Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

czy Klarcia będzie marzła ?

«1

Komentarz

  • Przyjedzie do Polski się ogrzać
  • edytowano lipiec 2022
    Hamal powiedział(a):
    Mieszkamy w kamienicy prywatnej, ogrzewanie mamy niezależne od miasta.
    Obecnie już mam status osoby niepełnosprawnej z powodu ciężkich chronicznych chorób. Za ogrzewanie mi zapłacą.
    A sąsiedzi? Są cywilizowani, ale do czasu - gdy im dzieci zaczną z zimna chorować, to są gotowi postawić w mieszkaniu tzw. kozę; będą olewali zakazy urzędowe.

    Poza tym - jestem gotowa zmobilizować ludzi i poprowadzić do okupacji urzędów, w których bez wątpienia będzie ciepło. Jeżeli mnie wsadzą do kryminału, to tam będzie ciepło i jeść też dadzą.  :D

    Wcale mi Niemców nie szkoda, maja rządy, jakie sobie wybrali - ja już drugi raz nie poszłam głosować, bo szkoda mi było zachodu na ten Scheiss.
    Rządy nie słuchały co im Polacy mówili, uzależniano Niemcy od ruskich bandytów, to teraz będzie się działo. Może być biedniej niż za Hitlera - i fajnie.  :)
  • edytowano lipiec 2022
    makodorzyk powiedział(a):
    Z tego co pamiętam wiele godpodarstw domowych  korzysta z oleju opałowego.
    Niestety, już tylko na wioskach. Ośrodek w Carlsbergu jest ogrzewany ropą, a do tego ks. Jacek pomyślał i w głównym domu jest zbudowany kominek na drewno. W kuchni jest olbrzymi piec na olej.

    W Polsce najlepiej będą się mieli posiadacze kaflowych pieców. Do łask powróci zawód zduna.

    Klarcia mówiła i powtarzała, żeby ludziska pieców kaflowych nie likwidowali; przewidziałam, że mogą być różnego typu "atrakcje".
  • Czuję, że coraz bliżej są czasy, gdy wysadzimy z siodła pasożyty brukselskie.
    Ludzie zmarznięci i głodni pogonią tę hałastrę w czorty.  :D
  • @Klarcia piec kaflowy to też kopciuch bo jest bezklasowy i musi być usunięty :) 
  • Agmar powiedział(a):
    @Klarcia piec kaflowy to też kopciuch bo jest bezklasowy i musi być usunięty :) 
    nie koniecznie,
    zbudowałem piec kaflowy, który troszkę dymi jedynie przez jakieś pięć minut, w czasie rozpalania, poza tym żadnego dymu nie widać :)
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano lipiec 2022
    Pioszo54 powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    @Klarcia piec kaflowy to też kopciuch bo jest bezklasowy i musi być usunięty :) 
    nie koniecznie,
    zbudowałem piec kaflowy, który troszkę dymi jedynie przez jakieś pięć minut, w czasie rozpalania, poza tym żadnego dymu nie widać :)
    To co Ty sobie zbudowałeś nie ma znaczenia 
    https://zmienpiec.pl/czwartek-z-doradca-energetycznym-uchwala-antysmogowa-do-kiedy-trzeba-wymienic-piec
    "Piece i kominki dzielimy na: – piece 1. i 2. klasy oraz piece pozaklasowe (tzw. kopciuchy – np. piece typu „koza”, piece kaflowe) - można je użytkować jedynie do 1 lipca 2024 roku, – piece 3., 4. i 5. klasy - można je użytkować do 1 lipca 2028 roku."

