Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy PiS powoli traci poparcie i szanse na kolejne rządy?

Z tego co czytam, to nie jest najlepiej, nowy ład chyba pogłębia kryzys w rządzie... Jak myślicie, czy następna kadencja może już nie być ich? 
Podziękowali 1Prayboy
«1

Komentarz

  • Myślę że będą nadal rządzić ( może w szerszej koalicji) z prostej przyczyny. Nie mają z kim przegrać. Poza tym sytuacja międzynarodowa jest napięta i oddanie rządów komu innemu to wielkie ryzyko. Jeśli dobrze przeprowadza kampanię mają wielkie szanse. Mają bardzo dużo osiągnięć błędów też ale do tej pory wszyscy którzy rządzili mieli same błędy i zero osiągnięć.
    Jedyne ryzyko że młodzież  tłumnie ruszy do urn a starsi nie i wygrają komuchy.
    Podziękowali 1paulaarose
  • edytowano luty 2022
    Utrata rządów przez PiS i zastąpienie ich jakąkolwiek istniejącą partią opozycyjną byłoby w obecnej sytuacji największym z możliwych dramatów. Gdyby ludzie dokonali takiego wyboru okazaliby się niewdziecznikami. Obecna sytuacja międzynarodowa to nie jest czas na eksperymenty.
    PS. jeśli ktoś uważa inaczej bardzo proszę o podanie nazwiska lub partii którą uważają za dobrą do sprawowania władzy w kraju.
    1) Hołownia - PO bis plus zaplecze dawnych WSI
    2) PO plus Nowoczesna - bez komantarza, już to przerabialiśmy
    3) PSL - też bez komentarza
    4) Lewica wszelkiej maści - ktoś tęskni za zamordyzmem w stylu kanadyjskim, francuskim, za trzymaniem społeczeństwa za twarz i brutalną siłą policji?
    5) Konfederacja - tam jest tylko jeden mądry gość, Winnicki

    nie ma wyboru
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja bym może poparła konfederację, ale tam jest pomieszanie z poplątaniem. Część postulatow ok,a niektóre choćby te antyszczepionkowe są trochę słabe. 
    Podziękowali 2Prayboy Klarcia
  • Lewica za mieszanie rozsądnych postulatow, jak te o ochronie natury, z okropnymi jak zabijanie nieannordzonych nie dostałaby mojego glosu
  • Prayboy powiedział(a):
    Nie mają z kim przegrać.
    Komorowski też nie miał i wszyscy pamiętamy jak się skończyło. Patrząc szerzej na zmiany polityczne trzeba jeszcze uwzględniać interes "starszych i mądrzejszych".
    Podziękowali 1Elf77
  • PiS powoli traci poparcie.
    Nadal ma szanse wygrać kolejne wybory.
    I nadal najwięcej zależy od PiS w tej sprawie.
    Podziękowali 4Prayboy Elf77 DaddyPig Klarcia
  • edytowano luty 2022
    W zyciu
    Nie po to od lat powoli na na rympal przejmuja kolejne instutucje, knuja i kombinuja, zmieniają bezprawnie przepisy, dręczą niewygodnych, niezgodnie z prawem podsłuchują, kradną osobiate i prywatne tresci, by pozwolić na wygranie innym.
    Będzie jak na Białorusi 
    Podziękowali 1Prayboy
  • kociara powiedział(a):
    W zyciu
    Nie po to od lat powoli na na rympal przejmuja kolejne instutucje, knuja i kombinuja, zmieniają bezprawnie przepisy, dręczą niewygodnych, niezgodnie z prawem podsłuchują, kradną osobiate i prywatne tresci, by pozwolić na wygranie innym.
    Będzie jak na Białorusi 
    Jeśli wybory będą na styku, to może będą jakieś kombinacje (raczej typu wóz strażacki dla gminy z wysoką frekwencją jak ostatnio) lub majstrowanie przy okręgach/ordynacji. Natomiast w zmianę wyników na kompletną odwyrtkę jak to robi "baćka" w Polsce nie wierzę.

