Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zalety rządów Pisu

2

Komentarz

  • Prayboy powiedział(a):
    dziękuję, jestem bardzo zadowolony w przeciwieństwie do lat ubiegłych, gdyby nadal rządzili tamci teraz siedziałabyś w piwnicy pod bombami.
    Eh, niewdzięcznica.
    Odwazna teza. Uzasadnisz jakoś? 
  • M_Monia powiedział(a):
    PiS wyrównuje szanse
    Wsie z miastami



    Żartujesz?
    W jaki KONKRETNIE sposób? 
    Podziękowali 1Coralgol
  • Obniżenie podatków dla średnio zarabiających (PIT z 17% na 12%, kwota wolna 30K, drugi próg 120K, wprowadzenie składki zdrowotnej nie równoważy obniżek) - od lipca.
  • M_Monia powiedział(a):
    PiS wyrównuje szanse
    Wsie z miastami
    Rozwalenie edukacji przez PiS na pewno nie wyrównuje tych szans.
  • Trwa walka o edukacje. Jeśli ktoś namieszał w edukacji to były to wpływy lewicowe. To oni chcieli gimnazjów. Zamiast polepszyć to zdołali tylko spieprzyć.

    Przychodziła lewica to wszystko na swoją stronę przychodziła "prawica" to też w swoją stronę. Ruchy skrajnie różne. Jak można mówić w tych  warunkach o rozwoju edukacji ?

    Wróciliśmy do starej edukacji i oby tak zostało. Za kilka lat powinny być już efekty. Podwyższenie poziomu edukacji, więcej uczniów w szkołach zawodowych.
    Studia powinna kończyć elita intelektualna, a nie każdy kto chce.
    Podziękowali 2Klarcia Zuzapola
  • zbyszek powiedział(a):
    Trwa walka o edukacje. Jeśli ktoś namieszał w edukacji to były to wpływy lewicowe. To oni chcieli gimnazjów. Zamiast polepszyć to zdołali tylko spieprzyć.

    Przypominam, że gimnazja zostały wprowadzone w 1999 przez rząd Jerzego Buzka (powołany przez prawicowy AWS z dodatkiem UW).
  • zbyszek powiedział(a):
    Trwa walka o edukacje. Jeśli ktoś namieszał w edukacji to były to wpływy lewicowe. To oni chcieli gimnazjów. Zamiast polepszyć to zdołali tylko spieprzyć.

    Przychodziła lewica to wszystko na swoją stronę przychodziła "prawica" to też w swoją stronę. Ruchy skrajnie różne. Jak można mówić w tych  warunkach o rozwoju edukacji ?

    Wróciliśmy do starej edukacji i oby tak zostało. Za kilka lat powinny być już efekty. Podwyższenie poziomu edukacji, więcej uczniów w szkołach zawodowych.
    Studia powinna kończyć elita intelektualna, a nie każdy kto chce.
    Ręce mi opadły.czy Ty wiesz o czym piszesz czy tylko propagandowe teksty czytasz? I tu je wstawiasz? 
  • edytowano kwiecień 2022
    kociara powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Trwa walka o edukacje. Jeśli ktoś namieszał w edukacji to były to wpływy lewicowe. To oni chcieli gimnazjów. Zamiast polepszyć to zdołali tylko spieprzyć.

    Przychodziła lewica to wszystko na swoją stronę przychodziła "prawica" to też w swoją stronę. Ruchy skrajnie różne. Jak można mówić w tych  warunkach o rozwoju edukacji ?

    Wróciliśmy do starej edukacji i oby tak zostało. Za kilka lat powinny być już efekty. Podwyższenie poziomu edukacji, więcej uczniów w szkołach zawodowych.
    Studia powinna kończyć elita intelektualna, a nie każdy kto chce.
    Ręce mi opadły.czy Ty wiesz o czym piszesz czy tylko propagandowe teksty czytasz? I tu je wstawiasz? 
    ja też nie wiem,
    ale czy to nie jest różnica zdań wynikająca z różnego punktu oceny - wykonawcy i konsumenta usługi?