    Tu np podkarpackie http://xn--jarosawska-e0b.pl/palenie-w-piecu-kaflowym-bedzie-karane/

    Poznań 
    https://www.poznan.pl/mim/smartcity/news/wymien-piec-i-nie-plac-kar-w-przyszlosci,159315.html


    I taka
    W całej Polsce 


    Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano lipiec 2022
    Jest jeszcze kategoria "miejscowy ogrzewacz powietrza" i te piece (jeśli dobrze pamiętam) podlegają innym normom emisyjnym niż kotły ale też muszą mieć certyfikat ecodesign.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Czyli jak mam wkład kominkowy, z szybą, kilkuletni to powinnam się martwić?
  • Klarcia powiedział(a):
    Mieszkamy w kamienicy prywatnej, ogrzewanie mamy niezależne od miasta.
    Obecnie już mam status osoby niepełnosprawnej z powodu ciężkich chronicznych chorób. Za ogrzewanie mi zapłacą.

    Jeśli gazu zabraknie to nawet jak będziesz chciała zapłacić to ogrzewania nie będzie i tak.
  • edytowano lipiec 2022
    Władza celowo wywołuje burzę w szklance wody. Podobnie z C19 teraz zmienili nazwę na C22.

    Trzeba było zadeklarować w urzędzie jakie się ma podstawowe ogrzewanie dodatkowe ich nie interesowało.
    Jak chcecie taniej kupić węgiel to trzeba się zadeklarować że się pali w piecu.
    Domyślam się, że to daje podstawę do kontroli czym się pali w piecu - badanie wilgotności drewna, jakości węgla i takie tam. Jakimi gazetami.
    Glosowaliście na PiS to macie socjalizm, o wolności zapomnij. Gonią też spekulantów węgla skąd ja to znam ?
  • @zbyszek nie główne a każde plus zaznaczało się które jest eksploatowane aktualnie 
  • Nie możesz użytkować, a nie MUSISZ zdemontować. Jak sytuacja przyciśnie to nikt nie będzie miał głowy do sprawdzania, czy przypadkiem nie uruchomiłeś stojącego w kacie zabytkowego, ozdobnego pieca kaflowego.
    Swoja droga , ceny peletu (którym my palimy), tak już teraz wzrosły, ze właśnie zamówiliśmy alternatywę, czyli pompę ciepła - robi sie to coraz bardziej opłacalne. 
  • ja też będę montował pompę powietrze-powietrze
  • edytowano lipiec 2022
    @Pioszo54 zabulisz za prąd. To już lepiej zapomniane solary + farelka. A jak zabraknie prądu, bo elektrownie nie będą miały węgla ?

    Trochę to przypomina wielki głód na Ukrainie. Bogacze muszą mieć polewkę.
    Ukraina nie ma co jeść, a Polska nie ma węgla. Dobre
  • Moja mama, 69 wdowa mieszka w starym poniemieckim nieocieplonym domu. Ogrzewa się 15 letnim bezklasowym  kotłem na drewno  10 kw który bardzo dobrze się sprawdza. Komin jest ceglany. Chyba ostatnią zimę będzie miała ciepło. Piec na pellet to minimum 15 tysięcy plus trudny i kosztowny remont komina (frezowanie i montowanie wkładu). Worek 15 kilowy pelletu to 40 zł a starczy na 1-2 dni. 
    Inna opcja to kocioł zasypowy plus bufor ciepła. Koszt podobny ale nie trzeba remontować komina i paliwo tańsze bo zwykle drewno.
    Kolejna porcja to demontaż centralnego ogrzewania i montaż w kuchni pieca kuchennego na drewno którym będzie sie ogrzewać i gotować. Jednak ogrzeje tylko część domu, problem z łazienką i ciepłą wodą - tam bojler na prąd a w kuchmi przepływowy podgrzewacz. Jeszcze jeden problem polega na tym że miejscowy ogrzewacz powietrza na drewno nie może być podstawowym źródłem ogrzewania. Myślę żeby kupić kaloryfer akumulacyjny lub kaloryfer gazowy na gaz płynny żeby spełnić przepisy... 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Liczę tylko na to, że wszyscy będziemy w tej samej sytuacji i nikt nie będzie prawa przestrzegał.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @AleksandraB - kto wam wyliczył worek na 2 dni? To jakaś abstrakcja, zwłaszcza przy dużym zimnym domu. Przy tych cenach pelletu, które pojawiły się od wiosny uważam, że montaż takiego pieca i to dla starszej osoby ( kto jej będzie wrzucał ten pellet?) jest bez sensu
  • UlaUla
    edytowano lipiec 2022
    My już mamy panele na dachu, wszystko liczyliśmy kilka razy i wyszło, że kolejna zima już bez palenia  peletu sfinansuje nam w dużej części pompę a prąd z paneli w większości pokryje zapotrzebowanie
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Ula sama wyliczyłam patrząc na spalanie palnika 10 kw przy minimalnej mocy. 
    Przy dużym zasobniku i pelecie dobrej jakosci.można uzupełniać pellet i czyścić piec raz w miesiącu. Z tym że ja jestem teoretykiem. Nawet na oczy nie widziałam kotłowni na pellet. 
  • Agmar powiedział(a):
    @Klarcia piec kaflowy to też kopciuch bo jest bezklasowy i musi być usunięty :) 
    Jeżeli ludziska będą marzli, to się nikt nie będzie przejmował przepisami unijnymi.
  • Hamal powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Mieszkamy w kamienicy prywatnej, ogrzewanie mamy niezależne od miasta.
    Obecnie już mam status osoby niepełnosprawnej z powodu ciężkich chronicznych chorób. Za ogrzewanie mi zapłacą.

