Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ostatnio wypełniałam kwestionariusz osobowy w nowej pracy. Miałam do zaznaczenia płeć, do wyboru opcje: męska, żeńska, inna. 

Czyli to już jest mainstream? 
«134

Komentarz

• edytowano 22 wrzesień
    Raczej ściek czyli shitstream. Swoją drogą ciekawe co to za firma warto omijać szerokim łukiem 
  • Nie wiem, Prayboy, czy masz dużo wspólnego z korporacjami na co dzień, ale teraz jest ogromna presja na inkluzywnosc i różnorodność, duży nacisk na szacunek dla drugiego człowieka niezależnie od tego, jak się identyfikuje. W sumie zastanowiło mnie, czy ta inkluzywnosc nie wyklucza na przykład środowisk ultrakatolickich właśnie? Bo zakładam, ze przeszkadzałoby Ci, gdybys miał zwracać się do koleżanki z pracy per „oni”. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    Raczej ściek czyli shitstream. Swoją drogą ciekawe co to za firma warto omijać szerokim łukiem 
    Jedna z większych światowych korporacji. Ale to dość powszechna praktyka w ciągu ostatnich kilku lat, większość korporacji idzie w te stronę. 
    Podziękowali 1Bea
  • edytowano 22 wrzesień
    To faktycznie coś nowego. Cieszy mnie ta zmiana bo jak pracowałem w korporacjach przez lat dziesięć to z jednej mnie wyrzucono za poglądy katolickie a z drugiej sam odszedłem po tym jak nakazano mi pracę w święto Trzech Króli bo - cytuję szefową - "jest to z dupy święto". Więc naprawde cieszy mnie ta zmiana na lepsze że każdy nareszcie jest szanowany nawet jeśli chodzi w koszulce z napisem nie zabijaj i wizerunkiem dziecka w łonie matki.

Ale chyba nie o taką równość ci chodzi... Tak myślałem. Bo teraz już nie katolicy są w korporacji prześladowani lecz mniejszości seksualne...

A na poważnie
    Dziś gdybym dostał taką ankietę podziękowałbym z miejsca za taką  robotę podając przyczynę.
    Tobie też radzę. Tylko zdechłe ryby płyną z prądem.

• edytowano 22 wrzesień
    I jeszcze.Nie ma czegoś takiego jak ultrakatolickość.  Albo się jest katolikiem albo nie. 
    Podziękowali 2Joannna Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Jedna z większych światowych korporacji. Ale to dość powszechna praktyka w ciągu ostatnich kilku lat, większość korporacji idzie w te stronę. 
    To że ścieki płyną do szamba nie oznacza że musimy do nich wchodzić. Póki co jest jeszcze wybór.
  • Korporacje to jak fabryki w XIX wieku jak folwarki we wczesniejszych czasach jak niewolnicy w Egipcie.Doprawdy paradoksem jest że ludzie o lewicowej wrażliwości  (przynajmniej tak się nazywają bo jedząc sushi płaczą nad losem uchodżcy) zapełniają openspejsy tych współczesnych przybytków zarządzanych przez burżuazję...ale cóż wiadomo że rewolucja pożera własne dzieci.
    Podziękowali 2ori Klarcia
  • Jak się wpisze płeć " inna" to jak się wtedy szef do pracownika będzie zwracał? Pan i pani odpada czyli....
  • edytowano 22 wrzesień
    Czyli np."To"
    I o to chodzi. O dehumanizację pracownika a nie jakiś szacunek. To wskazane w korporacjach. Tam jak w dawnej fabryce jesteś tylko trybikiem numerem. Po zużyciu jesteś utylizowany.
    Podziękowali 1Klarcia
  • W korporacjach to nie po imieniu?
    Podziękowali 2Bea Atlantyk
  • mamaw powiedział(a):
    Jak się wpisze płeć " inna" to jak się wtedy szef do pracownika będzie zwracał? Pan i pani odpada czyli....
    Wybierasz sobie zaimki według swoich preferencji. Ona / on / ono / oni / one, etc. Będzie się zwracał tak, jak go o to poprosisz. I współpracownicy / współpracownice tez powinni tak się do Ciebie zwracać. 
  • joanna_1991 powiedział(a):
    W korporacjach to nie po imieniu?
    Jak najbardziej po imieniu, ale są jeszcze zaimki. 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • To był jeden z punktów do wypełnienia tez: jakie są Twoje zaimki? 
  • Ja bym zaznaczył, że mają się do mnie zwracać "królu złoty".

