Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zostawmy Ukrainę samą sobie

2

Komentarz

  • edytowano marzec 2022
    Mnie się kiedyś łza w oku kręciła, kiedy wyły syreny o 17 1 sierpnia. Teraz też mi się chce płakać. Nad nieszczęściem tysięcy nieszczęśników, którzy oddali życie za nic. <

    Gdyby nie PW, to i tak Warszawa została by zrównana z ziemią, bo Niemcy walczyli by, jak w Poznaniu. Gdyby wygrali sowieci, a tak zapewne by było, to młodzież i intelektualne elity zostały by wymordowane. Do czego te dranie są zdolne, zademonstrowali nam po "wyzwoleniu". Wykończyli by AK-ców tak, jak rotmistrza Pileckiego, "Inkę", gen. Nilla i tysiące innych polskich bohaterów.
    Dawniej polski naród wiedział co to honor i duma, był hardy, nie zginał karku.
    Teraz mamy "Polactwo" - polecam książkę Ziemkiewicza.
  • edytowano marzec 2022
    Nie mylili się twierdzący, że sowieci są gorsi od nazistów, bo zabiją w Polakach duszę.
    Tak też się stało, już nie ma dumnego polskiego narodu. Pozostała garstka ludzi prawych, którym pojęcie honoru nie jest jeszcze obce. Chyba jednak za mało, aby Polska ocalała. :(
  • Ja z Powstaniem Warszawskim mam problem. Skala strat po obu stronach- dysproporcja- drastyczna.
    Moi śp. Dziadek wspólnie z Wiesławem Chrzanowskim, z którym sie przyjaźnił wiele razy podkreślał,  że decyzja o posłaniu ich do walki była bez sensu.
    Wartość dumy narodowej tez znam, ale tutaj powiedziałbym, że o ile Powstanie Listopadowe miało pewne szanse, a Styczniowe było bezpośrednią ucieczką przed branką, to Warszawskie jakoś mi się nie podoba.
    Inaczej patrząc to juz za nami.
    Dzisiaj uważam pomoc Ukrainie za gest humanitarny, ale też strategicznie słuszny. Zresztą temu samemu dziadkowi zdarzyło się usłyszeć na Uniwersytecie w Kijowie jak jeden z profesorów zwrócił się do innego (z zachodu  Ukrainy) "wy jesteście bydlaki, bo wyście naszych braci Polaków mordowali", to bylo lata temu. Ból jest, ale przebaczenie też jest możliwe.
  • jan_u powiedział(a):
    a Styczniowe było bezpośrednią ucieczką przed branką,
    To pozostałość PRL'owskiej narracji. Branka miała objąć tylko ok. 8000 osób podejrzewanych o działalność konspiracyjną. Zatem nie była powodem powstania, a tyko je odrobinkę przyspieszyła.
    Podziękowali 2Pioszo54 Elf77
  • M_Monia powiedział(a):
    Gdy się poddasz straty mogą być jeszcze większe, na przyszłe pokolenia i jeszcze na kolejne. Bo jest sie narodem tchurzy z którymi nie trzeba się liczyć. 


    Nie. Czy kraje, które nie walczyły z Hitlerem, to tchórze, z którymi nikt się nie liczy? Z nami się liczą? 
  • Beta powiedział(a):
    Nie. Czy kraje, które nie walczyły z Hitlerem, to tchórze, ...? 

    Do dziś krążą żarty o tchórzostwie armii francuskiej, np.:
    Ile biegów ma francuski czołg?
    - 4 wsteczne i 1 przedni na wypadek gdyby zaatakowano od tyłu.

    Niby można współpracować ze zbrodniarzem i potem trochę przeprosić. Można korzystać z "dobrodziejstw" majątku zbudowanego na przestępstwie i potem trochę działać charytatywnie. Można, ale czy naprawdę jest to etyczne? Na pewno jest cwane i pozwala dobrze się ustawić.

  • @M_Monia, zamiast się zastanawiać zajrzyj do historii. Są kraje, które zostały zdobyte bez walki. Możesz zobaczyć i porównać do Polski. Myśmy walczyli i co? Nikt nie liczył się z nami po II WŚ. 
  • A zmiana '89? Uwolniliśmy się spod wpływu Rosji bez powstania zbrojnego. 
  • Beta powiedział(a):
    A zmiana '89? Uwolniliśmy się spod wpływu Rosji bez powstania zbrojnego. 

    Nie uwolniliśmy się wtedy tak do końca i nie tak do końca własnymi siłami. Pamiętajmy że u nas służby się uwłaszczyły na majątku narodowym i rozpadający się ZSRR miał podobną sytuację. Jednak kontrola nad tym co się dzieje w Polsce nadal pozostawała w rękach Rosjan. Wystarczy pogrzebać w materiałach WSI i np. fundacji Pro Civili. Nie bez powodu Bronka przezywano "Komoruski".


