Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomocy! Porażenie prądem

edytowano styczeń 2023 w Ogólna
prąd na klatce schodowej wzrósł mi przez 3 ostatnie lata z 14 zł do 120  miesięcznie, oświetlenie osiedla z 12 na 43 miesięcznie...
Zabiją nas tym prądem. A to są podwyżki dopiero za zeszły rok. W 2023 będą sztucznie zamrożone ceny.
Inflacja zostanie już na lata.
Zdaje się że wchodzimy dopiero w okres zaciskania pętli na szyi.
najgorsze że to jest sztucznie zrobione, pieprzone OZE plus oczywiście uzależnienie Europy od rosyjskich tanich surowców.
Pytanie  - czemu  u nas największy wzrost? 
Podziękowali 1Elf77

Komentarz

  • edytowano styczeń 2023

    tu ceny sprzed 3 lat dla porównania
  • Dobra zmiana
    Damy radę
    Wystarczy nie kraść
    Rodzina na swoim
    Itp itd
  • kociara powiedział(a):
    Dobra zmiana
    Damy radę
    Wystarczy nie kraść
    Rodzina na swoim
    Itp itd
    Tak Dobra zmiana podniosła ceny prądu. Klapki na oczach 
  • Gdyby nie ta zmiana bylibyśmy pariasami Europy.
    Podziękowali 2Klarcia matka-Olka
  • Prayboy powiedział(a):
    Gdyby nie ta zmiana bylibyśmy pariasami Europy.
    No. A teraz to jestemy panicha!
    Faktycznie 
  • kociara powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Gdyby nie ta zmiana bylibyśmy pariasami Europy.
    No. A teraz to jestemy panicha!
    Faktycznie 


    Mogło być gorzej.
    Podziękowali 1Klarcia
  • tymczasem na KDR dostałam limit na  3000kw
    ale ogrzewam pompą, a nie mam fotowoltaiki więc nie wiem jak szybko przekroczę  ten limit
  • My w szóstkę zużywamy rocznie 2500 kw ale mamy kuchnię gazową a piekarnik elektryczny tylko.
  • A my w siedmioro - 3,6 MW, kuchnia gaz., elektr. piekarnik i czajnik.  Może dlatego, że mamy dzieci cały czas w domu w ED i na diecie b/g, więc dużo sami pieczemy.
    Limit 3,0. Nie mamy pomysłu, co zrobić, żeby było taniej. 
    Może podzielić się na dwa gosp. domowe w jednym mieszkaniu? 
  • Eleonora powiedział(a):
    A my w siedmioro - 3,6 MW, kuchnia gaz., elektr. piekarnik i czajnik.  Może dlatego, że mamy dzieci cały czas w domu w ED i na diecie b/g, więc dużo sami pieczemy.
    Limit 3,0. Nie mamy pomysłu, co zrobić, żeby było taniej. 
    Może podzielić się na dwa gosp. domowe w jednym mieszkaniu? 
    A to tak można?
  • edytowano styczeń 2023
    Eleonora powiedział(a):
    A my w siedmioro - 3,6 MW, kuchnia gaz., elektr. piekarnik i czajnik.  Może dlatego, że mamy dzieci cały czas w domu w ED i na diecie b/g, więc dużo sami pieczemy.
    Limit 3,0. Nie mamy pomysłu, co zrobić, żeby było taniej. 
    Może podzielić się na dwa gosp. domowe w jednym mieszkaniu? 
    Czajnik elektryczny to masakra. Pożeracz prądu. Nie używamy. Piekarnik używamy głównie jako termoobieg. Jak dzieci na ed i ciągle w domu to wiadomo. Aczkolwiek tyle właśnie ( 2500) zuzywalismy w trakcie nauki zdalnej i pracy zdalnej, teraz pewnie będzie mniej. 

  • @avija, nie wiem, szukam pomysłu. Może pełnoletni syn założy swoje gosp. dom. w naszym domu?
    @Prayboy, może ten czajnik wykańcza nasze rachunki? A może piekarnik? 
    Tylko przy diecie b/g wolę sama upiec ciasto czy pizzę niż przepłacać za przesłodzone z miasta.
  • Nam by pasowało na trzy. Dwa z trojgiem dzieci i jedno z niepełnosprawnym.
  • Wszystko mamy na prąd. 
  • Ja się zastanawiam,na ile nieenergooszczedna jest np lodówka 17 letnia,w momencie zakupu na tamte czasy uważana za energooszczędna 
  • Eleonora powiedział(a):
    @avija, nie wiem, szukam pomysłu. Może pełnoletni syn założy swoje gosp. dom. w naszym domu?
    @Prayboy, może ten czajnik wykańcza nasze rachunki? A może piekarnik? 
    Tylko przy diecie b/g wolę sama upiec ciasto czy pizzę niż przepłacać za przesłodzone z miasta.
    Przede wszystkim czajnik. To numer 1 na liście energożerności.
  • Eleonora powiedział(a):
    @avija, nie wiem, szukam pomysłu. Może pełnoletni syn założy swoje gosp. dom. w naszym domu?

    Musiałabyś mieć dwa liczniki..a licznik przypisany jest do lokalu.. musiałabyś przeprowadzić podział lokalu. 
    Podziękowali 1Eleonora
  • kociara powiedział(a):
    Ja się zastanawiam,na ile nieenergooszczedna jest np lodówka 17 letnia,w momencie zakupu na tamte czasy uważana za energooszczędna 

    Lodówka im starsza tym zużywa więcej prądu. To oczywiste
  • Czajnik bierze dużo, ale zwykle rzadko działa i krótko. Kuchenka jednak ciągnie przez dłuższy czas. Nie jestem pewna, czy w bilansie dobowym, to akurat czajnik zużywa najwięcej. 
  • edytowano styczeń 2023
    Mimo że mam fotowoltaikę prawie 10kwa to zrezygnowałem z czajnika elektrycznego. Lodówka czy zamrażarka to na dobę zużywa ok 2kWh. Zaokrąglam w górę. Tak w praktyce czajnik 2kw zużywał podobnie. Mnie to dziwiło, ale dzieci bardzo często go załączały. Są to najwięksi prądożercy. Już lepiej wyglądało podgrzeawanie wody w bojlerze. Edit ale fakt faktem, korzystam sporadycznie wtedy gdy mi się napalić nie chce
  • https://pgnig.pl/sprawdzilismy-co-zuzywa-najwiecej-pradu-w-twoim-domu
    Wynika z tego że kto ma płytę indukcyjną ma najgorzej. 
    Czajnik też daje nieźle.
    Podziękowali 1Eleonora
  • Mamy w ogrodzie piec chlebowy. Miejsce na oo gnisko. Tylko opalu juz nie.
    Podziękowali 1Elf77
  • Tutaj niestety producenci bardzo zaniżają. Nie wiem dlaczego lodówki i zamrażarki tyle zużywają, ale nie tylko u mnie. A mam dość nowoczesne.

    https://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,zamrażarka-pobór-prądu.html
  • Listopad  +grudzień = 657
    wrzesien+ październik = 615 
    lipiec +sierpień = 492 
    ——————————————
                                  1764 
    czyli zostaje mi 236 czyli taki jeden miesiąc, 
    5 miesięcy płace i płacze 
    w tym półroczu wyżej  tylko 4,5 miesiąca byliśmy we trójkę w domu, pozostały czas tylko jedna osoba 
    Nie  siedzimy całymi dniami w domu bo pracujemy, uczymy się. 

    W międzyczasie zapłaciłam - ponad 2 tys za gaz. 

    Praca za miskę ryżu jest coraz bliżej. 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.