Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wojownicy Maryi bez ks. Chmielewskiego

2»

Komentarz

  • To co tworzył ks Dominik Chmielewski jest dobre czy złe ?
    Odpowiedź kończy dyskusję.
  • Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Jedna z herezji ks. Chmielewskiego - „Kiedy przyjmujemy Komunię świętą, przyjmujemy razem z Ciałem Chrystusa i Ciało Maryi. Jeżeli przyjmujemy i pijemy Krew Chrystusa, to przyjmujemy i pijemy również Krew Maryi”.

    A Jezus nie narodził się z ciała Maryi?
    Owszem. Jednak nasza wiara jest Chrystocentryczna, Maryja jest tylko naszą towarzyszką w wierze. Stoi poniżej Boga, a nie na równi z NIM. Jest w 100% człowiekiem.
    Nie jest żadną współodkupicielką, ani jedyną pośredniczką łask.
    Jezus zostawił nam siebie i tylko siebie pod postaciami chleba i wina.
    Tylko On jest rzeczywiście obecny w konsekrowanych Postaciach.
    Podziękowali 1paulaarose
  • Tomasz powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    To co tworzył ks Dominik Chmielewski jest dobre czy złe ?
    Odpowiedź kończy dyskusję.
    Zapytaj np. za 10 lat. ;)
    No rzeczywiście, bo to trudno ocenić, czy to jest dobrze, jak setki mężczyzn zachowują się jak prawdziwi mężczyźni, jak nawracają się, jak zaczynają dbać o swoje rodziny, jak modlą się na różańcu, jak adorują Pana Jezusa itd. Trzeba poczekać 10 lat, żeby to  oceniać :D  
    Podziękowali 1Joannna
  • Aniela powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    To co tworzył ks Dominik Chmielewski jest dobre czy złe ?
    Odpowiedź kończy dyskusję.
    Zapytaj np. za 10 lat. ;)
    No rzeczywiście, bo to trudno ocenić, czy to jest dobrze, jak setki mężczyzn zachowują się jak prawdziwi mężczyźni, jak nawracają się, jak zaczynają dbać o swoje rodziny, jak modlą się na różańcu, jak adorują Pana Jezusa itd. Trzeba poczekać 10 lat, żeby to  oceniać :D  
    Tak. Kościół bada bardzo wnikliwie, czy dany aspekt od Boga pochodzi.
    Wspólnota założona przez ks. Blachnickiego czekała prawie 50 lat na zatwierdzenie.
    Błyskawicznie przeprowadzono przewód beatyfikacyjny Jana Pawła II i teraz mamy związane z tym problemy.
  • @Klarcia masz problem ze świętością JP2?
    Jaki?
  • Skatarzyna powiedział(a):
    @Klarcia masz problem ze świętością JP2?
    Jaki?
    Ja nie mam żadnego, Bóg potwierdził znakami świętość Karola Wojtyły; może zbyt się przejęłam stawianymi papieżowi zarzutami, ale wydaje mi się, że gdyby proces trwał dłużej, to nie było by gadania, iż zbyt pochopnie orzeczono.
    Podziękowali 1malagala
  • "Błyskawicznie przeprowadzono przewód beatyfikacyjny Jana Pawła II i teraz mamy związane z tym problemy."
     "....że gdyby proces trwał dłużej, to nie było by gadania, iż zbyt pochopnie orzeczono...."
    -----------------------------------
    Proces trwał odpowiednio długo, zbadano dokładnie wszystko - o tym orzekł ostatnio KEP.
    To lewactwo twierdzi, że zbyt pochopnie orzeczono i robi problemy, oczernia. 
  • Tomasz powiedział(a):
    Co to jest „lewactwo”?
    np. Ty?
    :)
  • chodzi jak kaczka, wygląda jak kaczka...
    :)
  • Tomasz zadał właściwe pytanie. Prawdziwe lewactwo zupełnie nie powinno przejmować się świętością JP2, takie pojęcia nie są dla nich istotne.
    Podziękowali 1asiao
  • Przecież w ataku na JPII nie chodzi o jego świętość. Chodzi o rolę Kościoła w życiu społecznym i jego wpływ na kształtowanie postaw.
    Podziękowali 3Aniela Joannna Klarcia
  • Tomasz powiedział(a):
    Co to jest „lewactwo”?
    Za Słownikiem Języka Polskiego:

    lewactwo

    pogardliwie:
    1. skrajnie lewicowe poglądy;
    2. ludzie o takich poglądach

    Podziękowali 1Aniela
  • Jestem ciekaw ilu z przeciwników Ks. Dominika rzetelnie podeszła do analizy zarzutów mu stawianych. Pisanie o herezjach na podstawie kilku zdań wyrwanych z kontekstu np. z dwu godzinnej wypowiedzi to lekkie nadużycie. Ciekawe ilu z tych atakujących wybrało się na jedne z wielu otwartych rekolekcji lub na ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi, aby osobiście przekonać się o tych głoszonych herezjach... Łatwo jest atakować, tym bardziej jak się za kimś zwyczajnie po ludzku nie przepada (jest to specyficzny kapłan, nie każdemu musi pasować jego styl wypowiedzi). Ale z drugiej strony jestem wręcz pewien, że wielu ludziom (w tym kapłanom) przeszkadza to co dokładnie mówi KS Dominik nie owijając w bawełnę, o tym, że nie mamy czasu dla Boga w naszym życiu ( często mamy czas na różne drobnostki, chociażby przesiadywanie i prowadzenie dyskusji na forum jak te, a na modlitwę już nie, albo gdzieś przelotem lub na pół śpiąco wieczorem. Lubimy odrzucać osoby, które wprost nam mówią co robimy źle, lepiej takie osoby odsunąć na boczny tor aby niepotrzebnie nie drażniły naszych sumień.

    Dla samego ruchu Wojowników Maryi takie odsunięcie może przynieść tylko dobre owoce. W końcu powinny tam trafiać osoby chcące się wciąż nawracać i pogłębiać swoją miłość do Pana Boga i Maryi, a nie osoby zafascynowane fenomenem Ks. Dominika
    Podziękowali 1MikhaEl
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.