    Podziękowali 1Klarcia
  • Turturek powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    A zmiana '89? Uwolniliśmy się spod wpływu Rosji bez powstania zbrojnego. 

    Nie uwolniliśmy się wtedy tak do końca i nie tak do końca własnymi siłami. Pamiętajmy że u nas służby się uwłaszczyły na majątku narodowym i rozpadający się ZSRR miał podobną sytuację. Jednak kontrola nad tym co się dzieje w Polsce nadal pozostawała w rękach Rosjan. Wystarczy pogrzebać w materiałach WSI i np. fundacji Pro Civili. Nie bez powodu Bronka przezywano "Komoruski".


    a nie nastąpiło natychmiastowe przewerbowanie służb na stronę izraelsko-usańską?
    Podziękowali 1kulka
  • @Turturek ;Mi chodzi tylko o to, że sytuacja Polski, która była przez wiele lat uległa zmianie nie przez walkę z bronią.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a nie nastąpiło natychmiastowe przewerbowanie służb na stronę izraelsko-usańską?
    Wszystkich nie. Najlepszym dowodem wspomniana wcześniej fundacja.

  • jan_u powiedział(a):
    Ja z Powstaniem Warszawskim mam problem. Skala strat po obu stronach- dysproporcja- drastyczna.
    Moi śp. Dziadek wspólnie z Wiesławem Chrzanowskim, z którym sie przyjaźnił wiele razy podkreślał,  że decyzja o posłaniu ich do walki była bez sensu.
    Wartość dumy narodowej tez znam, ale tutaj powiedziałbym, że o ile Powstanie Listopadowe miało pewne szanse, a Styczniowe było bezpośrednią ucieczką przed branką, to Warszawskie jakoś mi się nie podoba.
    Inaczej patrząc to juz za nami.
    Dzisiaj uważam pomoc Ukrainie za gest humanitarny, ale też strategicznie słuszny. Zresztą temu samemu dziadkowi zdarzyło się usłyszeć na Uniwersytecie w Kijowie jak jeden z profesorów zwrócił się do innego (z zachodu  Ukrainy) "wy jesteście bydlaki, bo wyście naszych braci Polaków mordowali", to bylo lata temu. Ból jest, ale przebaczenie też jest możliwe.

    Wystarczy zobaczyć, co robili sowieci po "wyzwoleniu". Powstańcy zginęli z honorem, a gdyby ich czerwoni zbrodniarze dorwali, to przeczołgali by jak rotmistrza Pileckiego i tysiące innych bohaterów.
    Mnie tutaj wykończyli. Oświęcim to była igraszka... ( W. Pilecki)

    W. Chrzanowski jest postacią kontrowersyjną - został przez SB zarejestrowany, jako TW „Spółdzielca”.

    Wiesław Chrzanowski w sidłach bezpieki


    https://www.rp.pl/plus-minus/art3920221-wieslaw-chrzanowski-w-sidlach-bezpieki

  • Beta powiedział(a):
    A zmiana '89? Uwolniliśmy się spod wpływu Rosji bez powstania zbrojnego. 
    I to był błąd - należało rozliczyć ostro komunistycznych gnoi. Ruscy sobie poszli, ale przez następne dekady mieli w Polsce ogromne wpływy. Zniszczono polski przemysł, z uczciwych Polaków zrobiono niemieckich wyrobników.
  • Mesjanizm martyrologiczny wykładany jest w szkole. Odmiennego stanowiska trzeba samemu poszukać. Powstania listopadowe i styczniowe wywoływali młodzi rewolucjoniści o lewicowych konotacjach. Traugutt zgodził się pomagać, żeby ratować ludzi, choć był przeciwny powstaniu. Ojciec Woroniecki pisał, że większość Polaków to sangwinicy, których łatwo zapalić do walki, ale trudno im racjonalnie rozważyć korzyści i że powinniśmy pracować nad swoim charakterem. 
    Podziękowali 2Pioszo54 Gosia5
  • Beta powiedział(a):
    A zmiana '89? Uwolniliśmy się spod wpływu Rosji bez powstania zbrojnego. 
    Specjalsi to sobie powtarzają, że za wiele lat to będą uczyć o agencie ruskiego wywiadu, który w rządzie pisu w ministra obrony się zmienił  B)
    A Specjalsi dużo wiedzą 

