Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wielki Reset: Kto za tym wszystkim stoi?

2

Komentarz



  • Czy to słoneczko w 2023 oznacza atom, czy coś innego?
    Podziękowali 2zbyszek Klarcia
  • Raczej falę upałów?
    Podziękowali 1Biznes Info
  • edytowano sierpień 2023


    ważna jest końcowa refleksja

    "„Widzisz reset świata w odpowiedzi na tę wojnę. Jest to nieco bardziej skomplikowane niż Hitler kontra Churchill, dobro przeciwko złu, demokracja. Mówimy o natężeniu przepływu sił z USA i Zachodu na Wschód. Dzieje się to teraz, ale z jakiegoś powodu wydaje się, że tylko nieliczni są tego świadomi - dodał Carlson.
    Podziękowali 2asiao Biznes Info
  • No i trzeba w końcu realnie popatrzeć na działania "polskiego" rządu. Tak jak "ukraińskiemu" udało się doprowadzić do rzezi własnego narodu, tak samo nasz "polski" próbuje. Mamy kartonową armię. Trzeba by minimum 5 lat aby ją uzdrowić, ale najpierw przede wszystkim zacząć iść w kierunku jej uzdrowienia. Najpierw rozpracować to zakłamanie polityków. A już nie daj Boże w takim stanie jak jest teraz wysyłać ją na zachodnią Ukrainę. Przecież to zwykłe ludobójstwo jest.
  • edytowano sierpień 2023
    Biznes Info powiedział(a):
    No i trzeba w końcu realnie popatrzeć na działania "polskiego" rządu. Tak jak "ukraińskiemu" udało się doprowadzić do rzezi własnego narodu, tak samo nasz "polski" próbuje. Mamy kartonową armię. Trzeba by minimum 5 lat aby ją uzdrowić, ale najpierw przede wszystkim zacząć iść w kierunku jej uzdrowienia. Najpierw rozpracować to zakłamanie polityków. A już nie daj Boże w takim stanie jak jest teraz wysyłać ją na zachodnią Ukrainę. Przecież to zwykłe ludobójstwo jest.
    wydaje mi się, że pod wzgl. oporu globalistom, jest to najlepszy rząd, jaki mieliśmy

    i nie widać nikogo, kto by lepiej rokował

    sytuacja wewnętrzna, prawdopodobnie, nie stwarza szerszego pola manewru, np. na wzór Węgier
    Podziękowali 3zbyszek Kazio Klarcia
  • Była pandemia i nie zauważyłem jakiegoś oporu względem tego eksperymentu. Nie widzę aby stawiał jakikolwiek opór jeśli chodzi o psucie edukacji. Znam też osobiście kilka osób z wojska i oni też martwią się tym co widzą.

    Znam kilka osób z pisu, bardzo szlachetne osoby, które starają się coś dobrego zrobić. Ale te metody stosowane przez rząd są niemoralne. Ta inżynieria społeczna. Mi to przypomina wciskanie ludzi w syndrom sztokholmski. Nie wiem dokładnie na czym te ich manipulacje polegają, ale zwolennicy tej władzy wyglądają jakby nie widzieli tego zła, które robią nasi rządzący.

    Faktycznie zgadzam się z tezą, że inni nie wyglądają lepiej. A nawet gorzej jak się straci czas i ich posłucha. Ale prawda wygląda jak wygląda. Nie jesteśmy w ciekawym położeniu. Jesteśmy na równi pochyłej. Praktycznie pod ścianą. I nie wiem czy to że ta równia jest mniej pochyła jest wystarczającym powodem by głosować na nich  :( Czas minie i stoczymy się prędzej czy później.