MSPANC.PL
  • edytowano 23 wrzesień
    No właśnie miałam pisać, że mnie korci wpisać Her Royal Highness :mrgreen:
    Podziękowali 2Maciek_bs Klarcia
  • A tak poważnie, to jeżeli ktoś nie ogarnia czegoś tak podstawowego jak to, że są dwie płcie, to może też nie ogarniać wypłat w terminie albo innych praw pracowniczych. Lepiej szukać pracy w innej firmie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano 23 wrzesień
    Maciek_bs powiedział(a):
    A tak poważnie, to jeżeli ktoś nie ogarnia czegoś tak podstawowego jak to, że są dwie płcie, to może też nie ogarniać wypłat w terminie albo innych praw pracowniczych. Lepiej szukać pracy w innej firmie.
    No właśnie jest dokładnie odwrotnie. Firma płaci świetnie, bardzo dba o pracowników. Szkolenia, work life balance, bardzo rozbudowana opieka medyczna dla całej rodziny, pakiety sportowe i takie tam. 

Zwyczajnie zastanawiałam się, czy to będzie komuś przeszkadzać. Ja zaznaczyłam swoją płeć zgodnie z moja najlepsza wiedza ;) i w sumie średnio mnie interesuje, co zaznaczają inni. 
  • Dziś płaci, jutro może nie płacić. Skoro na wstępie żartują ze swoich pracowników, to czemu potem mają ich traktować poważnie?
  • Ja wiem, czy żartują? Są ludzie, którzy nie identyfikują się z żadna z dwóch płci. Nijak nie przeszkadza mi to w pracy. 
    Podziękowali 1Bea
  • Poza tym to byłaby naprawdę spora afera, gdyby jedna z większych korporacji nagle przestała płacić setkom tysięcy pracowników ;) Jakoś się tego przesadnie nie boje. 
  • Płeć jest obiektywnym faktem, a nie czymś, z czym można się identyfikować. Równie dobrze ktoś może uważać się za konia, bo nie identyfikuje się z byciem człowiekiem. Czy poważna firma doda w ankiecie taki punkt?
    Podziękowali 2gahana Klarcia
    Ja wiem, czy żartują? Są ludzie, którzy nie identyfikują się z żadna z dwóch płci. Nijak nie przeszkadza mi to w pracy. 
    To dlaczego zakładasz wątek i poddajesz temat skoro tobie nic nie przeszkadza, a firma jest hiper super. My się tam nie wybieramy tylko ty tam aplikujesz. Jak ci wszystko pasuje to pracuj i zawracaj d.py biciem piany. 
  • Nie wiem, wydawało mi się, ze to jest forum DYSKUSYJNE, wiec podałam temat do dyskusji. Jak Cię nie interesuje, to omiń.

Miłego dnia :)
    Podziękowali 2Stokrotka Klarcia
  • @gahana Skąd w Tobie taka złość? Dziewczyna stworzyła wątek, jak będzie trzeba to można go zgłosić i tyle... 
    Czyli to już jest mainstream? 
    To bardzo zależy od firmy. Pracowałem w takiej, gdzie był osobny pokój do modlitw, a w nim na stoliku leżało Pismo święte.
    Podziękowali 2zbyszek Klarcia
  • edytowano 23 wrzesień
    Słyszałem że korporacje wymuszają na pracownikach szczepienie się. Wiem od osoby tam pracującej.

• @dziewczynarabina taka ankieta niekoniecznie musi mieć jakieś konkretne przełożenie na rzeczywistość, tzn niekoniecznie będziesz pracowała z osobami niebinarnymi czy innymi. Firma daje ankietą sygnał że jest na takie osoby otwarta, może robią to bo chcą być na czasie, albo szczerze wierzą że okazują w ten sposób otwartość na ludzi. Pytanie czy Ty masz z tą ankietą jakiś problem. Jeśli dobrze płacą, firma ma fajne benefity, to czemu nie?
    Podziękowali 1dziewczynarabina
  • zbyszek powiedział(a):
    Słyszałem że korporacje wymuszają na pracownikach szczepienie się. Wiem od osoby tam pracującej.

Cała pandemie pracuje z korporacjami i w korporacji, i nikt nikogo nie zmuszał. Firma organizowała szczepienia i bardzo dużo osób skorzystało. Natomiast nadal pracujemy w 100% z domu, i w mojej starej korpo, i w nowej, wiec to w sumie dla firmy większego znaczenia nie ma. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • @dziewczynarabina, dobrze ci się wydaje, to jest forum  DYSKUSYJNE .
    Tylko zachodzi pytanie O CZYM tu dyskutować ? 
    Poszłaś do firmy z takimi a nie innymi zasadami. Tobie one nie przeszkadzają, nam tym bardziej, bo się tam nie wybieramy. 

@paulaarose, nie, nie jestem złośliwa, skąd ci to przyszło do głowy?  Po prostu tu nie ma nad czym dyskutować . Autorka wątka jest zadowolona z pracy i firmy. 

Co tu rozważać? :o 

• @gahana W sumie nic nie ma tu do rozważania, jak dla mnie również, ale ostatnie zdanie zabrzmiało tak niezbyt. Może dla kogoś będzie tu pole do dyskusji, a najwyżej @Maciek_bs topic usunie... ;) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.