    W ławach poselskich i to nie z tej opozycyjnej strony sporo posłów ciepło o Putinie myśli... 
    Więc cóż, świat pędzi do przodu, a stara dobra agentura ma się świetnie 
  • edytowano marzec 2022
    Troszeczkę ta inscenizacja z kobietą na noszach mnie otrzeźwiła. Rozumiem że propagandę Ukraina ma sprawną w pozytywnym sensie ale tu się podłożyli. Wiem że w tym przypadku cel uświęca środki ale niefachowo to zrobili

    Podziękowali 1Pioszo54
  • A to byla ustawka? 
  • Niestety
  • Pozowane zdjęcia podłożyli się albo mają krety ruskie co jest możliwe bardzo
  • Prayboy powiedział(a):
    Troszeczkę ta inscenizacja z kobietą na noszach mnie otrzeźwiła. Rozumiem że propagandę Ukraina ma sprawną w pozytywnym sensie ale tu się podłożyli. Wiem że w tym przypadku cel uświęca środki ale niefachowo to zrobili


    To jest oryginalne nagranie na Smartfonie. Szpital byl polozniczo/dzieciecy.
    W jakim momencie zobaczyles tam ustawke?
  • Zdaje sobie sprawe, ze toczy sie tez wojna medialna, ale przygnebia mnie to, ze oprocz prawdziwych tragedii wojny mamy tak wiele falszywych info, ze przezywam wydarzenia, ktorych nie bylo.

  • Chodzi o to że dziwnie wygląda to że pokazują tylko jedną osobę jakby w tym szpitalu nikogo nie było.
  • edytowano marzec 2022
    I zdjęcia są ewidentnie pozowane znam się na tym. Prawdopodobnie rosyjska robota nie ukraińska w stylu ruskich służb aby skompromitować Ukrainę za kłamstwa. Jeśli chodzi o zdjęcia z takich miejsc nalezy być ostrożnym. Pamiętacie zdjęcie chłopca na plaży...
  • kociara powiedział(a):

    Więc cóż, świat pędzi do przodu, a stara dobra agentura ma się świetnie 

    Pruska i ruska agentura jeszcze długo będzie miała się dobrze. Zwłaszcza w Polsce. Ostatnio Donald Tusk wymieniał pożytecznych idiotów, ale trochę jakby zapomniał o tych co wysługują się Niemcom będącymi największym sprzymierzeńcem Rosji. Tak przypomina się "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?"

    Podziękowali 1Klarcia
  • Ale dlaczego ustawka? ktoś już to rozbierał na cześci, ze po pierwsze kobieta na noszach to nie ta sama, co do której wykryli, że to modelka, która notabene ma na swojej stronie kupe zdjęć w ciązy (obecnie 8-9 miesiąc, przyznam, ze weszłam na tą stronę), mieszka na miejscu, a wyciągneli jakies z poprzednich wakacji bez brzucha. Po drugie - znasz kobiete z takim "porodowym" brzuchem, która by odgrywała takie przedstawienie? Ktoś nawet znalazl informacje sprzed kilku dni, że szpital zbierał jakas kase na remont - na zdjeciach szpital jest cały. Do tego - faktycznie zabudowania szpitalne sa rozległe, ale w warunkch wojennych nie sadzę, zeby ktos, kto nie musi być w tym szpitalu dalej w nim przebywał. Są nagrania smartfonem, jak wychodzą ze szpitala, jednym wejściem, mozliwe, ze duza część szpitala w tym czasie już nie działała, ale część faktycznie mogła być czynna.
  • UlaUla
    edytowano marzec 2022
    I jeszcze uwaga - zniszczenia głównie dotyczyły dziedzińca, w wyniku eksplozji poszły wszystkie okna itp. - budynek stoi, wiec ranni sa od odłamków, szkła itp. - niekoniecznie od razu wszyscy muszą być zabici.


    Jeszcze jeden film, z ta dziewczyną wynoszoną na noszach
    Ustawka ..... Jeszcze sobie moze brzuch dolepiła?

    Podziękowali 1Klarcia
  • Dziewczyna z drugiego filmu i jej dziecko zmarli.
  • Tego typu fake kolportują wyjątkowe szuje - jedni twierdząc, ze chcą chronić Polskę przed zalewem "ukrów", bo jest to plan na wynarodowienie Polaków. W ramach owej "ochrony" judzą przeciw uchodźcom, usiłując rozniecić ferment wśród pospólstwa.

    A na to wszystko nakłada się "radosna twórczość" typków pokroju Gregoriusa.
    I chyba nie powinniśmy się oburzać, gdy media zagraniczne piętnują przywary "polactwa" - ta grupa jest dosyć liczna, wnoszę to po osobistych rozmowach i czytając wpisy w mediach społecznościowych. Masakra.
  • Ula powiedział(a):
    Dziewczyna z drugiego filmu i jej dziecko zmarli.
     :'( 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.