Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co wolno rabinowi...

edytowano luty 2009 w Ogólna
rabin.jpg

Rabin Awiner jest liderem religijnych syjonistów. O Polakach mówi w taki sposób, że powinniśmy się cieszyć, że nazywa nas jeszcze ludźmi. - Wiedzieli, że ci ludzie (Polacy) niczego nie zrobią. Jedna osoba wystarczyłaby do wysadzenia torów kolejowych. Czemu tego nie zrobiono? Bo oni wszyscy mówili Â?dobrzeÂ?, uśmiechali się i czekali na to, co mieli zrobić naziści â?? twierdzi rabin, cytowany przez izraelski portal Ynetnews.

- Wielu Żydów, którzy uciekli z obozów, zostało później zamordowanych przez polski ruch oporu â?? dowodzi rabin. Gdy Żydzi wracali do swoich miast, ich domy były zamieszkane, a ich samych oczekiwał pogrom". Skoro tak, nie należy jeździć do Polski i odwiedzać obozów. â?? Holokaust oczywiście musi być pamiętany, ale można to uczynić poprzez filmy, książki, muzeum Yad Vashem. Są też świadectwa tych, którzy przeżyli i jeszcze żyją â?? mówił.
(...) Niedawno w broszurze przeznaczonej dla żołnierzy walczących w Strefie Gazy sugerował nieprzestrzeganie prawa międzynarodowego nakazującego ochronę cywilów. Pisał też, że okrucieństwo ma czasami zalety.

źródło
«1

Komentarz

  • Prawdę mówi, dać mu tranu!
  • Zastanawia mnie dlaczego w całej tej dyskusji pomija się zasadnicze fakty:

    - Żydzi powszechnie uważali Polskę przez wiele stuleci za "Paradiso Judeorum" i masowo i dobrowolnie się w Polsce osiedlali.

    - Żydzi dobrowolnie tworzyli getta i przez wieki izolowali się od tubylców, uważając ich za gorszy gatunek człowieka "goim"
  • Czyli rację ma, że Hitler wybrał Polskę nieprzypadkowo...
    W końcu było ich tutaj bardzo dużo.
  • "Goim" znaczy tyle, co poganie. My ich uważamy za starszych braci w wierze, a oni nas za pogan. Ciekawe1, kto ma rację...
  • Ale pamiętasz co nasi starsi bracia robili z poganami już w czasach biblijnych (i co robią nadal) na swojej ziemi ...
  • Jedna osoba wystarczyłaby do wysadzenia torów kolejowych. Czemu tego nie zrobiono?
    Trzeba byc głupim bucem by nie wiedziec czemu po 22 czerwca 1941 roku nie wysadzano torów i tępiono wszelkie takie poczynania komunistów.
  • image

    Na zdjęciu: rabin Menachem Pinchas Joskowicz zaprasza Jana Pawła II na filiżankę tranu
  • Pokazuje jaką dużą kozę wydłubał. O! Kozy są koszerne?

    P
  • Ale w sumie to tamten koleś dobrze gada. Nie należy jeździć do Polski. Niech on i jego koledzy trzymają jak najdalej z dala od Polski.

    P
  • W pewnym mieście obok siebie znajdowały się Synagoga Żydowska i kościół. W sobotę idzie Rabin do Synagogi patrzy a tu ksiądz myje mu samochód, no to się rabin ucieszył ale i zastanowił. Następnego dnia czyli w niedziele idzie ksiądz na msze patrzy a tu mu rabin odcina rurę wydechowa w samochodzie.
    - Rabin co ty robisz z moim samochodem - krzyczy ksiądz.
    Na to rabin odpowiada;
    - Ty mi wczoraj ochrzciłeś samochód to ja ci dzisiaj twój obrzezam.
  • [cite] Maciek:[/cite]My ich uważamy za starszych braci w wierze, a oni nas za pogan. Ciekawe1, kto ma rację...

    "My" tzn kto? Żydzi absolutnie nie są starszymi braćmi w wierze od momentu gdy z mozaizmu przeszli na judaizm.

    Ponadto, oddajmy głos Pismu:

    Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie (J14,6)

    Ponieważ Żydzi odrzucili Jezusa Chrystusa, odrzucili tym samym Boga Ojca.
  • No co Ty?! :shocked: Przecież to On ich odrzucił dopuszczając holokaust! Nie wiedziałeś?

    P
  • Gregorius:
    "My" tzn kto? Żydzi absolutnie nie są starszymi braćmi w wierze od momentu gdy z mozaizmu przeszli na judaizm."
    Czy od Biblii odciąłeś i wyrzuciłeś już ST, a nauczanie Vaticanium II masz w głębokim poważaniu? Rabin plecie "trzy po trzy" co nie znaczy, że musimy robić to samo.
  • [cite] Bogdan:[/cite]
    Czy od Biblii odciąłeś i wyrzuciłeś już ST, a nauczanie Vaticanium II masz w głębokim poważaniu? Rabin plecie "trzy po trzy" co nie znaczy, że musimy robić to samo.
    Kolega twierdzi, iż Vaticanum Secundum wydało jakiś dogmat na temat "starszych braci w wierze"? Może kolega przestałby się ośmieszać? Zagadka na koniec, z jakiej to encykliki?