    Zmiany powinny być zdecydowanie w drugą stronę. Nie ogłupiania młodzieży, a chronienie jej przed złym wpływem. Nie szybkie zbrojenie i na front, ale demaskowanie szkodliwych elementów w wojsku i ich neutralizowanie. Nie likwidowanie miejsc pracy, a zmiana kierowniczych stanowisk, które okupują karierowicze po znajomościach. Wpływ korporacji jest ogromny i te ich metody pracy z piekła rodem powinny zostać zakazane. Ot takie drobiazgi, z których składa się nasza bardzo szara rzeczywistość
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Biznes Info powiedział(a):
    No i trzeba w końcu realnie popatrzeć na działania "polskiego" rządu. Tak jak "ukraińskiemu" udało się doprowadzić do rzezi własnego narodu, tak samo nasz "polski" próbuje. Mamy kartonową armię. Trzeba by minimum 5 lat aby ją uzdrowić, ale najpierw przede wszystkim zacząć iść w kierunku jej uzdrowienia. Najpierw rozpracować to zakłamanie polityków. A już nie daj Boże w takim stanie jak jest teraz wysyłać ją na zachodnią Ukrainę. Przecież to zwykłe ludobójstwo jest.
    wydaje mi się, że pod wzgl. oporu globalistom, jest to najlepszy rząd, jaki mieliśmy

    i nie widać nikogo, kto by lepiej rokował

    sytuacja wewnętrzna, prawdopodobnie, nie stwarza szerszego pola manewru, np. na wzór Węgier
     Jakiego oporu przykład prosze gdzie sami ogarnęli to swoim umysłem a nie pod wpływem oporu społecznego (bo może mi coś umknelo?)
  • edytowano sierpień 2023
    Agmar powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Biznes Info powiedział(a):
    No i trzeba w końcu realnie popatrzeć na działania "polskiego" rządu. Tak jak "ukraińskiemu" udało się doprowadzić do rzezi własnego narodu, tak samo nasz "polski" próbuje. Mamy kartonową armię. Trzeba by minimum 5 lat aby ją uzdrowić, ale najpierw przede wszystkim zacząć iść w kierunku jej uzdrowienia. Najpierw rozpracować to zakłamanie polityków. A już nie daj Boże w takim stanie jak jest teraz wysyłać ją na zachodnią Ukrainę. Przecież to zwykłe ludobójstwo jest.
    wydaje mi się, że pod wzgl. oporu globalistom, jest to najlepszy rząd, jaki mieliśmy

    i nie widać nikogo, kto by lepiej rokował

    sytuacja wewnętrzna, prawdopodobnie, nie stwarza szerszego pola manewru, np. na wzór Węgier
     Jakiego oporu przykład prosze gdzie sami ogarnęli to swoim umysłem a nie pod wpływem oporu społecznego (bo może mi coś umknelo?)
    np. uporządkowanie ściągania vat-u - ograniczenie grabieży nas wszystkich
    albo ucichła sprawa odszkodowania za Holocaust
    albo opór przeciw prywatyzacji lasów
    itd. itp.

    Podziękowali 1Elf77
  • Co do lasów- co zmienia to, że ich nie sprzedali skoro je wycinają? 
  • edytowano sierpień 2023
    Beta powiedział(a):
    Co do lasów- co zmienia to, że ich nie sprzedali skoro je wycinają? 
    1. ziemia pozostaje
    2. jakieś info pokazujące wycinki (i nasadzenia) rok do roku?

    np. tu twierdzą, że lasów przybywa

    Czy naprawdę Polska wycina swoje lasy w pień? Sprawdziliśmy twarde dane, oto co pokazują


  • 1. Ziemia owszem, zostaje. Ale lasu tak samo nie ma.
    2. W linku jest tylko info że przybywa gruntów leśnych. To, że dany teren określisz jako "leśny" nie spowoduje, że pojawi się tam dorosły las. W ewidencji bagno też może być lasem, a urosną tam co najwyżej krzaki. 
    Ponadto w linku są wyraźne dane wskazujące, że drzew ubywa, bo sadzą mniej niż tną. Ale nawet sadzenie 1:1 spowoduje, że na odtworzenie masy zielonej tego wyciętego obszaru trzeba będzie czekać wiele lat.
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano sierpień 2023
    Beta powiedział(a):
    1. Ziemia owszem, zostaje. Ale lasu tak samo nie ma.
    2. W linku jest tylko info że przybywa gruntów leśnych. To, że dany teren określisz jako "leśny" nie spowoduje, że pojawi się tam dorosły las. W ewidencji bagno też może być lasem, a urosną tam co najwyżej krzaki. 
    Ponadto w linku są wyraźne dane wskazujące, że drzew ubywa, bo sadzą mniej niż tną. Ale nawet sadzenie 1:1 spowoduje, że na odtworzenie masy zielonej tego wyciętego obszaru trzeba będzie czekać wiele lat.
    dlatego prosiłem o informację o nasadzeniach, najlepiej wieloletnią

    ale
    tam jest też wykres pozyskiwania drewna, na którym w 2019 jest spadek...

