Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Płeć: inna

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2021
    Raczej ściek czyli shitstream. Swoją drogą ciekawe co to za firma warto omijać szerokim łukiem 
  • edytowano wrzesień 2021
    To faktycznie coś nowego. Cieszy mnie ta zmiana bo jak pracowałem w korporacjach przez lat dziesięć to z jednej mnie wyrzucono za poglądy katolickie a z drugiej sam odszedłem po tym jak nakazano mi pracę w święto Trzech Króli bo - cytuję szefową - "jest to z dupy święto". Więc naprawde cieszy mnie ta zmiana na lepsze że każdy nareszcie jest szanowany nawet jeśli chodzi w koszulce z napisem nie zabijaj i wizerunkiem dziecka w łonie matki.

    Ale chyba nie o taką równość ci chodzi... Tak myślałem. Bo teraz już nie katolicy są w korporacji prześladowani lecz mniejszości seksualne...

    A na poważnie
    Dziś gdybym dostał taką ankietę podziękowałbym z miejsca za taką  robotę podając przyczynę.
    Tobie też radzę. Tylko zdechłe ryby płyną z prądem.

  • edytowano wrzesień 2021
    I jeszcze.Nie ma czegoś takiego jak ultrakatolickość.  Albo się jest katolikiem albo nie. 
    Podziękowali 2Joannna Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Raczej ściek czyli shitstream. Swoją drogą ciekawe co to za firma warto omijać szerokim łukiem 
    Jedna z większych światowych korporacji. Ale to dość powszechna praktyka w ciągu ostatnich kilku lat, większość korporacji idzie w te stronę. 
    To że ścieki płyną do szamba nie oznacza że musimy do nich wchodzić. Póki co jest jeszcze wybór.
  • Korporacje to jak fabryki w XIX wieku jak folwarki we wczesniejszych czasach jak niewolnicy w Egipcie.Doprawdy paradoksem jest że ludzie o lewicowej wrażliwości  (przynajmniej tak się nazywają bo jedząc sushi płaczą nad losem uchodżcy) zapełniają openspejsy tych współczesnych przybytków zarządzanych przez burżuazję...ale cóż wiadomo że rewolucja pożera własne dzieci.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Jak się wpisze płeć " inna" to jak się wtedy szef do pracownika będzie zwracał? Pan i pani odpada czyli....
  • edytowano wrzesień 2021
    Czyli np."To"
    I o to chodzi. O dehumanizację pracownika a nie jakiś szacunek. To wskazane w korporacjach. Tam jak w dawnej fabryce jesteś tylko trybikiem numerem. Po zużyciu jesteś utylizowany.
    Podziękowali 1Klarcia
  • W korporacjach to nie po imieniu?
  • Ja bym zaznaczył, że mają się do mnie zwracać "królu złoty".

    MSPANC.PL
  • edytowano wrzesień 2021
    No właśnie miałam pisać, że mnie korci wpisać Her Royal Highness :mrgreen:
    Podziękowali 2DaddyPig Klarcia
  • A tak poważnie, to jeżeli ktoś nie ogarnia czegoś tak podstawowego jak to, że są dwie płcie, to może też nie ogarniać wypłat w terminie albo innych praw pracowniczych. Lepiej szukać pracy w innej firmie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Dziś płaci, jutro może nie płacić. Skoro na wstępie żartują ze swoich pracowników, to czemu potem mają ich traktować poważnie?
  • Płeć jest obiektywnym faktem, a nie czymś, z czym można się identyfikować. Równie dobrze ktoś może uważać się za konia, bo nie identyfikuje się z byciem człowiekiem. Czy poważna firma doda w ankiecie taki punkt?
    Podziękowali 2gahana Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Ja wiem, czy żartują? Są ludzie, którzy nie identyfikują się z żadna z dwóch płci. Nijak nie przeszkadza mi to w pracy. 
    To dlaczego zakładasz wątek i poddajesz temat skoro tobie nic nie przeszkadza, a firma jest hiper super. My się tam nie wybieramy tylko ty tam aplikujesz. Jak ci wszystko pasuje to pracuj i zawracaj d.py biciem piany. 
  • @gahana Skąd w Tobie taka złość? Dziewczyna stworzyła wątek, jak będzie trzeba to można go zgłosić i tyle... 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Czyli to już jest mainstream? 
    To bardzo zależy od firmy. Pracowałem w takiej, gdzie był osobny pokój do modlitw, a w nim na stoliku leżało Pismo święte.
    Podziękowali 2zbyszek Klarcia
  • edytowano wrzesień 2021
    Słyszałem że korporacje wymuszają na pracownikach szczepienie się. Wiem od osoby tam pracującej.