    "Nasamprzód bowiem przez śmierć Odkupiciela przestał istnieć Stary Zakon, a na jego miejscu Nowy Zakon powstaje. Wtedy to Krwią Chrystusową poświęcony został dla całego świata Zakon Chrystusowy ze swoimi tajemnicami, ustawami, obrzędami i ustanowieniami."
  • Pan Jezus:

    (31) Wtedy powiedział Jezus do Żydów
    (...)
    Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

    (Ew. Jana 8:31 i 42-44, Biblia Tysiąclecia)
  • Czy ww. fragment Ewangelii odnosi się do całego Narodu Żydowskiego i wszystkich wyznawców judaizmu czy do pewnej grzesznej postawy każdego człowieka, czyli i Ciebie i mnie?

    Naucznie KK nie kończy się na Vaticanium I.
  • To Żydzi w końcu uznali Jezusa jako Bożego Syna, czy nie?
  • To problem Żydów nie nam osądzać - mają w końcu tego samego Ojca. Ważne, czy ja uznałem Jezusa jak Syna Bożego.
  • [cite] Bogdan:[/cite]Czy ww. fragment Ewangelii odnosi się do całego Narodu Żydowskiego i wszystkich wyznawców judaizmu czy do pewnej grzesznej postawy każdego człowieka, czyli i Ciebie i mnie?
    Naucznie KK nie kończy się na Vaticanium I.
    Czy neo-katechiści nie nauczyli kolegi rozróżniać mozaizmu od judaizmu?
  • A czy KK uczy by w ten sposób patrzeć na Żydów jak kolega Gregorius?
  • Paweł, czy naprawdę uważasz za konieczne wplatanie w ten wątek Holokaustu?
    ---
    Odpowiadam: Nie uważam tego za konieczne Ale popytaj żydów o Holokaust. Bo to nie tylko zdanie jednego żyda.

    P
  • [cite] Bogdan:[/cite]A czy KK uczy by w ten sposób patrzeć na Żydów jak kolega Gregorius?
    KK nic nie ustanowił jakiegoś dogmatu o "starszych braciach w wierze"
  • Kwestia też taka, że jest odłam żydów, którzy uznali Jezusa za zapowiadanego Mesjasza. Ci są bliżsi KK czy ogólnie chrześcijaństwu niż reszta.

    P
  • [cite] Bogdan:[/cite]Czy ww. fragment Ewangelii odnosi się do całego Narodu Żydowskiego i wszystkich wyznawców judaizmu czy do pewnej grzesznej postawy każdego człowieka, czyli i Ciebie i mnie?
    Z pewnością odnosi się do tych Żydów, którzy trwają w buncie przeciw Bogu i odrzucają Chrystusa. My uznajemy w Jezusie Mesjasza, więc powinniśmy słuchać głównie tego, co mówił do swoich uczniów. Nie widzę powodu, aby mieszać te porządki.

    Co do Nauczania Kościoła, to pozostaje ono niezmienne i o ile SW2 zmienił język opisywania różnych kwestii, to nie zmienił ich oceny.
  • [cite] Maciek:[/cite]My uznajemy w Jezusie Mesjasza...
    Jednym z wielu problemów jest niewiątpliwie różne zrozumienie słowa "Mesjasz" dla katolików, wyznawców mozaizmu (ATSD: tacy jeszcze istnieją?) oraz wyznawców judaizmu
  • że Bóg odrzucił ich zsyłając Holokaust. Doświadczył - tak, ale nigdy odrzucił.


    No nie... Nie mieszajcie Boga w holokaust. To raczej wymysł szatana. Bóg nikogo nie odrzuca!
  • Idąc za parszywą Wikipedią:

    Rubenstein jest przedstawicielem skrajnego nurtu myśli żydowskiej zorientowanej wokół konsekwencji Holocaustu. Na podstawie Kabały utrzymywał on, iż w sensie technicznym Bóg "umarł" przy tworzeniu świata. Mimo tego â?? jak przekonywał â?? dla nowoczesnej kultury żydowskiej śmierć Boga nastąpiła w Auschwitz. W pracach Rubensteina nie ma już miejsca na wiarę w Boga, który zawarł przymierze z Abrahamem. Jedyna możliwością, która pozostaje Żydom, to stać się poganami lub stworzyć własny sens.

    Patrząc na współczesne państwo Izrael, które gówno ma z Jahwe wspólnego prócz turystyki i garstki chasydów (bo nawet gwiazda na fladze jest gwiazdą Molocha/Saturna i jest symbolem pogańskim), widać, że tworzy własny sens. Zupełnie jak jego nieformalni obywatele w różnych, niekoniecznie jawnych, organizacjach.

    P
  • [cite] Maja:[/cite]wypowiedzi jednego rabina nie determinują sposobu myślenia całego narodu Żydowskiego.
    Primo, przymiotniki z nazwami narodowości piszemy jednak małą literą, chyba, że chcemy zaznaczyć wyjątkowy szacunek dla tej społeczności - wtedy "Narodu Żydowskiego".

    Secundo, naród jako byt nieosobowy nie może mieć swojego sposobu myślenia. Można więc by powiedzieć o sposobie myślenia dominującym w narodzie żydowskim, czy raczej izraelskim. I tu wcale bym się nie zdziwił, gdyby poglądy Rubensteina okazały się nadzwyczaj popularne.

    MSPANC :cool:
  • Maja. Co Ty tak tych Żydów bronisz?
    Zachęcam do lektury niektórych tekstów http://michaltyrpa.blogspot.com/ prezesa fundacji Paradis Judaeorum.
  • Mona, Ty chyba nie chodzisz do kościoła w Szabat...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.