    niewątpliwie, w związku z sankcjami, a także ekologią, jest większy nacisk na wycinki,
    wszak nasz przemysł meblarski, gdzie  jesteśmy  potentatem (dużo miejsc pracy, polskie firmy rodzinne}, potrzebuje drewna
    a Rosjanie chyba zakazali jego eksportu ...
  •  Na kanale Tomasza Drwala jest bardzo ciekawa rozmowa z leśnikiem, który mówi, że wycinki w lasach państwowych są wykonywane wg planu sprzed kilkudziesięciu lat. Czasem są też wycinki spowodowane potrzebami sanitarnymi (np. mają problem w lasach bodajże jodłowych z jemiołą, ktora jest zagrożeniem nie tylko dla dorosłych zaatakowanych drzew, ale młodych, na które mogą przenieść się nasiona, etc. 
    Natomiast mam przykład w okolicy mojej działki, gdzie las jest zarządzany przez lokalnych "cwaniaków" (nie leśników) i tu rzeczywiście wycinka jest nastawiona na jak większy zarobek. 
     Beta powiedział(a):
    Co do lasów- co zmienia to, że ich nie sprzedali skoro je wycinają? 

  • Biznes Info powiedział(a):
    Nie ogłupiania młodzieży, a chronienie jej przed złym wpływem.

    Nie likwidowanie miejsc pracy, a zmiana kierowniczych stanowisk, które okupują karierowicze po znajomościach. Wpływ korporacji jest ogromny i te ich metody pracy z piekła rodem powinny zostać zakazane. 
    Co do spraw "ukrainskich" zgadzam się z tym co napisałeś, ale czy mógłbyś rozwinąć ogłupianie młodzieży, bo zupełnie nie wiem jaki pis ma z tym związek?
    Mam wręcz wrażenie, że to młodzież "róbta co chceta" jest ogłupiona.

    Tak samo co do korporacji, które mają i będą miały wpływ niezależnie od tego kto będzie rządził.
    Co do osób zatrudnionych po znajomosciach, wokół widzę mnóstwo osób od lewa do prawa zatrudnionych w taki sposób, nie tylko z zaplecza partii rządzącej. Nie mówię, że to dobre zjawisko. 
    Podpowiedź, za rządów której partii nie będzie takich sytuacji. 

  • Reformy matury z matematyki. W Kielcach prof. D.Pyrek działała aby błędy zlikwidować i była skutecznie zablokowana przez polityków z Pisu. W których, nawiasem mówiąć, bardzo wierzyła. Bardzo dużo zdrowia mi to zabrało i zupełnie zmieniło moją bańkę informacyjną.

    A druga większa sprawa to zdalne nauczanie dzieci w czasie "pandemii". Ale to zobaczyłem, dopiero jak postrzeganie władz mi się zmieniło. Wiele dzieci zostało wepchnięte w uzależnienie od internetu. A ci którzy już mieli, to bardzo im się pogłębiło  
    Podziękowali 1Elf77
  • edytowano sierpień 2023
    Myślisz, że gdybyśmy mieli inny rząd byłoby inaczej?
    Zdalne nauczanie (nie uważam za nic dobrego) było również w innych krajach, a pewne partie np.po "krzyczały", że rząd robi jeszcze za mało, bo najchętniej jeszcze wprowadzili obowiązkowe szczepienia i żadnych rekompensat (nie korzystałam, więc nie wiem jak działały, ale przynajmniej jakieś były).
    "Reforma" z matematyki była skutkiem pandemii i zdalnego nauczania, bo ludzie mieli pretensje, że poziom nauczania zdalnego jest niski i trzeba obniżyć wymagania.
    Tak z ciekawości jakie błędy chciała zlikwidować pani Pyrek?
  • Przykładowo punkty za to jak produkcja należała do zbioru liczb rzeczywistych, a powinno być całkowitych. Teraz to już nie pamiętam dokładnie, wiem że to było dość głupie i nie powinny być za to punkty. A brak punktów za to jak ktoś wykorzystując wiedzę z liceum doszedł do pewnych rozwiązań. Np spoza materiału licealnego np w postaci wielomianu 3 stopnia, bo zadanie było niedopracowane.

