Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

czy Klarcia będzie marzła ?

2»

Komentarz

  • edytowano lipiec 2022
    hipolit powiedział(a):

    @Agmar
    Niektórzy w ogóle nie maja pojęcia o wielu aspektach życia. Nie maja pojęcia o życiu w Pl. Nie maja pojęcia o pracy jakiejkolwiek. Ale chcą uchodzić za ekspertów. 
    I potem byle nierób daje sobie prawo do opluwania ludzi pracy, przedsiębiorców. Olać. Potraktować jako fantazje niegroźnego wiejskiego głupka. Niech połazi sobie po wsi i pogada. Pokieać głowa z politowaniem i robić swoje 
    Po sto razy prawda!
    Generalnie mnie guano obchodzi, czy Klarcia będzie marzła, czy nie. Tam gdzie jest jej pomogą, jak całe lata to robią 
    Mnie bardziej interesuje, czy moja matkę emerytkę stać będzie na leki.opłaty za mieszkanie, jedzebie
    Moja ciotkę emerytkę na węgiel, leki, opłaty.
    Czy mnie będzie staćna życie, bo ten qrde dobrobyt jakoś nie chce się mnie trzymać. 
    Jak ta baranka.z DE jeszxze raz zacznie chrzanić jak potłuczona, jak to u nas dobrze, to nie zdzierżę. 
    Wojowniczka o demokrację. tfu
    A jak już może , to tchórz siedzi, gdzie jej ciepło i dobrze i nie ma odwagi tu przyjechać, za znać tego dobrobytu. 
    Czego się boi, czego nie przyjeżdża???
    Od 30 lat spokojnie moze. 

    Podziękowali 3hipolit Ona64 zbyszek
  • edytowano lipiec 2022
    Ale po co tyle nienawiści. Ja tam myślę że @Klarcia  do Polski przyjeżdża. To tak samo jak dla Niemców wygodne pobierać niemiecka kasę a wydawać w podległym więc biedniejszym kraju.
    Taki przykład mi się nasunął - w Niemczech turyści są łupani np. na podatku klimatycznym na wyspie Uznam. I to tak perfidnie że ma zapłacić każdy nawet ten co przyjechał na 5 minut i niewinnie łazi po chodniku. Automaty do opłaty tego podatku stoją na chodnikach. I każdy sam się ma pilnować i płacić bo odpowiednie służby starym niemieckim zwyczajem biegają i legitymują wszystkich napotkanych i zbłąkanych turystów którzy nie moga uwierzyć że takie coś jest możliwe w cywilizowanych krajach. Opłata to dla 5 osobowej rodziny ok 50 zł dziennie za możliwość spaceru. I dlatego nawet rodowici Niemcy wolą pieniądze wydawać rzut beretem obok w Świnoujściu gdzie zastosować takie chamstwo w praktyce jeszcze nikomu nie przyszło do głowy.
    Inna sprawa że Niemcy są bogatsi i dlatego stać ich na płacenie większych podatków.
    I niestety ponieważ to oni rządzą w UE obciążają na różne sposoby inne kraje jak Polska aby utrzymywac je w stanie podległości i biedy. Jeśłi naprawdę Cię martwi czy ciotkę będzie stac na węgiel to na drugi raz w wyborach nie wybieraj opcji które są wspierane przez jakikolwiek zagraniczny kraj.
  • W Polsce tez jest opłata klimatyczna 
  • edytowano lipiec 2022
    hipolit powiedział(a):
    W Polsce tez jest opłata klimatyczna 
    ale doliczona do ceny legalnego noclegu. Gdzie w Polsce stoją na chodnikach automaty do opłaty klimatycznej i na ulicy ludzi na potęgę kontrolują służby którym trzeba okazać paragon z tego automatu bo inaczej - grzywna ? Taka paranoja tylko w Niemczech.
  • Co kraj to obyczaj. 
    Nie wszystko inne niż w Polsce jest głupie. 

  • Wszyscy ludzie są tacy sami, Głupota objawia się w różnych miejscach w zależności od kraju.
  • zbyszek powiedział(a):
    Polska ma najlepszy węgiel na świecie. Kopalnie są zamykane bo UE kazała. W piecu kaflowym nie można palić miałem. Nie da się - na małą skalę
    Mieliśmy piece kaflowe i paliło się miałem, ale... musiał być do tego przyszykowany.
    Należało wziąć miękką gazetę, miał węglowy dobrze skropić wodą; następnie porobić paczuszki, odczeka chwilę, żeby podeschło trochę i można było zbudowane brykieciki pakować do pieca. Było to nieco pracochłonne, ale w mieszkaniu ciepło robiło.