  • @dziewczynarabina, dobrze ci się wydaje, to jest forum  DYSKUSYJNE .
    Tylko zachodzi pytanie O CZYM tu dyskutować ? 
    Poszłaś do firmy z takimi a nie innymi zasadami. Tobie one nie przeszkadzają, nam tym bardziej, bo się tam nie wybieramy. 

    @paulaarose, nie, nie jestem złośliwa, skąd ci to przyszło do głowy?  Po prostu tu nie ma nad czym dyskutować . Autorka wątka jest zadowolona z pracy i firmy. 

    Co tu rozważać? :o 

  • @gahana W sumie nic nie ma tu do rozważania, jak dla mnie również, ale ostatnie zdanie zabrzmiało tak niezbyt. Może dla kogoś będzie tu pole do dyskusji, a najwyżej @Maciek_bs topic usunie... ;) 
  • Prayboy powiedział(a):
    Korporacje to jak fabryki w XIX wieku jak folwarki we wczesniejszych czasach jak niewolnicy w Egipcie.Doprawdy paradoksem jest że ludzie o lewicowej wrażliwości  (przynajmniej tak się nazywają bo jedząc sushi płaczą nad losem uchodżcy) zapełniają openspejsy tych współczesnych przybytków zarządzanych przez burżuazję...ale cóż wiadomo że rewolucja pożera własne dzieci.

    W korporacjach w moim mieście gdy się tym interesowałam kilka lat temu absolwent studiów typu ekonomia/rachunkowość/handel międzynarodowy itp. ze znajomością języków obcych mógł liczyć na start ok. 1500-2000 zł więcej niż na podobnym stanowisku w instytucji państwowej. Plus do tego różne benefity, multisporty, ubezpieczenia, dopłaty do kursów językowych, wyjazdy służbowe do ciekawych miejsc.  Wybór więc oczywisty.
    Podziękowali 2paulaarose Klarcia
  • @Coralgol Parę osób z mojej rodziny dalszej i bliższej pracuje w korpo i raczej nie może narzekać na standard życia
  • A im dalej, tym ta luka płacowa większa. @dziewczynarabina

    W średniej administracji bywa, że się zarabia bardzo dobrze. Jest różnie.

  • @dziewczynarabina Na ogół w urzędach mniej zarabiają ludzie, którzy robią coś powiedzmy, bezpośrednio dla ludu. "Wyższe sfery" to już inna sytuacja nieraz
  • Bea powiedział(a):
    W zasadzie to co to jest ta inna płeć?
    Znam tylko dwie..

    Archeolodzy też :-)
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Bea powiedział(a):
    W zasadzie to co to jest ta inna płeć?
    Znam tylko dwie..

    Archeolodzy też :-)
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Trzecia_płeć
    Mylisz antropologów z archeologami?
    Podziękowali 1Prayboy
  • Kaganek oświaty niesiesz? Wszyscy znają definicję płci pt inna. Tylko jest to zupełnie nielogiczne. To wynika z założenia że płeć jest konstruktem społecznym a nie cechą biologiczną, nawet na poziomie genetyki. 
  • Co to jest płeć w ujęciu konstruktu społecznego? Pomieszanie z poplątaniem. Może niektóre role dotyczące płci mogą być społeczne ale nie sama płeć.
    Płeć jest tylko kwestią biologii. 
    Dla mnie to głupie bezdennie. W pracy i tak się zwraca po imieniu. Zaimki są zawsze używane w stosunku do imienia męskiego lub żeńskiego. Inaczej to zbędna komplikacja.
    Podziękowali 1gahana
  • edytowano wrzesień 2021
    No właśnie. Czyli zbędna komplikacja. Ale zawsze można powiedzieć Istoto. Albo Stworzenie. Mspanc.
    Co to wnosi poza zwracaniem na siebie uwagi?
    Podziękowali 3Pioszo54 gahana Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Bea powiedział(a):
    W zasadzie to co to jest ta inna płeć?
    Znam tylko dwie..

    Archeolodzy też :-)
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Trzecia_płeć
    Sam twórca wikipedii odciął się od niej ponieważ jest przesycona lewicową ideologią. Wikipedia nie jest źródłem. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Bea powiedział(a):
    W zasadzie to co to jest ta inna płeć?
    Znam tylko dwie..

    Archeolodzy też :-)
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Trzecia_płeć
    Mylisz antropologów z archeologami?
    Czemu mnie to nie dziwi :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.