kociara powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    @kociara Dorosła osoba może robić co chce, odpowiadając na Twoje pytania. Prawo polskie dopuszcza współżycie małoletnich, więc jeśli jest to z własnej woli i rodzice na to zezwalają, to ciężko się tu o coś kłócić. 

    Ale nawet bardzo liberalny rodzic może mieć zastrzeżenia co do formy tych aktywności. Np. Zmiany partnerów. Albo po prostu osoby partnera. Wieku, płci itp. Czy nie może? Jestem ciekawa Twojego zdania, serio, masz inne spojrzenie na ten temat.
    Serio. Ja naprawdę nie rozumiem tego pytania-czy 16 latek może...
    Co znaczy moze?
    Moze, bo np  ma takie prawo w sensie spełniania swoich zachcianek czy popędu czy moze, bo mu prawo na to pozwala?
    Napisałam, powtórzę. 
    Uwazam, że 16 lat to zbyt wcześnie i rodzic jak najbardziej ma prawo byc niezadowolony. (nawiasem mówiac, ciekawa jestem, ile osób tu obecnych mialo juz w tym wieku doświadczenie z obcowaniem płciowym, moze niekoniecznie całkowicie z typowym - w sensie technicznym - stosunkiem)
    Ale nie ma prawa stosować przemocy wobec tego dziecka
    No i kolejne "czy moze-ten rodzic"
    W jakim ujęciu to "może "
    W sensie prawnym czy wyrazania woli? Oczekiwań, marzen, planów w stosunku do dziecka.
    No ale przyjmijmy, ze "moze" nie chcieć.
    Tylko co za tym dalej idzie? 
    Jej, ja nie pytam, czy nastolatek może. Ale czy rodzic może.
    Czy niezgoda na współżycie nastoletniego dziecka (wyrażona i na miarę możliwości egzekwowana - tutaj wiadomo, są różne środki, zależnie od rodziny, oczywiście zawsze da się je obejść, ale w jakimś zakresie mogą zadziałać) to jest wg Ciebie naruszenie praw dziecka? 
  • Dlatego warto mieć ze sobą kopię umowy najmu (oraz ew. jej oryginał do potwierdzenia za zgodność z oryginałem przez urzędnika) oraz wydruk z księgi wieczystej dla mieszkania.

    Jak nie masz zgody właściciela, to z tym wydrukiem księgi wieczystej może być ciężko.

    Podziękowali 1joanna_1991
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Dodam tylko, ze o numer KW warto poprosić przy podpisywaniu umowy najmu i sprawdzić, czy na pewno podpisujemy ja z właścicielem. Ale i bez tego da się ustalić numer KW. 
    Bea powiedział(a):
    Księga wieczysta jest ogólnodostępna. Tylko nr działki musisz znać 

    No właśnie, rzadko się spotyka żeby na umowie był ten numer, a już cudzoziemiec podpisujący taką umowę kompletnie nie ma pojęcia że czegoś takiego może się domagać.


  • dziewczynarabina powiedział(a):
    @Turturek, daj już spokój. Nie miałeś racji, wyzwałeś mnie, obraziłeś, i nadal nie potrafisz przyznać się do błędu. 

    Znaleźć KW po adresie można w 5 minut. Wpisz w Google. 

    Z przepisami faktycznie nie miałem racji, ale z interpretacją przepisów przez urzędy to dopiero przekonam się przy następnej wizycie. Dotychczas urzędnicy nie chcieli w ogóle rozmawiać bez podpisu właściciela na formularzu.

    Nie wyzywałem Cię, nie kłam. Stwierdziłem że piszesz głupoty, a to nie jest wyzwiskiem.
    Do błędu się przyznam jak uda mi się załatwić sprawę tak jak napisałaś i wtedy posypię głowę popiołem. Póki co dziękuję za instrukcję i postaram się je wdrożyć w życie.

    Za numer po adresie trzeba płacić jakimś dziwnym portalom, zatem nie jest to tak łatwo dostępne.
  • @dziewczynarabina tutaj trzeba chyba płacić? 
  • @Turturek kilkanaście lat byliśmy cała rodziną  zameldowani w wynajmowanym mieszkaniu, domeldowywaliśmy kolejne dzieci jak się rodziły. Wystarczyła tylko umowa najmu. Pobyt czasowy na czas wpisany w umowie. Nigdy żadnych problemów. 
    Podziękowali 1Turturek
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Ehhh. 

    https://ksiegiwieczyste.pl/

    I patrz, obyło się bez FV za szkolenie, @Bea nie była wcześniej tak miła ;) 

    39 zł kosztuje za 1 odkrycie
  • edytowano październik 2021
    @malagala
    Szczerze powiem, ze i owszem. Uwazam, xe mają prawo. 
    Ale to sytuacja taka jak ta, w ktorej rodzice maja prawo do wychowywania dziecka wg własnych poglądów, Religi itp a to samo dziecko ma prawo do swobodnego praktykowania religijnego i swoich poglądów, a co za tym idzie dokonywania wyborow wg własnego rozeznania i własnych chęci.

