Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zalety rządów Pisu

13»

Komentarz

  • A co z mniej zdolnymi ale pracowitymi ?
  • zbyszek powiedział(a):
    A co z mniej zdolnymi ale pracowitymi ?
    Jest szkolenie pośrednie pomiędzy liceum, a zawodówką - Realschule, niby szkoła średnia, ale krótsza i bez matury. Po niej można iść na studia zawodowe i zdobyć licencjat. Niewielki procent idzie tą ścieżką; większość uczy się na pracowników medycznych, optyków, sprzedawców czy do pracy biurowej. Te osoby mają ograniczone horyzonty ogólnej wiedzy, liczna armia urzędników to ludzie mało rozgarnięci - intelektualnie na poziomie są kierownicy, dyrektorzy.
    Dzieci z Polski, z normalnych rodzin do zawodówki nie szły, ok. 50 proc. robiło Realschule, a pozostali średnie i Uniwersytet.
    Fachowcy, pracownicy fizyczni, ogólnie są cenieni, bo są inteligentni, nie ograniczeni tylko do wykonywania ściśle swojego zawodu. Np. niemiecki elektryk już do wymiany kranu lub wyczyszczenia zapchanego kolanka, będzie wołał hydraulika.
    W niektórych dużych zakładach mogą mieć ciężko, bo są bardziej rozgarnięci od brygadzisty, czy kierownika - Niemcy tego nie lubią.
  • zbyszek powiedział(a):
    Zapomniałem - zawalone są całe wakacje. Wyniki egzaminów i nerwówka z lataniem od szkoły do szkoły jak się nie uda dostać do wymarzonej.
    8klasiści w tym roku - wyniki przyjęcia do szkół 21 lipca 2022
    uzupełniające nabory wyniki 23 sierpnia 2022
    I to jest wg Ciebie dobre?
    Bo się pogubiłam juz
  • Nie wiem jak ta rekrutacja wygląda w praktyce, ale jakoś nie słyszałam narzekania na zawalenie całych wakacji. Skoro wyniki są 21 lipca, to do tego czasu dzieciak nic nie musi chyba robić w związku z rekrutacją? I potem po ogłoszeniu też chyba jest jakieś okienko czasowe na załatwienie formalności? Na czym polega więc to zawalenie wakacji?
  • @kociara ; złe
    egzaminy po podstawówce, egzaminy po gimnazjum - zawalone 2x wakacje
    egzaminy po 8klasie - zawalone 1x wakacje
    więc teraz jest lepiej

  • To napisz co takiego dziecko robi w wakacje w związku z rekrutacją, że ma je zawalone?
  • Siedzi i myśli się denerwuje. Trzeba być w pogotowiu żeby szybko zareagować, dowiadywać się czy są wolne miejsca w szkołach, dzwonić, pytać.

    Podziękowali 1malagala
  • Jak siedzi i myśli to faktycznie wakacje do kitu. Marnowanie czasu.
    Jak napisał egzamin najlepiej jak potrafił, to do tego 21 lipca ma luz- nic w tym czasie przecież i tak nie ma do roboty w związku z rekrutacją. Szkoda tego czasu na siedzenie i myślenie. A potem? Wcale nie musi być w pogotowiu- chyba że się nigdzie nie dostał. A jak gdzieś go przyjęli, to zanosi papiery i dalej ma wakacje. Przynajmniej tak mi to wygląda teoretycznie- w tym roku moje pierwsze dziecko kończy podstawówkę, więc jako rodzina zdobędziemy własne doświadczenie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • zbyszek powiedział(a):
    @kociara ; złe
    egzaminy po podstawówce, egzaminy po gimnazjum - zawalone 2x wakacje
    egzaminy po 8klasie - zawalone 1x wakacje
    więc teraz jest lepiej

    Yyyyy
    Jakie zawalone wakacje byly po teście w klasach 6?nawiasem mówiąc, bez sensu to było. Od tych egzaminów nic nie zależało chyba, że ktoś startował do niepublicznego. Ale do nich i tak egzaminy czy rekrutacja byly znacznie wcześniej, niz do tych publicznych

    Wyniki rekrutacji kilka lat temu, po gimnazjum trwaly do końca czerwca, o ile dobrze pamiętam. Max do 1 tyg lipca. To pis zdaje się postanowił poulepszać i wydłużył ten czas.
    Teraz za to czekasz do końca lipca zdaje się. 

    No i tak. Generalnie wszystko jest stresujące te biedne dzieci. 
  • edytowano maj 2022
    zbyszek powiedział(a):
    Siedzi i myśli się denerwuje. Trzeba być w pogotowiu żeby szybko zareagować, dowiadywać się czy są wolne miejsca w szkołach, dzwonić, pytać.

    Niezaleznie  od wszystkiego i tak będzie się denerwować, bo dzięki swoim reformom deformom pis przeznaczył mniej miejsc niż dzieci.
    Od kilku lat jest o tym mowa. 

  • No nie, mój ostatni gimnazjalista miał właśnie taką sytuację, że w pierwszym tygodniu wakacji były wyniki a ostatecznie gdzie się dostał jakoś już w sierpniu. 
  • Ula powiedział(a):
    No nie, mój ostatni gimnazjalista miał właśnie taką sytuację, że w pierwszym tygodniu wakacji były wyniki a ostatecznie gdzie się dostał jakoś już w sierpniu. 
    Ale to już jest właśnie wina pisu, to za ich rządów te terminy tak rozciągnięto 
  • Spoko - Hołownia obiecuje, że gdy wygrają wybory, to przeprowadzą reformę szkolnictwa. Zrobią nowocześnie, zmienią wszystko, co wprowadziło PiS.  :D
  • https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/3323,Rrekrutacja-uczniow-do-publicznych-szkol-ponadgimnazjalnych-na-rok-szkolny-20152.html
    Rekrutacja uzupełniająca wg widzimisię dyrektorów. Ale fakt, teraz oficjalnie jest to rozpisane, przy czym rekrutacja zasadniczo jest dłużej.
  • Wtedy egzaminy gimnazjalne były w połowie kwietnia, teraz są na koniec maja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.