    Innymi słowy punktowana była głupota, a brak nagrody za prawidłowe rozumowanie. 
  • Myślę że nie tylko sam rząd, ale także zwykli ludzie powinni służyć sobie nawzajem. Rząd ma za zadanie skłócać ludzi ze sobą i mu się to udaje. Bo (wywnioskowałem to), nie służy on Narodowi Polskiemu. Jeżeli by nie udało mu się spełnić tego zadania, to siłą rzeczy musiałby się zmienić albo odejść.

    Aby ludzie byli w stanie żyć według Woli Bożej, czyli służyć sobie wzajemnie, to musieliby dostać więcej Bożego Wsparcia. Aby dostać to Wsparcie to należy więcej się modlić i więcej być w Komunii Świętej z Jezusem. Aby to wykonać trzeba zaakceptować cierpienie które niesie życie oraz zaufać Miłosiernemu i Wszechmocnemu Bogu. I to przecież jest teoretycznie w naszym zasięgu.
  • Ramaswamy: dzisiejsi politycy są „pustymi łupinami służącymi jako lalki” do globalistycznej maszyny


    https://www.zerohedge.com/political/ramaswamy-todays-politicians-are-hollowed-out-husks-serving-puppets-globalist-machine
  • Agmar powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Biznes Info powiedział(a):
    No i trzeba w końcu realnie popatrzeć na działania "polskiego" rządu. Tak jak "ukraińskiemu" udało się doprowadzić do rzezi własnego narodu, tak samo nasz "polski" próbuje. Mamy kartonową armię. Trzeba by minimum 5 lat aby ją uzdrowić, ale najpierw przede wszystkim zacząć iść w kierunku jej uzdrowienia. Najpierw rozpracować to zakłamanie polityków. A już nie daj Boże w takim stanie jak jest teraz wysyłać ją na zachodnią Ukrainę. Przecież to zwykłe ludobójstwo jest.
    wydaje mi się, że pod wzgl. oporu globalistom, jest to najlepszy rząd, jaki mieliśmy

    i nie widać nikogo, kto by lepiej rokował

    sytuacja wewnętrzna, prawdopodobnie, nie stwarza szerszego pola manewru, np. na wzór Węgier
     Jakiego oporu przykład prosze gdzie sami ogarnęli to swoim umysłem a nie pod wpływem oporu społecznego (bo może mi coś umknelo?)
    brak obowiązku szczepień przeciw covidowych
  • Sarmat on Combat Alert: Russia Activates World’s Heaviest Nuclear ICBM Unit

    Military Watch Magazine Editorial Staff

    https://militarywatchmagazine.com/article/sarmat-alert-heaviest-nuclear-icbm-activated

    powinno to trochę ostudzić zapał globalistów/neoconów,
    do wywołania wojny jądrowej
  • A tutaj dość proste i skuteczne rozwiązanie problemu, który dla na młyn polityków niestety stał się wodą:


  • edytowano październik 2023
    Polecam dla odprężenia i nabrania odpowiedniego dystansu do tej całej polityki: https://www.filmweb.pl/film/Oni+żyją-1988-8370/discussion/Ludzie+obudźcie+się+Ten+film+to+nie+fikcja+ ,2051249

    edit: oraz takie tam motto, zawsze aktualne:
    https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=25708 ;
  • A tutaj krótkie streszczenie, ale tylko dla tych, którym się całości nie chce oglądać:

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.