Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

WOŚP w liczbach

2»

Komentarz

  • 1. Jeżeli odnosimy wydatki do PKB, to muszą się sumować do 100%. Jeżeli Polska wydaje na ochronę zdrowia 5% PKB, a chce wydawać 10%, to te 5% musi komuś zabrać.

    2. Piszę o Tusku, bo jako premier działał na szkodę nadzorowanych przez siebie spółek Skarbu Państwa. Tak samo, jak niszczył media publiczne, niszczył LOT, czy ORLEN. Ciekawe jest też to, że jak państwowa spółka była już wystarczająco tania, to znajdował się zaprzyjaźniony biznesmen w rodzaju Jana Kulczyka, który ją kupował za bezcen.

    3. Media publiczne to wiele stacji telewizyjnych i radiowych. Mają charakter informacyjny, edukacyjny, kulturalny, czy rozrywkowy. Za rządów PiS panuje w nich pluralizm, jakiego wcześniej nie było. Symbolem może być zaproszenie na koncert sylwestrowy zespołu LGBT, choć sam Kaczyński wypowiada się o tej ideologii krytycznie. Pomyśl, czy na pewno masz interes w tym, żeby media publiczne zlikwidować i czy należy słuchać, co mówią na ten temat media prywatne, które chcą się pozbyć konkurenta.
  • Żartujesz, prawda? Ty naprawdę wierzysz w to, co piszesz w punkcie 3?

    A co do punktu 2 - przypominam, że Tusk nie rządzi od 2015, to jest od ponad 7 lat. A PIS jest jednak wyjątkowo nieudolny, że musi się zasłaniać tym, co było w 2015, by przykryć własny brak kompetencji i sprawczości. Tyle władzy, co mają teraz oni, przedtem w Polsce nie miał nikt, może oprócz komunistów, którzy już nie rządzą. 
  • @beatak, gdzieś musi być te 30% głosujących na PiS.
    Podziękowali 1beatak
  • Mają dokładnie tyle władzy, co PO mająca większość w parlamencie i prezydenta. Z tą różnicą, że Tusk miał wszystkie media po swojej stronie, a PiS jest pod stałym atakiem.

    Dzięki dobremu zarządzaniu SSP wypracowują rekordowe zyski.
  • Wilfrid powiedział(a):
    @beatak, gdzieś musi być te 30% głosujących na PiS.
    To prawda. Nie przestaje mnie zadziwiać....
  • edytowano styczeń 2023
    M_Monia powiedział(a):
    To co zbierze WOSP to 1 promil może polskiej służby zdrowia. Ale i tak warto. 
    To czy warto to wcale nie jest takie jasne. Przede wszystkim kasa którą dałaś teraz na WOŚP nieprędko trafi do szpitali. Pieniądze które trafiają na WOŚP przez pierwszy rok leżą na oprocentowanych lokatach, następnie w kolejnym roku Owsiak kupuje trochę sprzętu ale podpisuje umowy z odroczoną płatnością na koniec roku. Sprzedawcy sprzętu są zadowoleni bo kasę dostaną, co prawda na koniec roku ale dostaną więc sie zgadzają, a w tym czasie znowu przez prawie cały drugi rok kasa leży na oprocentowanych lokatach.
    Osobiście sprawdzałem kiedyś gdy stopy procentowe były niskie w raportach WOŚP raportował zysk na poziomie 2 mln zł na samych lokatach.
    A patrzcie z tegorocznej zbiórki zebrał jakieś 150 mln, a lokaty sa już na 7%, to ile na tym zarobi ?
    Poza tym WOŚP gra liczbami, nie jest tajemnicą że lepiej brzmi kupno 300 łóżek szpitalnych niż 1 tomografu. Więc zdarza się że zakupy są kompletnie nietrafione. Były przypadki odmawiania przyjecia sprzętu przez szpitale.
    Do tego stworzył spółki jak Złoty Melon, czy Mrówka Cała i niejasny jest przepływ finansowy pomiędzy nimi i WOŚP. Po co te spółki ?
    Moim zdaniem lepiej wydaj na Caritas, a nie WOŚP.
  • W zasadzie to każdy może sobie wydawać kasę na co chce albo nie 
    Ja od wielu lat na WOŚP nie daje I nie mam.z tym żadnego problemu.
  • W tym roku wolontariusze, których spotkałam nie napadali już tak na ludzi. Bardzo mi to pasuje, tak normalniej i sympatyczniej było. Byli widoczni, każdy chętny mógł wrzucić, a niechętni mieli spokój. Wcześniej to było chore, bo jak tylko w okolicy pojawiał się człowiek bez serduszka, to był napadany. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.