Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrobiliście zapasy benzyny?

2»

Komentarz

  • Napis napisem...


  • Pioszo54 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    To wszystko tłumaczy... ludziom została mentalność z PRL... robienie zapasów
    wydaje się, że to odwieczna właściwość człowieka



     z tą mentalnością z PRL do sklepu byle jakiego 4 km bez komunikacji typu metro tramwaj autobus pociąg itp , sensowniejszel sklep 7 km dojazd jak wyżej,  17 km miasto dojazd też kombinowany , cpn najblizszy 10 km   , apteka 7-10-17 km , 
    Chleb u nas można kupić wtorek czwartek i sobotę,  
    Czyli jak jedziesz do miasta to kupujesz 10 kg proszku do prania- tyle idzie mi na miesiąc 
    Mąki 15 kg, cukru 10 kg, makaronu ryżu kaszy po 10 kg, itp nie będę 7 km rowerem naginać bo zabraknie mi soli czy zapałek , tak że z miejscowości oddalonych od miast to wygląda inaczej,  co nie znaczy że też ludzie panikuja,  dźwięk przelatujacych samolotów i to takich wojskowych ich widok nie działa uspakajajaco zwłaszcza gdy do granicy kilkadziesiąt kilometrów,  tak samo jak widzisz że ubywa z półek towaru , 
  • A zapasów nie robię  bo 1 nie mam kasy 2 nie mam jak pojechać 3 nie na kupie na całe życie 4 jak bym musiała się wyprowadzać toż nie zabiorę tego na plecy 
  • Dzisiaj podjechałam, bo w baku pusto i nie ma jak dzieci odwieźć i zakupy zrobić. Kolejka znośna i nawet diesla mieli, bo na sąsiedniej stacji brak. 
  • Rozmawiałam przed chwilą z ks. Jackiem. Jest w Częstochowie, wczoraj jechał z Bielska-Białej.
    Nie miał problemów z tankowaniem.
    On mówi; że to ruska propaganda panikę sieje.

  • @Klarcia, propaganda propagandą, ale na czymś jeździć trzeba. Nie pojadę do Częstochowy po paliwo, a u mnie kolejki. I jak żyć?
    Podziękowali 1Karolinka
  • Taka to propaganda niby ale w PKO BP odgórnie zarządzono limity - 3000 zł max wypłaty w kasie (bankomaty puste). Tydzień  czasu oczekiwania jak się chce większa ilość (ponad 3tys) wypłacić 
  • żeby panikę uspokoić , dzisiaj potrzebowałam gotówki, wszystkie bankomaty puste. Panika najgorsza.
    Podziękowali 1hipolit
  • Zuzapola powiedział(a):
    żeby panikę uspokoić , dzisiaj potrzebowałam gotówki, wszystkie bankomaty puste. Panika najgorsza.
    O u nas nawet nie wiem, u nas wiecznie bankomat nieczynny bo jakaś awaria więc wątpię żeby ludzie zdążyli wypłacić, chyba że do innego miasta pojechali 
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Klarcia, propaganda propagandą, ale na czymś jeździć trzeba. Nie pojadę do Częstochowy po paliwo, a u mnie kolejki. I jak żyć?
    Nie było by tego, gdyby nie siewcy dezinformacji. W Polsce paliwa nie zabraknie, co najmniej do czasu, gdy wybuchnie wojna. Wtedy benzyna będzie potrzebna na robienie koktajli Mołotowa.

  • edytowano marzec 2022
    Wczoraj w ostatniej chwili udało się kupić ON za 5,89zł
    Orlen miał po 6,50zł więc nie mówcie że na Orlenie taniej.
  • U nas dziś 6.98, jak będę wracać zerkne na Orlen ale wątpię żeby różnica była, nasza stacja najtańsza w okolicy 
  • ropa 6,70 dzisiaj

  • W Zamościu na Orlenie już 7 Zeta 
  • Ja 95 dzisiaj za 6,20 zalałem. A ON 6,50, Orlen Opoczno. To jest zwykle stacja średnia cenowo.
  • jan_u powiedział(a):
    Ja 95 dzisiaj za 6,20 zalałem. A ON 6,50, Orlen Opoczno. To jest zwykle stacja średnia cenowo.
    Limity macie? 
  • Na Orlenie dziś rano 6.10.
  • Wojna jest paliwo drogie normalna sprawa . Ropa to krew dla wojny.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Dzisiaj Orlen pod Warszawą za benzynę 6.22 minus 8 groszy za KDR więc ostatecznie 6.14. 
    Podziękowali 1DaddyPig
  • @Agmar chyba nie. Ja tankowałem do pełna.
  • Cieszmy się że płacimy ( jeszcze ) złotówkami a nie krwią.
    Podziękowali 1Klarcia
  • I łzami swoich dzieci. Ale i na to przyjdzie czas. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.
  • jan_u powiedział(a):
    @Agmar chyba nie. Ja tankowałem do pełna.
    U nas też nie, ale w Biłgo do 50 l tylko. 
  • Dzisiaj usłyszałam w radiu informację, że w przyszłym tygodniu benzyna może być już po 7 zł. 
    I policzcie teraz, ile by kosztowała, gdyby rząd nie obniżył podatku od paliw.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Od marca zmieniły się ceny benzyny niestety poszły w górę
    u nas 7.84
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.