    bo, na ten przykład, pamiętam siebie, jako ucznia liceum i wspominam to, jako czas nawiązywania przyjaźni i pierwszych przygód intelektualnych
    a jednocześnie patrzyłem z przerażeniem na 3-letnie liceum synów - 1 klasa wyrównawcza a 2 i 3 - przygotowanie do matury
    Podziękowali 3Zuzapola Elf77 zbyszek
  • Wilfrid powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    PiS wyrównuje szanse
    Wsie z miastami
    Rozwalenie edukacji przez PiS na pewno nie wyrównuje tych szans.
    Edukacja powoli wraca do stanu, gdzie dzieci się kształci i wychowuje, a nie tylko przechowuje w szkole. Za rządów PO wykształcenie młodych było tragiczne.
    Polecam cykl "Matura to bzdura" na You Tube. Widzimy tam takich matołów, że głowa boli,
  • Ja już Ci mówiłam Klarcia
    Jak nie masz o czymś bladego pojęcia to po prostu nie wypowiadaj się w tym temacie
    Podziękowali 1agnieszkamama
  • kociara powiedział(a):
    Ja już Ci mówiłam Klarcia
    Jak nie masz o czymś bladego pojęcia to po prostu nie wypowiadaj się w tym temacie
    A ja Ci mówiłam, spadaj na drzewo i nie wk... mnie.
    Mam więcej do powiedzenia, niż ty szantrapo.
    Nie dyskutuję z tobą i ty nie odzywaj się do mnie.
  • Klarcia powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    PiS wyrównuje szanse
    Wsie z miastami
    Rozwalenie edukacji przez PiS na pewno nie wyrównuje tych szans.
    Edukacja powoli wraca do stanu, gdzie dzieci się kształci i wychowuje, a nie tylko przechowuje w szkole. Za rządów PO wykształcenie młodych było tragiczne.
    Polecam cykl "Matura to bzdura" na You Tube. Widzimy tam takich matołów, że głowa boli,
    Obawiam się, że twoja opinia nie ma pokrycia w faktach. Przejrzyj sobie np. badania PISA z lat 2006-2018. Wprowadzenie gimnazjów spowodowało ciągły wzrost umiejętności uczniów. Również spowodowało wyrównanie szans młodzieży wiejskiej i małomiasteczkowej z młodzieżą z dużych miast. PiS niestety to wszystko rozwala, nie wprowadzając w zamian nic własnego.
  • Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ja już Ci mówiłam Klarcia
    Jak nie masz o czymś bladego pojęcia to po prostu nie wypowiadaj się w tym temacie
    A ja Ci mówiłam, spadaj na drzewo i nie wk... mnie.
    Mam więcej do powiedzenia, niż ty szantrapo.
    Nie dyskutuję z tobą i ty nie odzywaj się do mnie.
    Najpierw Ty szantrapo się dowiedz i zorientuj a potem klap dziobem. 
    To forum dyskusyjne, jakbyś nie wiedziała 
    Podziękowali 2agnieszkamama zbyszek
  • Dyskusyjne nie znaczy, że możesz atakować personalnie interlokutorów.
    Jestem znacznie lepiej poinformowana niż Ty.
    Zamknij japę i nie zaczepiaj mnie; masz coś merytorycznego, to wpisuj.
  • Moje przyjaciółki uczą w polskich szkołach, info mam z pierwszej ręki. W prywatnej, u urszulanek jest O.K, ale w publicznych była katastrofa. Szkolne mury opuszczały matołki.
    Proszę zobaczyć listę lektur za czasów PO.
    Zlikwidowano zawodówki i teraz cała nadzieja w Ukraińcach, dopóki się szkół zawodowych nie odtworzy i na rynek nie wejdą polscy fachowcy.


  • To nie atak. Nie histeryzuj więc, bo powiem raz jeszcze-guzik wiesz, a zachowujesz się, jakbyś wszystkie rozumy pozjadala. 
    Swoją agresja słowna i brakiem kontroli tylko sobie świadectwo wystawiasz a Twoja miłość do tego rządu jest wręcz karykaturalna.
    Powtórzę raz jeszcze: bladego pojęcia jie masz o tym, o czym tu tak medrkujesz
    Podziękowali 2agnieszkamama Ona64
  • Jeszcze raz - pod względem bieżących informacji, do pięt mi nie sięgasz.
    Jesteś cieniuuutka. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że intelektualnie nie odbiegasz od zaprezentowanej tutaj młodzieży. To słychać, widać i czuć.
  • Naprawdę sądzisz, że takie wstawki robią na mnie wrażenie?
    Już Ci pisałam, tylko sobie wystawiasz świadectwo. 
    Jesteś chaotyczna, nerwowa, chamska i prostacka w swoich wycieczkach osobistych. 
    Wsadz sobie do szafy to Twoje "dobre poinformowanie". Nie masz żadnego prawa, moralnego i rzeczywistego, żeby napominac tych, którzy tu żyją. Pouczać ich i strofować. 
    Rob sobie swoją propagandę tam, gdzie ktoś zechce cie słuchać. 
    Stawiaj sobie co chcesz, komu chcesz i gdzie chcesz. I mam w ostatniej części jelita grubego yo, co będziesz o mnie czy innych pisać, już Ci to mówiłam nie raz. Co więcej, z twoich ust to brzmi jak komplement więc proszę nie bądź dla mnie miła, bo tego ligę nie znieść  :D 
    Nie zmeinisz tego, że jesteś karykaturalna w tej miłości do pisu, a wiedzy i ciebie tyle, co brudu za paznokciami. 
    Podsumowując : guzik wiesz guzik się znasz. 
    Żyj dalej ta ułudą 


