Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaka jest wasza wymarzona Polska?

24

Komentarz

  • Nie jesteś z Warszawy
  • Czyli tak jak myślałem...kompleks zaścianka.
  • @Prayboy Tu się nie zgodzę. Całe życie spędziłam na wsi. Teraz mieszkam w mieście, nie stołecznym. Kiedyś narzekałam na wieś, ma ona swoje wady, miasto w którym mieszkam tez nieidealnie, ale czemu wypominać komuś kompleks zaścianka?
  • edytowano marzec 2023
    Ale ja nie mówie o tobie zresztą też dzieciństwo spędziłem na wsi. Mówię o koledze który wyjeżdża mi z zaściankiem
    To nie są wycieczki ogólne ale osobiste.
    Kolega Tomasz wyjechał mi że ja mam kompleks zaścianka więc mu odpowiedziałem. Jego zapytaj czemu ze Szwajcarii wypomina mi kompleks zaścianka.

  • edytowano marzec 2023
    Dlaczego uważasz że Warszawa to wieś?
    Obrażasz kogo? Mieszkańców wsi czy Warszawy?
  • edytowano marzec 2023
    Szwajcaria to dopiero dziura, powstała kilka wieków po Polsce, chyba brak dostępu do morza zabiera ci oddech. Dlatego ten przekop mierzeji cię tak boli, ty możesz najwyżej pod Alpami się przekopać, jak kret 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Masz kompleks emigranta.
  • Widać to wyraźnie każdy może sam ocenić.
  • Tomasz powiedział(a):
    Dla Prayboya wszystko poza Warszawą to zaścianek. Pogarda dla prowincji. Nie daj Boże, gdybyś pochodziła z Podkarpacia czy Podlasia. 
    Otóż nie. Dokładnie to wyjaśniłem. Dotyczy tylko ciebie 
  • Ciekawe, bo nie oglądam.
  • To tylko twoje wrażenie. Nie muszę Ale dobrze że jesteś na bieżąco i oglądasz TVP, jest nadzieja że przejrzysz na oczy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • To nie widzisz całokształtu
  • Ale to nie dlatego. Dlatego że szkodzisz Polsce bo ją szkalujesz i powtarzasz kłamstwa. Sam się wykluczasz z grona patriotów. A nienawiść to za mocne słowo.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Co ty z tą nienawiścią. Wymyśliłeś ja  sobie. Dlatego miałbym cię nienawidzić. 
  • Nie rób z siebie męczennika nie dramatyzuj.
  • edytowano marzec 2023
    Nie jesteś moim politycznym przeciwnikiem ponieważ twoje poglądy nie są mi znane więc słowa kardynała nie mają zastosowania.
    Odnoszę się do twojego ataku na wspólne wartości, nie wiem czym to jest umotywowane ale charakterystyczne.

  • Poza tym odnieś te słowa do siebie. Twój język aż ocieka miłością do zwolenników PiS.
    Każdy to widzi.
  • Ale to nie on zrobił.
    Pierwszego i głównego podziału dokonał Tusk mówiąc polskość to nienormalność a potem gardząc moherami.
    Macierewicz i Kaczyński tylko wskazał po imieniu niegodziwców dając im szansę na poprawę z czego nie skorzystali.
    Podziękowali 1Klarcia
  • I znowu. To twoje osobiste odczucia.
  • Przesadzasz
  • Prayboy powiedział(a):
    Pamiętam upokorzenia z lat 2000 gdy moja żona jako lekarz zarabiała 1600 zł i musieliśmy korzystać z socjalu. Powiedz gdzie wtedy byłeś. Już w Szwajcarii?
    Patriota? 
    Więc przestań już chrzanić.
    A dziś też jest taka zachwycona i zakochana w PiS jak i Ty?
    Podziękowali 1persa
  • Ale ja nie jestem. 
  • edytowano marzec 2023
    Wszystkie podwyżki dostała w latach rządów obecnych, co do ministra zdrowia ma zdanie fatalne, ja także. Ale Szumowski był ok. Jest też nauczycielem i też jest zadowolona. Oczywiście jest wiele do zrobienia ale jeśli nie PiS to nikt. Sami złodzieje i nieudacznicy na horyzoncie politycznym lub ruskie wtyki.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Patriotyzm nie jest wpisany w bycie mieszkańcem obecnego terytorium Polski. Już Piłsudzki mówił, że "naród wspaniały tylko ludzie kurwy".
    Najwyżej dostanę bana, ale napiszę, że jako rodzina nie jesteśmy patriotami polskimi, nasze dzieci też nie. Nasz heimat to Śląsk. Kaczyński bardzo nas lubi.. ;) .Ukryta opcja niemiecka, co nie jest prawdą. Śląsk przez 600 lat był czeski, niemiecki lub autonomiczny. Po 600 latach wrócił do macierzy, tak pasuje polskim władzom. Nie będę ciągnęła tematu, zapraszam na śląskie fora.
  • Prayboy powiedział(a):
    Ale to nie dlatego. Dlatego że szkodzisz Polsce bo ją szkalujesz i powtarzasz kłamstwa. Sam się wykluczasz z grona patriotów. A nienawiść to za mocne słowo.
    BINGO!!!
  • Aneta powiedział(a):
    Patriotyzm nie jest wpisany w bycie mieszkańcem obecnego terytorium Polski. Już Piłsudzki mówił, że "naród wspaniały tylko ludzie kurwy".
    Najwyżej dostanę bana, ale napiszę, że jako rodzina nie jesteśmy patriotami polskimi, nasze dzieci też nie.
    Ciekawa wersja samokrytyki :)

    Podziękowali 1Klarcia
  • Polska katolicka i patriotyczna
  • @Turturek
    Powiedziałabym, że to forma pochwały, a że nieśmiała, bo raczej nie wpisuje się w standardy forumowe. :D 
  • @M_Monia
    Ależ ja jestem patriotką tylko nie polską. Jeżeli Anglik mieszka w Polsce i jest patriotą - kocha swój kraj pochodzenia to jest ok? 
    Nawet narodowość śląską wpisaliśmy w ostatnim i przedostatnim spisie. Uczymy dzieci naszej historii, kupujemy książki dotyczące naszej kultury, książki w języku śląskim, w domu mówimy po śląsku. Taka jest nasza ojczyzna. I przyznajemy się do tego. 

  • edytowano marzec 2023
    @Aneta bardzo pięknej to napisalas. Choc na pewno łatwo nie jest 
    Podziękowali 1Aneta
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.