Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Płeć: inna

2»

Komentarz

  • dziewczynarabina powiedział(a):
    A w czym to przeszkadza? Czemu Cię tak oburza?

    Gdzieś napisałam że mi przeszkadza? Głupie to jest i tyle.
    Podziękowali 2gahana Klarcia
  • A można zaznaczyć,  że się jest sporofitem?  Większość ludzi wytwarza gamety i rodzaj wytwarzanych gamet określa płeć,  ale może ktoś się rozmnaża poprzez zarodniki ? A wy się czepiacie . 
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Ja bym zaznaczył, że mają się do mnie zwracać "królu złoty".

    MSPANC.PL
    :D  :D  :D  
  • Wystarczy PESEL. Tam jest oznaczona płeć.
    Podziękowali 2Klarcia Joanna36
  • @dziewczynarabina Widzę ostry temat do dyskusji wybrałaś ;) 

    Ja się trochę z Tobą zgadzam, bo nie odróżnie płci kogoś kto powie, że nazywa się Kelly, bo to imię może być i damskie i męskie. Ale no, fakt faktem, zgodzę się z innymi, że generalnie biologicznie płcie są dwie, ale może być tak, że w głowie ktoś może czuc się np mężczyzna.
  • Co do za lewacka indoktrynacja na forum już kolejny wątek...
    Podziękowali 1In Spe
  • Ciekawe że w Polsce można pracować bez peselu. To chyba jednak nie są zatrudnione w Polsce te osoby. Jak nie jestem pewna płci to się zwracam bezosobowo per Ty.
  • edytowano wrzesień 2021
    Przepisy kodeksu pracy obejmują tylko kobiety i mężczyzn więc jest zakaz zatrudniania osób innych płci ponieważ nie da się co do nich zastosować kodeksu pracy. I tak właśnie lewacka ideologia zapędziła się sama w kozi róg.
    Podziękowali 2gahana Turturek
  • edytowano wrzesień 2021
    Jeśli cudzoziemiec jest zameldowany w Polsce powyżej 30 dni dostaje automatycznie nr PESEL. Ciekawe czy na oznaczoną w nim płeć też się będą burzyć bo tam nie ma nic oprócz kobiet i mężczyzn.
    Jak chce zastosować przepisy kodeksu pracy to powinien wiedzieć tylko czy ktoś jest kobietą czy nie, bo wszelkie ulgi dotyczą kobiet. Nie znam przepisów prawa pracy dla płci pt inna bo z czego to ma wynikać? Płeć nie jest żadnym konstruktem społecznym. Jest kwestią biologii i fizjologii. Płeć pt inna jest tylko zaburzeniem psychicznym i chęcią wyróżnienia się. 
    Ale w sumie fajne to jest dla niektórych. Np ok 300 więźniów w Stanach czując się kobietami siedzi w kobiecych więzieniach. W jednym doszło nawet do ciąży z takiego lesbijskiego związku. I teraz więzienie stanowe w Kaliforni będzie płacić alimenty, bo ten pan co się poczuł kobietą ma dożywocie.
    W sporcie też to fajnie wychodzi, kiedy facet poczuje się kobietą bo kasuje wszystkie rywalki. No ale ponoć nie ma różnic między kobietą a mężczyzną i płeć to tylko konstrukt społeczny.
  • edytowano wrzesień 2021
    Archeolodzy i tak nadal będą odkopywali szkielety kobiet i mężczyzn różnicując je m.in.  po szerokości miednicy. :-) 
  • Zboczeńcy mają eldorado,  wchodzą do damskich szatni i przed dziewczynkami się obnażają... W Stanach ciągle nowe skandale, a lesbijki musiały zamknąć swój klub zapasów,  bo jakiś pan się poczuł kobietą i lesbijką i się z nimi chciał "siłować ". Nie było siły go wyrzucić,  musiały zlikwidować klub.
  • Rewolucja pożera własne dzieci
  • Albo Alany, bylego żołnierza, aktualnie walczy z kobietami. 
  • @dziewczynarabina No nie znalazła, to nie znalazła... Radzę się nie przejmować, niektórzy mają inną wrażliwość niestety
  • Czas na przesłanie do urzędów skarbowych informacji PIT-11 za 2020 r. mija niedługo, bo 31 stycznia (art. 42g ustawy o PIT). Co roku o tej porze pojawia się pytanie, w jaki sposób wypełnić formularz, gdy obcokrajowiec nie ma polskiego numeru PESEL bądź NIP. Dotychczas resort finansów zgadzał się, by w takiej sytuacji wpisywać numery 111111111 albo 999999999.
    Jednak 26 listopada 2020 r. na stronach MF ukazał się komunikat, z którego wynikało, że taka praktyka będzie już niedozwolona. „Płatnik (pracodawca) ma obowiązek wpisać w formularzu prawidłowy NIP lub PESEL podatnika (swojego pracownika). Błędem jest np. wpisywanie ciągu tych samych cyfr (jak 1111111111 czy 9999999999). Brak właściwych danych w formularzu przekazanym do urzędu skarbowego uniemożliwi bądź utrudni podatnikowi (pracownikowi) wywiązanie się z obowiązków w PIT” – brzmiał komunikat MF.
  • Jesteś księgową albo płacówką?
    Podziękowali 1gahana
  • Oj, dziewczyny , nie znacie się  B) teoretyzowanie z internetu  ;) 
    To @Bea i @Odrobinka ; :D
  • zbyszek powiedział(a):
    Słyszałem że korporacje wymuszają na pracownikach szczepienie się. Wiem od osoby tam pracującej.

    Pracuje w olbrzymim korpo i nikt nikogo do szczepień nie zmusza. 
    Podziękowali 1stephanos
  • paulaarose powiedział(a):
    @dziewczynarabina Widzę ostry temat do dyskusji wybrałaś ;) 

     Ale no, fakt faktem, zgodzę się z innymi, że generalnie biologicznie płcie są dwie, ale może być tak, że w głowie ktoś może czuc się np mężczyzna.

    A jeżeli ja w głowie poczuję się delfinem, to co - ekstra basen mi wybudują?
  • A potrzebna ci ta wiedza do zaspokojenia ciekawości czy do spraw zawodowych?
  • dziewczynarabina powiedział(a):

    Tysiace legalnie pracujących nie ma PESELu. Są nawet wytyczne dla pracodawców, żeby w takiej sytuacji w zeznaniu wpisywać 99999999999 w odpowiednie rubryczki.
    Jeżeli cudzoziemiec nie ma PESELu rozlicza się go na podstawie formularza IFT-1/IFT-1R (zatrudniając np. na umowę zlecenie). Z meldowaniem zawsze jest problem, bo większość wynajmujących mieszkanie nie chce sobie robić kłopotu z meldunkiem, albo go się boi. Parę razy musiałem meldować pracownika we własnym mieszkaniu żeby coś dalej załatwić.

    Jeśli chodzi o formularz z podaniem płci, to właściwie jest on zbędny. Ja na żadnej umowie nie wpisuję takiej informacji, bo z założenia warunki są identyczne dla wszystkich. A jak już ktoś uzyska PESEL, to płeć jest jasna.
    Podziękowali 1paulaarose
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.