  • edytowano kwiecień 2022
    @kociara

    Podobne Tobie kreatury doprowadziły do rozbiorów Polski i wykreślenia mojej ojczyzny z mapy świata. Jeżeli wojna dotknie Polskę, to takie jak Ty będziemy co najmniej golić na łyso. Jeżeli nie uda się postawić zdrajców przed plutonem egzekucyjnym.
    Jak najbardziej mam prawo zabiegać o pomyślność Polski i podejmować starania, żeby szuje różnej maści jej nie zniszczyły. W przeciwieństwie do Ciebie, gówniaro, swoją młodość poświęciłam walce z komuną. Ryzykowałam utratą wolności, zdrowia, a nawet życia. W tym czasie Twoi rodzice byli czerwoną nomenklaturą, mająca dostęp do wszystkiego, czego uczciwym ludziom brakowało.

    Tacy jak Ty nie tylko są "Targowicą i gorszym sortem - jesteście wrzodem na zdrowej tkance polskiego narodu.
    Podziękowali 1moni_k
  • edytowano kwiecień 2022
    No i widzisz... Każdym swoim słowem potwierdzasz to, co ja napisałam a inni myślą o Tobie.
    Guzik wiesz o mnie i mojej rodzinie i już samo to, co piszesz świadczy o Tobie tyle, że jesteś prymitywym babonem. Bo tylko takie kreatury mogą ubliżać komuś nic o nim nie wiedząc . 
    Więc możesz sobie dalej pisać co chcesz. 
    Czy już mówiłam , że nie robi to na mnie żadnego wrażenia? 
    Za to Ty coraz bardziej się pogrążasz 
    A potem żalisz się, jak to cie traktują 

  • edytowano kwiecień 2022
    @Kajla

    Klarcia nie atakowana jest kulturalna osobą. Jednak nie pozwolę sobie ubliżać, czy w inny sposób atakować moje wpisy personalnie. Jezeli ktoś jest tutaj trollem, to bez wątpienia "kociara".
    Nie jest wielodzietna, czy promująca wielodzietność. Natomiast bezustannie uwłacza godności demokratycznie wybranemu rządowi. Prezentowane przez tę osobę "mądrości" nadają się bardziej na onet, aniżeli tutaj.
    Na TT szkodnika zablokowałam.
  • Nie mogłaś mnie zablokowac na TT bo go nie mam. Więc nie kłam 
  • @Wilfrid z PISA i gimnazjami, to nie tak prosto. Pierwsze efekty, owszem zachęcające, natomiast z czasem pojawiły się problemy. Najlepsze wyniki (mierzone ewd) uzyskiwały szkoły 9letnie,  czyli podstawówka + gimnazjum zlokalizowane głównie na wsi. W miastach w kolejnych latach pojawił się i systematycznie powiększał podział na gimnazja "lepsze" i "gorsze". Nie znalazłem informacji o żadnym miejscu, gdzie udałoby się ten proces opanować.
    Podziękowali 2Klarcia Zuzapola
  • kociara powiedział(a):
    Nie mogłaś mnie zablokowac na TT bo go nie mam. Więc nie kłam 
    Była tam jakaś "kociara", pisała głupoty w Twoim stylu, myślałam, że to Ty. Zablokowałam. Tutaj tej funkcji brakuje.
  • Że też ten rząd nie potrafi uchwalić niczego coby nie miało błędów, wad i i ntch kruczków, nie było kolejnym bublem.
    Kolejne niejasne, niedopracowane przepisy
    Burd. l na kółkach 