    Podziękowali 1Klarcia
  • kociara powiedział(a):
    Będzie jak na Białorusi 

    Co Ty wiesz o Białorusi.
    Podziękowali 1Klarcia
  • kociara powiedział(a):

    Będzie jak na Białorusi 
    To jednak odległa perspektywa.
  • Berenika powiedział(a):
    To jednak odległa perspektywa.
    Żadna perspektywa.
    Nie jest możliwe aby Polska stałą się krajem chociaż trochę podobnym do Białorusi. Wynika to zarówno z charakteru zamieszkujących te kraje ludzi i ich podejściu do czynników narodowotwórczych, jak i różnicą w tradycji sprawowania władzy. Na co dzień współpracuję z ludźmi albo narodowości białoruskiej, albo mających tam rodzinę i mogę zapewnić, że w tym aspekcie nasze kraje dzieli przepaść. Białorusini za to błyskawicznie się asymilują u nas (u Rosjan gorzej, bo Rosjanie bardzo nimi pogardzają) zwłaszcza, że wielu ma Polskie korzenie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • kociara powiedział(a):
    W zyciu
    Nie po to od lat powoli na na rympal przejmuja kolejne instutucje, knuja i kombinuja, zmieniają bezprawnie przepisy, dręczą niewygodnych, niezgodnie z prawem podsłuchują, kradną osobiate i prywatne tresci, by pozwolić na wygranie innym.
    Będzie jak na Białorusi

    Uff. Chcę tego
    Podziękowali 1Klarcia
  • Turturek powiedział(a):L
    kociara powiedział(a):
    Będzie jak na Białorusi 

    Co Ty wiesz o Białorusi.
    No co. W TVN tak powiedzieli.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):

    Uff. Chcę tego

    Uwierz mi, nie chcesz.
  • edytowano luty 2022
    z tego, co czytałem na upadłym już forum prawica.net
    to taka lepsza wersja PRL-u, z pełnym bezpieczeństwem socjalnym
    ale z brakiem perspektyw na bogacenie się.
    Np. produkty spożywcze w najwyższej jakości, ale, w porównaniu z naszą Biedronką, drogie,
    albo sprzęt  gospodarstwa domowego praktycznie niezniszczalny,
    to zresztą potwierdzał mój znajomy, który kupił w Polsce sokowirówkę, która okazała się być białoruską.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    z tego, co czytałem na upadłym już forum prawica.net
    to taka lepsza wersja PRL-u, z pełnym bezpieczeństwem socjalnym
    ale z brakiem perspektyw na bogacenie się.
    Jest o wiele gorzej. Panuje kryzys gospodarczy, ale najgorsza jest atmosfera strachu. Byłam tam kiedyś, a przez pierwszych 12 lat zycia jednocześnie żyłam w PRL i na Białorusi jest gorzej.

    Podziękowali 3Pioszo54 Turturek Klarcia
  • Taki przykład. Kobieta dostała wezwanie na milicję w jakiejś bzdurnej sprawie, a ponieważ nie miała z kim zostawić syna zabrała go ze sobą. Syna już nie odzyskała do tej pory. Inny. Pracownik jakiegoś fastfoodu został aresztowany, kiedy jechał do klienta z dostawą, za to że był ubrany na czerwono (kolor firmy) i miał jakieś białe elementy odzieży. Po wielu tygodniach więzienia wraz z biciem podczas przesłuchań, skierowany został do obozu pracy. Takich przypadków jest bardzo dużo i nie trzeba należeć do opozycji żeby się narazić.

    Owszem, są ludzie którzy chwalą sobie taki system, ale w grupie niewolonej zawsze będą zadowoleni nadzorcy. Do tego część Białorusinów jest całkowicie zrusyfikowana i działają w kierunku pełnej integracji z Rosją.


    Podziękowali 2beatak Klarcia
  • edytowano luty 2022
    Turturek powiedział(a):
    Taki przykład. Kobieta dostała wezwanie na milicję w jakiejś bzdurnej sprawie, a ponieważ nie miała z kim zostawić syna zabrała go ze sobą. Syna już nie odzyskała do tej pory. Inny. Pracownik jakiegoś fastfoodu został aresztowany, kiedy jechał do klienta z dostawą, za to że był ubrany na czerwono (kolor firmy) i miał jakieś białe elementy odzieży. Po wielu tygodniach więzienia wraz z biciem podczas przesłuchań, skierowany został do obozu pracy. Takich przypadków jest bardzo dużo i nie trzeba należeć do opozycji żeby się narazić.

