Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Płatny urlop na opiekę nad psem i kotem?

Komentarz

  • A chomikiem?
  • I obowiązkowy fundusz zdrowia zwierząt i państwowe szpitale. Kot też człowiek!
    Podziękowali 2malagala Pioszo54
  • W sumie nie mam nic przeciwko. Dla niektórych zwierzę to istota bardzo bliska a nie zawsze ma ktoś przy nim zostać.
  • Chociaż płatny to może nie wiem, ale w sumie zwykły urlop to czemu nie.
  • Pracownikowi przysługują 4 dni na żądanie płatnego urlopu, odpisywane są z jego urlopu wypoczynkowego. Może też wykorzystać wypoczynkowy po uzgodnieniu z pracodawcą. Na dzieci przysługuje dodatkowo 2 dni. Nie istnieje płatny urlop zdrowotny na dzieci, zatem i z jakiej racji miałby być na zwierzęta? Tym bardziej, że dziecko dorośnie i będzie płacić podatki, a zwierzę nigdy.

    Kombinatorom polecam ubezpieczyć zwierzę, tak aby odpowiednią kwotę wypłacił ubezpieczyciel. O ile się taki znajdzie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Jak to nie istnieje płatny urlop zdrowotny na dzieci???
  • edytowano marzec 2023
    Rodzice jak najbardziej mają prawo do zwolnienia na chore dziecko. Dla dziecka do lat 14 jest to 60 dni w roku. 
  • Masz takie coś jak zwolnienie lekarskie. Urlop zdrowotny przysługuje tylko nauczycielom.
  • Poproszę też urlop na każdy sprzęt w domu. Jak coś się zepsuje, to przecież też trzeba się tym zająć, a nie do pracy iść. 
  • M_Monia powiedział(a):
    To może się wydawac śmieszne ale coś z ludźmi się dzieje złego.

    Skoro w starożytnym Rzymie koń mógł zostać senatorem, to świadczy, że nic nowego się nie dzieje. Jedynie jest to kolejny schyłek konkretnej cywilizacji. Barbarzyńcy wszystko "naprawią".
  • Te teksty o kotach i psach zaczęły się jak wprowadzili 500+. Straszne to było żałosne, jak koleżeństwo w zespole firmowym mówiło, że im się właśnie na te koty należy. Tylko ja miałami dzieci, musieli mnie nie znosić, że tyle kasy zgarnę, oczywiście ich kasy.
    Niestety po 6 latach nie jest lepiej, kociarze i psiarze nadal się dopominają o swoje. W zeszłym roku przechodziłam przez rekrutację do nowej firmy i zapytałam, czy w bonusach jest wyprawka wrzesniowa na dzieci. Pani mi odpowiedziała, że zamierzali to wprowadzić, ale kociarze się zbuntowali i zablokowali taki bonus......
  • Niemniej jednak pracę w tej firmie przyjęłam i cieszę się z niej do dziś;-)
  • Beta powiedział(a):
    Poproszę też urlop na każdy sprzęt w domu. Jak coś się zepsuje, to przecież też trzeba się tym zająć, a nie do pracy iść. 
    A jak masz wielki dom i ogród to urlop podwójny, bo dbać o to trzeba, kosić trawę itd:-) żeby nie było, że Ci w mieszkaniach mają lepiej, bo nic nie muszą.


    Podziękowali 1asiao
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.