Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdyby Trzaskowski był prezydentem Polski

124»

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2021
    Bea powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Ale to na prawdę nie może tak być ze mamy Polskę A i Polskę B i trzeba dążyć do równości, nie nie w placach ale w dostępie do pewnych dóbr. 
    M_Monia powiedział(a):
    Ale to na prawdę nie może tak być ze mamy Polskę A i Polskę B i trzeba dążyć do równości, nie nie w placach ale w dostępie do pewnych dóbr. 
     :D 

    Mamy też C i D... 
    Tym gorzej.
    Rozumiem, że tak duże rozwarstwienie Ci nie przeszkadza?
    Dobrze ze chociaż ze szpitali lepszych można korzystać. Powinni polikwidować te umieralni w których są braki wykwalifikowanego personelu, lub bardziej dorównać do poziomu, bo karetka często tam zawozi ludzi ( mają prikaz że do najbliższego szpitala mają dowieźć) , którzy blisko nich mieszkają i później często jest za późno na pomoc. 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Dodam tylko, ze o numer KW warto poprosić przy podpisywaniu umowy najmu i sprawdzić, czy na pewno podpisujemy ja z właścicielem. Ale i bez tego da się ustalić numer KW. 
    Bea powiedział(a):
    Księga wieczysta jest ogólnodostępna. Tylko nr działki musisz znać 

    No właśnie, rzadko się spotyka żeby na umowie był ten numer, a już cudzoziemiec podpisujący taką umowę kompletnie nie ma pojęcia że czegoś takiego może się domagać.


  • dziewczynarabina powiedział(a):
    @Turturek, daj już spokój. Nie miałeś racji, wyzwałeś mnie, obraziłeś, i nadal nie potrafisz przyznać się do błędu. 

    Znaleźć KW po adresie można w 5 minut. Wpisz w Google. 

    Z przepisami faktycznie nie miałem racji, ale z interpretacją przepisów przez urzędy to dopiero przekonam się przy następnej wizycie. Dotychczas urzędnicy nie chcieli w ogóle rozmawiać bez podpisu właściciela na formularzu.

    Nie wyzywałem Cię, nie kłam. Stwierdziłem że piszesz głupoty, a to nie jest wyzwiskiem.
    Do błędu się przyznam jak uda mi się załatwić sprawę tak jak napisałaś i wtedy posypię głowę popiołem. Póki co dziękuję za instrukcję i postaram się je wdrożyć w życie.

    Za numer po adresie trzeba płacić jakimś dziwnym portalom, zatem nie jest to tak łatwo dostępne.
  • Prz ezwyczajaj się bo może być gorzej  >:)
  • @dziewczynarabina tutaj trzeba chyba płacić? 
  • @Turturek kilkanaście lat byliśmy cała rodziną  zameldowani w wynajmowanym mieszkaniu, domeldowywaliśmy kolejne dzieci jak się rodziły. Wystarczyła tylko umowa najmu. Pobyt czasowy na czas wpisany w umowie. Nigdy żadnych problemów. 
    Podziękowali 1Turturek
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Ehhh. 

    https://ksiegiwieczyste.pl/

    I patrz, obyło się bez FV za szkolenie, @Bea nie była wcześniej tak miła ;) 

    39 zł kosztuje za 1 odkrycie
  • edytowano październik 2021
    @malagala
    Szczerze powiem, ze i owszem. Uwazam, xe mają prawo. 
    Ale to sytuacja taka jak ta, w ktorej rodzice maja prawo do wychowywania dziecka wg własnych poglądów, Religi itp a to samo dziecko ma prawo do swobodnego praktykowania religijnego i swoich poglądów, a co za tym idzie dokonywania wyborow wg własnego rozeznania i własnych chęci.

  • edytowano październik 2021
    co pokolenie się to powtarza

    młodzież wpada w machinę propagandową szkoły i mediów

    a potem zbiera przez całe życie wiedzę i doświadczenia
    i odkłamując propagandę
    przeobraża się w zramolałego dziadersa


    oczywiście, niezależnie od propagandy,
    młody człowiek nie ma pojęcia o życiu,
    poza obrazem domu rodzinnego


    Podziękowali 2Klarcia Fikcja
  • @kociara dzięki za odpowiedź. A uważasz, nauczyciel na wycieczce szkolnej może egzekwować zakaz seksu niepełnoletniej młodzieży?

  • edytowano październik 2021
    malagala powiedział(a):
    @kociara dzięki za odpowiedź. A uważasz, nauczyciel na wycieczce szkolnej może egzekwować zakaz seksu niepełnoletniej młodzieży?

    Sa regulaminy wycieczek. 
    I uczeń ma obowiązek ich przestrzegac a rodzic potwierdzić, ze tez się zapoznal, zna zasady i konsekwencje łamania regulaminu. 
    Nie wiem, czy seks na wycieczkach szkolnych młodzieży niepelnoletniej jest jakimś problemem czy nawet zjawiskiem w ogóle występującym. 
    Rozumiem, ze Ty  masz na ten temat wiedze, spotkałaś aie z takim problemem/zjawiskiem i stąd to pytanie? 

  • Ale żartujesz? Oczywiście, że spotkałam się z tym zjawiskiem. Ty nie? Nawet znajoma nauczycielka skarżyła mi się, że jak ktoś zajdzie w ciążę na jej wycieczce, to ona będzie płacić alimenty. A może zmyślała, nie wiem. Nie weryfikowałam tego. 