    Owszem, są ludzie którzy chwalą sobie taki system, ale w grupie niewolonej zawsze będą zadowoleni nadzorcy. Do tego część Białorusinów jest całkowicie zrusyfikowana i działają w kierunku pełnej integracji z Rosją.


    to chyba trudno zaliczyć do zarzutów?
    mają złe doświadczenia z Polską międzywojenną,
    namiastkę niepodległości dało im dopiero ZSRR,
    to Baćka, swego czasu, popierał jakieś sentymenty do RON-u

    to w ogóle jest, zdaje się, specyfika Rosji jako imperium, że kultywowana jest kultura i zwyczaje różnorakich mniejszości
  • Toteż nie zaliczam tego do zarzutów, ale do wyjaśnienia dlaczego niektórym się to podoba.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    namiastkę niepodległości dało im dopiero ZSRR,
    Dokładnie jak nam :D Masowe wysiedlenia, więzienia, zsyłki, zakaz używania białoruskiego itd. Wolność Panie!
    Podziękowali 2beatak Klarcia
  • hm, nie wiem, jak było z białoruskim, ale pamiętam gazetę wydawaną po polsku na Litwie
  • Prayboy powiedział(a):
    Utrata rządów przez PiS i zastąpienie ich jakąkolwiek istniejącą partią opozycyjną byłoby w obecnej sytuacji największym z możliwych dramatów. Gdyby ludzie dokonali takiego wyboru okazaliby się niewdziecznikami. Obecna sytuacja międzynarodowa to nie jest czas na eksperymenty.
    PS. jeśli ktoś uważa inaczej bardzo proszę o podanie nazwiska lub partii którą uważają za dobrą do sprawowania władzy w kraju.
    1) Hołownia - PO bis plus zaplecze dawnych WSI
    2) PO plus Nowoczesna - bez komantarza, już to przerabialiśmy
    3) PSL - też bez komentarza
    4) Lewica wszelkiej maści - ktoś tęskni za zamordyzmem w stylu kanadyjskim, francuskim, za trzymaniem społeczeństwa za twarz i brutalną siłą policji?
    5) Konfederacja - tam jest tylko jeden mądry gość, Winnicki

    nie ma wyboru

    Jestem podobnego zdania, ale w Konfederacji stawiam raczej na K. Bosaka.
    Uważam jednak, że dać im władzę, to jak małpie brzytwę. Zniszczyli by Polskę w trymiga.
    Niestety nie widzę kandydata na prezydenta; śmiem twierdzić, że A. Duda był jak dotąd najlepszym prezydentem i obawiam się, że Polska już długo równego nie będzie miała.
  • @Klarcia kadencja prezydenta kończy się w 2025 roku. W 2012 roku Andrzej Duda był postacią z drugiego/trzeciego szeregu.
    Ja cenię pana prezydenta, chociaż zgadzam się z zastrzeżeniami, ze w niektórych sprawach i okresach wydaje się być bierny. Nie wiemy tylko co dzieje się na zapleczu.
    Do tego pozycja ustrojowa prezydenta w Polsce jest dość ograniczona. Będąc bardziej aktywnym Andrzej Duda szybko zużywałby się w przepychankach, a niekoniecznie uzyskałby większy wpływ.
    Podziękowali 2Joannna Klarcia
  • Klarcia powiedział(a):
    Uważam jednak, że dać im władzę, to jak małpie brzytwę. Zniszczyli by Polskę w trymiga.
    Interesy obecnych polityków na pewno by zniszczyli, dlatego taki strach przed nimi mamy w mediach. Wystarczyłoby uproszczenie ustawy prawa podatkowego i nie ma jak kręcić lodów.
  • Turturek powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Uważam jednak, że dać im władzę, to jak małpie brzytwę. Zniszczyli by Polskę w trymiga.
    Interesy obecnych polityków na pewno by zniszczyli, dlatego taki strach przed nimi mamy w mediach. Wystarczyłoby uproszczenie ustawy prawa podatkowego i nie ma jak kręcić lodów.
    Gdyby to było takie proste, to PiS już dawno by to przeprowadził.
    Dlaczego to o czym mówisz, nie funkcjonuje w całej UE?
  • PiS lubi lody, podobnie jak inni socjaliści UE. Przy prostym prawie podatkowym nie ma potrzeby zatrudniać wielu urzędników co jest sprzeczne z interesem partyjnym, nie ma też za dużo możliwości dla lobbystów co poważnie odcina dochody polityków.
  • edytowano luty 2022
    wszyscy politycy lubią lody, taka jest natura ludzka,
    czy ktokolwiek chce ją zmienić?

    mimo tych "lodów", gospodarka Polski rozwija się w równym tempie przez całe ostatnie 30-lecie
    Podziękowali 1Klarcia
  • A jakby się rozwijała bez nich pokazują pierwsze lata po ustawie Wilczka. Tylko że politycy musieliby się wziąć do uczciwej pracy.
  • Turturek powiedział(a):
    A jakby się rozwijała bez nich pokazują pierwsze lata po ustawie Wilczka. Tylko że politycy musieliby się wziąć do uczciwej pracy.


    przydałby się jakiś przykład ze świata na potwierdzenie tej tezy
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.