  • edytowano październik 2021
    co pokolenie się to powtarza

    młodzież wpada w machinę propagandową szkoły i mediów

    a potem zbiera przez całe życie wiedzę i doświadczenia
    i odkłamując propagandę
    przeobraża się w zramolałego dziadersa


    oczywiście, niezależnie od propagandy,
    młody człowiek nie ma pojęcia o życiu,
    poza obrazem domu rodzinnego


    Podziękowali 2Klarcia Fikcja
  • @kociara dzięki za odpowiedź. A uważasz, nauczyciel na wycieczce szkolnej może egzekwować zakaz seksu niepełnoletniej młodzieży?

  • edytowano październik 2021
    malagala powiedział(a):
    @kociara dzięki za odpowiedź. A uważasz, nauczyciel na wycieczce szkolnej może egzekwować zakaz seksu niepełnoletniej młodzieży?

    Sa regulaminy wycieczek. 
    I uczeń ma obowiązek ich przestrzegac a rodzic potwierdzić, ze tez się zapoznal, zna zasady i konsekwencje łamania regulaminu. 
    Nie wiem, czy seks na wycieczkach szkolnych młodzieży niepelnoletniej jest jakimś problemem czy nawet zjawiskiem w ogóle występującym. 
    Rozumiem, ze Ty  masz na ten temat wiedze, spotkałaś aie z takim problemem/zjawiskiem i stąd to pytanie? 

  • Ale żartujesz? Oczywiście, że spotkałam się z tym zjawiskiem. Ty nie? Nawet znajoma nauczycielka skarżyła mi się, że jak ktoś zajdzie w ciążę na jej wycieczce, to ona będzie płacić alimenty. A może zmyślała, nie wiem. Nie weryfikowałam tego. 

  • Chodzi mi o to, że dziecko ma prawo do zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, edukacji, ochrony zdrowia itd. Burzymy się, jeśli rodzice tych potrzeb nie zaspakajają, i wspieramy organizacje, które pomagają w tym niewydolnym rodzinom. 

    A czy ma prawo do zachowań seksualnych wg własnego widzimisię? Bo prawa do skoków ze spadochronem, robienia tatuaży, powiększania piersi, ślubu, wyprawy za granicę bez zgody rodziców itd. - nie ma. I nikt przy zdrowych zmysłach nie naciska na rodziców, nie powołuje organizacji, które wspierają dzieci, ktorych rodzice nie godzą się na tatuaże przed osiemnastką.

    Ja się poważnie zastanawiam, co myślą inni na ten temat. Bo co myślą niektóre organizacje, wiem (zarówno liberalne, jak i konserwatywne)

    I moim zdaniem o to toczy się tak naprawdę dyskusja.
  • Ja osobiście uważam, że przekazujemy dzieciom po trochu odpowiedzialność za nich samych, i akurat za seks odpowiedzialność należy przekazać w wieku 18 lat. 
  • malagala powiedział(a):
    Ale żartujesz? Oczywiście, że spotkałam się z tym zjawiskiem. Ty nie? Nawet znajoma nauczycielka skarżyła mi się, że jak ktoś zajdzie w ciążę na jej wycieczce, to ona będzie płacić alimenty. A może zmyślała, nie wiem. Nie weryfikowałam tego. 

    To jest taka legenda miejska z tymi alimentami i juz dawno obalona. 

    Ja się nie spotkałam z takim zjawiskiem. 
    Nie slyszalam też, zeby inni tez mieli z tym jakis problem. 
    Owszem, ciagle "się słyszy" o tych zabawach z butelka, w słoneczko itp , pozniejszych ciążach.. Tyle, ze to tak jak z tym niebieskim wielorybem czy dziećmi zaginionymi w galeriach handlowych a potem odnajdywanych w toaletach, z obciętymi wlosami czy pofarbowanymi.
    Żadnego konkretu. Raczej tzw pewność, ze występuje. Pewnosc na podstawie przekonania. Bo ktos inny tak uwaza.
    Owszem. Sa nastolatki współżyjące w wieku 16,palace,pijace alkohol itp.natomiaat nie uwazam, zeby takie zmasowane aktywności występowały akurat na wycieczkach szkolnych.które sa zazwyczaj, o ile w ogóle sa- raz w roku
    Podziękowali 1paulaarose
  • Jak na razie, to za rządów Trzaskowskiego, mamy takie kwiatki:

  • Klarcia powiedział(a):
    Jak na razie, to za rządów Trzaskowskiego, mamy takie kwiatki:

    W sensie, ze co? 
  • W sensie, że to są zwłoki, które porzucono na ulicy. Tak twierdzi autor tego zdjęcia - zajrzyj na TT.
  • edytowano listopad 2021
    Klarcia powiedział(a):
    W sensie, że to są zwłoki, które porzucono na ulicy. Tak twierdzi autor tego zdjęcia - zajrzyj na TT.
    Aleze Trzaskowski wykrada zwloki i je rozrzuca po stolicy??? Czy co? 

    Edit. Zajrzalam na tt i nadal nie wiem, o co chodzi
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    W sensie, że to są zwłoki, które porzucono na ulicy. Tak twierdzi autor tego zdjęcia - zajrzyj na TT.
    @Klarcia, piłaś, nie pisz :D 
    :D  
    Mam krucjatę, nie piję alkoholu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.