Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dżihad na peronie

edytowano 9 luty w Ogólna


Z dedykacją dla pań, które udowadniają, że w Polsce przemoc wobec kobiet nie może być niższa, niż na Zachodzie.

Komentarz

 • Nawet nie wiadomo, skąd to nagranie.
  Problemy na pewno są, w niejednym kraju. Mieszkam od kilkunastu lat na zgniłym Zachodzie i jakoś nie spotkało mnie ani moich znajomych nic takiego, a w Polsce wielokrotnie - nie pobicie, ale różne formy molestowania seksualnego. 
 • Co nazywasz molestowaniem? Bo jest różnica między obmacywaniem w tramwaju, wysyłaniem swoich nagich zdjęć, a powiedzeniem żartu o podtekście erotycznym, skomplementowaniem czyjego wyglądu, czy przepuszczeniem w drzwiach, co feministki również uważają za molestowanie.
 • Nawiązując nieco do sąsiedniego wątku zamieszczam fragment raportu Agencji Praw Podstawowych UE, gdzie jest wyjaśnione, o co ankieterzy pytali kobiety, gdy chodziło im o molestowanie seksualne:

  • niechciane dotykanie, przytulanie lub całowanie*
  • uwagi lub żarty o charakterze seksualnym, które Panią obraziły*
  • niestosowne zaproszenia na randki
  • nietaktowne pytania o Pani życie prywatne, które Panią obraziły
  • nietaktowne uwagi na temat Pani wyglądu, które Panią obraziły
  • niestosowne wpatrywanie się lub pożądliwe spojrzenia, które Panią przestraszyły
  • ktoś wysłał lub pokazał Pani obrazy, zdjęcia lub prezenty o jednoznacznie seksualnym charakterze, które Panią obraziły*
  • ktoś się przed Panią obnażył*
  • ktoś zmusił Panią do oglądania pornografii wbrew Pani woli*
  • niechciane e-maile lub wiadomości tekstowe o jednoznacznie seksualnym charakterze, które Panią obraziły*
  • niechciane zaczepki na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, lub na czacie internetowym, które Panią obraziły.


  Te z gwiadką to najpoważniejsze przypadki.
  (cały raport po polsku: http://fra.europa.eu/sites/default/files/fra-2014-vaw-survey-at-a-glance-oct14_pl.pdf)


 • rosita_blanca powiedział(a):
  Nawet nie wiadomo, skąd to nagranie.
  Problemy na pewno są, w niejednym kraju. Mieszkam od kilkunastu lat na zgniłym Zachodzie i jakoś nie spotkało mnie ani moich znajomych nic takiego, a w Polsce wielokrotnie - nie pobicie, ale różne formy molestowania seksualnego. 
  Owszem problemy są na pewno w każdym kraju. Jednak widoczna jest kwestia skali tych problemow którą widać np. w ilości zamachów bombowych w Szwecji i u nas
 • edytowano 9 luty
  Dotknięcie krocza w pociągu. Przyciskanie w autobusie, wielokrotnie. Liczni ekshibicjoniści, których widywałam od dziecka po drodze do szkoły, w parku, na podchodach harcerskich w lesie. Moje dzieci wychowane na Zachodzie tego nie znają.

  W jednej z pierwszych prac, jako osiemnastolatka: w zakładzie, który odwiedzałam służbowo, dużo starszy kierownik zakładu wpatrywał mi się w dekolt i dłuugo ściskał moją rękę.
  W innej pracy: "kolega" "skomplementował" mój wygląd takimi słowy: gdybym był młodszy, to bym się za ciebie brał.
  Minęły lata, a ciągle bierze mnie obrzydzenie na samą myśl o tych sytuacjach.
  Na Zachodzie najgorsza sytuacja spotkała mnie w podparyskim miasteczku zamieszkanym głównie przez muzułmanów, kiedy szłam z koleżankami ulicą i faceci przejeżdżający samochodem zagwizdali na nas.

  Podziękowali 2ominika paulaarose
 • Ty to uważasz za molestowanie " gdybym był młodszy to bym się za Ciebie brał".??? 

  Wiele podobnych tekstów słyszałam w stosunku do siebie, ba wiele razy słyszałam jak moje kolezanki podobne tekstu mówiły do innych mężczyzn np " jeśli jesteś podobny do taty to zazdroszczę twojej mamie, panny sie pewnie za tobą oglądają, gdybym nie miała męża to bym się tobą zainteresowała lub to byś się nie mógł ode mnie opedzuc, jak seksownie wyglądasz w tych spodniach itd. itp. Często mówione pół żartem pół serio. 
 • edytowano 9 luty
  Powiem szczerze, że ja również jestem wrażliwa na takie teksty i ich nie lubię. Nie chcę też aby ktoś w taki sposób komentował wygląd moich córek.

  Edit, nie lubię też tańczyć z innymi mężczyznami, nie lubię siedzieć obok mężczyzny w środkach lokomocji, nie czuje się również komfortowo w zamkniętych pomieszczeniach gdzie jest zdecydowana przewaga mężczyzn. 