    Polska ma dobry węgiel, ale leżący głęboko, występuje tam zagrożenie wybuchu metanu.
    Górnicy co rusz wywołują rewolty, terrorem egzekwując podwyżki płac, co natychmiast przekłada się na wyrost cen.
    Inną sprawą jest to, że Niemcy chciały pozbyć się polskiej konkurencji.
  • Francja dolacza oficjalnie do krajow, które beda marznac. Rzad to nawet ladnie nazwal :wstrzemiezliwosc energetyczna. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • W Niemczech Hale przygotowują dla tych co nie beda mieli za co domu ogrzewać
  • Zaczynam się trochę martwić jak to będzie.
    Ja potrzebuję prądu bo mam pompę.
    Jest w domu też kominek z wkładem, ale bez płaszcza wodnego z rozprowadzeniem. Jeśli nie będzie wesoło to szybko zabuduję ( w tym roku tak na szybko to raczej zasłonię schody i wyjście, żeby ciepło nie uciekało) i będziemy siedzieć w "salonie" połączonym z kuchnią i małym pokoiku obok. 
    Właściwie się cieszę, że mam taki nieduży dom. Po powodzi w 2009r i różnych stratach finansowych nie byliśmy w stanie postawić większego, a teraz okazuje się, że nie ma tego złego...
    Jakby sytuacja z surowcami była zła nadal to po prostu  zbuduję ścianki wewnętrzne i zimowa część domu obejmie kuchnio-salon z dodatkowym pokoikiem i łazienką i nic więcej. Pietro odcięte, poczeka na lato lub chętnych, którym zimno nie straszne.
    Pamiętam zimy z lat 70/80, a mieszkaliśmy w gminnym ośrodku zdrowia i rury pękały. Czasem tygodniami, w czasie dnia siedziało się w ciepłej kuchni, a wieczorem szybko pod pierzynę do lodowatej sypialni.
    Podziękowali 1Klarcia
  • U nas kominka nie ma ale centralne grawitacyjnie pójdzie, ale jak nie będzie czym palić to nic nie da, mamy znajomego w nadleśnictwie mówi że już w biały dzień przyjeżdżają i kradną drzewo i nie można nic zrobić bo jeden człowiek przeciw 5 z siekierami to by musiał niespełna rozumu być żeby iść im mandat wypisywac
    Podziękowali 1zbyszek
  • Zaczęło się.
    Leśnik niech walczy z tymi co trzeba, a ludzi zostawi w spokoju.
  • Rząd miał się dogadać z przedsiębiorcami, żeby ci współpracowali z PGG i sprzedawali węgiel po rządowych zasadach- niecały 1000 zł/tonę, max 3 tony na gospodarstwo. 
    Z końcem czerwca Sasin miał ogłosić listę przedsiębiorców, którzy przystąpili do programu. 
    Listy takiej nie ma. 
    Przedsiębiorcy nie chcą, bo jak mówią nie stać ich na kredytowanie tego, bo maja obawy co do działania tego wszystkiego. 
    Swoją droga rząd już pokazał swoją słownośc i teraz hotelarze itp, którzy przyjęli uchodźców (mieli mieć płacone po 120 zł/os, potem 70zl) liczą straty, bo nie zarabiali trzymając ich u siebie. 

    Dziś wpadli mi takie info: 
    „Jeżeli po stronie prywatnych przedsiębiorców nie będzie chęci współpracy z PGG na wcześniej wypracowanych warunkach, będziemy musieli w ciągu najbliższych 10 dni zaproponować nowe podejście, które będzie jednocześnie pomagało Polakom nabyć węgiel w niższej cenie - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielę” 

    Znów ci podli przedsiębiorcy. 
    Jak nic będzie się na nich psy wiedząc, bo winnego rząd musi znaleźć. 
    Zdaje się już znalazł :D 

    „Jeżeli okaże się, że po stronie prywatnych przedsiębiorców, których jest kilka tysięcy, nie będzie odpowiedniego podejścia - przy czym to jest ich wolna wola i ich decyzja, i na razie niewielu jest takich, którzy są gotowi do współpracy z PGG na wcześniej wypracowanych warunkach - to będziemy musieli w ciągu najbliższych 10 dni zaproponować jakieś nowe podejście, które będzie jednocześnie pomagało Polakom nabyć węgiel w niższej cenie - powiedział Morawiecki”

    najpierw polskim ładem docisneli przedsiębiorców do ziemi, ze większość już charczy tylko, to teraz jeszcze będzie jazgot, ze to przez nich ludzie marznąć będą.
    Tfu! niech ich piekło pochłonie 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.