    Jeśli gazu zabraknie to nawet jak będziesz chciała zapłacić to ogrzewania nie będzie i tak.
    Aż tak bardzo nie zabraknie, żeby nie był dostarczany prywatnym odbiorcom; co najwyżej będzie jebitnie drogi.
    A gdyby nawet zabrakło, to mam możliwość instalacji kozy - mam wylot do komina. Paliłabym w tym piecu wszystkie śmieci, swoje i sąsiadów. A jeżeli by mnie aresztowali, to tam będzie ciepło.  :)
    Poza tym, mogę pójść do szpitala - tam też będzie ciepło.
  • zbyszek powiedział(a):
    Władza celowo wywołuje burzę w szklance wody. Podobnie z C19 teraz zmienili nazwę na C22.


    Glosowaliście na PiS to macie socjalizm, o wolności zapomnij. Gonią też spekulantów węgla skąd ja to znam ?
    Gdyby przy władzy była inna opcja, to normy spalania wcale nie były by inne, a na dodatek trzeba było by paść spekulantów. Bowiem, jakkolwiek by to nie brzmiało, zawsze tak jest, że w czasach głębokiego kryzysu kwitnie lichwa i spekulacje.

    A zagrożenie covidem jest realne, moja chora koleżanka idzie do szpitala. Zaatakowało jej płuca, będzie miała dużo szczęścia, jak wyjdzie z tego. Całkiem możliwe, że mój wyjazd do niej nie dojdzie do skutku.
  • zbyszek powiedział(a):

    Trochę to przypomina wielki głód na Ukrainie. Bogacze muszą mieć polewkę.
    Ukraina nie ma co jeść, a Polska nie ma węgla. Dobre
    Ukraina potrzebuje pomocy humanitarnej; jak na razie wspiera ich jedynie Polska.
    Bogate kraje maja to w d...

    Polska nie ma węgla, bo górnicy życzą sobie niebotycznie wysokie zarobki. Przy tym polski węgiel słabo nadaje się do spalania przez kotły, jakie ludzie mają teraz zainstalowane. Tylko w piecu kaflowym można palić byle jakim węglem, nawet miałem.
  • Klarcia powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):

    Trochę to przypomina wielki głód na Ukrainie. Bogacze muszą mieć polewkę.
    Ukraina nie ma co jeść, a Polska nie ma węgla. Dobre
    Ukraina potrzebuje pomocy humanitarnej; jak na razie wspiera ich jedynie Polska.
    Bogate kraje maja to w d...