    https://www.google.com/amp/s/auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8394915,naklejka-na-samochod-mandat-strefa-czystego-transportu.html.amp
  • @kociara wątki mylisz
    tutaj o zaletach 
    Podziękowali 1Klarcia
  • No przecie to zaletą jest
    Dbają o czystość powietrza  :D
  • edytowano maj 2022
    @kociara Za dużo było egzaminów. Egzaminy do gimnazjum dzieci wybierały sobie te gimnazja jak by od tego życie zależało, a tym czasem w dużych miastach tylko się najeździli tramwajami i tyle. 3 lata szybko mijają, a młodzież ani przyjaźni ani wiedzy. Za chwilę kolejne egzaminy.
    Niestety przeszliśmy na testowanie a) b) c) Zrezygnowano z ustnych egzaminów i nauki gramatyki.
    Celowe obniżanie poziomu. Mamy teraz mnóstwo ludzi z wyższym wykształceniem zarabiających grosze i szukających pracy jako urzędnik.

    Kilka lat !!! czekają ludzie na fachowca od remontu mieszkania. Część wyjechała to prawda, ale młodych nie ma.
    Trzeba było zrobić krok w tył.

    PO i proniemiecki Tusk wycofała praktycznie historię ze szkół. 1 godz tygodniowo w szkole średniej. Co to ma być ?
    Strasznie dużo czasu poświęca się mitom greckim - po co ?
    Pomija się całkowicie II wojnę światową. Obecna sytuacja polityczna ukształtowała się po II WŚ Jak się tego tematu nie zna to się nic nie rozumie z obecnej sytuacji.
    Pewnie o to chodziło proniemieckiej PO, aby wcisnąć polskiej młodzieży, że Polacy mordowali Żydów w II WŚ, a w Niemczech to tylko niewielka grupa nazistów przejęła władzę i zmusiła resztę społeczeństwa do wojny.
    Powiecie, że ci co chcą się uczyć historii to ją mają to margines, ale no właśnie powstaje pytanie jakie chcemy mieć społeczeństwo? Unijne, które myśli w kategoriach co jest dobre na UE,
    czy polskie i patriotyczne ?

    Narody i ich interesy jeszcze się nie skończyły wojny też nie.
    Dochodzą kolejne poziomy konfrontacji, ale stare nie znikają. Nadal walczy się o tereny, zasoby, ludzi, doszła walka kulturowa, obyczajowa, religijna w sensie ośmieszania religii, dlatego szkoła jest tak ważna bo to miejsce wpływania na młode pokolenie.
     
    Kościół w Polsce kształtuje wartości uniwersalne, w nasz polski sposób. Nie zgadzam się na rugowanie Kościoła ze szkoły. Rekcje religii to walka o dzieci i młodzież, codziennie edukowaną przez Internet i media - nie przez rodziców !
    W mediach dzieci siedzą godzinami, a z rodzicami rozmawiają może 1 godzinę i to z przymusu, bo to nie przyjemne gdy przypominają o obowiązkach domowych szkolnych, pytają o oceny.
    Podziękowali 2Klarcia Karolinka
  • edytowano maj 2022
    Zapomniałem - zawalone są całe wakacje. Wyniki egzaminów i nerwówka z lataniem od szkoły do szkoły jak się nie uda dostać do wymarzonej.
    8klasiści w tym roku - wyniki przyjęcia do szkół 21 lipca 2022
    uzupełniające nabory wyniki 23 sierpnia 2022
  • >1 godz tygodniowo w szkole średniej. Co to ma być ? <
    Tyle, to ja miałam w szkole zawodowej, dział sprzedawca.
    W LO były dwie godz., a w klasach humanistycznych trzy.
    Jedno należy komunie przyznać - dbano o wykształcenie społeczeństwa. To się później na władzy zemściło, bo ludzie wykształceni potrafili rozwinąć struktury opozycyjne.
    Tego "błędu" na Zachodzie nie powtarzają. W Niemczech selekcja dzieci do dalszego nauczania jest na poziomie 4 kl. szkoły podstawowej - typują nauczyciele, nie ma egzaminów.
    Dzieci wybitnie zdolne są kierowane do odpowiednika polskich ogólniaków. Tam poziom nauczania jest wysoki. W szkołach zawodowych praktycznie jest tylko język niemiecki, matematyka i przedmioty zawodowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.