  I tego rodzaju "komplementów", czy tekstów o charakterze seksualnym bądź do niego nawiązujących też nie lubię. Ogólnie uważam że pewne rzeczy są zarezerwowane dla męża/partnera. 
 • Tak, uważam to za molestowanie, zwłaszcza że w towarzystwie sugestywnego spojrzenia od góry do dołu (a ubrana byłam w strój galowy ;) na konferencję, nie mini czy dekolt). W pracy takie słowa nie powinny padać. Juz do końca pracy w tym biurze czułam się w towarzystwie tego człowieka niezręcznie. 

  Zresztą niewiele później okazało się, że sypia w biurze, bo za zdradę żona wyrzuciła go z domu. A więc brał się za inne nie patrząc na wiek.
  Podziękowali 2ominika paulaarose
 • No to ja nie jestem bo sama czasami rzucam jednym tekstem do panów ( nieco dwuznacznym i dlatego wywołuje śmiech) żeby się pośmiali, ale nie powiem tu.

  I gdy to mówię absolutnie nie mam intencji kogoś molestować tylko dla rozluźnienia atmosfery.

  Jeśli ktoś się uraza z byle powodu. Gdyby mężczyzna jakiś był moim tekstem urazony to poczułabym się tak że ma że sobą problem i brak dystansu do siebie.
  Tylko mój tekst jest delikatny ale kto wie może kogoś wszystko urazić 
 • No, niektórych rozluźnia, innych spina ;)
  Ale ci nie powiedzą, bo wyjdzie, że mają problem ze sobą 
 • DaddyPig powiedział(a):
  Co nazywasz molestowaniem? Bo jest różnica między obmacywaniem w tramwaju, wysyłaniem swoich nagich zdjęć, a powiedzeniem żartu o podtekście erotycznym, skomplementowaniem czyjego wyglądu, czy przepuszczeniem w drzwiach, co feministki również uważają za molestowanie.
  Jest różnica. Podobnie jak między katowaniem kogos młotkiem codziennie wieczorem, a okazjonalnym plaskaczem w twarz. I co z tego?
  Podziękowali 3rosita_blanca Aga85 ominika
 • edytowano 9 luty
  malagala powiedział(a):
  No, niektórych rozluźnia, innych spina ;)
  Ale ci nie powiedzą, bo wyjdzie, że mają problem ze sobą 

  Nie sądzę że kogoś mogłoby to spiąć. Musiałby mieć bardzo wrażliwe ego.
  Przestańmy może wogile się do siebie odzywać. Tylko że nie chciałabym żyć w świecie jaki proponują feministki gdzie wmawiają innym kobietom że mają być urazone z powodu wszystkiego. Bo możena tak to wszystko odwrócic że kobiet np nie będzie sie przepuszczało w drzwiach, bo będzie to uznane też za molestowanie. Wszystko ze szkoda dla obu płci. 
 • edytowano 9 luty
  Starszy mężczyzna był tak wychowany że jak pada deszcz to należy podzielić się z kobieta, która moknie parasolem i został posadzony o molestowanie
  Zderzenie dwóch kultur. 
  To samo byłoby z pocałowaniem ręki na przywitanie 
  https://polki.pl/po-godzinach/eventy,polski-kombatant-nie-molestowal,10070293,artykul.html
 • Sprowadzanie sprawy do absurdu. Bo FEMINISTKI

  a moglibyśmy jako społeczeństwo po prostu powiedzieć głośne "NIE" chamstwu i prostactwu, bez względu na to, jakimi wartościami i poglądami sobie wyciera gębę
 • Wzięłam kiedyś na ręce czyjeś dziecko, na obczyźnie ( byłam młodziutka dziewczyna daleka do zamozpojscia) , bo się na mnie patrzyło i mnie zaczepiał. Dziecku się spodobało a później stwierdziłam że zle się zachowałam, nie powinnam brać na rece obcego dziecka nawet gdy ono chce. Choćby z powodu tego że mogę przenosić jakieś zarazki. A to dlatego że spoleczenstwo mi próbuje wmawiać takie rzeczy.
  To co się zaczęlo dziać ze ojciec córkę pocadlowal i te sprawy to wszystko nakręcili ludzie, gdzie juz nie wolno się zachowywać w sposób naturalny bo to jest zke widziane. 
 • edytowano 9 luty
  No właśnie to co się dzieje na Zachodzie to jest absurd i u nas też chcemy wchodzić w ten absurd.
  Wszystko będzie molestowaniem tak jak z tym kombatantem
  Pogłaskanie dziecka po głowie, uśmiech, puszczenie oka do kogoś. Gdy ktoś nie miał złych intencji będzie posadzony o molestowanie

  A chamstwu trzeba powiedzieć nie, gdy podejrzewa sue że druga strona miała nieczyste intencje. I to wtedy z feminizmem nie ma nic wspólnego. 
 • edytowano 9 luty
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.