Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świadomość czym jest aborcja

Mam wrażenie ze zwolennicy aborcji naprawdę nie rozumieją, ze to jest zabicie człowieka. Mam wrażenie ze im się wydaje, se to jeszcze nie człowiek. Bo ilekroć dyskutowalam to zawsze było z ich strony pewne niezrozumienie.

Komentarz

  • Tu są informacje przydatne w tego typu dyskusjach.. 

  • paulaarose powiedział(a):
    Mam wrażenie ze zwolennicy aborcji naprawdę nie rozumieją, ze to jest zabicie człowieka. Mam wrażenie ze im się wydaje, se to jeszcze nie człowiek. Bo ilekroć dyskutowalam to zawsze było z ich strony pewne niezrozumienie.
    Pojęcie "człowiek" ma wiele znaczeń. Upewnij się, że rozmawiacie o tym samym.
  • > Pojęcie "człowiek" ma wiele znaczeń.

    No właśnie, czy Żyd jest człowiekiem, czy nie. W rozmowie z Niemcem upewnij się, że rozmawiacie o tym samym.
  • Wilfrid powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Mam wrażenie ze zwolennicy aborcji naprawdę nie rozumieją, ze to jest zabicie człowieka. Mam wrażenie ze im się wydaje, se to jeszcze nie człowiek. Bo ilekroć dyskutowalam to zawsze było z ich strony pewne niezrozumienie.
    Pojęcie "człowiek" ma wiele znaczeń. Upewnij się, że rozmawiacie o tym samym.
    Że niby co? 
    Jeśli mogę sobie sama definiować człowieczeństwo i moja definicja może kwalifikować moje czyny jako dobre lub złe to cały system moralny nie ma sensu. Zakwalifikuję sobie kogoś jako jeszcze nie człowieka bo ma wystarczający poziom inteligencji, wdzięku, empatii czy czegokolwiek innego i mogę go wobec tego zabić? 
    Zaraz będzie argument, że to w wyższym celu, po to, żeby ratować się przed traumą itp. I że to jednak decyzja o sobie, bo ciąża zmienia życie. Niniejszym oznajmiam, że moje odrosnięte dzieci zmieniają moje życie i niejednokrotnie pozbawiają możliwości decydowania o sobie. A na przykład moja chora na alzheimera mama jest znacznie bardziej przyrośnięta do mojego taty niż niemowlę, płacze jak on wychodzi na zakupy. 
    Podziękowali 2beatak Berenika
  • Ja myślę, że większość zwolenników aborcji wie, co robi.

    I nie stoi za aborcją strach o siebie.

    Stoi strach o to, co mam w tej chwili, tj. określoną, kruchą stabilizację, którą dziecko zaburzy. Strach przed ciężarem, jaki stanowi dziecko chore. Niechęć do zmiany swojego nastawienia. Inaczej: szeroko rozumiany egoizm.
    Podziękowali 1Aszna
  • M_Monia powiedział(a):
    Czyli oni muszą mówić że to nie człowiek, bo wtedy łatwiej o wolność wyboru i łatwiej uporać się ze złym samopoczuciem po wszystkim.
    O tym mówił też prof Dębski o tym zmiękczaniu czynu i to nawet do juz dużych chorych płodów, celem lepszego samopoczucia i chronienia siebie. One chcą tylko wstrzymać ciążę, on im z grubej rury co to znaczy. To jest zrozumiałe że jak chcesz coś zrobić nieetycznego to musisz pozbawić tego znaczenia żeby ochronić siebie i udawać że to nie było nieetyczne. Nikt nie chce myśleć o sobie źle. 
    Ja ich rozumiem. Nie zgadzam się ale rozumiem to myslenie. 

    Zauważ że oni są za antykoncepcja i aborcja to jest ostateczność, czyli nie chcą narażać kobiet na aborcje. Każdy chce żeby aborcji było jak naj mniej i tu jesteśmy zgodni. 
    Nie do końca każdy tego chce. Aborcyjny dream team chce aborcji jak najwięcej, otwartych, bez ograniczeń. Argument - zapomnieliśmy się, nie zabezpieczyliśmy, zdarza się to według tego środowiska wystarczający powód.
    Podziękowali 1Berenika
  • DaddyPig powiedział(a):
    > Pojęcie "człowiek" ma wiele znaczeń.

    No właśnie, czy Żyd jest człowiekiem, czy nie. W rozmowie z Niemcem upewnij się, że rozmawiacie o tym samym.
    Powołanie się na Hitlera lub nazistów zwykle kończy dyskusję. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.