Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dorosłe dzieci wychowywane przez homoseksualnych rodziców

2»

Komentarz

  • Nie ma rodzin jednopłciowych. Ta pani ma ojca i matkę.
  • Czyli ja proszę o podanie tych sukcesów, Ty ich nie podajesz, ale za to oskarżasz mnie o uprzedzenia.
  • DaddyPig Po(a):
    Czyli ja proszę o podanie tych sukcesów, Ty ich nie podajesz, ale za to oskarżasz mnie o uprzedzenia.
    Oprócz stanowisk, które zajmowała, a świadczą one o kompetencjach i zaufaniu wyborców, zrobiła coś, co zaczynają naśladować kraje anglosaskie - niemal zlikwidowała bezdomność w swym kraju. 
  • Jak to zrobiła?
  • DaddyPig powiedział(a):
    Jak to zrobiła?
    Wprowadziła długofalowy plan, tzw. Housing First''. W skrócie , polega on tym, że państwo zapewnia bezdomnym mieszkania, które należą do państwa. Jednak, w przeciwieństwie do amerykańskich programów (gdzie bezdomny musi spełnić szereg często mało realistycznych warunków), tutaj ufa się bezdomemu, że jeśli zamieszka on w wyznaczonym mieszkaniu, będzie o to dbał, będzie miał poczucie sprawczości i odpowiedzialności  i weźmie sprawy w swoje ręce. Czyli najpierw dostaje mieszkanie (w sensie  - dach nad glową), a potem oczekuje się od niego, że zajmie się szukaniem pracy, zerwaniem z nałogami, itp. I to się, o dziwo, sprawdza. Amerykanie też zaczęli to robić.
  • Dodatkowo, chcąc walczyć z niskim przyrostem naturalnym, wprowadziła płatne urlopy rodzicielckie, tej samej długości (i tak samo płatne) zarówno dla taty, jak i dla mamy. 
  • I cos dla niektórych nie ma znaczenia,  a jednak poprawia jakość życia  - to duża dbałość o środowisko i szereg programów, które są proekologiczne i służą zdrowiu. Spędziłam trochę czasu w Finlandii i oni serio żyją tam inaczej. Lepiej, spokojniej, zgodnie z naturą, o ktorą bardzo dbają. 

    Myślę, że wykazała się dużą empatią i odwagą, mówiąc o przyjęciu Ukrainy w szeregi NATO. 
  • Czyli w Finlandii nie było wcześniej płatnych urlopów macierzyńskich? Zdumiewające.
  • edytowano lipca 2022
    DaddyPig powiedział(a):
    Czyli w Finlandii nie było wcześniej płatnych urlopów macierzyńskich? Zdumiewające.
    tacierzyńskich nie było. Tzn. mam na mysli to, że w chwili obecnej zarówno jeden, jak i drugi rodzic mogą wziąć urlop o tej samej długości.
  • To akurat do niczego nie jest potrzebne. Niemowlę potrzebuje opieki matki.
  • DaddyPig powiedział(a):
    To akurat do niczego nie jest potrzebne. Niemowlę potrzebuje opieki matki.
    Twoim zdaniem. Niemowlę potrzebuje rodzica. Może być nim tata. 
  • Tata nie karmi piersią.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Tata nie karmi piersią.
    Mama czasem też nie. Są na szczęście sposoby na to, by niemowlę nie umarło z głodu.
  • Niemowlę powinno mieć przy sobie mamę i pierś do ssania. Oczywiście, że problemy zdrowotne mogą to uniemożliwić. Ale tu mamy system, który celowo dziecko mamy pozbawia. To jest chore.
    Podziękowali 2Pioszo54 In Spe
  • DaddyPig powiedział(a):
    Polecam ranging szkół przyjaznych LGBT przygotowany przez Kampanię Przeciw Homofobii. Bardzo dobre źródło wiedzy o tym, czego lepiej unikać.
    Nie wiem czy taki rzetelny ten ranking, w Wielkopolsce na 10 miejscu jest jest poznańskie liceum salezjańskie...
  • Czas płatnej opieki mamy nad dzieckiem został skrócony z 11 miesięcy do 7 miesięcy. To się nazywa dyskryminacja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.