  • Chodzi mi o to, że dziecko ma prawo do zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, edukacji, ochrony zdrowia itd. Burzymy się, jeśli rodzice tych potrzeb nie zaspakajają, i wspieramy organizacje, które pomagają w tym niewydolnym rodzinom. 

    A czy ma prawo do zachowań seksualnych wg własnego widzimisię? Bo prawa do skoków ze spadochronem, robienia tatuaży, powiększania piersi, ślubu, wyprawy za granicę bez zgody rodziców itd. - nie ma. I nikt przy zdrowych zmysłach nie naciska na rodziców, nie powołuje organizacji, które wspierają dzieci, ktorych rodzice nie godzą się na tatuaże przed osiemnastką.

    Ja się poważnie zastanawiam, co myślą inni na ten temat. Bo co myślą niektóre organizacje, wiem (zarówno liberalne, jak i konserwatywne)

    I moim zdaniem o to toczy się tak naprawdę dyskusja.
  • Ja osobiście uważam, że przekazujemy dzieciom po trochu odpowiedzialność za nich samych, i akurat za seks odpowiedzialność należy przekazać w wieku 18 lat. 
  • malagala powiedział(a):
    Ale żartujesz? Oczywiście, że spotkałam się z tym zjawiskiem. Ty nie? Nawet znajoma nauczycielka skarżyła mi się, że jak ktoś zajdzie w ciążę na jej wycieczce, to ona będzie płacić alimenty. A może zmyślała, nie wiem. Nie weryfikowałam tego. 

    To jest taka legenda miejska z tymi alimentami i juz dawno obalona. 

    Ja się nie spotkałam z takim zjawiskiem. 
    Nie slyszalam też, zeby inni tez mieli z tym jakis problem. 
    Owszem, ciagle "się słyszy" o tych zabawach z butelka, w słoneczko itp , pozniejszych ciążach.. Tyle, ze to tak jak z tym niebieskim wielorybem czy dziećmi zaginionymi w galeriach handlowych a potem odnajdywanych w toaletach, z obciętymi wlosami czy pofarbowanymi.
    Żadnego konkretu. Raczej tzw pewność, ze występuje. Pewnosc na podstawie przekonania. Bo ktos inny tak uwaza.
    Owszem. Sa nastolatki współżyjące w wieku 16,palace,pijace alkohol itp.natomiaat nie uwazam, zeby takie zmasowane aktywności występowały akurat na wycieczkach szkolnych.które sa zazwyczaj, o ile w ogóle sa- raz w roku
    Podziękowali 1paulaarose
  • Jak na razie, to za rządów Trzaskowskiego, mamy takie kwiatki:

  • Klarcia powiedział(a):
    Jak na razie, to za rządów Trzaskowskiego, mamy takie kwiatki:

    W sensie, ze co? 
  • W sensie, że to są zwłoki, które porzucono na ulicy. Tak twierdzi autor tego zdjęcia - zajrzyj na TT.
  • edytowano listopad 2021
    Klarcia powiedział(a):
    W sensie, że to są zwłoki, które porzucono na ulicy. Tak twierdzi autor tego zdjęcia - zajrzyj na TT.
    Aleze Trzaskowski wykrada zwloki i je rozrzuca po stolicy??? Czy co? 

    Edit. Zajrzalam na tt i nadal nie wiem, o co chodzi
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    W sensie, że to są zwłoki, które porzucono na ulicy. Tak twierdzi autor tego zdjęcia - zajrzyj na TT.
    @Klarcia, piłaś, nie pisz :D 
    :D  
    Mam krucjatę, nie piję alkoholu.
  • Klarcia
    Ty jesteś normalnie czlowiek  mem albo niezly żartowniś
    No nie uwierzę, ze mozna byc az tak tępym, zeby uwierzyć w to, ze ten zartobliwy wpis to faktycznie o porzuconych zwlokach.

    Hallo Klarcia 
    Wyjaśniam. 
    Albo okolohallołinowy żart albo Miłośnik true crime taki zarcik z workiem i śmieciami zrobil. A komentarz ironiczny, odnoszacy sie fo tej mantry w stylu "abotuak, abopeło, aboczaskowski"
    Jak widać, trafny  :D
    Podziękowali 1joanna_1991
  • edytowano listopad 2021
    @Klarcia zrobiłaś mi dzień tymi zwłokami :)
    Normalnie trzeci świat.
    W sumie to nie jestem za Trzaskowskim i dla mnie mieszkanie w Warszawie jest obciachem, ale może bez przesady...
    Jeśli Warszawiacy chcą Trzaskowskiego to w sumie czemu mają go nie mieć?
    W końcu ktoś na niego głosował. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nawet na małpę by zagłosowali, bo nie z PIS.
    Podziękowali 3Karolinka Klarcia Elf77
  • Słuchajcie, ale te leżące zwłoki to potwierdzenie, że epidemia Covida zbiera ponure żniwo! Miały zwłoki leżeć na ulicach? To i leżą.
  • Turturek powiedział(a):
    Słuchajcie, ale te leżące zwłoki to potwierdzenie, że epidemia Covida zbiera ponure żniwo! Miały zwłoki leżeć na ulicach? To i leżą.
    :D  
  • @Zuzapola ale ja mam gdzieś motywację ludzi. Wybrali Trzaskowskiego. Miałabyś rację gdyby jego rywale to byli tylko politycy z PiS. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.