    Polska nie ma węgla, bo górnicy życzą sobie niebotycznie wysokie zarobki. Przy tym polski węgiel słabo nadaje się do spalania przez kotły, jakie ludzie mają teraz zainstalowane. Tylko w piecu kaflowym można palić byle jakim węglem, nawet miałem.
    co Ty gadasz... Idz zapierdalaj w kopalni i ryzykuj życiem za grosze... a że brakuje węgla to przypominam ze ten własnie rząd zaczał wprowadzać ograniczenia i plany zamykania kopalni. Godzą sie jak głupki na to co UE kaze a UE mimo ze juz sa głupkami w d ich ma. A co do jakości wegla, sorki ale ja nie narzekałam na polski wegiel i nie mam kuchni kaflowej tylko normalny piec co 
  • Jak mieliśmy piec na wegiel
    to kupowaliśmy polski węgiel, to był najlepszy jakościowo. Jak czasem na składzie nie mieli, to byliśmy zmuszani kupić jakiś zagraniczny szmelc. 
    Polskie kopalnie maja i zawsze miały problem z rozbuchanym do granic kierownictwem - ilością ludzi na stołkach. Górnik to akurat gowno zarabual
    w stosunku do ich pensji. A robotę miał ciężka. 
    Tylko totalny  ignorant życiowy może powiedzieć, ze górnictwo =roszczeniowość. 
    Niebezpieczeństwa tej pracy nie da się przeliczyć na pieniądze. Niebezpieczeństwa  i stresu bliskich. 
    Klarcia jak zwykle wszystko wie. Z tej wiedzy to w głowie jej się miesza. Taki shaker się zrobił 

  • O właśnie @hipolit Ty to kulturalniej i bardziej edukacyjnie napisałaś. Mnie bolą takie teksty jak ktoś pisze jak to górnicy roszczeniowi a pojęcia nie ma jak wygląda praca na dole i czym się ryzykuje. 
    Podziękowali 1hipolit
  • edytowano lipiec 2022

    @Agmar
    Niektórzy w ogóle nie maja pojęcia o wielu aspektach życia. Nie maja pojęcia o życiu w Pl. Nie maja pojęcia o pracy jakiejkolwiek. Ale chcą uchodzić za ekspertów. 
    I potem byle nierób daje sobie prawo do opluwania ludzi pracy, przedsiębiorców. Olać. Potraktować jako fantazje niegroźnego wiejskiego głupka. Niech połazi sobie po wsi i pogada. Pokieać głowa z politowaniem i robić swoje 
    Podziękowali 2kociara beatak
  • edytowano lipiec 2022
    Polska ma najlepszy węgiel na świecie. Kopalnie są zamykane bo UE kazała. W piecu kaflowym nie można palić miałem. Nie da się - na małą skalę
    Podziękowali 1Elf77
  • makodorzyk powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):

    "Niektórzy w ogóle nie maja pojęcia o wielu aspektach życia. Nie maja pojęcia o życiu w Pl. Nie maja pojęcia o pracy jakiejkolwiek. Ale chcą uchodzić za ekspertów. 
    I potem byle nierób daje sobie prawo do opluwania ludzi pracy, przedsiębiorców. Olać. Potraktować jako fantazje niegroźnego wiejskiego głupka. Niech połazi sobie po wsi i pogada. Pokieać głowa z politowaniem i robić swoje."
    hipolit powiedział(a):
    Klarcia jak zwykle wszystko wie. Z tej wiedzy to w głowie jej się miesza. Taki shaker się zrobił 


    Chciałam tylko zauważyć, że sam tytuł wątku już niejako wywołuje do dyskusji po imieniu osobę która się tu wypowiada... Po co na nowo inicjować  niepotrzebne przykre ocenianianie i krytykowanie ad persona?
    Jak to zwykle w wątkach jest, nie każda dyskusja toczy po tytule watką. 

    Po co ocenianie, krytyka? A może dlatego, ze inni pozwalają sobie na bardziej ekstremalne oceny. Wiec człowiek zaczyna mówić w ich języku, żeby być bardziej zrozumiałym dla nich samych 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.